Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Значи имам проблем с камината , над 50 градуса , започва да ШУМИ пищи, все едно почва да кипи водата . Какво ли не пробвах , от радиаторите въздух не излиза , обезвъздушавах помпата , и от там излиза вода. Спирах помпата и я пусках пак , качва се въздух и авт.обезвъздушитела изкара въздух , това го правих многократно и няма промяна. Моля помогнете , защото 5 майстора идваха и всеки си взима парите и нищо не прави.... Филтара чистих . Махнах даже от филтара едно като мрежичка което събира мърсотията , така ми предложиха да направя и това не помогна.  Истаналацията Се пълни от рашерителния съд. Обезвъздуших като напълних системата , изчаках 10 мин на пусната помпа и после пак обиколих , после я запалих на 50 60 градуса пак минах. И тоя звук(Пищене , щумене и ссссъссскане) в камината не изчезна. Изобщо...... Доста е силен и плашещ ... Сега я държа на 40 градуса повече не , гледам да не стане някоя беля.... Пробах и на 1 и 2-ра степен помпата , едно и също !!!

Това са снимки , на всички радиатори . И камина и раширителен съд. 

http://prikachi.com/images.php?images/858/6805858f.jpg
. http://prikachi.com/images.php?images/866/6805866I.jpg .
http://prikachi.com/images.php?images/870/6805870T.jpg
. http://prikachi.com/images.php?images/874/6805874E.jpg
. http://prikachi.com/images.php?images/875/6805875V.jpg
. http://prikachi.com/images.php?images/877/6805877M.jpg .
http://prikachi.com/images.php?images/880/6805880v.jpg

Инсталацията е от преди 4 години , преди пак сме имали радиатори и камина . Но бяха махнати 3 години нямаше радиатори и камина . Дефакто сега купихме само радиатори и камина и помпа . Преди проблем не имало изобщо.

Редактирано от КрасимирПетковПетков (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как така никой нищо не прави? Какви са тези майстори? Какво казват, че имаш като проблеми? Нима мислиш, че някой от форума тук от разстояние ще може да ти помогне. Търсиш наистина специалист, който да дойде и да оправи нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как така никой нищо не прави? Какви са тези майстори? Какво казват, че имаш като проблеми? Нима мислиш, че някой от форума тук от разстояние ще може да ти помогне. Търсиш наистина специалист, който да дойде и да оправи нещата.

Идваха , викат че обърната топлата с студената вода , пробахме пуснахме вода в раширителния съд и отдолу от където се източва системата тръгна вода , и се оказа че е добре .... Другите обикаляха по радиаторите и викат това е въздух , ще излезе ... просто съм объркан на максимална степен и си не шега работа с тоя звук , струва ми се че не мн безопасно.... Помпата шумеше яко до преди 2 дни преди да почне камината , силен шум като все едно се блъска вода от сорта на ПЛЯКАНЕ или ддз как да го опиша, тя спря и почна камината да прави проблем....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идваха , викат че обърната топлата с студената вода , пробахме пуснахме вода в раширителния съд и отдолу от където се източва системата тръгна вода , и се оказа че е добре .... Другите обикаляха по радиаторите и викат това е въздух , ще излезе ... просто съм объркан на максимална степен и си не шега работа с тоя звук , струва ми се че не мн безопасно.... Помпата шумеше яко до преди 2 дни преди да почне камината , силен шум като все едно се блъска вода от сорта на ПЛЯКАНЕ или ддз как да го опиша, тя спря и почна камината да прави проблем....

Ако си от Плевен веднага щях да ти пратя човек, който наистина разбира. Ще трябва да намериш такъв и в твоя град. И не давай пари, докато майстора не си свърши работата. Въздуха няма да излезе от самосебе си. Това виене на помпата също не ми харесва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правени ли са 72 часови проби ? Тогава имаше ли го този проблем ?

и прочети внимателно това 

http://prity-eu.com/data/docs/Instruction2.pdf

Особено в часта за предпазни клапани и сигнализация. Снимките не дават представа за цялостното изпълнение ,единственото което може да се види със сигурност е че радиаторите са правилно диагонално свързани ,но проблема ти не идва от тях или разширителни съдове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи имам проблем с камината , над 50 градуса , започва да ШУМИ пищи, все едно почва да кипи водата . Какво ли не пробвах , от радиаторите въздух не излиза , обезвъздушавах помпата , и от там излиза вода. Спирах помпата и я пусках пак , качва се въздух и авт.обезвъздушитела изкара въздух , това го правих многократно и няма промяна. Моля помогнете , защото 5 майстора идваха и всеки си взима парите и нищо не прави.... Филтара чистих . Махнах даже от филтара едно като мрежичка което събира мърсотията , така ми предложиха да направя и това не помогна.  Истаналацията Се пълни от рашерителния съд. Обезвъздуших като напълних системата , изчаках 10 мин на пусната помпа и после пак обиколих , после я запалих на 50 60 градуса пак минах. И тоя звук(Пищене , щумене и ссссъссскане) в камината не изчезна. Изобщо...... Доста е силен и плашещ ... Сега я държа на 40 градуса повече не , гледам да не стане някоя беля.... Пробах и на 1 и 2-ра степен помпата , едно и също !!!

Това са снимки , на всички радиатори . И камина и раширителен съд. 

http://prikachi.com/images.php?images/858/6805858f.jpg

. http://prikachi.com/images.php?images/866/6805866I.jpg .

http://prikachi.com/images.php?images/870/6805870T.jpg

. http://prikachi.com/images.php?images/874/6805874E.jpg

. http://prikachi.com/images.php?images/875/6805875V.jpg

. http://prikachi.com/images.php?images/877/6805877M.jpg .

http://prikachi.com/images.php?images/880/6805880v.jpg

Инсталацията е от преди 4 години , преди пак сме имали радиатори и камина . Но бяха махнати 3 години нямаше радиатори и камина . Дефакто сега купихме само радиатори и камина и помпа . Преди проблем не имало изобщо.

Къде отиват горната и долната тръба от разширителния съд?

През коя от двете пълните системата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правени ли са 72 часови проби ? Тогава имаше ли го този проблем ?

и прочети внимателно това 

http://prity-eu.com/data/docs/Instruction2.pdf

Особено в часта за предпазни клапани и сигнализация. Снимките не дават представа за цялостното изпълнение ,единственото което може да се види със сигурност е че радиаторите са правилно диагонално свързани ,но проблема ти не идва от тях или разширителни съдове.

Значи на 72 часовите проби , имаше проблем с помпата ( ШУМ , ПЛЯКАНЕ) Които беше доста силен и дори пречеше за слуха като поседиш 10 мин . Но взука някъде изчезна ... И започна камината

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Термометърът ти къде е разположен ?

На изхода, на топлата вода, нали ?

Спокойно -водата не кипи, ами вероятностите са три :

1.)просто започва активен процес на деаерация - след известно време спира, като се загрее още малко

2.)помпата ти е на по-висока скорост, от колкото е нужна ( намали скоростта ! )

3.)образувал се е "въздушен джоб" в ризата -решението е да наведеш задната страна на камината за да може въздухът да изкочи през горната тръба.

Щом си почистил филтъра на помпата, направил и всичко изборено - остава едно единствено нещо-производителят на камината е направил недобра риза и има вътре места, през които потока се завихря, има места със стеснения и шума от кавитацията се усеща неприятно.

Решението е да се смени камината, или да свикнеш със шума.

Опасност за теб няма.Само неприятен шум.

мхм.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде отиват горната и долната тръба от разширителния съд?

През коя от двете пълните системата? 

Това което виждаш горе на Ра.Съд е само една тръба която през нея пълним системата , като махнем слушалката на душа с които се къпем , там го завия и пусна водата лекичко ...

Термометърът ти къде е разположен ?

На изхода, на топлата вода, нали ?

Спокойно -водата не кипи, ами вероятностите са три :

1.)просто започва активен процес на деаерация - след известно време спира, като се загрее още малко

2.)помпата ти е на по-висока скорост, от колкото е нужна ( намали скоростта ! )

3.)образувал се е "въздушен джоб" в ризата -решението е да наведеш задната страна на камината за да може въздухът да изкочи през горната тръба.

Щом си почистил филтъра на помпата, направил и всичко изборено - остава едно единствено нещо-производителят на камината е направил недобра риза и има вътре места, през които потока се завихря, има места със стеснения и шума от кавитацията се усеща неприятно.

Решението е да се смени камината, или да свикнеш със шума.

Опасност за теб няма.Само неприятен шум.

мхм

Термометър е на Изходната част , След малко ще качи 50 градуса да почне да шуми и ще надигна камината и ще ти отг. за резултатът .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи на 72 часовите проби , имаше проблем с помпата ( ШУМ , ПЛЯКАНЕ) Които беше доста силен и дори пречеше за слуха като поседиш 10 мин . Но взука някъде изчезна ... И започна камината

72 часови проби се правят точно затова за установяване на правилна и безопасна работа. Техниците ,майсторите които са монтирали ги правят и предават изправна и безопасна система. При теб е имало изначален проблем още тогава така че да си поемат отговорността и гаранцията !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това което виждаш горе на Ра.Съд е само една тръба която през нея пълним системата , като махнем слушалката на душа с които се къпем , там го завия и пусна водата лекичко ...

Термометър е на Изходната част , След малко ще качи 50 градуса да почне да шуми и ще надигна камината и ще ти отг. за резултатът .

1.Отоплителна инсталация никога не се пълни отгоре.

2.Не си казал къде отива долната ПЕ тръба от съда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

72 часови проби се правят точно затова за установяване на правилна и безопасна работа. Техниците ,майсторите които са монтирали ги правят и предават изправна и безопасна система. При теб е имало изначален проблем още тогава така че да си поемат отговорността и гаранцията !

Значи майстори не  е имало от магазина който закупихме (3бр радиатора помпа и камина)  . Ние викнахме майстор и сложи всичко .  А хората от магазина и върнахме помпата защоото мн шуми и в магазина ни казаха амм тя си работи добре като я пробваха на място там . И аз се изнервих качих се сложих и напълних системата обезвъдуших , викнах  да видят какъв шум създава и той .... АМм това е въздух минавай по често по радиаторите и щял да изчезне .. Обаче тои спря сега времено и почна пък камината ...

1.Отоплителна инсталация никога не се пълни отгоре.

2.Не си казал къде отива долната ПЕ тръба от съда.

Ра.Съд  , Горната Тръба е за Пълнене - Долната е студената вода на системата , разклонява се към изхода за изтачане на системата и към радиаторите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам снимките, които си дал имаш 3 радиатора с обща топлинна мощност около 9,5 - 10 kW. Водната риза на камината е 13 kW. Тази разлика от около 3 kW оказва влияние, особенно когато горенето в горивната камера е по-интензивно. Принципно, когато се проектира отоплителна инсталация тези две мощности трябва да са приблизително еднакви. При теб разликата е почти 30 процента, което е много. Разширителният съд, също така трябва да бъде близо до камината, а не в края на системата както е при теб. Като гледам и начина на полагане на тръбите и свързването им към радиаторите не искам и да си мисля за тези "майстори", които са ги монтирали и тези, които са идвали след това.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека от магазина ми предложи да ОБезвъздушавам системата , като направя 50 60 градуса и да спря помпата и да мина по радиаторите , но др ми каза че така може за минимално време да стопа някой маркуч или да направя някоя беля

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко спам , но.

Приятел ти в коя държава живееш каква 72 часова проба , каква гаранция за какви 5 лева говориш изобщо?Има една приказка от всеки парнаджия става водопродчик , но не от всеки водопроводчик става парнаджия , а аз като гледам как е направено всичко май е правено от водопроводчик който изобщо не е чувал за "студена и топла проба".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко спам , но.

Приятел ти в коя държава живееш каква 72 часова проба , каква гаранция за какви 5 лева говориш изобщо?Има една приказка от всеки парнаджия става водопродчик , но не от всеки водопроводчик става парнаджия , а аз като гледам как е направено всичко май е правено от водопроводчик който изобщо не е чувал за "студена и топла проб 

Системата е стара , преди не имало никакъв проблем . Дори сме били без филтер без тарнометър . С чугунови радиатори 

Всичко просто е купено и снадено , преди проблем не имало с нищо ! Логиката ми води до проблем , сегашните закупени неща (камина радиатори и помпа)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи майстори не  е имало от магазина който закупихме (3бр радиатора помпа и камина)  . Ние викнахме майстор и сложи всичко .  А хората от магазина и върнахме помпата защоото мн шуми и в магазина ни казаха амм тя си работи добре като я пробваха на място там . И аз се изнервих качих се сложих и напълних системата обезвъдуших , викнах  да видят какъв шум създава и той .... АМм това е въздух минавай по често по радиаторите и щял да изчезне .. Обаче тои спря сега времено и почна пък камината ...

Ра.Съд  , Горната Тръба е за Пълнене - Долната е студената вода на системата , разклонява се към изхода за изтачане на системата и към радиаторите.

Свързването на разширителният съд към студената, а не към топлата вода е груба грешка на този, който е правил инсталацията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свързването на разширителният съд към студената, а не към топлата вода е груба грешка на този, който е правил инсталацията.

Е от там ли да идва шума на камината? И преди седмичния шум в помпата .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е от там ли да идва шума на камината? И преди седмичния шум в помпата .

Доста вероятно е да е така. Обаче може да пробваш да обезвъздушиш водната риза на камината от обезвъздушителя с кофичката отдолу (ако си пропуснал да го направиш).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе само на мене ли ми прави впечатление 20-ката от камината и разбиването на 16-ките тръби към радиаторите ?!?!?Помпата няма възможност за дебит през тези тънки тръби!! През 20-ка топлопроводимостта е 6 kW , затова и кипи инсталацията при зазорена мощност!

А бойлер има ли вързан към инсталацията ?При така изградена инсталация, камината ще работи на слаб режим, т.е. при малко дърва и външна t° около 10°С .

Редактирано от rulom (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай една снимка на съда отгоре.Горния изход е преливен и трябва да ходи единственно в канала , а не да се долива от там , а долния е предпазна низходящя тръба и трябва да се върже непосредственно според инструкциите на Прити след камината.Какъв е точния модел на помпата?Ако е RS 25-6 не е за тази малка система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не че му разбирам,ама ми се струва че разширителния съд трябва да бъде м/у котела и радиаторите . Така системата ще може да се обезвъздушава сама. При тази схема на свързване би следвало да има "обезвъздушител" на всеки радиатор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста вероятно е да е така. Обаче може да пробваш да обезвъздушиш водната риза на камината от обезвъздушителя с кофичката отдолу (ако си пропуснал да го направиш).

как да я обезвъздоша водната риза ,? и от къде

Дай една снимка на съда отгоре.Горния изход е преливен и трябва да ходи единственно в канала , а не да се долива от там , а долния е предпазна низходящя тръба и трябва да се върже непосредственно според инструкциите на Прити след камината.Какъв е точния модел на помпата?Ако е RS 25-6 не е за тази малка система.

http://prikachi.com/images.php?images/647/6806647Z.jpg ..    http://prikachi.com/images.php?images/652/6806652j.jpg .. http://prikachi.com/images.php?images/653/6806653k.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

как да я обезвъздоша водната риза ,? и от къде

Водната риза има автоматичен обезвъздушител веднага на изхода, не е хубаво да го пипаш по форумни съвети, щото ако блокира става взривоопасно!Ако камината е прегрявана, стопява се пластмасовата вътрешност на обезвъздушителя,  пак не работи и пак е опасно !!!Накратко, тази инсталация, трябва да се прегледа и провери от истински майстор !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от аm-аm
      Ако бях... Дядо Коледа, щях да донеса подаръци само на непослушните деца тази година.
    • от changedd
      Търся Порше Панамера под наем но не мога да намеря нещо. Попаднах само на това. Колата ще трябва за един ден (искам да зарадвам едно момиче). Максималния бюджет ще е 820лв. И не темата не е fake. 
    • от MemeHunter
      Здравейте, търся програма с която мога да махна всички тагове от много файлове. Става дума за песни и v3 тагове (не съм сигурен че се казват така) - като заглавие,група,година. Този проблем го направи Winamp като му дадох сам да разпознае песните и му дадох за тези които не е сигурен също да ги приложи. Та на кратко искам да премахна всичката информация за песните и да остане самия файл само
    • от Лиляна Благоева Андреева
      ВЕЧЕ НЕ ВЯРВАМ

Вече не вярвам в спонтанното народно недоволство, в неформалното създаване на неформални дружества и движения, в народния гений и в народната медицина!
      Вече две години не мога да събера трима привърженици на идеята ми за справедливо битие в календарни градове!
      Вече е явно, че всички “будни” граждани са подставени лица, клакьори и мажоретки на властимеещите касти!

Затова “Мисията е невъзможна” на тази планета!А наближават датите, които са последен предупредителен звънец на природата към земните жители да се съберат в календарни градове с цел контрол над броя на човешката популация и нейната консумация на природни ресурси!

10 . 11 . 12 = 10 ноември 2012 година – подписване на световен мирен пакт за мораториум на дейността на всички светски и религиозни власти и световен договор за човечно човешко битие в календарни градове!

Тази дата е код, ключ, райбер, в който са закодирани основните параметри на града на човешкия род, отреден му от природата за негово убежище!

10 . 11 квадрата . 12 кв.км = 1 320 кв.км

Цялата площ на града е 1 320 кв.км + 21 кв.км = 1 341 кв.км

Това е код за датата за завършване на първия етап от строителството на календарни градове:

2012 година (12-та) + 21 години = 2033 година – тогава в целия свят трябва да са построени 21 000 блока на календарните градове (а не нови блокове в Козлодуй или Белене)!

Защо в Белене и защо атомна централа? Това е религиозен ритуал на шаманите на тайната доктрина!

БеЛ = 43 кв.км – площ на един блок от календарния кадастър на календарните градове, който е за една календарна година (оттук идва и Белене)

Бе = 4 = Берил – хим.ел. №4
      Л = 3 = Литий – хим.ел. №3

Хора бдете!
      Човечни станете!
      Календарните градове подкрепете!

Инж. Лиляна Благоева Андреева
    • от NoObZ
      Здравейте ! Има ли начин с javascript да се вземе инфо от друга страница .. Тоест от страницата index.html да вземам инфото от test.html .. в страницата test.html има например текста "Здравей свят!" .. И с javascript , може би с ajax от index.html да взема здравей свят от test.html.. Благодаря !
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.