Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам нужда от съвет. Как ще получа по-добра производителност в игрите, като си взема още една 7870 и направя Crossfire или ако си взема една Gtx 760?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една GB GTX770 GV-N770OC-2GD по-малка консумация на ток, по-студена от две 7870. Ако идва скъпичко това: PALIT GTX770 2G GD5

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Игрите не са оптимизирани за CrossfireX/SLI и затова едва ли ще усетиш разлика.

Редактирано от Magneto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами в момента имам 500лв. събрани и ако успея да продам сегашната 7870 за едни 250лв. добре ще е. Направо взимам gtx 770.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, кои игри не са оптимизирани? И crossfire и sli, са технологии съществуващи от доста години...

Игрите не са оптимизирани за CrossfireX/SLI и затова едва ли ще усетиш разлика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами в момента имам 500лв. събрани и ако успея да продам сегашната 7870 за едни 250лв. добре ще е. Направо взимам gtx 770.

Че коя игра ви тормози толкова видеото или просто за фукане искате да я имате? :doh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, кои игри не са оптимизирани? И crossfire и sli, са технологии съществуващи от доста години...

Но не подобряват фрейм рейта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко зависи от финансова гледна точка аз виждам 3 вариянта:

1. Взимаш си още една 7870 около 350лв.

2. Взимаш 760 към 500лв., и след това 7870-то си е продаваш(около 250лв.). Тоест дал си реално 250лв.

3. Колегата по-горе ти е дал най-добрия вариянт, но цената на 770 е над 700лв., като съответно пак си продаваш твойта 7870. Тук се получава около 450-500лв., че даваш.

За пройзводителност виж този линк https://linustechtips.com/main/topic/58854-vtx3d-7870-black-tahiti-le-single-and-crossfire-review/

Двето 7870 изпреварват 770-ката за моя изненада. ;)

Редактирано от Jotto_del (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но не подобряват фрейм рейта.

Къде ти е доказателството. Аз виждам неща съвсем различни от твърдението ти, в които и тестове на игри да погледна, където има сравнение на единични карти с такива в конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При такива дилеми,почти винаги е по-добре да се ориентираш към една по-силна карта,отколкото към 2 по-слаби.

Според мен най-добре си продай сегашната карта и си купи 760/770.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко зависи от финансова гледна точка аз виждам 3 вариянта:

1. Взимаш си още една 7870 около 350лв.

2. Взимаш 760 към 500лв., и след това 7870-то си е продаваш(около 250лв.). Тоест дал си реално 250лв.

3. Колегата по-горе ти е дал най-добрия вариянт, но цената на 770 е над 700лв., като съответно пак си продаваш твойта 7870. Тук се получава около 450-500лв., че даваш.

За пройзводителност виж този линк https://linustechtips.com/main/topic/58854-vtx3d-7870-black-tahiti-le-single-and-crossfire-review/

Двето 7870 изпреварват 770-ката за моя изненада. ;)

Точно така и докато в синтетиките разликата не е чак толкова значителна. В тестовете с игрите по-долу се вижда почти двойно по-висок фреймрейт на кръстосания огън на две 7870-ки срещу резултата на gtx 770:

Публикувано изображение

Имай в предвид, че с последните вече два пуснати драйвера, някои съществуващи проблеми с кросфайър вече са решени и резултатите са дори по-добри от показаните на тази графика.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно така и докато в синтетиките разликата не е чак толкова значителна. В тестовете с игрите по-долу се вижда почти двойно по-висок фреймрейт на кръстосания огън на две 7870-ки срещу резултата та gtx 770

Ако забелязвате и на 780-ката се опъват двете 7870. :cant believe:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно така и докато в синтетиките разликата не е чак толкова значителна. В тестовете с игрите по-долу се вижда почти двойно по-висок фреймрейт на кръстосания огън на две 7870-ки срещу резултата на gtx 770:

Доколкото знам,играта е оптимизирана за AMD карти.Лично аз не бях попаднал на такива тестове,където Crossfire/SLI да подобрява фрейм рейта в игрите.Сега ще потърся,но бих се радвал ако ми покажеш тестове и в други игри. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото знам,играта е оптимизирана за AMD карти.Лично аз не бях попаднал на такива тестове,където Crossfire/SLI да подобрява фрейм рейта в игрите.Сега ще потърся,но бих се радвал ако ми покажеш тестове и в други игри. :)

Във всички игри е така, дори и в оптимизираните за Нвидиа, просто там разликата не е чак толкова голяма, но все пак е съществена. когато става въпрос за карти от едно поколение, макар и с оборудвани с чипове на различни производители, все пак важи напълно максимата, че: 2>1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има още две игри в това ревю. Разгледай го добре. Доста добре е направено според мен.

Редактирано от Jotto_del (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във всички игри е така, дори и в оптимизираните за Нвидиа, просто там разликата не е чак толкова голяма, но все пак е съществена. когато става въпрос за карти от едно поколение, макар и с оборудвани с чипове на различни производители, все пак важи напълно максимата, че: 2>1

Именно.Разликата не е много голяма и затова казах едва ли ще усети голяма разлика.Поне така показват тестовете,на които попаднах сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре давате съвета за 2 АМД карти в CF ама не се сещате,че драйверите за CF са още наникаде с оправянето на frame times и stuttering-a.Което докато играеш никак не е незабележимо.

Редактирано от zedd (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че коя игра ви тормози толкова видеото или просто за фукане искате да я имате? :doh:

Ами просто мисля за в бъдеще и предстоящите заглавия които ще излизат. Заглавия като BF4, GTA V (ако излезе за pc разбира се) и други. До момента всички игри които съм играл, съм ги играл на ultra с изключениe на Crysis 3.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре давате съвета за 2 АМД карти в CF ама не се сещате,че драйверите за CF са още наникаде с оправянето на frame times и stuttering-a.Което докато играеш никак не е незабележимо.

Оправени са. Нужно е да си опресниш информацията по въпроса

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправени са. Нужно е да си опресниш информацията по въпроса

Ама направо.Едно е да са по-добре,друго е да са оправени.Информацията ми си е много добре. Нито CF нито  SLI са добре в това отношение.AMD  пооправиха frame times  ама stuttering-а си остава същия.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама направо.Едно е да са по-добре,друго е да са оправени.Информацията ми си е много добре. Нито CF нито  SLI са добре в това отношение.AMD  пооправиха frame times  ама stuttering-а си остава същия.

Доколкото проблема беше в драйверите за картите, това което е могло да се оправи е оправено. Останалите проблеми са от латентностите на PCI-E интерфейса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво значение имат броя кадри, като тия кадри не се изобразяват добре и при CF  и при SLI? Доскоро наистина CF  беше доста зле дори спрямо SLI.Две карти освен всичко означават и повече топлина, шум и енергоразход. С NVIDIA  имаш и малък бонус - PhisX.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изглежда, че ще се купува gtx 770. Трябва само да продам сегашната. Благодаря ви, че се отзовахте.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.