Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър вечер.

Преди няколко дена PC-то както си работи и заби без никаква причина, рестартирах го и се оправи. След няколко дена майками е решила да го пусне, но при пускането е започнал да пищи, броят на сигналите беше 1 продължителен и постоянен (дъното ми е ASRock 970 Extreme3 R2.0, попитах приятел със същото дъно каква може да е причниата за това  и съответно за какво се отнася, той провери в сайта на ASRock, но не откри нищо за повредена част от хардуера, явно е имало нещо разместено).

Аз отсъствах няколко дни, но след като се прибрах го включих веднага, отначало тръгна без никакви проблеми, без пищене, без нищо. След като работи известно време заби без да съм пускал нищо, рестартирах го, но като го рестартирах не тръгна остана си да работи без картина нито звук, нито нищо. Изключих го от Power бутона и го включих и тръгна.

Извадих RAM-та и видео картата и ги сложих наново, нямах никакви проблеми докато не влязах игра. FPS-a ми беше 10-15, рестартирах играта - същата работа, рестартирах компа и се оправи, но ми направи впечатление, че при рестарта несе чу звука при проверяване на BIOS-a, а направо си зареди Windows-a.
След като се рових в нета неможах да намеря нищо свързано с моя случей, успях да намеря само нещо свързано с Event Viewer.

Влязах в него и се поразрових в него и попаднах на: http://prikachi.com/images/188/6826188Y.png

http://prikachi.com/images/205/6826205C.png       http://prikachi.com/images/217/6826217f.png

Конфигурацията ми е:
CPU: AMD FX 4100 Quad-Core 3.60 GHz

RAM: 4GB 1600MHz

Video: Sapphire Radeon HD 7750

HD: WD Caviar Black 1 TB 64MB 7200rpm Sata 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е да е от захранването. Ако имаш друго го смени само за проба. Не съм абсолютно сигурен, но е възможно. Моя отдавна беше направил подобен номер и даваше сигнал, че не му стига мощност за видео картата. При теб може да е друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е да е от захранването. Ако имаш друго го смени само за проба. Не съм абсолютно сигурен, но е възможно. Моя отдавна беше направил подобен номер и даваше сигнал, че не му стига мощност за видео картата. При теб може да е друго.

Захранването ми е 650W 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам същото видео и то изисква кой знае какво захранване. Пък и се захранва от PCI-E слота.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването ми е 650W 

Как го разбра, че е 650W? Ако е от ментеливите не може да вярваш на лепенката. Дано не е от него.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вони на Жар Компютърс. Те предлагаха преди време машини с 4100 и "650" вата "пуканка". Ма така като я смятам машината и зарядното за телефона ми би трябвало да се справи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как го разбра, че е 650W? Ако е от ментеливите не може да вярваш на лепенката. Дано не е от него.

Конфигурацията аз съм си я сглобявал, как няма да знам какво съм сложил в кутията...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е добре, да си го сглобил. Както каза един от колегите захранването може да куца. И не само това до преди няколко дни имаше човек във форума с сгрешени слотове рам памет искаше да му тръгнат 12гб май не помня ли и беше сложил такива който не отговарят на дъното, но са с модул ддр3 2000МХз тигър а дъното му поддържа Кинстон, G-Skill и още два не ги помня на 1860Мхз. И на човека му дава грешка не може да зареди тези три дискетки, но му тръгва идеално при две по 4гб без трета. Та искам да ти кажа, че трябва добре да сме запознати с частите и да знаем как се напасват и да работят дълго време без да има грешки. Да се информираме от производителя на даден продукт. Искам дате успокоя за грешките в операционната система WMI Service  е база данни която поддържа някакви таблици на виндоус свързани с програми и файлове (предполагам) който не е успял да се свърже и втория проблем е че ти съобщава за някаква грешка на хард диска както споменах може и да е рамта. Обикновено щом забива е от харда

- чуваш ли някакво тракане или свистене/писукане от него при работа?!- провери видеокартата ти с колко вата е мощна // до колкото прочетох от сайта на амд номиналната 400вата- пробвай друго захранване повечко мощност

Обобщено ще ти кажа, че ти трябва захранване не по малко от 1000 вата ако ти е геймърски компа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е добре, да си го сглобил. Както каза един от колегите захранването може да куца. И не само това до преди няколко дни имаше човек във форума с сгрешени слотове рам памет искаше да му тръгнат 12гб май не помня ли и беше сложил такива който не отговарят на дъното, но са с модул ддр3 2000МХз тигър а дъното му поддържа Кинстон, G-Skill и още два не ги помня на 1860Мхз. И на човека му дава грешка не може да зареди тези три дискетки, но му тръгва идеално при две по 4гб без трета. Та искам да ти кажа, че трябва добре да сме запознати с частите и да знаем как се напасват и да работят дълго време без да има грешки. Да се информираме от производителя на даден продукт. Искам дате успокоя за грешките в операционната система WMI Service  е база данни която поддържа някакви таблици на виндоус свързани с програми и файлове (предполагам) който не е успял да се свърже и втория проблем е че ти съобщава за някаква грешка на хард диска както споменах може и да е рамта. Обикновено щом забива е от харда

- чуваш ли някакво тракане или свистене/писукане от него при работа?!- провери видеокартата ти с колко вата е мощна // до колкото прочетох от сайта на амд номиналната 400вата- пробвай друго захранване повечко мощност

Обобщено ще ти кажа, че ти трябва захранване не по малко от 1000 вата ако ти е геймърски компа

http://nikem-bg.net/cart/45021p1r45067p1r46377p1r1001835p1r45743p1r1131p1rf.html - това е линк към конфигурацията ми, от харда нищо  несе чува доста тихо работи без никакъв шум

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига вещи мнения, по твоята логика на мен ще ми трябва 2,5KW захранване.Това което си показал означава, че 400W захранване стигат за цялата система при 1 карта.

Ceraon захранването не е хубаво, провери си контактите на всички молекси, особено на твърдия диск.(пробвай с нещо тънко да стегнеш  пластините"тръбичките")

Редактирано от androns (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То не само че не е хубаво, ами си е китайски боклук :Д Най-добре да се пробва  с друго захранване дали прави проблеми. Може да се отвори и разгледа за надули кондензатори.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.