Премини към съдържанието
Denchov

Два различни проблема на две еднакви машини.

Препоръчан отговор

Машините са Acer Aspire x1700, на единия ме съмнява че рам или батерията са заминали понеже като го включа монитора изписва "self test check your pc and signal cable monitor is working" пробвах да махна видео картата и да действам с тази на дъното и не става колкото до кабелите здрави са понеже си работя с тях. Другия компютър му преинсталирах ОС но продължава да дава проблем. Като го включа не зарежда ОС и ми и изписва CMOS Checksum BAD и ме съмнява че може проблема да идва от същата причина като при първия, но преди да барам искам да попитам вас. 

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този вторият ми напомня за батерия на дъното с приключил живот. Ето едно материалче по въпроса.За първият вариант, не мога да дам адекватно предположение. ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този вторият ми напомня за батерия на дъното с приключил живот. Ето едно материалче по въпроса.За първият вариант, не мога да дам адекватно предположение. ;)

Прав си от батерията е. Сега я смених и заработи и първото което ми показа е прозорец за активиране на Windows. До сега не съм се радвал така на появата на този прозорец :D

Остава да реша другия проблем, мисля че е от рам паметта, но не съм сигурен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също, но ето ти една идея (ако не си го направил). Пробвай монитора на първият компютър дали ще тръгне на вторият.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи видеокартата от работещата машина , монтирай я на проблемната като преди това почистиш слота ,  свържи и стартирай . Ако проблема не съществува , мисля че се досещаш какъв е . Ако проблема продължи да е на лице то тогава проблема е някъде другаде , за сега направи такъв опит . След това ще се мисли за друго , може да се ресетне БИОС-а , но всичко това след опита с размяна на картите .

Не пиша да размениш включването на монитора на едната и другата машина , за  да елиминираш въпроса за повреда във видеото .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи видеокартата от работещата машина , монтирай я на проблемната като преди това почистиш слота ,  свържи и стартирай . Ако проблема не съществува , мисля че се досещаш какъв е . Ако проблема продължи да е на лице то тогава проблема е някъде другаде , за сега направи такъв опит . След това ще се мисли за друго , може да се ресетне БИОС-а , но всичко това след опита с размяна на картите .

Не пиша да размениш включването на монитора на едната и другата машина , за  да елиминираш въпроса за повреда във видеото .

Проблема е там че другата машина няма видео карта на слота, работи с вградената. Пробвах да махна на проблемната машина видеокартата от слота и да я оставя както другата само с тази на дъното и пак не става. Чудех се дали е от рам паметта, но ако е от рам щеше при включване да пищи. Допитах се до един познат който има такава машина и ми каза че той е имал подобен проблем само че е махнал видео картата и включил монитора към тази на дъното и заработило, но при мен не става 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е там че другата машина няма видео карта на слота, работи с вградената. Пробвах да махна на проблемната машина видеокартата от слота и да я оставя както другата само с тази на дъното и пак не става. Чудех се дали е от рам паметта, но ако е от рам щеше при включване да пищи. Допитах се до един познат който има такава машина и ми каза че той е имал подобен проблем само че е махнал видео картата и включил монитора към тази на дъното и заработило, но при мен не става 

Пробвайте на този да махнете батерията на дъното за няколко минути и пак да я сложите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвайте на този да махнете батерията на дъното за няколко минути и пак да я сложите.

И това не действа.  :brick wall:  Вече не знам към кое да се насоча, мисля да го разглобя и да го сглобя на ново почиствайки всеки слот със четчица :D май само това ми остана да пробвам. туко виж потръгнал :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така и не се разбра изпробвал ли си видеокартата от едната машина на другата . Написал си че просто другата машина работи с вградената си карта , защото нямала друга на слота . А сложи ли картата от проблемната машина на слота на другата (работещата със вграденото видео  ) , и да пробваш дали проблема се появява отново ?  Това е най-елементарната проба която се прави при наличие на две машини , за да се разбере директно и за не повече от 5 мин, дали не прави проблем видеокартата .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.