Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

BlackDevil9

Gtx 760 или 7870 crossfire

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам нужда от съвет. Как ще получа по-добра производителност в игрите, като си взема още една 7870 и направя Crossfire или ако си взема една Gtx 760?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една GB GTX770 GV-N770OC-2GD по-малка консумация на ток, по-студена от две 7870. Ако идва скъпичко това: PALIT GTX770 2G GD5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Игрите не са оптимизирани за CrossfireX/SLI и затова едва ли ще усетиш разлика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами в момента имам 500лв. събрани и ако успея да продам сегашната 7870 за едни 250лв. добре ще е. Направо взимам gtx 770.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, кои игри не са оптимизирани? И crossfire и sli, са технологии съществуващи от доста години...

Игрите не са оптимизирани за CrossfireX/SLI и затова едва ли ще усетиш разлика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами в момента имам 500лв. събрани и ако успея да продам сегашната 7870 за едни 250лв. добре ще е. Направо взимам gtx 770.

Че коя игра ви тормози толкова видеото или просто за фукане искате да я имате? :doh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, кои игри не са оптимизирани? И crossfire и sli, са технологии съществуващи от доста години...

Но не подобряват фрейм рейта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко зависи от финансова гледна точка аз виждам 3 вариянта:

1. Взимаш си още една 7870 около 350лв.

2. Взимаш 760 към 500лв., и след това 7870-то си е продаваш(около 250лв.). Тоест дал си реално 250лв.

3. Колегата по-горе ти е дал най-добрия вариянт, но цената на 770 е над 700лв., като съответно пак си продаваш твойта 7870. Тук се получава около 450-500лв., че даваш.

За пройзводителност виж този линк https://linustechtips.com/main/topic/58854-vtx3d-7870-black-tahiti-le-single-and-crossfire-review/

Двето 7870 изпреварват 770-ката за моя изненада. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но не подобряват фрейм рейта.

Къде ти е доказателството. Аз виждам неща съвсем различни от твърдението ти, в които и тестове на игри да погледна, където има сравнение на единични карти с такива в конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При такива дилеми,почти винаги е по-добре да се ориентираш към една по-силна карта,отколкото към 2 по-слаби.

Според мен най-добре си продай сегашната карта и си купи 760/770.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко зависи от финансова гледна точка аз виждам 3 вариянта:

1. Взимаш си още една 7870 около 350лв.

2. Взимаш 760 към 500лв., и след това 7870-то си е продаваш(около 250лв.). Тоест дал си реално 250лв.

3. Колегата по-горе ти е дал най-добрия вариянт, но цената на 770 е над 700лв., като съответно пак си продаваш твойта 7870. Тук се получава около 450-500лв., че даваш.

За пройзводителност виж този линк https://linustechtips.com/main/topic/58854-vtx3d-7870-black-tahiti-le-single-and-crossfire-review/

Двето 7870 изпреварват 770-ката за моя изненада. ;)

Точно така и докато в синтетиките разликата не е чак толкова значителна. В тестовете с игрите по-долу се вижда почти двойно по-висок фреймрейт на кръстосания огън на две 7870-ки срещу резултата на gtx 770:

Публикувано изображение

Имай в предвид, че с последните вече два пуснати драйвера, някои съществуващи проблеми с кросфайър вече са решени и резултатите са дори по-добри от показаните на тази графика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно така и докато в синтетиките разликата не е чак толкова значителна. В тестовете с игрите по-долу се вижда почти двойно по-висок фреймрейт на кръстосания огън на две 7870-ки срещу резултата та gtx 770

Ако забелязвате и на 780-ката се опъват двете 7870. :cant believe:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно така и докато в синтетиките разликата не е чак толкова значителна. В тестовете с игрите по-долу се вижда почти двойно по-висок фреймрейт на кръстосания огън на две 7870-ки срещу резултата на gtx 770:

Доколкото знам,играта е оптимизирана за AMD карти.Лично аз не бях попаднал на такива тестове,където Crossfire/SLI да подобрява фрейм рейта в игрите.Сега ще потърся,но бих се радвал ако ми покажеш тестове и в други игри. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото знам,играта е оптимизирана за AMD карти.Лично аз не бях попаднал на такива тестове,където Crossfire/SLI да подобрява фрейм рейта в игрите.Сега ще потърся,но бих се радвал ако ми покажеш тестове и в други игри. :)

Във всички игри е така, дори и в оптимизираните за Нвидиа, просто там разликата не е чак толкова голяма, но все пак е съществена. когато става въпрос за карти от едно поколение, макар и с оборудвани с чипове на различни производители, все пак важи напълно максимата, че: 2>1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има още две игри в това ревю. Разгледай го добре. Доста добре е направено според мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във всички игри е така, дори и в оптимизираните за Нвидиа, просто там разликата не е чак толкова голяма, но все пак е съществена. когато става въпрос за карти от едно поколение, макар и с оборудвани с чипове на различни производители, все пак важи напълно максимата, че: 2>1

Именно.Разликата не е много голяма и затова казах едва ли ще усети голяма разлика.Поне така показват тестовете,на които попаднах сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре давате съвета за 2 АМД карти в CF ама не се сещате,че драйверите за CF са още наникаде с оправянето на frame times и stuttering-a.Което докато играеш никак не е незабележимо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че коя игра ви тормози толкова видеото или просто за фукане искате да я имате? :doh:

Ами просто мисля за в бъдеще и предстоящите заглавия които ще излизат. Заглавия като BF4, GTA V (ако излезе за pc разбира се) и други. До момента всички игри които съм играл, съм ги играл на ultra с изключениe на Crysis 3.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре давате съвета за 2 АМД карти в CF ама не се сещате,че драйверите за CF са още наникаде с оправянето на frame times и stuttering-a.Което докато играеш никак не е незабележимо.

Оправени са. Нужно е да си опресниш информацията по въпроса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправени са. Нужно е да си опресниш информацията по въпроса

Ама направо.Едно е да са по-добре,друго е да са оправени.Информацията ми си е много добре. Нито CF нито  SLI са добре в това отношение.AMD  пооправиха frame times  ама stuttering-а си остава същия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама направо.Едно е да са по-добре,друго е да са оправени.Информацията ми си е много добре. Нито CF нито  SLI са добре в това отношение.AMD  пооправиха frame times  ама stuttering-а си остава същия.

Доколкото проблема беше в драйверите за картите, това което е могло да се оправи е оправено. Останалите проблеми са от латентностите на PCI-E интерфейса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво значение имат броя кадри, като тия кадри не се изобразяват добре и при CF  и при SLI? Доскоро наистина CF  беше доста зле дори спрямо SLI.Две карти освен всичко означават и повече топлина, шум и енергоразход. С NVIDIA  имаш и малък бонус - PhisX.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изглежда, че ще се купува gtx 770. Трябва само да продам сегашната. Благодаря ви, че се отзовахте.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.