Премини към съдържанието
vankata_6

За и против кавърите

Препоръчан отговор

Удобрявате ли правенето на кавъри на известни песни?

Дайте примери!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами по някой път се получават сполучливи кавъри както и обратното.

Нямам нищо против кавърите,но винаги трява да се правят със съгласието на този който има правата за оригинала.

Против съм когато се копират чужди песни,както при поп-фолка и се "побългаряват",даже не съм сигорен дали тия хора плащат права ама както и да е аз тая музика и без тва не я слушам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами по някой път се получават сполучливи кавъри както и обратното.

Нямам нищо против кавърите,но винаги трява да се правят със съгласието на този който има правата за оригинала.

Против съм когато се копират чужди песни,както при поп-фолка и се "побългаряват",даже не съм сигорен дали тия хора плащат права ама както и да е аз тая музика и без тва не я слушам.

Правата, че си ги плащат, плащат си ги, но въпросът е друг!

Много често хубави авторски песни не могат да пробият заради кавър!

А и освен това кавърът вече е изпят веднъж от друг човек и по този начин се прави нещо, като кражба, въпреки, че са уредени авторските права! :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ООООО твърдо "ЗА" и защо не? Това, че чалгата е едно отвратително изключение в което всяка песен я има поне в 10 вариянта с цел по - лесно смилане за "МАСАТА" какво ме интересува?

А и ако сте слушали песента на Merilyn Manson - This is the new shit ще откриете колко много е прав !! Остава само подреждането на думите и различните ситуации описани в дадена песен. Та мисълта ми е защо да не се вземе нещо старо (не казвам лошо) да се пообработи, да се внесът корекции където е необходимо за да му се придаде "съвременен" вид ? Така старата, а и може би позабравена идея ще бъде чута наново а и сигурно харесана което води до следващата стъпка (ако сте меломан като мен) ТРЯБВА ДА ЧУЯ ОРИГИНАЛА !!!! И ето как чрез един кавър две песни с една идея не само, че не се забравят ами и продължават да живеят и за напред НАЛИ ??? Друг е въпроса ако се прави кавър на нещо съвременно, тогава съм ПРОТИВ. Това си е чиста доза копиране и творческо безсилие от страна на групата или изпълнителя правещ този кавър (е то това си е мое мнение де)!!!!

Та казвате примери за хубави кавъри амиии ето ви няколко

:wors: Crematory - ONE :wors: - едно доста добро парче което понякога ме кефи бая повече от оригинала на Металика

Norther - The final countdown - това е вече за "екстремисти" щото песента е леко в блек метъл вариянт :P

:wors::whist: NIGHTWISH - OVER THE HILLS AND FAR AWAY :yanim::wors: - това е може би един от най - хубавите кавъри който съм слушал ако се не счита "Walking in the air" :P

и един последен пример за доста сполучлив кавър - Merilyn Manson - Theinted love както и

:yanim: SWEET DREAMS :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости Ghostface Killah

Много рядко кавър е по-добър от оригинал. Доказано твърдение от десетилетия насам. Но има сполучливи попадения. Обаче първо си плащаш после си правиш своя вариант.

Редактирано от Ghostface Killah (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги ще има кавъри. Има много сполучливи, които се харесват повече от оригинала. Нищо лошо. Щом една песен е хубава, нека се слуша в много варианти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В повечето случаи ми харесват кавърите. Може би, защото са правени сега, а не преди доста години, звученето е различно... общо взето - повече ми допада. "Топъл" пример: Liz (от Atomic Kitten) - Woman in love, която е кавър на песента на Barbara Straisand - Woman in love. Или пък песента на Kenny G - Careless whisper, кавър на George Michael - Careless whisper :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Много рядко кавър е по-добър от оригинал. Доказано твърдение от десетилетия насам. Но има сполучливи попадения. Обаче първо си плащаш после си правиш своя вариант.

Напълно съм съгласен!

А и ако не си платиш после ще ти излезе през носа, защото рядко може да ти се рамине! :clap:

Винаги ще има кавъри. Има много сполучливи, които се харесват повече от оригинала. Нищо лошо. Щом една песен е хубава, нека се слуша в много варианти.

Да нека се слуша, но не мислиш ли, че по този начин изостава самата музика и се стои на на едно исъщо място! И освен това, равейки кавър ти повтаряш нещо, което вече е направено, т.е вероятността кавърът да стане хит и в другата страна е почти 100%, след като е вече утвърден хит в друга страна!? laugh.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да нека се слуша, но не мислиш ли, че по този начин изостава самата музика и се стои на на едно исъщо място!

Когато една песен се е утвърдила, повторното изпяване (само ако е наистина добро), й дава 'нов живот'. В повечето случаи се получава интересно, понеже песента се представя по различен начин. За това каква е вероятността да се хареса - не мога да кажа, но е доста възможно.

Виждам, че нещо май не ти допадат кавърите, но просто си изказвам мнението. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твърдо ЗА, въпреки че не винаги резултата е впечатляваш, кавърите връщат към живот остаряли и позабравени песни и им придават различно звучене. Една яка песен, колкото и да я променяш (освен ако не се престараеш) пак си остава такава :).

Малко примери:

Cake - I will survive

Him - wicked game :wors:

Marylin Manson - tainted love ( ако щете и варианта на Pussycat dolls вземете и пак се ядва)

Limp bizkit - faith

Alanis Morissette - crazy

Nirvana - the man who sold the world :)

Wallflowers - heroes

Alien Ant Farm - Smooth Criminal

All saints - under the bridge

Борко Чучков - бяла тишина

Bloodhound Gang - mope

Reel big fish - take on me

Fugees - Killing Me Softly ;)

Justin Timberlake - Cry Me A river (някаде четох че е кавър, но така и не намерих оригинала)

Korn - word up (ей на таз песен който не е направил кавър, той не е сполучил)

Puff Daddy feat. Jimmy Page-come with me

Ще се учудите, колко песни (който настина цените) са кавъри, а вие нямате никаква представа за това :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Когато една песен се е утвърдила, повторното изпяване (само ако е наистина добро), й дава 'нов живот'. В повечето случаи се получава интересно, понеже песента се представя по различен начин. За това каква е вероятността да се хареса - не мога да кажа, но е доста възможно.

Виждам, че нещо май не ти допадат кавърите, но просто си изказвам мнението. :)

Да найстина е така! Няма спор, че се удължава живота на песента, но така само се преповтарят едни и същи и идеи без да се върви напред. laugh.gif

Всяко мнение е ценно и аз ти благодаря за твоето! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Alanis Morissette - crazy

Fugees - Killing Me Softly :)

Justin Timberlake - Cry Me A river (някаде четох че е кавър, но така и не намерих оригинала)

Ще се учудите, колко песни (който настина цените) са кавъри, а вие нямате никаква представа за това :wors:

И аз съм съгласна за тези песнички ;) А иначе "cry me a river" не е кавър, а е специално написана за Бритни Спиърс, по случай раздялата им :)

За последното ти изказване - много си прав :) Често съм влизала в спорове за разни песни, че са оригинални, ама са ми пускали реалните оригинали.. и какво друго ми остава освен -> ;)

Редактирано от baby_muse (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Яко е да има кавари,защото има някои песни които нигога няма да ги слушам в оригнинален вариант,а каварите по-някога стават мн сполучливи със съвременно озвучаване.PS:ELVIS JXL.Оригинала вообще не ми харесва,обаче новия ремикс е мн добар(даже е с оригиналния глас на Елвис).

Мн др такива примери има....... :whist::whist::whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И аз съм съгласна за тези песнички ;) А иначе "cry me a river" не е кавър, а е специално написана за Бритни Спиърс, по случай раздялата им ;)

За последното ти изказване - много си прав :eek: Често съм влизала в спорове за разни песни, че са оригинални, ама са ми пускали реалните оригинали.. и какво друго ми остава освен -> :rolleyes:

Почти мога да се обзаложа, че е кавър, само да намеря оригинала.

Просто четох някаде, а и все си мисля, че тип от Nsync не може да композира и напише такава песен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Одобрявам,понякога те са по-хубави от оригинала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Още няколко кавъра, които смятам, че не отстъпват по качество на оригиналите.

Britney - I love rock and roll (лично аз не го смятам за кавър, а просто в нейно изпъление)

Take that - how deep is your love

Редактирано от lpa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казвам, че не отстъпват по качество, щото практически са едни и същи песни, просто в изпълнение на различни артисти. Ама пак си е кавър (предполагам) и пак си остава яка песен :hush:

Лично мое мнение!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От Паисиево време само се преписва.

Да, има някои, които са по - добри от оригинала, но повечето не са. Винаги си личи когато една песен е правена от душа и сърце и кога просто за пари. За съжаление съвременната музика е предимно от втория вид. Не помня от кога не е излизал качествен цял албум. Едно пикливо хитче, омръзнало и досадно на всички от въртене по 5 пъти на час и останалото пълнеж. При старите групи не беше така. Да не давам примери, много са.

Да се поправя. Добър албум на Васко Кръпката. Снощи дойде в Плевен, представи го на живо, купих си го и ми го автографира даже. Ако някой се колебае може да го предоставя с познавателна цел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ООООО твърдо "ЗА" и защо не? Това, че чалгата е едно отвратително изключение в което всяка песен я има поне в 10 вариянта с цел по - лесно смилане за "МАСАТА" какво ме интересува?

А и ако сте слушали песента на Merilyn Manson - This is the new shit ще откриете колко много е прав !! Остава само подреждането на думите и различните ситуации описани в дадена песен. Та мисълта ми е защо да не се вземе нещо старо (не казвам лошо) да се пообработи, да се внесът корекции където е необходимо за да му се придаде "съвременен" вид ? Така старата, а и може би позабравена идея ще бъде чута наново а и сигурно харесана което води до следващата стъпка (ако сте меломан като мен) ТРЯБВА ДА ЧУЯ ОРИГИНАЛА !!!! И ето как чрез един кавър две песни с една идея не само, че не се забравят ами и продължават да живеят и за напред НАЛИ ??? Друг е въпроса ако се прави кавър на нещо съвременно, тогава съм ПРОТИВ. Това си е чиста доза копиране и творческо безсилие от страна на групата или изпълнителя правещ този кавър (е то това си е мое мнение де)!!!!

Та казвате примери за хубави кавъри амиии ето ви няколко

:wors: Crematory - ONE :wors: - едно доста добро парче което понякога ме кефи бая повече от оригинала на Металика

Norther - The final countdown - това е вече за "екстремисти" щото песента е леко в блек метъл вариянт :P

:wors:;) NIGHTWISH - OVER THE HILLS AND FAR AWAY :yanim::wors: - това е може би един от най - хубавите кавъри който съм слушал ако се не счита "Walking in the air" :P

и един последен пример за доста сполучлив кавър - Merilyn Manson - Theinted love както и

:yanim: SWEET DREAMS :yanim:

Твърдо ги одобрявам,даже от няколко месеца слушам САМО кавъри-много е интересно изживяването!А нека те накарам малко да настръхнеш сега:

CHILDREN OF BODOM-" FEAR OF THE DARK"/"ACES HIGH"/"THE TROOPER"/"POWERSLAVE"

DARK TRANQUILITY-"22 ACACIA AVENUE"

HELLOWEEN-"THE HELLION/ELECTRIC EYE" (JUDAS PRIEST)

AXEL RUDI PELL-"FOREVER YOUNG" (ALPHAVILLE)

RHAPSODY-"GUARDIANS" (HELLOWEEN)

SONATA ARCTICA- "DIE WITH YOUR BOOTS ON"/"STILL LOVING YOU"/"FADE TO BLACK"

ENSIFERUM-"BREAKING THE LAW" (JUDAS PRIEST)

CRADLE OF FILTH-"HALLOWED BY THY NAME" (IRON MAIDEN)

SALAMANDRA-"JUDAS" (HELLOWEEN)

SKYLARK-"I WANT OUT" (HELLOWEEN)

NORTHER-"YOUTH GONE WILD" (SKID ROW)

CRADLE OF FILTH "HELL AWAITS" (SLAYER)

Така правиш поклон на групата,изпълнила оригинала,това е доказване на признание!

http://www.######/details.php?id=22458

С опознавателна цел!А метълите да черпяяяяяяяяяят

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"ЗА" разбира се... Има кавъри, които ме кефят много повече от оригинала... примерно Limp Bizkit- Faith, bitter sweet home, behind blue eyes и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Limp bizkit - faith, напълно съгласен с теб :wors:

Guano Apes - big in Japan

Scissors sisters - comfortably numb

Madonna - american pie

Nikka Cota - call me

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кавърите са добри за всички. И за нас защото ни припомнят някоя забравена хубава песен и за изпълнителя - защото така ако е сравнително неизвестен може и да го забележат. Моят пример за добър кавър са Apocaliptica plays Metallica by four chellos. Този албум ги направи звезди за нула време.

Редактирано от bim (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

слушайте A Metal Tribute To ABBA от 2001. всяка песен е на различна група и даже различен стил metal. и да се приключва с дебата.

Редактирано от kumbaq (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твърдо съм ЗА кавърите. И за пример за по-довър кавър от оригинала давам кавъра на A Perfect Circle в албума "eMOTIVe" по песента на Джон Ленън - "Imagine". А с моята група правим доста кавъри за сплотяване на колектива докато обработим авторските песни. А и публиката понякога между кавърите възприема по-добре новите песни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.