Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Марин Дамянов

Нов процесор на тази дънна платка

Препоръчан отговор

здр на всички въпроса ми е следния на тази дънна платка ASROCK ALIVENF6G-DVI искам да сложа нов процесор може ли помощ с избора му имам нова рам и видео карта само процесора останa сега съм с едноядрен AMD Athlon 64 Processor 3200+     2.01GHz искам да е по добър

Тагвайте си линковете, в противен случай ще бъдат изтривани постовете:

1. Правилно: WD1001FALS

2. Неправилно: http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16822136284

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като си редактирате заглавието от разширения редактор примерно на - Избор на нов процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното е сериозно остаряло. Реално трудно ще намерите нов процесор за него. Най-доброто предложение за това дъно е нещо от сорта на Х2 6000+. Реално всеки Х2 процесор ще даде осезаема разлика в производителността.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здр на всички въпроса ми е следния на тази дънна платка http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=ALIVENF6G-DVI искам да сложа нов процесор може ли помощ с избора му имам нова рам и видео карта само процесора останa сега съм с едноядрен AMD Athlon 64 Processor 3200+     2.01GHz искам да е по добър

Прочетете правилата на форума!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Athlon 64 6400+ е най-добрият поддрържан процесор. Дъното поддържа и да 8ГБ оперативна памет, от типа ДДР2, представета като 4 пръчки по 2ГБ. Компонентите, които съм описал, вече трудно се намират, даже твърде трудно и не си струва цената.

Ако нещо, вече е отговорено достътъчно добре, така че - шперц :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здр на всички въпроса ми е следния на тази дънна платка http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=ALIVENF6G-DVI искам да сложа нов процесор може ли помощ с избора му имам нова рам и видео карта само процесора останa сега съм с едноядрен AMD Athlon 64 Processor 3200+     2.01GHz искам да е по добър

Какви пари сте готови да захвърлите по машината? Ето един пример как можеш да се пазариш с този от обявата за процесора: Athlon 64 x2 6400+

Ето и една плочка рам за която мисля, че си струват парите:

Ram ddr2 2gb 800mhz

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви пари сте готови да захвърлите по машината? Ето един пример как можеш да се пазариш с този от обявата за процесора: Athlon 64 x2 6400+

Ram ddr2 2gb 800mhz

Ram ddr2 2gb 800mhz

парите не са от значение важно е подобряването на скороста 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами разликата в производителността м-у този процесор който имаш и 6400+ е поне 3 пъти в полза на 6400

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако само процесорът имаше значение, разликата е очебиеща, особено при пирложения, които да се възползуват ефективно от двете ядра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното е от спънатите.

FSB 1000MHz (2.0GT/s), Hyper-Transport Technology

Каква памет и видеокарта закупихте?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

видео картата е Ати ХД5450 1ГБ рамта е 2 гб 800мхз

Таз карта я отпиши... Как може да вземете такова видео (освен ако не е предназначено за игри)? За 60 лева се взима 4870, като и тя сигурно е 3но по-бърза от 5450

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е единична пръчка от 2ГБ, добавянето на втора такава и замяната на процесора, ще вдигнат сериозно производителността на машината. Макар и за ПЦ игрите разликата няма да е значителна поради бюджетната видеокарта. HT шината не е чак толкова бавна и няма да ограничава осезаемо работата. Имайте предвид обаче, че 6400+ е лаком за ток процесор, и не знам дали захранващият блок, с който разполагате, ще се справи с допълнителният разход на енергия. ЗДобре ще е да запитате продавача дали разполага и с охла

Обаче като погледнах по-внимателно обявата, към която ви е насочил колегата...Открих че не става въпрос за продаван, а за търсен за закупуване процесор:

Публикувано изображение

:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм обърнал внимание :DЕто един 6000+

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е така,трябваше да попитате,преди да купувате памет и видеокарта направо за нова платформа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обаче като погледнах по-внимателно обявата, към която ви е насочил колегата...Открих че не става въпрос за продаван, а за търсен за закупуване процесор:

Публикувано изображение

Таман и аз това забелязах, изпреварихте ме колега :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е единична пръчка от 2ГБ, добавянето на втора такава и замяната на процесора, ще вдигнат сериозно производителността на машината. Макар и за ПЦ игрите разликата няма да е значителна поради бюджетната видеокарта. HT шината не е чак толкова бавна и няма да ограничава осезаемо работата. Имайте предвид обаче, че 6400+ е лаком за ток процесор, и не знам дали захранващият блок, с който разполагате, ще се справи с допълнителният разход на енергия. ЗДобре ще е да запитате продавача дали разполага и с охла

Публикувано изображение

въпроса ми е следния ако процесора стария който има охлаждане и смена процесора дали старото охлаждане ще стане на новия процесор видеото и паметта са от 1 година 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото си спомням, охлаждащият блок, които идваще с кутията на двуядрените модели от високият(на времето си) клас беше с по-висок капацитет за отнеждане на топлина, по обясними причини. Тук въпросът, дали ще е физически съвместим варианта с който разполагате не стои, ако не е в състояние да придаде нормални работни температури на чипа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

6000+ и нагоре идваха с охладител с много по-добри параметри от стария ми 4800+ например. Тея процесори не само ядат ток но и греят здраво. Ако процесора не идва с оригиналното си охлаждане няма смисъл от него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.