Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
m65

Невъзможност за отваряне на http://www.microsoft.com под Windows 7

Препоръчан отговор

Привет на всички.

Първо се извинявам ако има отворена тема с този проблем, но не можах да открия такава.

От скоро време имам проблем със зареждането - отварянето на официалният сайт на Misrosoft. Проблемът го останових след преинсталация на операционната система (използвам за такава Microsoft Windows Professional 7). След инсталиране на всички ъпдейти реших да сменя "доставчикът на търесене" на Internet Explorer 11, но страницата отказва да се зареди, като така може да се опитва да зареди до безкрай. Дори не излиза информация за някакъв проблем, просто се прави опит за зареждане и така. След това пробвах през различни менюта, на самият Windows, да отворя сайта на Misrosoft, но резултатът е винаги един и същ, като снимката на десктопът ми по доло:

Публикувано изображение

Страницата на Misrosoft не може да се отвори през нито един браузер, пробвах Internet Explorer 11; Mozilla Firefox 26; Opera 18; Maxthon 3; Google Chrome 32.

Проблемът го установих на още три настолни компютъра и пет лаптопа с инсталиран Windows 7.

Под Windows XP този проблем не се наблюдава.

Моля, ако някой знае нещо за този проблем нека сподели, и евентуално за неговото решение.

Благодаря Ви предварително за отговорите.

Редактирано от m65 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.От тук http://www.xp-smoker.com/freeware.html теглите RefreshPC 2.0 инсталирате като иска рестарт рестартирате 

2. Теглите XP TCP/IP Repair 2.2  инсталирате рестартирате .

3. Теглите http://www.kaldata.com/comments.php?catid=1&id=49967 инсталирате затваряте браузара и чистите.

4. Ако и това не помогне ще действате така http://malwaretips.com/blogs/reset-internet-explorer-settings/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Страницата на Misrosoft не може да се отвори през нито един браузер, пробвах Internet Explorer 11; Mozilla Firefox 26; Opera 18; Maxthon 3; Google Chrome 32.Проблемът го установих на още три настолни компютъра и пет лаптопа с инсталиран Windows 7. 

Това е невъзможно!Дали въобще имаш интернет в момента?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен на 4 системи всичко си работи нормално . Тези компютри на който е пробвано да не би да са случайно на едно и също място , с едни и същи инсталации и един и същи доставчик на интернет ? Ако е така то възможните причини са :

1. Скапани копия на Уиндоус

2. Липса на интернет въобще или доставчика на интернет има проблем със дадени хостове и направления.

3. Зараза от използване на един и същ преносим източник

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай де с това направо "тук " .Човека може да няма интернет ти веднага го прати за "разпорване " . Ще стигне и до там , но след като се проверят елементарните неща . Да не почваме от зад напред , как мислиш . Това че не се отварят страници в инернет  дали веднага е свързано с вирус??? Аз не мисля и едва ли някой мисли така . Нека се види има ли интернет , ако има да се опита през лаптопите да се свържат към друга мрежа и да се опита тогава за да се елиминира възможността за проблем при доставчика и е такива неща - отнемат 5 минути . След тези манипулации едва тогава се отива на операционната .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Същото проблемче възниква при използването на kms nano и подобните му активатори. Ако и до skydrive.com нямате достъп, това ви е от активатора.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Същото проблемче възниква при използването на kms nano и подобните му активатори. Ако и до skydrive.com нямате достъп, това ви е от активатора.

Уважавам мнението ти,но той казва...на 5 лаптопа и 3 настолни компютъра,както и на различни браузъри!)Обикновено  само ИЕ може да направи този номер...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.От тук http://www.xp-smoker.com/freeware.html теглите RefreshPC 2.0 инсталирате като иска рестарт рестартирате 

2. Теглите XP TCP/IP Repair 2.2  инсталирате рестартирате .

3. Теглите http://www.kaldata.com/comments.php?catid=1&id=49967 инсталирате затваряте браузара и чистите.

4. Ако и това не помогне ще действате така http://malwaretips.com/blogs/reset-internet-explorer-settings/

Тъй като междувременно изникнаха и други ангажименти в къщи нямах възможност да пиша във форума.

Значи използвам доста голям набор от програми за проверка на системата, и смея да твърдя че не е заразена.

Тази програма XP TCPIP Repair само не бях ползвал но няма резултат и от нея.

Използвам от четири години ползвам едно и също копие на Windows, без проблеми до сега.

Проблемът е само със зареждането на страницарта на Microsoft.

skydrive.com го зареждам без проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

м65 , това какво използваш  и т.н си е тоя отговорност . Кажи едно нещо поне конкретно освен това че не ти се отваря страницата на Майкрософт . Кажи всички ли тези компютри са инсталирани с едно и също копие на  ОС и дали имат нещо общо помежду си като мрежа ? Всичките ли компютри ползват един доставчик ? Опита ли да свържеш лаптоп поне един със друга мрежа и да видиш дали проблема съществува ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един настолен компютър и един лаптоп са в къщи. Другите компютри и лаптопи са в службата ми. Доставикът на Интернет е един и същ, но мрежите са различни.

На един лаптоп с Windows XP  страницата на Microsoft се зарежда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A програмите,използващи интернет работят ли?Например Скайп?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

м65 , това какво използваш  и т.н си е тоя отговорност . Кажи едно нещо поне конкретно освен това че не ти се отваря страницата на Майкрософт . Кажи всички ли тези компютри са инсталирани с едно и също копие на  ОС и дали имат нещо общо помежду си като мрежа ? Всичките ли компютри ползват един доставчик ? Опита ли да свържеш лаптоп поне един със друга мрежа и да видиш дали проблема съществува ?

Естественно, че си е на моя отговорност. По препоръка на колегата от пост #2 написах и уточнението, че системата е проверена преди да пишша тези редове. А и преинсталирах два пъти един настолен компютър заради този проблем, като още с инсталирането на операционната система отказва да зареди страницата на Microsoft. Това е на чисто копие, без нищо да е правено и инсталирано допълнително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама защо трябва да ти задавам всеки въпрос по 7 пъти бе човек ? Толкова ли не можеш да отговориш на два въпроса в един пост Тези машини който работят с 7 от едно и също копие ли са правени ? Използван ли е активатор ?

Да не би да правиш някакви ъпдейти след инсталацията ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A програмите,използващи интернет работят ли?Например Скайп?

Никакви други проблеми нямам с интернет, нямам спомен и нещо друго да не е зареждало.

Ама защо трябва да ти задавам всеки въпрос по 7 пъти бе човек ? Толкова ли не можеш да отговориш на два въпроса в един пост Тези машини който работят с 7 от едно и също копие ли са правени ? Използван ли е активатор ?

А аз как да отговоря на 7 души едновременно, като и трябва между другото да прочета кой какво е писал.

Тези машини в службата нямам представа от едно и също копие ли са инсталирани и дали са активирани с активатор.

Както споменах проблемът в къщи се появява на чист, току що инсталиран Windows. Под чист разбирам, че не е активиран.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никакви други проблеми нямам с интернет, нямам спомен и нещо друго да не е зареждало.

А аз как да отговоря на 7 души едновременно, като и трябва между другото да прочета кой какво е писал.

Тези машини в службата нямам представа от едно и също копие ли са инсталирани и дали са активирани с активатор.

Както споменах проблемът в къщи се появява на чист, току що инсталиран Windows. Под чист разбирам, че не е активиран.

Сега имате ли възможност на пробвате - 

start-run-cmd-десен бутон-run as administrator - net stop Dnscache

това ще ви спре dns сървиса

за пускане е: net start Dnscache

вижте дали ще проработи/пък и дали други неща ще проработят/ след като се спре сървиза.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбрах . Тогава вероятността това което се инсталира като копие  да е повредено . Това че преди не е правило проблем , не означава че сега е в ред. При положение че на другата машина със ХР нещата са в ред , то логично проблема е в 7  (копието ) което се инсталира . Може да се настоява че всичко му е наред , но моя съвет е да се опита с друго или поне с друг носител . 

Сигурен съм че проблема ще изчезне .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.