Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Искам да попитам ,  някой ползвал ли е от тези FM transmitter и , които се включват в запалката на колата ... по какъв начин се сменят песните , как се свързва със аудиото на колата през тази 12 V дупчица ... дали може да се управлява от CD то на колата ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мушкаш флаш паметта в трансмитера и го нагласяш на някаква честота, която хващаш през радиото. Песни от радиото/цд-то няма как да сменяш. Това може да правиш от дистанционното, което евентуално върви с трансмитера или от самия трансмитер.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мушкаш флаш паметта в трансмитера и го нагласяш на някаква честота, която хващаш през радиото. Песни от радиото/цд-то няма как да сменяш. Това може да правиш от дистанционното, което евентуално върви с трансмитера или от самия трансмитер.

Това е в случай, че трансмитерът играе ролята и на плеър - някои трансмитери нямат такава възможност и трябва да им подадеш звуков сигнал (например от отделен плеър или от телефон), който да модулират на избраната честота.
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами става въпрос за нещо такова ЦЪК ЦЪК , понеже CD то няма USB порт , а тези FM Transmitter и имат , дали може да го ползвам за флашката или карта памет , а да управлявам от CD то ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще можеш да управляваш само силата на звука (евентуално и други настройки, които има плеърът), все едно слушаш ефирно радио. Песни/албуми ще се сменят от трансмитера.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз преди година си купих някакъв Mpeg4 Fm Transmiter , който си дойде с дистанционно и вградена памет около 4гб. Сложих го в 12в входа, настроих си честотата според инструкциите, които ми бяха дали и след това си сменях песните с дистанционното, което ми бе дадено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз реших да кипя такова , защото плейър а е много хубав на Pioneer и не искам да го сменям и не ми се занимава с дискове ... 

Благодаря на всички !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек, купи си едно радио от Карфур за 30лв или занеси аудиото на някой майстор да ти извади един AUX, ако нямаш и с някой mp3 плеър си пускай музика. Не прави грешката да се занимаваш с трансмитери. Купих си един за 12лв, който му умря дисплея след 1 седмица, а на втората спря въобще да работи. Купих си друг за 20лв и след 2 седмици почна да му глъхне и да се усилва сам звука. След още малко му се разлепи панела. Купих си едно радио NEO с mp3 за 35лв и свири 10 пъти по-добре, отколкото би получил с който и да е от изброените трансмитери. Сложих му една SD карта 2GB и вече си го търкалям над половин година, че има и две години гаранция. А на тия трансмитери китайски фалшиви - гаранция-Франция. Звукът им е лош, свирят ужасно, а за цената на 2-та трансмитера, които купих си взех след това цяло радио с гаранция. За обикновено слушане става, макар за 30лв да не е нищо особено. И гаранция поне има.Ако не искаш да се занимаваш да сменяш радиото, просто му извади AUX и му свържи mp3 плеър или друго устройство.

Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек, купи си едно радио от Карфур за 30лв или занеси аудиото на някой майстор да ти извади един AUX, ако нямаш и с някой mp3 плеър си пускай музика. Не прави грешката да се занимаваш с трансмитери. Купих си един за 12лв, който му умря дисплея след 1 седмица, а на втората спря въобще да работи. Купих си друг за 20лв и след 2 седмици почна да му глъхне и да се усилва сам звука. След още малко му се разлепи панела. Купих си едно радио NEO с mp3 за 35лв и свири 10 пъти по-добре, отколкото би получил с който и да е от изброените трансмитери. Сложих му една SD карта 2GB и вече си го търкалям над половин година, че има и две години гаранция. А на тия трансмитери китайски фалшиви - гаранция-Франция. Звукът им е лош, свирят ужасно, а за цената на 2-та трансмитера, които купих си взех след това цяло радио с гаранция. За обикновено слушане става, макар за 30лв да не е нищо особено. И гаранция поне има.Ако не искаш да се занимаваш да сменяш радиото, просто му извади AUX и му свържи mp3 плеър или друго устройство.

А то за цената за изваждане на Aux , ще си взема ново CD ... но въпроса е че не искам да го сменям ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А то за цената за изваждане на Aux , ще си взема ново CD ... но въпроса е че не искам да го сменям ...

Казах ти, ще ревеш от тия трансмитери много. И накрая ще смениш радиото или ще си изкараш AUX. Трансмитерите са ниско качествени, свирят 10 пъти по-зле от NEO за 35лв, а то като ползваш радиото само за приемник, качеството на звука ти зависи от трансмитера. Смених за 3 месеца 2 трансмитера и ги зарязах. Искаш без пари всичко, но накрая ще ревеш и ще си дал повече пари, отколкото за ново радио или AUX.Изпитал съм го на гърба си, повярвай ми. Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казах ти, ще ревеш от тия трансмитери много. И накрая ще смениш радиото или ще си изкараш AUX. Трансмитерите са ниско качествени, свирят 10 пъти по-зле от NEO за 35лв, а то като ползваш радиото само за приемник, качеството на звука ти зависи от трансмитера. Смених за 3 месеца 2 трансмитера и ги зарязах. Искаш без пари всичко, но накрая ще ревеш и ще си дал повече пари, отколкото за ново радио или AUX.Изпитал съм го на гърба си, повярвай ми.

Добре де ... успя да ме навиеш за Aux ... а как да си го изкарам този Aux ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де ... успя да ме навиеш за Aux ... а как да си го изкарам този Aux ...

Като го закараш на майстор. А ако кажеш какво е радиото, може да излезе и че има вече такъв. Като ти виждам знанията сам няма да можеш да си го изкараш, то така лесно да беше, като хляб да се изяде. Но с трансмитерите звука е отврат, а те се развалят за броени дни обикновено.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си купувай такова нещо, боклуци са. Имам предвид евтините, с марки като Neo, DIva, и др. подобни.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Купих си друг за 20лв ...

И аз купих такъв, защото имах проблеми с оригиналната уредба в колата. Но така се случи, че седя в жабката запечатано повече от седмица, накрая рекох да го пробвам, но така и не тръгна. Канех се да го метна в контейнера за боклук, но пък един съсед ме видя и поиска да го пробва, дори му хареса. Май и сега работи, но прави някакви въртели при превключването към истинското радио.

Аз си купих ново радио на промоция и съм много доволен от него, май само мусака не може да прави, не че съм се засилил да му ползвам екстрите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно колеги ... мерси за отговорите , реших да отделя малко пари и да взема едно CD - ЦЪК 

Не си купувай такова нещо, боклуци са. Имам предвид евтините, с марки като Neo, DIva, и др. подобни.

Ами аз не съм виждал на Kenwood или на Alpine примерно ... 

Редактирано от s_rox9 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето този е хубав - http://dreboliiki.com/fm-трансмитер/, но нямат налични!

За толкова пари ще си купиш радио с mp3, USB и SD слот. Излишна "инвестиция", особено при не доброто качество на звука. Не съм чак такъв аудиофил, но тия трансмитери внасят жестоки изкривявания, убиват и режат честоти, глъхнат, пищят и какви ли не щуротии. Нетърпимо е дори и за не аудиофил като мен, който просто иска да слуша нещо, което не криви като за световно и не пращи.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, разбира се, че е по-добре да си вземеш едно радио с MP3 и USB, но аз не съм срещал под 50лв. такова. Бях си взел един трансмитер за 7лв., който беше ужасен, просто го хвърлих на боклука... Сега съм с този вече от 2 месеца и се държи доста добре. Моето табло не позволява да си сменя фабричното радио и затова избирам трансмитери, предполагам има и други хора, които не могат или не искат да си сменят фабричния касетофон :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи си едно такова и ще ти свири екстра. След като си се насочил към такъв тип музика, значи не търсиш качество. Взимай и се радвай. 

http://www.technomarket.bg/products/09100119/neo-cmr-1500

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравете за тия трансмитери. Изключителни китайски боклуци, евтинджоси до няма и къде. Работят има няма 1-2 седмици, и после на боклука. Едно евтино плеърче решава проблема. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера много се чудех дали да си купя такъв,но за 40 лв толкова им е качеството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, разбира се, че е по-добре да си вземеш едно радио с MP3 и USB, но аз не съм срещал под 50лв. такова.

Ето ти едно радио, което го взех за 35лв, а в линка го дават за 37лв ЦЪК Свири 1000 пъти по-добре от трасмитерчета. Както казах - купувал съм няколко и за под месец спират да работят или пращят и звука е по-лош от радиото за 30лв.А за оригиналният касетофон и замяната му - Всичко може, а и много по-стари автомобили отдавна са се простили с оригинлният касетофон, а други като Лада Нива въобще идват без касетофон.п.п Що нещо мненията ти ми приличат много на guerrilla marketing?

Вчера много се чудех дали да си купя такъв,но за 40 лв толкова им е качеството.

Какво им е качеството? При мен си работи и за разлика от трансмитера идва с 2 години гаранция. Всъщност аз не съм го взел с намерението да е някакво особено дълготрайно решение, но със сигурност е по-добро от почти всички трансмитерчета, които продават и има гаранция. Преди това бях дал същите пари като за NEO-то, ама за трансмитери и какво - пак останах без музика, защото са ментета. Е, сега нещо свирка там.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз взех Blaupunkt Atlanta 110 преди няколко дена и днес го сложих ... страхотен звук ...  и от мерак взех един FM Transmitter .

NEO FM-TA09 F ... пробвах го днес ... ужасно е ... както казва колегата simtech ... пръщене ... звука се променя тотално ... никакво качество на звука ... 

Благодаря на всички !!! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от qm666
      Здравейте, искам да попитам може ли запис от CD диск да бъде записан на аудио касета, и ако да ще стане ли с касетофон който има за CD и за касета като този долу?

• от Niksbg
      Здравейте съфорумници преди време имах е тема за разбит Жак и си купиж usb sound card разказах и играта купих си нова звука беше от лаптопа не от слушалките и там отидох казаха ми да си сваля наи новите драйвари за звук и аз влезнах в сайта на делл и си ги качвам на края при инсталацията дава error 0001 (нещо такова беше) и го пуснах като администратор и когато стигне до Instal wizard забива после пробвах ръчках всичко и накрая ги тегля от divice manager дава няква грешка Invalid data пробвах и с DriverEasy
      и пак същото и сега съм без звук някой ако знае какво се случва ще съм много благодарен да ми каже.
    • от Sharo2
      Здравейте.
      Надявам се да не съм объркал раздела.
      Имам микрофон Audio-Technica AT2022 и рекордер Tascam DR-44WL, но нямам кабел със който да ги свържа и ще ми бъде много полезно, ако ми препоръчате какъв кабел ми трябва. Ето линк към спецификациите на микрофона: http://www.audio-technica.com/cms/wired_mics/a2c67abf775c91bf/index.html и линк към спецификациите на рекордера: http://tascam.com/product/dr-44wl/specifications/ . Нов съм в тази свера и не съм наясно дали има разлика между различни видове кабели, това дали са balanced или unbalanced, и други евентуални характеристики. Микрофонът записва ubalanced сигнал, рекордера може да приема и balanced и unbalanced сигнал. Ето снимки от изхода на микрофона https://image.ibb.co/fU7mVG/20171212_164220.jpg и от входа на рекордера https://shop.musix.ch/images/products/orig/Tascam-DR-44-WL_O.jpg (ако така се наричат). Намирал съм във интернет кабели подобни на тези: Link_1 , Link_2 , Link_3 , Link_4 , и предполагам че на мен ми е необходимо нещо подобно. Отново, нов съм във тази свера и почти нищо не разбирам поне за сега. Също така може да ми е от полза ако сте от там и да ми препоръчате от какъв магазин мога да закупя такъв кабел в Пловдив (разбрах че във Конрад продавали такива кабели) или някакви онлайн магазини (български или чужди). Надявам се да не съм закупил несъвместим хардуер и да могат да се свържат микрофона и рекордера, но дори и да са несъвместими, рекордера все още не е разопакован, така че може да се върне или продаде (и да знам че щеше да е добра идея да питам преди да го купувам, но както и да е). Благодаря предварително за помощта!
    • от cybercop
      Реших да пусна тази тема, защото в общата дискусия се натрупаха прекалено много неща. 
      Въпроса ми е следния : Някой успял ли е да подкара h.265 видео под стария mplayer или mplayer2 и как?
      Интересува ме главно втория, защото има период в който mplayer не беше наличен в доста дистрибуции. На CENTOS6 със съм стария mplayer, но там ползвам само h.264 декодер за да преглеждам записите от камерите. Не съм и търсил h.265 поддръжка.
      Новата версия я ползвам и поддържа всякакви формати.
    • от FOTOTO
      Здравейте
      Въпрос за вътрешни устройства DVD
      Случваме с доста често при ново или работело не много устройство, когато записвам с него на x4, x8, x16 скорости
      същото устройство да чете записаните файлове много бавно след това, на други устройства четенето не е толкова бавно
      пускат се и други записани дискове не записване на това устройство проблема е същия
      предложения препоръки за премахване на проблема
      Благодаря
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.