Премини към съдържанието
Karinsan

Защо имам само дял C: на компа?

Препоръчан отговор

Защо имам само дял C: на компа? Какво означава това? Мога ли да си направя други дялове като например A: E: D: 

http://prikachi.com/images/868/6987868x.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш, а трябва ли?

За да се избегне натоварването трябва да има няколко дяла, или греша? Дяловете отговарят ли за цветовете?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва, а и той виждам има възможност да го раздели

Разделянето на харда спестява много мъки при едно преинсталиране на ОС

:cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да се избегне натоварването трябва да има няколко дяла, или греша? Дяловете отговарят ли за цветовете?

Нямаш знанията да го направиш.По-добре повикай някой на по бира да свърши мръсната работа.

Може и да наложи преинсталиране-то.... :D

Редактирано от luckyboy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за натоварването - какво да натоварва - нищо - той си е един харда, ако ще и на три да го разделяш

разделя се  харда за да се запазят важните неща, които при преинсталиране на ОС-то нали се сещаш че трябва да се изтрият

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва, а и той виждам има възможност да го раздели

:cool:

Има ли някъде урок как да се направи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямаш знанията да го направиш.По-добре повикай някой на по бира да свърши мръсната работа.

Може и да наложи преинсталиране-то.... :D

е и -

на мен ми се трие С в случая - там е уина

D с важните неща си остава

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбра ли че за цветовете отговарят само монитора и видеокартата. Цветове, та цветове.

А иначе наистина е по-добре харда да ти е разделен на повече от един дял, защото там хем е по-лесно да намериш нещо, хем по-малко информация се губи при преинсталация.

Редактирано от rado99 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбра ли че за цветовете отговарят само монитора и видеокартата. Цветове, та цветове.

А иначе наистина е по-добре Уина да ти е разделен на повече от един дял, защото там хем е по-лесно да намериш нещо, хем по-малко информация се губи при преинсталация.

А процесора и дъната платка не отговарят ли за цветните нюанси? изобщо линиите? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А процесора и дъната платка не отговарят ли за цветните нюанси? изобщо линиите? 

За цветовете е най-важен мониторът. 99.99% зависи от него. Евентуално, ако имаш много хубав монитор, който да може да възпроизвежа 10 битов цвят (не просто 10 битова матрица), тогава вече ще зависи и дали видеокартата ти може да подържа такъв. Това е за цветовете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега за последните 24 часа това ти е 5-та тема. :rolleyes:  И само за тези цветове та цветове. Какво толкова ще правиш да не би сега да ти е черно-бял? Кажи си каква ти е целта? Но макар и да кажеш просто от тази машина не очаквай чудеса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо имам само дял C: на компа? Какво означава това? Мога ли да си направя други дялове като например A: E: D: 

http://prikachi.com/images/868/6987868x.jpg

Човек няколко теми ти чета тия дни и оставам безмълвен просто се чудя как да ти се отговори.

Имаш само дял С защото този който ти е инсталирал РСто така е решил и явно е с опит и познания близки до твоите.

Дял А не можеш да създадеш колкото и да искаш. Буквите А и В са запазени от едно време за флопи дисковите устройства също така се ползват за рамдрайв от някой лайф дистрибуции.

А иначе наистина е по-добре Уина да ти е разделен на повече от един дял, защото там хем е по-лесно да намериш нещо, хем по-малко информация се губи при преинсталация.

Силно се надявам това да е грешка при писането.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Силно се надявам това да е грешка при писането.

Грешка при писането е, спокойно. Тогава прото доста се нервирах, и не съм ледал какво пиша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дял А не можеш да създадеш колкото и да искаш. Буквите А и В са запазени..............

Не знам питащия с коя ОС е но при седмицата няма проблем дяловете да са А и В.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам питащия с коя ОС е но при седмицата няма проблем дяловете да са А и В.

Да при 7 е възможно в последствие да използваш двете букви но по подразбиране при инсталацията на първия дял ще се присвои буква С а в повечето случаи той е системен и последваща смяна на буквата не става. И за мене е малко странно втория дял на диска да ми излиза пред системния. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че автора на тази и ред подобни теми наистина го мързи дори да напише 2 букви в търсачката . За всяко нещо каквото и да е да задаваш въпрос след въпрос и то от кой по по най , си е направо детска и смешна работа . Едно е да се информираш за нещо , да получиш съвет , насока ,отговор , друго е да питаш буквално за всяко натискане на клавиш . Човек седнал пред компютър , имащ браузър в който да пише и да не може да намери едно елементарни клипче за това което му трябва е .... не намирам думи .

Лично аз не бих отговорил и думичка на всичките тези питания , някак си имам чувството че автора така пита за нещата все едно тук са събрани сервитьори и трябва да му носят каквото си пожелае , веднага и на момента , но не само да му го носят , а ми да му го пускат и в устенцата , смляно и готово за преглъщане .

Нека се направи забележка на автора на тази тема , защото поне в още няколко пуснати от него е същата история . Не зная на колко години е , но дори и малък да е сега трябва да разбере че на готово и мама и тати вече не носят . Ако пък е по-голям това е направо трагично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.