Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте един приятел скоро заминава за чужбина със техните и си продава компютъра цената му е 650лв ето и характеристиките - 
Процесор: Intel Core i3 540 3.0Ghz
РАМ: 4GB DDR3 1333Mhz
Видео Карта: AMD R7 260X 2GB DDR5 произведена от Sapphire *по характеристики се нарежда между 7790 и 7850 инфо: 
http://www.sapphiretech.com/presenta...n=&lid=1&leg=0 
Захранване: Fortron Total Power:500W Peak Power: 550W
Дъно: Gigabyte H55M-S2 с двоен Биос
Хард диск: Western Digital 500GB Green
Звъкова карта: Creative Sound Blaster SE 7.1
Ето я и кутията - http://prikachi.com/images/68/6996068v.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще е хубаво да напишете и за какво ще се ползва предимно. За да може да Ви се даде адекватен и точен отговор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми главно играя League Of Legends и приятели ми каза, че също е подкарал и BF4 Главно за игри новите заглавия не, но 2012-2013 игри!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами, доста е относително, за League of Legends ще Ви свърши работа конфигурацията, но примерно за 100 лв отгоре може да си вземете нова такава с по минимум 2г гаранция на компонентите  същата видеокарта и значително по-мощен процесор.Ето пример : КоличкаИзчакайте коментар и на други колеги от форума и си преценете, кое ще е най-добият избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И според мен не си заслужава. За тези пари се взима подобна, ако не и по-добра, нова конфигурация:

GB H81M-S1 / 1150 

Обща стойност - 660.39 лв. с ДДС

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единствено видеокартата е смислена покупка и може да му предложиш 200 лв. (струва 250 лв.).

Процесора (съответно дъното) и "зеления" хард са лош избор. Аудиокартата не виждам за какво ти е но там ти си преценяваш.

Кутията ако е с долен монтаж на захранването може да му предложиш 30 лв. За захранването пак толкова.

Паметта отново 30 лв. Това че е на 1333MHz не е болка за умиране.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре разбирам, че не е много хубава конфигурацията, но проблема ми е такъв, че бюджета ми е ограничен 720лв това значи и доставката демек мога да взема конфигурация до 700лв .. Ако може да предложите нещо искам процесора да е Intel ще се ползва главно за игри и да говоря по скайп .. това е ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подкрепа за горното мнение. Ако се разбие и продаде на части, 500 лева дори са трудно достижими. А всичко накуп, трябва да ти го даде с отстъпка. Още повече, че вероятно бърза да заминава за Германия и няма време да се пазари. просто за 650 лева се взема нова конфигурация с подбни параметри, но пък с гаранция и без амортизация на частите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тази пари по-добре АМД конфигурация.

Обща стойност - 706.34 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре например не може ли малко по слаба видео карта и някакъв I3 процесор пък след време ще си купя някаква по силна карта ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре например не може ли малко по слаба видео карта и някакъв I3 процесор пък след време ще си купя някаква по силна карта ?

Ами може да караш в градената и да минеш направо на i5,  за да нямаш ядове след време като си купиш бърза видеокарта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това май е минимума, но искай да ти го сглобят, защото може да се наложи да се упдейтва биоса на дънната платка:

Обща стойност - 707.18 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това май е минимума, но искай да ти го сглобят, защото може да се наложи да се упдейтва биоса на дънната платка:

Обща стойност - 707.18 лв. с ДДС

Определено ще иска да се ъпдейтва БИОС ,освен ако не е ревю - 3.0 , което няма как да разберем.. Иначе конфигурацията е супер ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте благодаря за бързите отговори!Направих сам тази конфигурация ( за пръв път правя сам конфигурация ) http://prikachi.com/images/304/6997304h.png

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

760К/FX-6300 или 3220/40/50+260X e по-добре. 260Х е на ниво 7790, която е по-добра от 7770 и 7750, която ти си сложил. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спести си парите за външната видеокарта.Заложи на по-добро захранване вместо това.А след време ще си сложиш по-мощна карта.

Обща стойност - 712.02 лв. с ДДС

Редактирано от onogondur (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето едно предложение от мен. Да си кажа не разбирам много, но се опитах и аз да помогна. Мисля че всичко е съвместимо. Знам, че е по - добре захранването и кутията да са отделно, но я направих на бързо. Сложих i5, защото си мисля, че i3 е старичък. След време като събереш парите вземаш още една плочка РАМ и хубава видео карта. Вградената карта би трябвало да се справи с LoL. ASROCK B85M LGA1150 I5-4570 /3.2G/6MB/BOX/LGA11504GB DDR3 1333 A-DATA500GB SEAGATE 7200/6GB/16MBCM K350 W/600W PSU 

Редактирано от Ивайло П. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето едно предложение от мен. Да си кажа не разбирам много, но се опитах и аз да помогна. Мисля че всичко е съвместимо. Знам, че е по - добре захранването и кутията да са отделно, но я направих на бързо. ?!?!?!? Сложих i5, защото си мисля, че i3 е старичък. ?!?!?!?! След време като събереш парите вземаш още една плочка РАМ и хубава видео карта. Вградената карта би трябвало да се справи с LoL. 

ASROCK B85M LGA1150 

I5-4570 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150

4GB DDR3 1333 A-DATA

500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB

CM K350 W/600W PSU

Редактирано от mrazqmakaroni (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето едно предложение от мен. Да си кажа не разбирам много, но се опитах и аз да помогна. Мисля че всичко е съвместимо. Знам, че е по - добре захранването и кутията да са отделно, но я направих на бързо. Сложих i5, защото си мисля, че i3 е старичък. След време като събереш парите вземаш още една плочка РАМ и хубава видео карта. Вградената карта би трябвало да се справи с LoL. ASROCK B85M LGA1150 I5-4570 /3.2G/6MB/BOX/LGA11504GB DDR3 1333 A-DATA500GB SEAGATE 7200/6GB/16MBCM K350 W/600W PSU 

Всичко хубаво - ама и3 стар ? :D :D :D :D :D вица на деня ... май забравихте едноядрените калерончета ...

Редактирано от Andrey_96 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко хубаво - ама и3 стар ? :D :D :D :D :D вица на деня ... май забравихте едноядрените калерончета ...

Добре може да не е стар, ама сега i5 си е друго. А и не знам автора кога ще събере парите са видео карта. Да не стане докато събере пари да се налага и процесор да сменя :) :) :)

Макарон ти прост ли си колко пъти да напиша, че не разбирам много, но искам да си дам мнението и да помогна. Направих я набързо к'во не разбираш влязох в никем и набързо намерих компонентите. Добре може да не е старичък но сега по - добре е i5. 500GB HDD мисля че стигат. 4GB RAM за LoL e достатъчна. След време Видео карта, още една плочка 4GB RAM и добавя още един HDD, ако този не стига.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Макарон ти прост ли си колко пъти да напиша, че не разбирам много, но искам да си дам мнението и да помогна. Направих я набързо к'во не разбираш влязох в никем и набързо намерих компонентите. Добре може да не е старичък но сега по - добре е i5. 500GB HDD мисля че стигат. 4GB RAM за LoL e достатъчна. След време Видео карта, още една плочка 4GB RAM и добавя още един HDD, ако този не стига.

Поклон. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте благодаря ви за предложенията и то много само не искам да се карате просто няма смисъл! :) Значи ще поръчвам тази конфигурация - http://prikachi.com/images/304/6997304h.pngИскам да попитам само има ли HDMI изход?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не това е евтин вариант ако искаш нещо с трите вида изходи - http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-H81M-A--1150/description.html

Пише им в спецификациите какви са изходите та чети. И се ориентирай към Хасуел (сокет 1150) ако ще ползваш вградената графика заради по-доброто видео.

Ако ще взимаш видеокарта тя има HDMI изход та какво има на дъното не те бърка.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.