Премини към съдържанието
Lada_1500

Link:За тези които учат френски

Препоръчан отговор

Предлагам в тази тема да съберем речници,самоучители,помагала и така нататък които да ни помагат когато учим този красив език Публикувано изображение

Ще започна аз като систематизирам речниците които съм събирал в продължение на месеци.

Като за начало добре познатия учебник "Panorama" + аудио уроците към него

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Link @data.bg

Линка е махнат по вина на dragozow

Продължаваме с

Публикувано изображение

Тва е много добро според мен

Публикувано изображение

"Relaxa" + аудио уроците

Публикувано изображение

Практическа френска граматика,Наръчник по разговорен френски и Relaxa-ата са в формат DjVu което ще рече че трябва да си инсталирате следната програма за да можете да ги отворите :

Може и да си инсталирате DjVu Plug-in за вашия Browser за да ги разглеждате online

Линка е махнат по вина на dragozow Може да ги отворите и с това DjVuReader

[Линка е махнат по вина на dragozow Продължаваме с

Публикувано изображение

Ние Говорим

е един нов метод за eзиково обучение.

Използвана е нова концепция за изучаването на чужд език.

Интерактивни мултимедийни средства влияят върху сензорната система на обучавания.

Използувани са най-новите компютърни методи за запаметяване чрез волева тренировка за възприемането на слухови, зрителни и двигателни впечатления.

Ние Говорим

е олекотен и изчистен от излишна теоретична обремененост и академични шаблони.

Материалът е изложен достъпно и непринудено, адресиран към широк кръг потребители, желаещи да изучават езика самостоятелно.

В програмният продукт са включени около 5500 най-често употребявани в ежедневието изрази и думи

Публикувано изображение

ПОЛИГЛОТ™ е носител на златен медал от Международния Пловдивски панаир - ЕСЕН 2001

ПОЛИГЛОТ™ е мощен професионален, многоезичен компютърен речник, с който се работи изключително лесно. МаркирPolyglot 7 Всички речнициате дума в която и да е Windows-програма и веднага виждате на екрана пълният й превод. Изговаряне* на всяка дума, удобното търсене по дума и по значение, речниковият превод на дълги изрази - всичко това прави от ПОЛИГЛОТ™ незаменим помощник не само за преводачи, но и за всички изучаващи чужд език. С програмата се работи много лесно, достъпна е даже за начинаещи потребители.

Освен речник ПОЛИГЛОТ™ е и тренажор за ускорено изучаване на думи, предназначен както за самостоятелно изучаване на чужд език, така и като помощно средство при обучение в курсове или учебни заведения.

Setup-а не е оргиналния a е малко модифициран. Ето промените спрямо оригинала:

1) Не иска сериен номер при инсталацията

2) Може да изберете при инсталацията кои речници да се инсталират и кои-не

3) Речниците на различните езици са поставени в различни директории в основната директория.

4) Възможност за инсталиране на преки пътища (shortcuts) на работния плот (desktop) и/или в старт менюто.

И накрая завършваме с наи-доброто :down:

Наи-добрия речник !!!

Публикувано изображение

Download: (287 mb)

Тук ще направя една скоба (ако някои с добър външен нет му направи бг мирор ще съм му много признателен) Публикувано изображение

Накрая завьршваме с този прекрасен самоучител ,лично в момента уча с него и съм супер доволен :hush:

Rosetta Stone

Публикувано изображение

Rosetta Stone е самоучител на които може да учите 27 езика. :nono:

Първо трябва да инсталирате Основната програма и след това се зареждат езиковите пакети. Френския е две нива тук.

Основната програма (144 МБ) Линка е махнат по вина на dragozow

Френски език Левел 1 (328 МБ)

Френски език Левел 2 (424 МБ)

За да използвате самоучителя, единствено е необходимо да сложите записаното CD в CD-ROM-a ви или да го заредите като виртуално CD и после да отворите основната програмата, която вече сте свалили и инсталирали.Ако имате вьпроси по инсталирането може да питате спокоино

П.П. Самоучителя се препорьчва за хора които имат някаква /минимална /представа за езика,не е за супер начинаещи/почващи от нулата/.

И накрая за тези които искат да учат online :

много добьр саит за начинаещи,слуша се самото произношение на думите.

И още един саит за да си спрягате глаголи

Редактирано от Lada_1500 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гости HotBird13°E

Много добра инициатива, браво !!!

Аз вече съм го научил френския, но ако мога да помогна на сега мъчещите се с този език с удоволствие ще дам някои съвети.

Има една програма която се казва Cordial и която ти поправя грешките при писане на френски. Има също и една друга която прави същото, тя се казва Antidote.

Можете да си ги свалите и двете от ето този сайт:

http://www.coolghost.fr.tc/

ама трябва първо да си инсталирате плагинга Antileech за Мозилата или Интернет Експлорера за да можете да сваляте файловете от този сайт.

Той налага тази система за да не се вижда адреса на сървъра на който качва програмите. При мене работи много добре с Antileech и сваля на много голяма скорост +/- 280 килобайта в секунда.

Значи отивате на сайта и в менюто в ляво кликате първо върху

Pogrammes

и после върху

Traducteur

и там скивате съкровищата.

Има ( на други сайтове) и една програма Dragon Naturaly Speaking която пък като й диктуваш пише вместо теб на френски, ама ако ти е лошо пройзношението пише пълни глупости.

Приятно ви учене !!!

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И накрая завършваме с наи-доброто :)

Наи-добрия речник !!!

Публикувано изображение

Download: (287 mb)

http://www.sexuploader.com/?d=DB5J27L5

Тук ще направя една скоба (ако някои с добър външен нет му направи бг мирор ще съм му много признателен) Публикувано изображение

залавям се да тегля ! обаче ще бъде качен като торент ... или ще опитам на някой фрии ама не гарантирам !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

залавям се да тегля ! обаче ще бъде качен като торент ... или ще опитам на някой фрии ама не гарантирам !

Мерси ! :bye:

Добавям още една програма за спрягане на глаголи на френски език във всички времена предоставена от Nicky

HotBird13°E ,нещо немога да намеря къде са "Traducteur" в тоя саит ,би ли дал директен линк.Ако може да намериш и некъв линк за Dragon Naturaly Speaking ще съм ти задължен Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости HotBird13°E

Ето линк към снимка на екрана ми със сайта за да можеш да видиш кой бутон къде трябва да излезе и при теб. Това е с Firefox-a

http://img104.imageshack.us/img104/3932/cool9364ta.jpg

traducteurs е на втория ред от горното меню, нали така ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, Поздравления за темата. Има много полезни неща. Ще Ви помоля, ако някой има или знае от къде може да се свали Помагалото на учителя към Панорама 3. Lada_1500 ми даде един линк, благодаря му за което, но там го нямаше. Благодаря на отзовалите се. Лек ден ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сега ще дам линкчета към едни много полезни сайтчета свъезани с френския език

^Правопис и други Xтри^

^Опа едно за синоними^

^Спрежение (във всички времена :)), правопис и граматика ! 3в1 ! очаквано добра комбинация^

впроче този Роберт не е хич малък ! 500 и нещо МГ е ... сега ще го качвам...

Редактирано от juventus_fen (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Le Petit Robert @Linkos.bg

Най-известният речник по френски език с подмамващото заглавие "Petit".Системните изисквания,които са ви необходими са минимални,можете да го подкарате и под '98.За тези,които не знаят:отваря се с Alcohol 120% или Daemon Tools.

ВАЖНО:След като се отворили ИСO с една от програмите,посочени по-горе,правите следното:намирате в папката на самия речник папката на Windows(ако това е Вашата ОС,ако не-търсите МАС),отваряте я и намирате Install.Стартирате и сте готови.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко да ъпнем темата с French 9 Deluxe :)

Публикувано изображение

Най-новата версия на мултимедийния курс по френски език (5 CD)

10 000 думи

Стотици фрази

Анализ на произношението

Граматика

Игри

Онлайн тест

Отчитане на индивидуалния прогрес

Филмчета

И много други......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

LE MONDE

(цъкни върху снимката за пълен размер)

Публикувано изображение

LE MONDЕ

един от най-тиражираните ежедневници във Франция.За всички френско говорящи ще е полезно хем да си тренират френския хем и да четът френската преса :) още повече че е и актуална.Броевете от 14 и 16 маи съм ги качил тук

Останалите броеве(включително и вчерашния :clap: ) може да намерите тук Линка е махнат по вина на dragozow

tnx to saliery

ENJOY!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко да ъпнем темата с French 9 Deluxe :wors:

Публикувано изображение

10 000 думи

Стотици фрази

Анализ на произношението

Граматика

Игри

Онлайн тест

Филмчета

И много други......

Download:@arena.bg (изисква регистрация )

http://www.######/download.php/9177/F...0Deluxe.torrent

някой оже ли да направи мирър на това че нямам рег в арената !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко да ъпнем темата с French 9 Deluxe :)

Публикувано изображение

10 000 думи

Стотици фрази

Анализ на произношението

Граматика

Игри

Онлайн тест

Филмчета

И много други......

Download:@arena.bg (изисква регистрация )

http://www.######/download.php/9177/F...0Deluxe.torrent

Бихте ли ми помогнали??? Опитвам се да инсталирам програмата, но ми дава грешка по време на инсталацията:Error 1311. Sourse file not found: H\setup\Typical.cab. Verify that the file exists and that you can access it. Когато погледна в Setup-папката файлът си е там, но е zip, а не cab. Не мога да разбера къде е проблема. Свалях целия диск от няколко тракера вкл. и 2 външни, но резултатът е същия. Просто не знам от какво е проблемът. Използвам Virtual Clonedrive. Не знам да не би пък да е от него, но не ми се вярва. Имам Rosetta stone, но разбрах, че не е за начинаещи, така че искам непременно да опитам с този самоучител. Моля ви помогнете ми. Благодаря за помощта на всички предварително!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да е от 2 работи,значи първо пробваи с Алкохол 120 или Даемон тоолс за да моунтнеш диска може да е от твоя Virtual Clonedrive проблема и втория вариант е в момента не си спомням но мисля че за инсталацията трябва да моунтнеш 2 или 3 диска иначе те са си 5 дикса .Наи-добре инсатлираи Алкохол 120 ,моунтни и 5-те диска и тогава провбаи да инсталираш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да е от 2 работи,значи първо пробваи с Алкохол 120 или Даемон тоолс за да моунтнеш диска може да е от твоя Virtual Clonedrive проблема и втория вариант е в момента не си спомням но мисля че за инсталацията трябва да моунтнеш 2 или 3 диска иначе те са си 5 дикса .Наи-добре инсатлираи Алкохол 120 ,моунтни и 5-те диска и тогава провбаи да инсталираш

Благодаря ти много! Ще опитам веднага. Дано да потръгне!!!

Пробвах, но отново нищо не става. Използвах Alcohol120, Deamon tools, CloneCD и резултатът е все един и същ - грешка Публикувано изображение Чудя се, ако запиша всичко на CD- та дали ще се получи нещо, но май няма смисъл да ги хабя. Явно проблемът е при мен, но не знам какъв е точно. Благодаря все пак за отговора!

Редактирано от yohoho (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо с емулацията имаш проблем маи,сега го инсталирах всичко е ок и за инстала иска само диск 1.Маунтни диск 1 с Демон Тоолс или Алкохол 120 и копираи всички фаилове от него в една отделна папка някъде на харда си и след това стартираи инстала от папката ,ако и така не стане начи нещо го сваляш с грешки диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо с емулацията имаш проблем маи,сега го инсталирах всичко е ок и за инстала иска само диск 1.Маунтни диск 1 с Демон Тоолс или Алкохол 120 и копираи всички фаилове от него в една отделна папка някъде на харда си и след това стартираи инстала от папката ,ако и така не стане начи нещо го сваляш с грешки диска.

Благодаря! Ще опитам и този начин, но ако не стане и така мисля да ударя един Формат на С-то, че и без това му се каня от няколко седмици. После ще опшитам отново. Вече съм се отчаял, но няма да се откажа :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря! Ще опитам и този начин, но ако не стане и така мисля да ударя един Формат на С-то, че и без това му се каня от няколко седмици. После ще опшитам отново. Вече съм се отчаял, но няма да се откажа :)

Благодаря мнооооого! Най-сетне успях след като копирах съдържанието както ми каза. Благодаря още веднъж. Сега вече няма къде да бяга френския :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много полезна информация мерси много.

Може ли някой като свали прогарамата от Арена да я качи на някой друг сървър, торент и т.н.

Мерси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Продължаваме с едно много приятно онлаин видео-обучение по френски език, за целта ви трябва малко по-стабилен международен Интернет.Уроците са тук :

за всеки следващ урок сменяте цифричката накрая French_in_Action_ 01.wmv на 02,03 и така до 52.Последния урок е :

Линка е махнат по вина на dragozow Забравих да кажа че уроците са общо около 25 часа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Téléchargez aussi le Windows XP en français, ça va vous aider beaucoup pour l'apprentissage de cette langue. Après pour le clavier il faut choisir -> Français -> Canadien multilingue standard et vous allez avoir plus facile à écrire le "@" et le "." et les lettres accentuées -> çàèéù Нека да не ми се скара сега някой че съм писал на латиница, не знам да пиша на френски на кирилица все още. А пък и тази тема е за учене на френски, та едно малко обяснение на този език ще стимулира положително изучаващите го. N'est-ce pas chers amis ? :) Допълнение от 22.07.2006 Моя Уиндоуз си е оригинално на френски, не съм му слагал езикови пакети после и не знаех даже че има такова нещо. Ама тука като е забранено да се дават линкове ще трябва да си го свалите от торент ако ви трябва. И на лична поща не давам линкове, не ми се сърдете на мен, има си правилник тук.

Редактирано от Gizmo на български (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Gizmo на български,ти с френски уиндоус ли си или си си слагал френски езиков пакет и ако е така даи линк ако имаш за френски езиков пакет че аз нещо не намирам.Иначе продължаваме с

Ma France

Публикувано изображение

Още един много добър онлaин видео курс на BBC разделен в 24 урока.

Също може да разгледате и саита на BBC свързан с обучението по френски ,има толкова много работи там че ще ми е трудно да ги изброя :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Gizmo на български,ти с френски уиндоус ли си или си си слагал френски езиков пакет и ако е така даи линк ако имаш за френски езиков пакет че аз нещо не намирам.Иначе продължаваме с

Намерих си ,които иска да си направи уиндоуса на френски му трябва това :

Multi User Interface French for windows xp

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.