Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, търся добър 42 инча телевизор до 1200 лева. Наскоро си взех плейстейшън 3 и искам да получа най-добрата картина без досадния "input lag". Не съм много наясно какви херцове трябва да бъде, тъй като пс3-то има лимит на кадрите (30фпс), но все пак да е на ниво, защото ще се гледат филми на него все пак. Мога да прибавя около 50 лева към бюджета, ако не стигат 1200. Мерси предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Под твоята тема в раздела има същата от днес!!!.А подобни бол! Предлагам ти да ги ,,прегледаш,,че тук стана като библиотека...

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Под твоята тема в раздела има същата от днес!!!.А подобни бол! Предлагам ти да ги ,,прегледаш,,че тук стана като библиотека...

И аз съм на същото мнение по този въпрос!

Погледнете тук   http://www.kaldata.com/forums/forum/84-tv-%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-%D0%B8-%D1%84%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D1%82%D0%B5%D1%85%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0/   и ще забележите колко много теми има по вашият въпрос. Ако накрая след като прочетете имате някакви питания, разбира се че може. Но подфорумът е затрупам с отговори на въпроси които касаят и Вас! Не се бъркам, но е крайно време според мен модераторите да обърнат сериозно внимание на постването по въпроси, които ги има на стотици страници. Отговарящите обикновено се изморяват да пишат почти едни и същи коментари .И най учтиво моля питащите, преди да постнат въпроса си свързан с закупуването на телевизор, да се поспрат по темите, намиращи се във раздела, като съм убеден, че всеки от тях ще намери отговор на въпроса си. Благодаря на всички за разбирането!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да напиша темата, разгледах доста из интернет, включително темите в този форум, но не намерих нужната информация. Интересува ме как ще бъде картината, когато се играе на конзолата, харесах си един панасоник (L42ET60E) засега, но не съм сигурен, че е най-добрият избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Преди да напиша темата, разгледах доста из интернет, включително темите в този форум, но не намерих нужната информация. Интересува ме как ще бъде картината, когато се играе на конзолата, харесах си един панасоник (L42ET60E) засега, но не съм сигурен, че е най-добрият избор.

Никога не може да бъде най добрия. Но този, който сте посочил е доста добър!  (L42ET60E) защото разполагате с толкова пари, колкото струва той.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Интересува ме как ще бъде картината, когато се играе на конзолата, харесах си един панасоник (L42ET60E) засега, но не съм сигурен, че е най-добрият избор....

Много добър модел за парите си,но моето мнение е ,че за същите пари този http://www.technopolis.bg/b2c/details/15316/P11090104/Televizor-PHILIPS-42PFL6067-3D-LED ще се справя по-добре имайки предвид 100 херцовия му панел в сравнение с 50 херцовия на Panasonic-a.

ПП.А и Philips-a e с двуядрен процесор,където пък е още по-голямо предимството му пред едноядрения такъв на Panasonic-а!!!

Редактирано от skalata_73 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти инпут лаг http://www.hdtvtest.co.uk/news/input-lag гледаш кой ти влиза в бюджета, след това тестваш на живо и купуваш този дето ти е харесал най-много.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсолютно същия филипс досега гледах, то вие даже сте го предложили на по-предната тема, няма ли някаква уловка, по-добър панел, 2-ядра, а пък същата цена. Освен гаранцията друго не виждам, де. А за инпут лаг линкът, не ми открива дадените телевизори, то всъщност това не би било проблем. То тези телевизори имат така нареченият "игрален режим", в който този "лаг" се намаля минимално. Всъщност тези 2 ядра и 100 херцов панел играят ли важна роля в произвеждането на картината, извинявам се за тъпия въпрос.

Редактирано от Petko22 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Всъщност тези 2 ядра и 100 херцов панел играят ли важна роля в произвеждането на картината...

Точно тези ,,фактори,,играят голямата роля за доброто и плавно възпроизвеждане на картината!Наред с типа на самия панел разбира се...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Откакто ги взеха китайците, Филипс правят само боклуци. Не се подвеждай от параметрите, най-добре сравнявай на живо... Иначе за конзола ти препоръчвам да погледнеш плазмите на Панасоник, http://technomarket.bg/products/09128646/panasonic-tx-p42st60e е чудесен избор на много добра цена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Откакто ги взеха китайците, Филипс правят само боклуци. Не се подвеждай от параметрите, най-добре сравнявай на живо... Иначе за конзола ти препоръчвам да погледнеш плазмите на Панасоник, http://technomarket.bg/products/09128646/panasonic-tx-p42st60e е чудесен избор на много добра цена.

За игри -плазма!?!? Направо са изказа! Да не те ,,чуят,,някъде :hush:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За игри -плазма!?!? Направо са изказа! Да не те ,,чуят,,някъде :hush:

Защо се изказваш неподготвен? Почети в интернет за какво става въпрос преди да пускаш подобни неадекватни мнения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо се изказваш неподготвен? Почети в интернет за какво става въпрос преди да пускаш подобни неадекватни мнения.

КО??? Нещо изобщо не си в час!!! Хайде попрочети ТИ в нета и пак ела да ,,спориш,,...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Плазма + игри = тема със заглавие "защо имам артефакти по екрана и как да ги отстраня?", за която има само един отговор. Човекът се кани да играе на конзола, прочете ли това?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не сте напълно прави ,човека донякъде е прав. Топ плазмите на Панасоник и Самсунг наистина са по-добри за игри, а и всичко останало-това с прогарянето, аз лично неодумявам как успяват някои да го постигнат, всякакви шампиони има.

Що се отнася за мнението за Филипс, е точно обратното, откакто китайците държат 70 %, по-скоро се движат в положителна посока.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не сте напълно прави ,човека донякъде е прав. Топ плазмите на Панасоник и Самсунг наистина са по-добри за игри, а и всичко останало-това с прогарянето, аз лично неодумявам как успяват някои да го постигнат, всякакви шампиони има.

Що се отнася за мнението за Филипс, е точно обратното, откакто китайците държат 70 %, по-скоро се движат в положителна посока.

spielberg-ценя мненията ти ,но не знам какви са тия топ модели дето не ,,прогарят,,Да...плазмите имат много по-бързи матрици и голямо опресняване на картината,но за игри където има много статични изображения  не мога да се съглася,че плазмата е за предпочитане.Дори след ,,разработката,,им,която е около 300 часа не мисля,че е удачно плазмата да стои на статични изображения!

Това мисля е не само мое мнение ,но го изразявам и аз далеч от мисълта да го превръщаме в спор!

Повече няма да взимам отношение по този въпрос и се надявам да няма засегнати от мнението ми!...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Топ плазмите на Панасоник и Самсунг наистина са по-добри за игри..

Проблемът е, че бюджетът е съвсем далеч от термина "топ модел", все едно дали става дума за плазма или лед ТВ. Плазмата си има някои предимства, но явно не е конкурентно способна, инак едва ли доскоро най-големият ѝ производител Панасоник ще спре производството в най-скоро време.

Виждал съм веднъж прогоряла матрица, не е приятна гледка. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де няма да влизаме в спор, всеки си преценя сам, кое му е най- важното, аз компромис с качеството на картината не мога да се насиля да направя. Вкъщи например телевизия се гледа на CRT и ще е така докато всички телевизии не  станат 1080p. 

Защо отпадат плазмите е въпрос на друг спор, не е това темата да спамим.

В крайна сметка най-доброто решение е тест на място в магазина, което вярвам питащият ще направи и ще се спре на това което му е допаднало най-много.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами пак съм аз, искам да попитам за този въпросен "input lag". Ще го има ли на посочения филипс да речем, защото никой, нищо не каза за лаг-а. Гейм мод има предполагам, но все пак...Иначе разпитах тук там, предложиха ми ЛГ като марка. Вие какво мислите за тях? Има един 1199 на промоцийка (42LA667S), казаха ми че е със 400 херцов панел...аз мога да не разбирам, ама тез въобще си нямат на идея какво става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ами пак съм аз, искам да попитам за този въпросен "input lag". Ще го има ли на посочения филипс да речем, защото никой, нищо не каза за лаг-а. Гейм мод има предполагам, но все пак...Иначе разпитах тук там, предложиха ми ЛГ като марка. Вие какво мислите за тях? Има един 1199 на промоцийка (42LA667S), казаха ми че е със 400 херцов панел...аз мога да не разбирам, ама тез въобще си нямат на идея какво става.

"...ама тез въобще си нямат на идея какво става."

Не сте уточнил за кого става въпрос с думата  "тез". Разбира се и за нас и за тези, с които сте се съветвал за  (42LA667S)

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не правя реклама, затова не ги написах. От технополис персонала "разбирачи". Просто не искам да се прецакам, защото това е супер много пара, искам да съм сигурен в избора си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Да не правя реклама, затова не ги написах. От технополис персонала "разбирачи". Просто не искам да се прецакам, защото това е супер много пара, искам да съм сигурен в избора си.

Парите за добър телевизор не са много. Имаше много добри предложения, които Вие или не харесвате или твърде много се чудите. А хубавите "играчки "струват пари. Слава богу, че не купувате от Англия например. Тук струва 1000 лева, а там 1000 паунда. Вие решавате а съвети имате достатъчно дадени до сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За действителния input lag мнение могат да дадат тия, които ползват конзоли. Няма как да съм сигурен, разбира се, но по моему никой от писалите в темата не е от запалените геймъри (моля за извинение, ако греша и обидя някого) или поне не ползва телевизора си за тая цел. Поне на теория (виж линка в коментара на spielberg) Sony се справя най-добре в това отношение, но обикновено лагът намалява в обратна пропорция спрямо цената и за 1200 лв няма как да се очакват чудеса.

Моят Филипс предлага (само пример, защото това е популярна екстра) режим игра, в който екрана се дели на 2 части в 3Д вариант. Възможно е и да не е точно това описание, но става дума, че е възможно двама човека да играят едновременно 3Д игра. Но това съм го чел само в описанието на телевизора, инак нямам ни най-малка представа как се ползва.

Останалата част от коментара ти да сетен път показва неграмотността на персонала в нашите техновериги или пък некоректността им - за момента сред телевизорите тип "конфекция", т.е. предлаганите за масови продажби, има почти единични флагмански модели с 200 Хц панели, които са максимумът. Останалото са търговски трикове за привличане на вниманието на клиентите, както и резултати от модулите за подобряване на картината, друг е въпросът доколко и как се справят.

В конкретния случай - LA667S е добър телевизор от "средно среден" клас и нищо повече.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Mario Georgiev
      Здравейте, имам проблем с телевизора. Качил съм 4k blue-ray филм на флашка, който има субтитри на няколко езика, като го пусна на компютъра мога да сменям езиците, но като го пусна на телевизора, въпреки че съм нагласил primary language да ми е на български, както и secondary ( за всеки случай), субтитрите винаги се пускат на английски. Търсих файла на българските субтитри, да го оставя само него например, но нищо не намирах, може би няма такъв, а са направо вградени във видео файла на филма, При натискане на копчето на дистанционното за субтитри пише,че те са недостъпни. Телевизорът е Sony KD-43xe7077. Ако някой може да ми помогне, ще съм много благодарен
    • от IvankaPetrova
      Здравейте,
      бих искала да помоля за съвет някой който се е сблъсквал с моя проблем. Имам телевизор Samsung UE55JU6400 който закупих с вече инсталирано приложение на HBO GO. От както HBO GO си обновиха приложението филмите постоянно прекъсват или блокират. Казаха ми че трябва да изтрия приложението и да го сваля наново, но когато тръгна да го трия, на екрана се изписва съобщение,   че приложения от основния набор на приложения на устройството не могат да бъдат изтрити. Моля някой ако има идеи как да се справя с проблема да пише!
    • от Ndishev
      Трлевизора е Toshiba 32av933g
      Свързвам таблета към телевизора (като усб памет) разпознава го като мултимедийно устройство но като ми иьлезнат директориите  с "снимки" "музика" и "филми" не ми дава да отворя нито една от тях. 
      Свалих файлове в формати avi, xvid, mp4 и др. Пробвах в няколко директории да преместя но не намира нищо. 
       Пробвах с DivX регистрация (ако случайно е от там проблема) но ми иска да кача файла който се сваля на телевизора. 
      Телевизора беше на ремонт но имаше проблем с рамта и техника каза, че няма проблеми с usb-то. 
      Някой дали си има идея как мога да подкарам някое филмче или да отворя снимките? 
      Нямам под ръка флашка но не мисля че е проблем като пускам през таблет като usb памет. 
    • от Ndishev
      Здравейте имам следния проблем с посочения в заглавието телевизор. 
      Телевизора е закупен преди 4г и е ползван 2. От 2г стои в кашон докато не ми потрябва. 
      Докато чаках да дойдат за инсталация на цифрова телевизия си включих аналогова с коксиалн кабел. Дойде един съсед и каза, че телевизора има вграден цифров тунер и може по коксиалния да се пусне цифрова. Разбира се аз се съгласих. 
      Та по време на настройките заби и той го изключи от контакта. При включване отново телевизора сам се включи, светна зеления индикатор но дава черен екран. 
      Стоя дълго време изключен и също така включен но не реагира. 
      Не намерих в нета никакво рвшение, четох за подобен случай който телевизора бил в режим на търсене на канали. Пробвах с комбинациите които намерих за връщане на заводски настройки, но просто не реагира. 
      Дали случайно някой знае как да се върнат заводските настройки или нещо да се направи. Все пак ако не е сериозен проблем да спестя разходите по техник. 
      Мерси предварително. 

• от Svetlio88
      Възнамерявам да си закупя някава защита против токови удари за телевизора (LCD Smart) и се колебая между това дали да закупя UPS устройство или т.нар. surge protector. Първият вариант (UPS) е доста по-скъп, но би ми осигурил захранване, в случай че угасне тока докато се обновява фърмуера на ТВ-то. Принципно трябва да съм голям карък, за да се случи това, но не е невъзможно. Ако ще купувам UPS, вероятно ще е този, който е с два изх. куплунга тип "шуко".  Доколкото четох Offline UPS няма да ми свърши работа като защита, а покупка на Оnline такъв ще е безумие, заради цените им. Затова ще е line-interactive.
      Вторият вариант е да спестя едни 80-100 лв. и да си купа т.нар. surge protector или някакъв разклонител със защита. По-скоро бих избрал това , защото е доказана марка и е малко - няма кабел или куп ненужни гнезда - контакта ми е точно зад телевизора. Със сигурност няма да ми осигури захранване в случай, че угасне тока, но дали няма да е по-сигурна защита?
      Как смятате, има ли смисъл покупка на сравнително евтин UPS (тип Line-interactive) за телевизор или е ненужно? Кое би осигурило по-сигурна защита - евтин line-interactive UPS или surge protector?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.