Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

здр на всички въпроса ми е следния на тази дънна платка ASROCK ALIVENF6G-DVI искам да сложа нов процесор може ли помощ с избора му имам нова рам и видео карта само процесора останa сега съм с едноядрен AMD Athlon 64 Processor 3200+     2.01GHz искам да е по добър

Тагвайте си линковете, в противен случай ще бъдат изтривани постовете:

1. Правилно: WD1001FALS

2. Неправилно: http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16822136284

Редактирано от pit (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като си редактирате заглавието от разширения редактор примерно на - Избор на нов процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното е сериозно остаряло. Реално трудно ще намерите нов процесор за него. Най-доброто предложение за това дъно е нещо от сорта на Х2 6000+. Реално всеки Х2 процесор ще даде осезаема разлика в производителността.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здр на всички въпроса ми е следния на тази дънна платка http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=ALIVENF6G-DVI искам да сложа нов процесор може ли помощ с избора му имам нова рам и видео карта само процесора останa сега съм с едноядрен AMD Athlon 64 Processor 3200+     2.01GHz искам да е по добър

Прочетете правилата на форума!!!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Athlon 64 6400+ е най-добрият поддрържан процесор. Дъното поддържа и да 8ГБ оперативна памет, от типа ДДР2, представета като 4 пръчки по 2ГБ. Компонентите, които съм описал, вече трудно се намират, даже твърде трудно и не си струва цената.

Ако нещо, вече е отговорено достътъчно добре, така че - шперц :)

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здр на всички въпроса ми е следния на тази дънна платка http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=ALIVENF6G-DVI искам да сложа нов процесор може ли помощ с избора му имам нова рам и видео карта само процесора останa сега съм с едноядрен AMD Athlon 64 Processor 3200+     2.01GHz искам да е по добър

Какви пари сте готови да захвърлите по машината? Ето един пример как можеш да се пазариш с този от обявата за процесора: Athlon 64 x2 6400+

Ето и една плочка рам за която мисля, че си струват парите:

Ram ddr2 2gb 800mhz Редактирано от Just Human.. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви пари сте готови да захвърлите по машината? Ето един пример как можеш да се пазариш с този от обявата за процесора: Athlon 64 x2 6400+

Ram ddr2 2gb 800mhz

Ram ddr2 2gb 800mhz

парите не са от значение важно е подобряването на скороста 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами разликата в производителността м-у този процесор който имаш и 6400+ е поне 3 пъти в полза на 6400

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако само процесорът имаше значение, разликата е очебиеща, особено при пирложения, които да се възползуват ефективно от двете ядра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното е от спънатите.

FSB 1000MHz (2.0GT/s), Hyper-Transport Technology

Каква памет и видеокарта закупихте?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното е от спънатите.

Каква памет и видеокарта закупихте?

видео картата е Ати ХД5450 1ГБ рамта е 2 гб 800мхз

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

видео картата е Ати ХД5450 1ГБ рамта е 2 гб 800мхз

Таз карта я отпиши... Как може да вземете такова видео (освен ако не е предназначено за игри)? За 60 лева се взима 4870, като и тя сигурно е 3но по-бърза от 5450

Редактирано от Just Human.. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е единична пръчка от 2ГБ, добавянето на втора такава и замяната на процесора, ще вдигнат сериозно производителността на машината. Макар и за ПЦ игрите разликата няма да е значителна поради бюджетната видеокарта. HT шината не е чак толкова бавна и няма да ограничава осезаемо работата. Имайте предвид обаче, че 6400+ е лаком за ток процесор, и не знам дали захранващият блок, с който разполагате, ще се справи с допълнителният разход на енергия. ЗДобре ще е да запитате продавача дали разполага и с охла

Обаче като погледнах по-внимателно обявата, към която ви е насочил колегата...Открих че не става въпрос за продаван, а за търсен за закупуване процесор:

Публикувано изображение

:D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм обърнал внимание :DЕто един 6000+

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е така,трябваше да попитате,преди да купувате памет и видеокарта направо за нова платформа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обаче като погледнах по-внимателно обявата, към която ви е насочил колегата...Открих че не става въпрос за продаван, а за търсен за закупуване процесор:

Публикувано изображение

Таман и аз това забелязах, изпреварихте ме колега :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е единична пръчка от 2ГБ, добавянето на втора такава и замяната на процесора, ще вдигнат сериозно производителността на машината. Макар и за ПЦ игрите разликата няма да е значителна поради бюджетната видеокарта. HT шината не е чак толкова бавна и няма да ограничава осезаемо работата. Имайте предвид обаче, че 6400+ е лаком за ток процесор, и не знам дали захранващият блок, с който разполагате, ще се справи с допълнителният разход на енергия. ЗДобре ще е да запитате продавача дали разполага и с охла

Публикувано изображение

въпроса ми е следния ако процесора стария който има охлаждане и смена процесора дали старото охлаждане ще стане на новия процесор видеото и паметта са от 1 година 

Редактирано от Марин Дамянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото си спомням, охлаждащият блок, които идваще с кутията на двуядрените модели от високият(на времето си) клас беше с по-висок капацитет за отнеждане на топлина, по обясними причини. Тук въпросът, дали ще е физически съвместим варианта с който разполагате не стои, ако не е в състояние да придаде нормални работни температури на чипа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

6000+ и нагоре идваха с охладител с много по-добри параметри от стария ми 4800+ например. Тея процесори не само ядат ток но и греят здраво. Ако процесора не идва с оригиналното си охлаждане няма смисъл от него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.