Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

trakAtrak

Уред за "пестене" (?!) на средства за електричество

Препоръчан отговор

Здравейте! :)

Кой не иска да плаща по-малко за каквото и да е? Е, от някои неща можеш да се откажеш, а други изобщо да не те интересуват, защото не ги ползваш. Но електричеството?! Само ако си на самотен остров...

Не от вчера най-различни оферти в нета ни примамват да дадем сега едни пари, за да си спестим после много повече.Като всяко предложение, което иска плащане, единственото сигурно нещо е, че ще се разделиш с някакви пари. Едни юнаци са се постарали да съберат множество възхитени отзиви и коментари за продукта им, но като знаем как се прави това, никак не ни убеждава.

Все пак ще попитам специалистите в тази област, какъвто аз не съм - възможно ли е уред, който "...Служи като филтър, който почиства нежелани пикове, спадове, шум..." да намали консумацията, с което да паднат и сметките?!

И то до 75% (не до 7,5%)?

Уредът се казва Smart Energy и ще съм още по-доволен, ако някой може да сподели лични впечатления от употребата му.

Благодаря предварително за отзивчивостта! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уредът се казва Smart Energy и ще съм още по-доволен, ако някой може да сподели лични впечатления от употребата му.

Мисля, че във форума има тема за това недуразумение.

Все пак ще попитам специалистите в тази област, какъвто аз не съм - възможно ли е уред, който "...Служи като филтър, който почиства нежелани пикове, спадове, шум..."

Има мрежови филтри, или surge protector/ surge suppressor

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди време бяха давали един мангал по господарите на ефира::

"Не мога да ги разбера българите защо крадат ток, като може просто да не го плащаш".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! :)

Кой не иска да плаща по-малко за каквото и да е? Е, от някои неща можеш да се откажеш, а други изобщо да не те интересуват, защото не ги ползваш. Но електричеството?! Само ако си на самотен остров...

Не от вчера най-различни оферти в нета ни примамват да дадем сега едни пари, за да си спестим после много повече.Като всяко предложение, което иска плащане, единственото сигурно нещо е, че ще се разделиш с някакви пари. Едни юнаци са се постарали да съберат множество възхитени отзиви и коментари за продукта им, но като знаем как се прави това, никак не ни убеждава.

Все пак ще попитам специалистите в тази област, какъвто аз не съм - възможно ли е уред, който "...Служи като филтър, който почиства нежелани пикове, спадове, шум..." да намали консумацията, с което да паднат и сметките?!

И то до 75% (не до 7,5%)?

Благодаря предварително за отзивчивостта! :)

отговор от инженер-проектант огромен капацитет: 5%

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докато има балами ще има и такива джажи на пазара. Други са методите за пестене от сметки ама са незаконни !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеизвестно е, че някои, които отопляват огромни апартаменти  само на ток, плащат на техници от Енергото да им нагласят електромерите така, че в края на месеца да имат минимална сметка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори даваха и по телевизията тест с подобни боклуци - икономията беше толкова огромна че ще Ви трябват хилядолетия за да може уреда да се изплати Публикувано изображение

Абе Вие сериозно ли си мислите че ще консумирате 1KW мощност а енергото ще ви позволи съвсем законно , електромера ви да отчете 700W - ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докато има балами ще има и такива джажи на пазара. 

Това е може би най точния отговор. Предлаганите устройства обикновено оказват влияние на напрежението(величина и форма) и реактивната енергия. Естествено,че ако намалиш напрежението или изменниш формата му, консумираната енергия намалява, но то е за сметка на по малката мощност която получаваш от ел.уредите. Реактивната енергия води до промяна загубите при пренос и трансформация, но почти не оказва влияние на битовата консумация. Затова и битовите електромери измерват само консумираната активна енегия и но не и реактивната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

начи тия уреде са като иокономичните ламби: колко повече светат (включени) толко повече икономисват.....според търговците ....та, бодете джаджи у контаците и нема да плащате тоците  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха-ха, няма нито един неочакван отговор, който да не съвпада и с моето мнение. :)

Благодаря ви, че ме подкрепихте в семейния спор! Защото се ровичкат в нета и "от къде съм бил толкова сигурен, че е измама, като професията ми е далече от електричеството?"...

Затова и реших да попитам специалистите - за да ми е чиста съвестта... ;)

Бъдете здрави! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправихме значи тока, сега да видим и за бензина к'о да правим.

"Само" за 34.90 си купувате шпициален магнит с нанотехнология дето пести 25% от горивото.

Имали тука кандидат балъци за пестене на гориво?

Ако това ви се вижда скъпо, има и по-евтино за 15 лв със шпициални фотони пести 20% от горивото.

Ето тука го има да видите колко е сложно устройството му 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те си вървят комплект , ръка за ръка тия енергоспестяващи и гориво спестяващи уреди :) само където формата на тоя Neo Socket може да има някакво приложение след това за дамите водачки :D

Обаче преди няколко години рекламираха едно устройство което го пъхаш в запалката и колко и да ти е изтощен акумулатора - пали от веднъж , а самото устройство / акумулаторче / е свързано с едни проводници тънки :)

Но винаги ще има някой да се прекара :D дори и преди малко мартина иска да ме преебе :)

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.