Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

http://youtu.be/-Jqhz9RkxsY

Лекува ли бедност и мързел?
Петър Димков е възпитаник на военно училище, което завършва с отличие, и е проявявал изключителна дисциплина. Има богат житейски опит, участник в първата световна и Балканската войни, награждаван със всички съществуващи за времето вългарски военни отличия. Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сериозни хора (нямам предвид заблудени и шарлатани) могат ли да пишат в тоя раздел и да си вярват ?

Пуснах клипа и когато се стигна до молитви ми се изясниха нещата че работата е да се промиват мозъци и да се насажда религия.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Петър Димков е възпитаник на военно училище, което завършва с отличие, и е проявявал изключителна дисциплина. Има богат житейски опит, участник в първата световна и Балканската войни, награждаван със всички съществуващи за времето вългарски военни отличия.Та не знам словестното ти възклицание дали е умесно тука. Има 15 000 други места където можеш да бъдеш нравствен плазмодий.

Благодаря, само не разбрах кого описваше. Все още не съм докладвал първия коментар по темата. Сети се защо бих могъл да го направя. Колегата е напълно прав. Докато има хора, които не са чели и една книга през живота си, но с удоволствие се зомбират от такива видеа. Все в криза ще сме...и все като във, или току що след война...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, само не разбрах кого описваше. Все още не съм докладвал първия коментар по темата. Сети се защо бих могъл да го направя. Колегата е напълно прав. Докато има хора, които не са чели и една книга през живота си, но с удоволствие се зомбират от такива видеа. Все в криза ще сме...и все като във, или току що след война...

Колегата ти не прави разлика между документален филм по националната телевизия и клип.

А ти, докладвай!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки човек използва молитва в един или друг момент. Не е задължително тя да е насочена към господ, бог или Исус.. Няма спор, че има сили, неизвестни на човека, които действат независимо от него и които се влияят от мислите и действията на човека. В труден момент всеки е отправял някаква форма на молитва към тези сили и поне при мен много пъти е оказвало въздействие, както е оказвало въздействие и лошите ми мисли.. Някой може ли да отрече, че хубавите, положителни мисли привличат хубави случки, а лошите мисли- лоши случки. Всеки обаче сам си избира начина по който ще стане това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пуснах клипа и когато се стигна до молитви ми се изясниха нещата че работата е да се промиват мозъци и да се насажда религия.

Едва ли авторът на темата е целял да насажда някакви вярвания или религия, въпреки че Петър Димков е бил последовател на учението на Петър Дънов.

Петър Димков е използвал специални молитви при лечението на някои специфични състояния (уроки, магии и пр.).

Но силата му не е била в премахването на зловредни влияния, а в лечението на болести с природни средства.

Народният лечител се е молил преди да започне лечението на пациентите си и в това няма нищо нередно, още повече че много хирурзи произнасят молитви наум или на глас и се кръстят, преди да влязат в операционната.

Безкрайно уважавам делото на най-известния български лечител и мисля, че не молитвите и вярата в Бог са го направили такъв, а познанията му, получени чрез упорит труд и всеотдайност.

Според мен тема за Петър Димков би трябвало да има, но в раздел Здраве и медицина.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето 10-те съвета на лечителя Петър Димков за вечно здраве! Без лекари и илачи!

Хиляди българи са били изцелени от вълшебните рецепти на Петър Димков, една от легендите на народната медицина у нас. Ето и легендарните 10 негови съвета за вечно здраве.

1. Изграждайте живота си “съответно” на средата, в която го осъществявате, като изключвате притеснителни “разминавания” между вашия тип витални реакции и околната среда. Всяко несъответствие “хаби” живота!

2. Утвърдете отрано най-подходящия за вас ритъм на живот. Подходящ е всеки ритъм, който разпределя натовареността равномерно в повтарящи се количества и интервали. Това създава пожизнен витален тренинг.

3. Изразходвайте всекидневно определено количество енергия за движение – бягане, гимнастика, ходене. Движението е живот, застоят – смърт.

4. Горните три условия обуславят четвъртото: гледайте на живота доброжелателно, ведро, избягвайте всякакви потискащи емоциите „попарват”, износват, убиват организма (духа).

5. Усмихвайте се! Усмивката е здравословна – тя не само изразява здравето, но го прави.

6. Не прекалявайте в нищо и никога! Не преяждайте – това е прекаляване с ядене (преумора на цялото тяло в излишно храносмилане, което убива); не прекалявайте дори с труда – преумората също е „неизлечима”. И обратно, не се отдавайте на свръхленост – това е “прекаляване” с бездействието.

7. Правете добро! Това е призванието ви. Притичвайте се на помощ на всекиго, защото така помагате на себе си да се възвисите в самочувствието си на човек.

8. Бъдете любознателни! Любознателността е движение на духа, несравнимо здравословно! Интересувайте се от живота – главното Условие да останете в него.

9. Не се бойте от болести! Това е задължително условие да не боледувате.

10. Живейте и помагайте на всички да живеят добротворно!

http://pik.bg/%D0%B5%D1%82%D0%BE-10-%D1%82%D0%B5-%D1%81%D1%8A%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BB%D0%B5%D1%87%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%8F-%D0%BF%D0%B5%D1%82%D1%8A%D1%80-%D0%B4%D0%B8%D0%BC%D0%BA%D0%BE%D0%B2-%D0%B7%D0%B0-%D0%B2%D0%B5%D1%87%D0%BD%D0%BE-%D0%B7%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5-%D0%B1%D0%B5%D0%B7-%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B8-%D0%B8-%D0%B8%D0%BB%D0%B0%D1%87%D0%B8-news121016.html

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

12 безценни съвета на Димков за дълголетие

1. Не яж месо;

2. Пий много мляко;

3. След обяд и вечеря почивай от 10 до 25 минути;

4. Спи до 10 часа в денонощието;

5. Дръж прозореца отворен, когато времето позволява това;

6. Не пуши;

7. Не употребявай алкохол и възбудителни средства;

8. Избягвай леността. Да не се работи, това е първата крачка към гроба;

9. Пази морала;

10. Пази се особено да не се ядосваш.

11. От плодовете наблягай на черешата - тя подобрява кръвообръщението.

12. Най-полезната билка е лайката. Това трябва да е ежедневният ти чай.

http://pik.bg/12-%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%B8-%D1%81%D1%8A%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D0%B8%D0%BC%D0%BA%D0%BE%D0%B2-%D0%B7%D0%B0-%D0%B4%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%B5-%D0%BD%D0%B5-%D1%8F%D0%B6-%D0%BC%D0%B5%D1%81%D0%BE-%D1%81%D0%BF%D0%B8-%D0%BF%D0%BE-10-%D1%87%D0%B0%D1%81%D0%B0-%D0%B8-%D0%BE%D1%89%D0%B5-%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%BE-%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%B5%D1%88%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%81%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%B7%D0%BD%D0%B8-news143850.html

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Големият български лечител Петър Димков е създал специален “кодекс” за предпазването от рак.

Полезно е да надникнем в него, защото той ни насочва да направим преоценка на ценностите в живота си, на навиците и чертите в характера си. Ето какво е казал Димков:

“Имайте вяра в себе си и в живота, защото той е нещо много радостно. Тази радост естествено “върви” със здравето и предполага здраве. Човешко призвание е да бъдете здрави и освободени от всички болести – и от рак.

Не помагайте на рака, като говорите постоянно за него и така допускате опасността от него. Той ви напада мълчаливо и в това е неговото предимство. Премълчавайте го и вие! С това, разбира се, не го ликвидирате, но никак не е малко да освободите мисълта и съзнанието си от него.

В известна степен е вярно, че човек е здрав, защото не разисква своето здраве или го коментира (чрез самовнушителните формули), за да се увери, че не е болен.

От известна гледна точка здравето е почтеност и акуратност към всички. В този случай изразът на здравето е доволство от изрядното отношение на човека към себеподобните. Но това се оказва израз на доволство от себе си, от живота, от всичко.

Бъдете добродетелни – това е първото условие да не подлагате на опасност здравето си. Недобродетелността разчиства пътя на болестите, защото преди това създава угризения, “разхлабва” човека. Така той неусетно се потопява в атмосфера на вина, губи спокойствие, става боязлив, предусеща нещастието и се разболява.

Избягвайте непрекъснатите терзания – “атмосферата” на рака. Те съвсем не са случайни. Важно е човек навреме да си даде сметка коя е истинската причина, каква е вината му за това и да сложи нещата в ред. Ако той не го направи, ще възникне рак.

Както лошото настроение и терзанието “убиват” човека, довеждат до възникване на рак, така ведрото, оптимистично настроение води до обратното. Създавайте си добро настроение, внасяйте около себе си ведрост и оптимизъм. В тази атмосфера болестите не могат да виреят. Но помнете: не става дума за изкуствена ведрост.

Никой човек не може да играе ролята на щастливец, ако няма действителни основания за това – чиста съвест, благородна душа, добронамереност. Точно те ви спасяват от рак.”

Димков е завещал свои рецепти за лекуване на рак, включващи над 31 билки (важно място сред тях имат алоето и черният бъз), различни вещества и… компреси с пръст от прясна къртичина. Големият лечител е препоръчвал и лечение с дестилирана вода по определена от него схема.

http://znanie.eu/%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D0%B5-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%BF%D0%B0%D0%B7%D0%B8%D0%BC-%D0%BE%D1%82-%D1%80%D0%B0%D0%BA-%D0%B2%D0%B8%D0%B6%D1%82%D0%B5-%D0%B7%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BD%D0%B8/

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за рака отдавна е открито и лечение и лекарства

фармацевтите и докторите нямат полза от това

да се задавят дано

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за рака отдавна е открито и лечение и лекарства

Де да беше така!

Петър Димков никога не се е наемал да лекува сам ракови и други сериозни заболявания, а е пращал пациентите си на лекар.

Билките и другите природни средства, които е предписвал са били насочени към укрепването на съпротивителните сили на организма, нужни за успешното лечение на болестта.

Позволявам си да дам линк към прочутото средство за профилактика на рака на Петър Димков.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Де да беше така!

така е, така

http://www.vsekiden.com/139357

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

така е, така

http://www.vsekiden.com/139357

:offtopic_s:

Доколкото знам, на Малеев дължим и спирането на лекарство за разбиване на камъни в бъбреците, защото не бил включен в екипа, който го е създал.

Доста неща е спрял човечецът...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето знаменитите 10 повели на народния лечител Петър Димков за дълъг и хармоничен живот.

http://www.epochtimes-bg.com/2014-01/140112-05.html

Вижте знаменитият режим на Димков за здраве и вечна младост.

http://www.epochtimes-bg.com/2013-04/2013-12-02_07.html

Вижте невероятната смес от 12 билки на Димков, която пречиства кръвта и преродява тялото!

http://www.epochtimes-bg.com/2014-01/140227-02.html

Ето ги чудодейните рецепти с черен бъз на Димков! Лекуват всякакви болести, създават имунитет срещу рак!

http://www.epochtimes-bg.com/2014-01/140221-02.html

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Добротата е здраве. Живей и не пречи на другите да живеят – това е половината за достоен живот. Другата: помагай на другите да живеят!"

Лечителят Петър Димков

Прочети повече ТУК

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дрехите попиват енергията ни, сменяйте ги !

Petar-Dimkov.jpg

Петър Димков ни е завещал доста мъдри съвети, а някои от тях са свързани не само с лечението, но и с облеклото.

Известен факт е, че всяка вещ, с която разполагаме, попива от нашата енергия. Това обаче се отнася особено до дрехите. Те са ни като втора кожа и в непосредствена близост до нас.

Така поемат от емоциите ни, от събитията, които ни се случват, от настроението, даже и от здравето ни, пише изданието snews.bg. Петър Димков казва, че трябва да бъдем внимателни към тоалетите, с които излизаме навън и се киприм пред огледалото. Имайки предвид, че те отразяват всичко, свързано с нас, то трябва да ги сменяме по-често.

Когато пък сме в процес на промяна, това важи с още по-голяма сила. Тогава трябва да се лишаваме от доскорошните си дрехи и да си купуваме нови. Чудесен повод за подмяна на гардероба, може и със скромни средства да се постигне, важен е ефектът върху живота ни.

Винаги е от значение как се обличаме, на какви цветове се спираме и останалите детайли, свързани с излъчването ни. Когато залагаме на тъмното, ние всъщност не вярваме в светлината, почерняме душата си, споделя Петър Димков.

Желателно е да залагаме на по-живи цветове, които ще ни карат да се усмихваме и да гледаме по-ведро на света. Всъщност да изхвърляме старите си дрехи, това е един вид терапия.

С тях ние изнасяме от дома си лошата енергия, която ни е заобикаляла. Дори да сте имали хубави моменти с някои дрехи, отново не ги пазете – така давате път на новото в живота си, категоричен е Петър Димков.

Може да ви се струва безсмислено и маловажно, а на практика да даде резултати, които въобще не сте очаквали…

Източник: budnaera

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.