Премини към съдържанието
juve

Кастрирана женска котка - може ли да има "прояви"

Препоръчан отговор

Здравейте,

имам един такъв въпрос: имам около 10 месечна женска котаца, кастрирана е  на около 7 месеца ,преди да се разгони но... от една седмица ме притеснява: Някога само трябва да тракнеш с нещо и се появяваше с гръм и трясък да си чака консервата или гранулките ( яде напоследък най-вече kitekat) , но от няколко дена не искаше да яде гранулки - хапва по две - три и се махне... помислих , че са и омръзнали и и взех едни такива комплекти с манджички ;) - 12 пакета различни видове... оживи се за 2 дена, разбесня се ( когато е добре е буйна и прави редовно по някое безобразие) но сега пак е една омърлушена и само спи... ходи до тоалетната, ама по рядко и по малко и въобще ме притеснява. И сега се чудя: може ли като е кастрирана да има някакъв вид непознати за мен прояви ( предишната ми беше некастрирана и си я знам какво ставаше)  или да се разтревожвам вече? Иначе си седи, ако я погалиш понякога мърка ( тя не обича да я пипат много ) и даже се гушка ( което също не обича много )  но е спокойна иначе... 

Не ми пречи да я закарам на доктор, ама тя не обича да се вози и като я сложим в клетката за котки вече се притеснява - питам, да не я изтормозя психологически за едното нищо ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо си я заведи на доктор. За да я заведеш си има специална клетка, така че ако нямаш по-добре си вземи. Така от форума, може само да гадаем какво и е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли температура ?

Ако няма - значи е ок, хванал я зимния период летаргичен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да е настинала или нещо подобно. Иначе не е хубави да се кастрира котка. Всеки би ти казал, че е хубаво за домашна котка, но не е. Не мисля, че малко търкане и въргаляне в земята за 3-4 дни всеки месец е нещо кой знае колко лошо.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли температура ?

Ако няма - значи е ок, хванал я зимния период летаргичен.

Не е летаргия. Да я заведе на ветеринар. Не можем да гадаем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да е настинала или нещо подобно. Иначе не е хубави да се кастрира котка. Всеки би ти казал, че е хубаво за домашна котка, но не е. Не мисля, че малко търкане и въргаляне в земята за 3-4 дни всеки месец е нещо кой знае колко лошо.

Подкрепям те - никога няма да й причиня това.

И хапчета също не й давам - предполагам знаете че скъсяват с години живота на любимеца ви.

Та търпя си я няколко дена да плачка па й мине.

Не е летаргия. Да я заведе на ветеринар. Не можем да гадаем.

Да каже дали има температура - ако има - да, трябва да я заведе.

Но ако няма - значи е добре.

Това е признака, по който се познава веднага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подкрепям те - никога няма да й причиня това.

И хапчета също не й давам - предполагам знаете че скъсяват с години живота на любимеца ви.

Та търпя си я няколко дена да плачка па й мине.

Да каже дали има температура - ако има - да, трябва да я заведе.

Но ако няма - значи е добре.

Това е признака, по който се познава веднага.

Така е права си, но все пак като има транспорт и ветеринар нищо не му пречи да заведе животното. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, то за доктора е ясно по принцип. Тя си е водена когато трябва, ваксинирана е с каквото трябва и не бих казал, че е някаква зарязана... В случая питах дали котка, която е кастрирана  има някакви периоди, в които се чувства определен дискомфорт.  За да си знам.

Относно кастрирането: ами , всеки сам си решава. Аз съм имал котка и преди . Като стана на 6-7 години се преместих и я оставих на майка ми. Тя започна да и дава по някое хапче, когато я прихванат дяволите и в резултат котката доживя до 17 години , разболя се от рак и я приспахме ( още си спомням този момент със смесени чувства , ако щете вярвайте) , но си спомням и какво става, когато се разгони... не е работа и това. Не ми казвайте, че и е добре на животинчето ...

За да я заведеш си има специална клетка, така че ако нямаш по-добре си вземи. Така от форума, може само да гадаем какво и е.

Има си много готина чанта със всичките и там капчета, мрежички да си гледа и т.н , ама като я сложиш вътре от малка вече подозира нещо :)

п.с температура може ли да се измери в домашни условия по някакъв по ...хм.. нетравмиращ начин? Защото аз само по един начин съм виждал.... :ph34r:

Редактирано от juve (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Juve, изглежда сякаш колегите те бъзикат за кастрацията. Първо, добре е, че си кастрирал котката си. Иначе рискът от пиометра и/или тумори, т.е. рискът да се оперирате пост фактум би стоял пред вас.

Колкото до летаргията, аз бих го нарекъл по-скоро есенна дрямка. У нас има такива прояви.

Все пак, провери температурата, като намажеш термометъра с олио, държиш котето фиксирано, и пъхнеш около 1.5 см отзад. За котето това не е приятно като да яде пилешки дроб, но е поносимо. Температурата е нормална, когато е в диапазона 37.5-39.2 градуса С.

П.С. Сега видях пояснението на въпроса ти около дискомфорта. Котките с дискомфорт седят изгърбени и с вдигнати лакти. Покани котката си с някаква естествена храна като накълцано чисто месо, малко прясно мляко, риба, пържено яйце.

Редактирано от animalprograms (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.