Премини към съдържанието
grizzli

В компютъра ли ми е проблема или в торент клиента

Препоръчан отговор

Здравейте. Опитвам се да си изтегля един филм, с големина 25GB

Пускам торент клиента - utorrent да сваля и когато файла се свали на 7-8% пс-то забива.

Свалям с около 7-8-9 МБ/С

торент клиента не отговаря и пс-то блокира

Имам 8Gb RAM, процесорът ми е  i5 2.4 - не се натоварват и наполовина докато сваля.

Гледам диспечера за задачите, торент клиента почва да гълта RAM докато не достигне до 1.7 GB и тогава блокира.

Хардиска ми е разделен на две. В "С" имам 18Гб в "D" 40ГБ. Скоростта му на запис е 5400 оборота в минута

Пробвах да сваля въпросния файл на преносим HDD чрез USB 3.0 - пак същата история - сваля се със 7-8мб/с, всичко върви добре и като стигне 8-9% свалено и  блокира. Ако тегля нещо по-малко няма проблем. При големи игри или филми винаги се получава така. Ограничих скоростта до 3мб/с, но свали ли се 8-9% от масива програмата се срива. Четох по форума за настройките на utorrent как трябва да са, така съм ги сложил. Интересно, че след като блокира програмата и се наложи да рестартирам пс-то, като вляза в директорията на файла, той заема 25GB, обозначен е като видео файл,но не може да се отвори.

ПС-то ли е ми е слабо, или някъде другаде е проблема. Пробвах с друг торент клиент, но скоростта при другите не надминава 2мб/с и е доста изнервящо като трябва да свалиш масив от 25-30гб

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако сте с най-новата версия на мТорент инсталирайте по-стара. Възможно е и друга причина, но няма достатъчно дадени от Вас данни, които да го потвърждават. Все пак първо пробвайте с настройките на трафика, като нулирате хронологията и промените и лимита по обем и време.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно. Коя версия на торент клиента ползваш? Препоръчвам 1.8.5. Можеш да увеличиш и кеша на торент клиента, може твърдият диск да се задъхва в комплект с други дейности на заден ход.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Филма ви е 25 гигабайта. Вие ползвате по моя преценка стари HDD с неизвестен за нас обем свободна памет на него. Сваляйки с клиента, последният ще прекрати операцията след време, ако няма нужното място на зададеният диск. Това е един от проблемите. Другите са ви описани от колегите в предните постове.

Когато аз имам въпроси към съфорумците си за помощ, се страрая да дам максимално точна и пълна информация по въпроса, за да избягна въпросите със всеки изминал пост и да получа нужният отговор. При 90% от Вас, това даже не ви идва на ум. А искате...ПОМОЩ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

lz4jw

преди да се правите на интересен, прочетете какво съм написал.

както написах - на HDD-то, на което искам да го кача (диск D) имам свободни 40GB, междувременно в "С" имам 20GB

Както написах -  опитах се да го сваля и на преносим HDD USB 3.0  със (7200rpm) със свободен капацитет от 640GB

Ограничих скоростта  на сваляне до 1мб, на 5-тия % от свалянето отново блокира. Когато клиентът блокира, процесорът се е натоварил до 9%, RАМ паметта до 3-3.2GB от 8

Самият процес utorrent блокира, когато заеме ресурс от 1.7 GB RAM

Ограничил съм активните торенти до 2

Въвел съм максимално допустимата КЕШ, която да се ползва - 1 800мб, като съм поставил и опция тя да бъде разширена при необходимост.

Пак повтарям, че дори и тогава, RAM паметта не се натоварва над 3.5 GB

По хардисковете няма никакви лоши сектори, сканирани са в началото на месеца

Освен този, нямам никакви други торенти, които да стоят в торент клиента.

И преди съм имал този проблем, но го бях забравил. Тогава някой ми обясняваше, че биоса ми бил стар и т.н, но пс-то няма и 9 месеца откакто съм го купил, нов биос още не се е появил. Обикновено, при подобни симптоми, проблемът е в слаб компютър, но както вече написах параметрите ми са i5 2.4-3.2, 8RAM, HDD то е 500GB 5200rpm

Рамта, която програмата употребява расте прогресивно със сваленото количество данни. Така при свалени 1.5гб, програмата заема 1.6гб. Спирам торента да се сваля, след 10 минути рамта, която utorrent заема, е същата. Опитвам се да изключа торент клиента от диспечера със задачи, но не се получава. Прекъсвам задачата, но тя остава активна.

PS - филмът е 21.1 GB не 25

Редактирано от grizzli (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

lz4jw

преди да се правите на интересен, прочетете какво съм написал.

както написах - на HDD-то, на което искам да го кача (диск D) имам свободни 40GB, междувременно в "С" имам 20GB

Както написах -  опитах се да го сваля и на преносим HDD USB 3.0  със (7200rpm) със свободен капацитет от 640GB

Ограничих скоростта  на сваляне до 1мб, на 5-тия % от свалянето отново блокира. Когато клиентът блокира, процесорът се е натоварил до 9%, RАМ паметта до 3-3.2GB от 8

Самият процес utorrent блокира, когато заеме ресурс от 1.7 GB RAM

Ограничил съм активните торенти до 2

Въвел съм максимално допустимата КЕШ, която да се ползва - 1 800мб, като съм поставил и опция тя да бъде разширена при необходимост.

Пак повтарям, че дори и тогава, RAM паметта не се натоварва над 3.5 GB

По хардисковете няма никакви лоши сектори, сканирани са в началото на месеца

Освен този, нямам никакви други торенти, които да стоят в торент клиента.

И преди съм имал този проблем, но го бях забравил. Тогава някой ми обясняваше, че биоса ми бил стар и т.н, но пс-то няма и 9 месеца откакто съм го купил, нов биос още не се е появил. Обикновено, при подобни симптоми, проблемът е в слаб компютър, но както вече написах параметрите ми са i5 2.4-3.2, 8RAM, HDD то е 500GB 5200rpm

Рамта, която програмата употребява расте прогресивно със сваленото количество данни. Така при свалени 1.5гб, програмата заема 1.6гб. Спирам торента да се сваля, след 10 минути рамта, която utorrent заема, е същата. Опитвам се да изключа торент клиента от диспечера със задачи, но не се получава. Прекъсвам задачата, но тя остава активна.

PS - филмът е 21.1 GB не 25

Аз никога не се правя на интересен бе келеш! Ако знаеше и разбираше, нямаше да имаш проблем. Опитал съм се с нещо да ти помогна, а ти като си смотаняк, кой ти е виновен?

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само за инфо направих врътката с клиента:

Публикувано изображение

Това е положението при мен. Намерете си по-стара версия на мТорент. Деинсталирайте сега използуваната и инсталирайте старата версия. От настройките спрете автоматичните актуализации.

При инсталацията на клиента внимавайте какво инсталирате. Не приемайте да се инсталира тулбара, предназначен за "удобство", като плъгин за браузерите.

Ако сега имате инсталиран тулбара на клиента, вероятно ще се наложат допълнителни мерки за премахването му, защото ако не се лъжа не се деинсталира заедно с него. Ако имате на компютъра тулбари на други програми, премахнете и тях също.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам конфигурацията на машината ,автора е искал рам ...та се е олял чак . Този малък диск ,със сигурност е стар, с малък обем , и не е достатъчно бръз.Какъв е този нов компютър , с такъв уникално за съвремието малък диск , пък с процесор от ново поколение и един вагон рам  ????!!!!!! Не вичко е в рам-та ,както се казва .По време на сваляне ,ако диска няма нужния капацитет от към скорост 100% се стига до зависване на системата . Стига се до някакъв процент и до там по простата причина че тогава се достига и високата скорост на сваляне ,която надхвърля възможностите на харда . Автора на темата  трябва да помисли  ако иска високи скорости на сваляне ,че и с 4Гб рам и с 2Гб дори могат да се сваля дори с по високи скорости ,но харда ако е достатъчно бръз . За торент клиента не е много ясно какво и как го инсталира. На сума ти машини съм виждал този проблем, а той идва с това че собствениците им са останали с убеждението че на стари машини като нахакат рам ,и рам ,и рам ..... и машината става нещо кой знае какво . Чета че са правени някакви настройки на кеш-а ,че използването на рам отивало до 3,5 Гб. Това ако е така , нещо не е наред . Това е някаква сглобка на компютър по мое мнение ,която е направена незнайно как, къде и от кого . Не съответствието в параметрите е повече от видно . Целта е била съвременна машина ,а се е получила някаква каша от добър процесор ,безкрайна рам и ... стар, малък и бавен диск . Това е моето мнение , не ангажира никой и с нищо .В момента правя проба  на машина която е с 2 Гб рам ,1.8 порцесор и диск на WD 320Гб и скоростта на сваляне е 6.5- 7.5 Мб/с . Да , леко се получава онова забавяне на работата , но не и зависване на системата . Лек ден на всички .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докторе, пак недоразбрал. Описаните обеми са останалите свободни части от дяловете. Аз да не би да съм с кой знае колко нов диск?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докторе, пак недоразбрал. Описаните обеми са останалите свободни части от дяловете. Аз да не би да съм с кой знае колко нов диск?

Да , прав си ,не съм бил внимателен в прочита си , сега погледнах по- внимателно  . Но , при  всички положения това зависване на системата се дължи на недостатност на харда или като място ,или като скорост. Не можах да разбера какво означава при диск от 500 Гб , в дяла с операционната система да са ти останали 18Гб само свободни ???! Това място само по себе си е малко само за бързата работа на Уиндоус ,та мани и на незнайно колко още други работещи програми . Какъв смисъл на голям диск ,като елементарно не е оставено място за безпроблемна работа на ОС и програмите . Ако автора на темата желае ,нека да пусне една снимка на Диспечера на задачите със процесите и съм сигурен че ще се види ясно какво и що има и работи на тази машина . Иначе се стига и до пропуски в четенето ,както в моя случай с обема на диска .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да , прав си ,не съм бил внимателен в прочита си , сега погледнах по- внимателно  . Но , при  всички положения това зависване на системата се дължи на недостатност на харда или като място ,или като скорост. Не можах да разбера какво означава при диск от 500 Гб , в дяла с операционната система да са ти останали 18Гб само свободни ???! Това място само по себе си е малко само за бързата работа на Уиндоус ,та мани и на незнайно колко още други работещи програми . Какъв смисъл на голям диск ,като елементарно не е оставено място за безпроблемна работа на ОС и програмите . Ако автора на темата желае ,нека да пусне една снимка на Диспечера на задачите със процесите и съм сигурен че ще се види ясно какво и що има и работи на тази машина . Иначе се стига и до пропуски в четенето ,както в моя случай с обема на диска .

Означава, че не е с ХП и че ОС е заела прилично голяма част от (с), за който тъй или инане явно не е заделено прекалено много пространство. Все пак, предполагам възможността да са се събрали и твърде много временни и други излишни файлове, в това число ъпдейти за ОС, сетъпи на програми и кой знае какво друго. Със съвременният широколентов достъп, човек който не е въздържан, е лесно да си свали и инсталира камари (ненужни му за нищо) програми, щото става и лесно и бързо. В това число такива програми, с които при бедюзърска(кофти потребителска)работа, да си оака и самата ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Означава, че не е с ХП и че ОС е заела прилично голяма част от (с), за който тъй или инане явно не е заделено прекалено много пространство. Все пак, предполагам възможността да са се събрали и твърде много временни и други излишни файлове, в това число ъпдейти за ОС, сетъпи на програми и кой знае какво друго. Със съвременният широколентов достъп, човек който не е въздържан, е лесно да си свали и инсталира камари (ненужни му за нищо) програми, щото става и лесно и бързо. В това число такива програми, с които при бедюзърска(кофти потребителска)работа, да си оака и самата ОС.

Абсолютно съгласен с теб .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докторе , чете ли това

Ограничих скоростта до 3мб/с, но свали ли се 8-9% от масива програмата се срива.

Не бих казал че диска му е бавен а по скоро проблем със него , въпреки че той твърди че го е проверявал .

Друго ме съмнява :(

Пробвах с друг торент клиент, но скоростта при другите не надминава 2мб/с и е доста изнервящо като трябва да свалиш масив от 25-30гб

Човек ти на какъв нет си , как така пък падна скоростта ? да не ползваш някоя програма за вдигане на скоростта ?

Ползвай по стара версия както казаха по горе - аз ползвам 2.2.1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
lz4jw

държанието ти е като на второкласник, който се перчи на първокласник в час по физическо. Не съм те обиждал по никакъв начин и ще те помоля квалификациите "келеш" и "нещастник" да ги ползваш у дома, за квалификация на възпиталите те.По темата:

HDD-то ми е

Toshiba MK5065GSX  ( 500 GB - SATA-300), разделено на две части.

В "C" освободих 60GB, в "D"  - 40GB

При инсталация премахвам отметките на всички тул барове и допълнителни истории.Редовно почиствам кеша с CCleaner

Познавам хорас с по-слаби PC-та, които безпроблемно свалят с по 7-8мб/с

Като се прибера ще пусна скриншот на таск мениджъра

Сега съм с uTorrent 2.2.1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така де, той човека си казва колко свободно място има, всички си мислят че е с диск 60 гб. До автора може самия торент нещо да не е в ред, пробвай с друг, с подобен размер да видиш дали ще има проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И да не забрави автора да си Форматне Външния Хард на Система NTFS,ако иска да качва големи файлове :clown:

Редактирано от BackTrack5R3 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако сте с най-новата версия на мТорент инсталирайте по-стара.

Интересно. Коя версия на торент клиента ползваш? Препоръчвам 1.8.5.

Аз съм се с най-новата бета и проблеми нямам и никога не съм имал.Това са някви легенди за uTorrent.

Редактирано от Alex&Vanko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм се с най-новата бета и проблеми нямам и никога не съм имал.Това са някви легенди за uTorrent.

Е, то и аз в интерес на истината съм вече с най-новата финализирана версия, но дакато я докарам да не ми яде яко ресурси, доста настройки се наложи да пипам. Въпреки, че внимавах при инсталацията. Толкова зор, че даже не запомних всичко, което съм променил :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Външният HDD го форматирах под NTFS, и го проверих за лоши сектори веднага щом го взех (миналият месец).

Публикувано изображение

Странното в случая, е че дори когато спра utorrent, той продължава да стои като задача в таск мениджъра. При опит да го спра с бутона End process, от таск мениджъра нищо не става. Стои си там, докато не рестартирам пс-то и както се вижда от картинката заема 57 000 k от RAM-та

Проверих системата  с Malwarebytes Anti-Malware  и  Spybot, не откриха никакви проблеми.
Препоръчайте ми някакъв друг торент клиент, от който имате добри отзиви, да видим дали нещата ще се повторят.
Сега дърпам нов торент, с големина 19GB, но въпреки скоростта от 80Mb/s която получавам от доставчика си, и наличието на 95 сийдъра (става въпрос за замунда) торент клиента сваля със 150-200kb/s. Махнал съм всичките ограничения за скоростта, пробвах и с по-малки торенти  - скоростта е същата.

В какъв филм попаднах :help wanted4:

Редактирано от grizzli (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От снимката се вижда че има 82 работещи процеса !!!! Това не само че не е нормално, а нещо повече . Напляскани са бог знае какви програми и стартирани във фонов режим незнайно какви неща . За мен тази система е прекалено "накичена " и оплескана с всевъзможни неща . Проблемите с торент клиента съм сигурен че не са единствените . Могат да се появят и нови и нови , именно поради множеството връзки който осъществяват програмите работещи едновременно . Едва ли някой който види работещи 82 процеса вече ще може да каже от какво идва зависването на системата и разни други проблеми . За мен решението е нова чиста инсталация , и инсталиране на програми който наистина са нужни . Стартиращите такива и работещи заедно с ОС да са такива от който има реален смисъл . Успех на автора на темата .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само процесите свързани с nVidia видео картата са 6. Процесите свързани с графичната карта на Intel са 3. Голяма част от всичките 82 са свързани с драйвърите на лаптопа - тъч пад, мулти тъч, блутут, wi-fi и всякакви системни глупости свързани с "добрата работа на ОС", както биха написали във форума на Майкрософт.

Все още чакам да се свали един торент 19гб, без зададено ограничение в скоростта.  5мб е средната скорост (при 32 сийдъра) и достигна 70% при ползването на utorrent 2.2.1

Ако се свали успешно и файлът не е повреден, това ще бъде добър знак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е именно за това става въпрос . Направи си чиста инсталация ,инсталирай си драйверите за устройствата ,без останалия абсолютно ненужен "багаж " за който си чел по разни форуми ,особено тези на Майкрософт . Нали си инсталирал каквото си прочел по тези форуми , и резултата какъв е - работещи безброй процеси и проблеми . Инсталираш драйверите само за устройства който са ти посочени в Диспечера на устройствата и никакви други неща , инсталирай си програмите който използваш , и съм повече от убеден че няма да имаш никакъв проблем . Това е моя съвет , решението какво ще правиш си е твое разбира се ,но знам че не е приятно и изнервящо винаги да си в очакване на поредния срив . Лека вечер .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав си. От сайта на майкрософт, не съм инсталирал никакви допълнителни неща (и слаба Богу). Имам чувството, че след всеки идиотски ъпдейт, който се пуска за windows 7, нещата се скапват все повече. Преди бях с лицензиран софтуер на Windows7 (със закупуването на лаптопа), но базовите свинщини, които съпътстваха цялата ОС, бяха повече отколкото аз имам в момента и реших да го махна. С времето наистина са се натрупали много неща, но само в пакпката адоб и корал имам толкова допълнителни неща инсталирани, че ще ми отнеме седмица да ги кача отново.

Вторият филм от 19гб се свали безпроблемно. Първият се точи със средна скорост от 300к и нямам нерви да го чакам да се сваля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.