Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Ще си поръчвам части за нова конфигурация и искам да ми кажете добре ли са, съвместими ли са?И ако не дайте вашите предложения, но нека процесорът да е същия. До 280лв, защото ще ми трябват пари и за доставка. Твърд диск си имам, двд записвачка не ми трябва.Ако има по-хубаво дъно и захранванеили рам за този бюджет ще е добре. 

Обща стойност - 272.16 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще си поръчвам части за нова конфигурация и искам да ми кажете добре ли са, съвместими ли са?И ако не дайте вашите предложения, но нека процесорът да е същия. До 280лв, защото ще ми трябват пари и за доставка. Твърд диск си имам, двд записвачка не ми трябва.Ако има по-хубаво дъно и захранванеили рам за този бюджет ще е добре. 

Това захранване го отпишете! По-добре вземете съберете още някой лев и тогава проъчвайте. PSU FORTRON FSP350-60APN 85+ 52лв

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди малко ми изгоря втория компютър от китайско захранване. Недей ! Вземете това, което е предложил колегата от горния пост.

Редактирано от Greak (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи памет 2x2 за двуканален режим. Може да смениш процесора с този:AMD A6-6400K X2/3.9GHZ/FM2/BOX. С 5 кинта по-скъп от 5400К, но е по-добър. И послушай колегите за захранването. Системата няма да преминава и 100W, ама все пак вземи по-качествено захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не пускам нова тема, вдигам тази.

Към днескашна дата какво може да се вземе за сумата от заглавието!? 300лв

Трябва ми захранване, дъно, процесор, памет и хард.

Не е за мен, а за приятел които до днес кара с 10-11г. щайга. Изискванията са минимални, някое филмче, игрите от феиса, офис програма абе домашен комп. 

Какво мислите за  AM1?

Спешно е днес най-късно утре до обяд трябва да поръчам.

Моля за обосновани мнения линкове към колички и продукти не ми трябват, сам ще си намеря кое къде е най изгодно.

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е за мен, а за приятел които до днес кара с 10-11г. щайга. Изискванията са минимални, някое филмче, игрите от феиса, офис програма абе домашен комп. 

Какво мислите за  AM1?

Моля за обосновани мнения линкове към колички и продукти не ми трябват, сам ще си намеря кое къде е най изгодно.

Благодаря.

BB код:

Обща стойност - 313.95 лв. с ДДС Линк към количката http://nikem-bg.net/cart/2075p1r51169p1r46473p1r43848p1r49920p1rf.html Има захранване на CM, 4GB RAM и дъното има 3-те изхода за видео VGA,DVI-D и HDMI + USB3 :)
Редактирано от VipKokata (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BB код:
GB F2A55M-S1 /FM2
AMD A4-5300 X2/3.4GHZ/FM2/BOX
PSU FORTRON FSP350-60APN 85+
2GB DDR3 1333 A-DATA
500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB

Обща стойност - 316.90 лв. с ДДС

Предложението на VikKokata също е добро.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

кока обоснови се приятелю...Няма да върти игрите на захранващият си блок

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

кока обоснови се приятелю...Няма да върти игрите на захранващият си блок

Ама ти сериозно ли ? Ще играе игри на този мижав процесор ? Просто съм му сложил що годе качествено захранване на CM за тези пари. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама ти сериозно ли ? Ще играе игри на този мижав процесор ? Просто съм му сложил що годе качествено захранване на CM за тези пари. 

Да точно защото е мижав. По-горе има предложения с не толкова мижави процесори, с по-добри вградени видео контролери. Ти падаш в още по-нисък клас машина, само и само да набуташ захранваш блок, с който да се изстреля човека на Луната.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да точно защото е мижав. По-горе има предложения с не толкова мижави процесори, с по-добри вградени видео контролери. Ти падаш в още по-нисък клас машина, само и само да набуташ захранваш блок, с който да се изстреля човека на Луната.

Сега доволен ли си ?

MSI A55M-E33,FM2+

AMD A4 X2 5300

HyperX FURY Blue 4GB

WD, 500GB, 16MB

Floston FL400

Всичко това за 313,95лв + безплатна доставка :) Дъното има VGA и HDMI :) и 4GB RAM :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм доволен, има предложение с вариант процесора да е AMD A6-6400K X2 и паметта да е 2Х2ГБ за двуканален режим. Вярно, че това е в първата част на темата, а не що се отнася до Петър, но варианта важи и за него. Винаги може да му се прииска нещо малко повече от игрите във фейса.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво мислите за  AM1?

Благодаря.

АМ1 е идеална за целите платформа, но няма да стигнат парите. Аз предлагам това:

Обща стойност - 336.14 лв. с ДДС

Ето как биха изглеждали нещата с АМ1:

Обща стойност - 371.88 лв. с ДДС

Всъщност и с двете предложения се прехвърля бюджета, но при второто с повече, а производителността намалява.

Поздрави!
Редактирано от ДЖИНГИБИ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм доволен, има предложение с вариант процесора да е AMD A6-6400K X2 и паметта да е 2Х2ГБ за двуканален режим. Вярно, че това е в първата част на темата, а не що се отнася до Петър, но варианта важи и за него. Винаги може да му се прииска нещо малко повече от игрите във фейса.

Ми направи му ти конфигурация със AMD A6-6400K ама конфигурацията да включва : дъно,процесор (AMD A6-6400K), рам (4GB), хард диск и захранване за 300лв ! 

RAM-та нарочно е една плочка RAM от 4GB защото след време може да иска 8GB RAM, а и 2X2 излиза по-скъпо. Разликата със Dual и Single Channel ще я види само във някой бенчмарк или пък ще усети разликата със 2fps повече :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То с тия вградени видеа и общо взето на бюджетно ниво процесори, кой знае дали ще има някаква полза от 8ГБ памет, но нейсе, успя донякъде да се обосновеш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да погледнеш и дъно с запоен на него 4 ядрен Целерон GB J1900N-D2H W/CELERON 4CORE. Процесора по синтетични тестове е по-добър от А6 5400К

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

или

Обща стойност - 399.26 лв. с ДДС

Ето как биха изглеждали нещата с АМ1:

Обща стойност - 371.88 лв. с ДДС
Всъщност и с двете предложения се прехвърля бюджета, но при второто с повече, а производителността намалява.
Поздрави!

Процесора не поддържа двуканален режим, затова по добре да се вземе 1 плочка рам.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за мненията, горе долу придобих представа.

за 3-4 месеца от както не следя хардуера явно няма големи промени.

Ще поразгледам някое ревю и малко по късно ще напиша какво сме избрали.

Крайна цена 331,60 лв.

Избирах по цената,
Някакви промени !? или да поръчвам ?
 Границата е 350лв
ще огледам магазините за безплатна доставка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То с тия вградени видеа и общо взето на бюджетно ниво процесори, кой знае дали ще има някаква полза от 8ГБ памет, но нейсе, успя донякъде да се обосновеш.

Не се знае, може да му потрябват 8GB RAM за нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тоя Атлон 5150, според мен до никъде няма да я докара. По-добре да вземе нещо със Селерон 1610 (като от конфигурацията на Джингиби). Даже може направо да вземе конфигурацията на Джингиби - определено е най-бърза. Ако SSD-то е тясно винаги може да се вземе стандартен хард диск.

ПС: Ето бегло сравнение между двата процесора.

Редактирано от Игнатов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се вдига бюджета до 350, по-добре така: 

ASROCK H81M-VG4 /1150 

Обща стойност - 344.18 лв. с ДДС
Редактирано от tahumba (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Asrock H81M-VG4
Intel® PentiumTM Dual Core G3220
HyperX FURY Blue 4GB
WD, 500GB, 16MB
PSU CM TERMALMASTER 500W = 360,65лв. като плащаш само доставка за захранването :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Благодаря на всички за мненията и съветите. 
Предадох предложените конфигурации на бъдещия собственик и тои се спря на този вариант.

Компютърчето вече е при мен всичко е сглобено и работи отлично. Заедно с доставката излезе 366,17лв
За сега само поразгледах биос, в момента нямам време да му инсталирам ОС.

Ето няколко снимки
малко по късно ще му донесат кутията, засега е сглобен на стенд върху бюрото.
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е добре за хард диска да не е на шината, защото прави лоши сектори, повреждал съм няколко хард диска така за 1 седмица ползване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е добре за хард диска да не е на шината, защото прави лоши сектори, повреждал съм няколко хард диска така за 1 седмица ползване.

засега е сглобен на стенд върху бюрото

Бягай да пиеш кафе :) Диска не е на стенда, а оставен на голо, само за снимката. Хем и си го цитирал това изречение...

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.