Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Дънната ми платка е следната :http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3849#ov.

Разполагам със 600W захранване , а сегашната ми видео карта е GTX 460se, процесор intel core i-5 2310. Та вече да преминем към съществената част. Желая да сменя видео картата си с по-добра. Питам се какви ще ми препоръчате в ценови интервал до 300-350 лева. Благодаря предварително на отзовалите се !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще попитам аз, за да може другите да предлагат.

• Какъв ти е мониторът и на каква резолюция е?

резолюцията е 1024х768 19 инчов (ако не се лъжа) , но и него ще го сменя в скоро време :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко надхвърля бюджета, но мисля че си струва:

• ASUS R9 270-DC2OC-2GD5

А, ако държиш на Nvidia:

• Sapphire HD7850 1G GDDR5 OC LITE

Макар, че първата е "по-добра" относително казано.

Редактирано от GreenBody (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко надхвърля бюджета, но мисля че си струва:

• ASUS R9 270-DC2OC-2GD5

А, ако държиш на Nvidia:

• Sapphire HD7850 1G GDDR5 OC LITE

Макар, че първата е "по-добра" относително казано.

Откога 7850 е карта на nvidia?

,Колега, препоръчвам ти да разглеждаш форума известно време, да научиш някои неща и след това да предлагаш на хората.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То попринцип е чип на Ati, но се подведох от това, че в характеристиките пише:

• Ati/nVidia

Което автоматично не означава, че картата е на nVidia. 7850 си е производство на AMD, бившето ATi. Прочете в чичко Гошо защо картите вече се водят AMD, а не ATi. Моля не подвеждайте автора на темата с глупави коментари.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам, точно с марките не съм наясно не биваше да избързвам. : )

Редактирано от GreenBody (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-доброто, което мисля че може да вземеш за тези пари са R9 270 или 7870.Ето ти друго предложение GB R787OC-2GD 330лв.GB R9 270 2GB DDR5 R927OC-2GD-GA Battlefield 345лв.

Втората мисля, че е по-добра а и върви с Battlefield 4 limiteD Edition.

Редактирано от vesi990 (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дънната ми платка е следната :http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3849#ov.

Разполагам със 600W захранване , а сегашната ми видео карта е GTX 460se, процесор intel core i-5 2310. Та вече да преминем към съществената част. Желая да сменя видео картата си с по-добра. Питам се какви ще ми препоръчате в ценови интервал до 300-350 лева. Благодаря предварително на отзовалите се !

На твое място първо бих сменил монитора, защото сега и да си вземеш по-бърза видеокарта ефекта ще клони към 0. Ето този примерно:  DELL 23" P2314H, 8ms, 2000000:1, 250cd.m2, VGA, DVI, DP, LED, IPS Крайна цена 366,48 лв. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще попитам аз, за да може другите да предлагат.• Какъв ти е мониторът и на каква резолюция е?

А аз теб да питам, какво значение има резолюцията за карта от 350 лева? Като ти гледам на доло мненията какви карти nVidia 7850 предлагаш ми ставаш ясен.. поредния всезнайко във форума който ще подлъгва хората дошли тук да търсят помощ. Аман!
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички.Искам малко по-мощна видеокарта.Само че незнам дали не трябва да сменям нещо друго от конфигурацията.Ако може да ми препоръчате някаква.Конфигурацията ми е следната: Intel I5-4460 3,20GHz,8gb ram ddr3,дъното е на Gigabyte H81M а сегашна ми видеокарта е Palit GeForce GTX 750 Ti 2GB KalmX, GDDR5, 128bit, HDMI, 2 x DVI.Това което искам е да е поне 4 гб или да е по производителна.А захранването ми е пак на Gigabyte 500W.Благодаря ви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

gtx 1050 ti 

r9 290

gtx 770

rx 480

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Bat_Koki написа:

е коя е най-добра

Не си казал до колко пари искаш да е. По принцип до 600 търси AMD RX 580 8GB. Но понеже я няма и е изкупена.....но това е доброто. Алтернатива от Нвидия GTX 1060.

Редактирано от Julius Decimus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса е да е съвместима с другите ми части да не се налага да купувам и друго освен карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Bat_Koki написа:

Въпроса е да е съвместима с другите ми части да не се налага да купувам и друго освен карта.

На дъното може сложиш всяка една.

Процесора може да е слаб в някои игри и да я бави, но зависи от играта и картата. 

Това захранване не ми вдъхва доверие, някой друг ако е чувал да каже. Например @hudyr Но скъпа карта (400+лв) не бих сложил.

Редактирано от Julius Decimus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз написах че искам малко по-мощна от сегашната ми.А тя в момента е около 200 и нещо лева така че горе долу толкова до 400 лв.В Емага има една която е най-продавана ето тази:https://www.emag.bg/video-karta-msi-geforcer-gtx-1050-ti-gaming-4g-4gb-gddr5-128-bit-gtx-1050-ti-gaming-x-4g/pd/D90F52BBM/ тя ако е ок спрямо другите ми части ще я взема.Или вие кажете коя ще е по-добра.

Редактирано от Bat_Koki (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Bat_Koki написа:

тя ако е ок спрямо другите ми части ще я взема.Или вие кажете коя ще е по-добра.

От сегашната е два пъти по-добра. 

По принцип има AMD RX 570 за до 400, но сега няма. Ако ти се чака то е по-добро. Ако не и тая дето си избрал става. Но, недей дава повече от 300-350 максимум за 1050Ti. Тази карта беше 280лева по едно време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Julius Decimus написа:

Например @hudyr

преди 53 минути, Bat_Koki написа:

Gigabyte 500W

Това няма как да го категоризирам като качествено или некачествено(нито аз, нито който и да е). Не следя захранванията на Gigabyte, не съм и чувал да се изявяват с такива. Не знам дали има повече от един модел GB 500W захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.