Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Имах проблем с друг компютър и взех харда на брат ми. След като му го върнах се вижда само записвачката.... Чувам че завърта но не се вижда. Пробвах на другите портове същата работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марка и модел на харда, на дъното, на всичко...Захранен ли е правилно, кабелчето на мястото си ли е, дали е влезнало както трябва в порта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е по мястото си. Дъното е Asus p8h61-m lx2 , харда е Hitachi но не знам точния модел 1 терабайт е. На етикета пише hua722010cla330Сега се вслушах по внимателно и харда върти само докато се появи биоса след това забявя и спира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетох за точно този модел, че има много чувствителна и лесно разваляща се платка, така че може това да е. Ако е гаранционен - да ходи на гаранция (след като се пробва и на друго дъно, разбира се). Ако не - чаша студена вода и тъй.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко ще струва нова платка и има ли смисъл или направо нов хард и ако може да ми препоръчате коректен сервис в Пловдив да го занеса там?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Закачи го на друг компютър и виж там какво се случва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах проблем с друг компютър и взех харда на брат ми. След като му го върнах се вижда само записвачката.... Чувам че завърта но не се вижда. Пробвах на другите портове същата работа.

Дискът ти едва ли си е заминал току-така. Ако можеш бутни системата от друг ( може и преносим) , за да направиш по детайлна проверка на повредения със съответния софтуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой да удари едно рамо моля ви!

Има една стикната тема в този раздел "Твърдият Диск - тестване, изтриване и поправяне с Victoria" виж дали можеш да изпълниш стъпките за да си изтестваш диска.

Мога да ти помогна с диагностиката, но не съм от Пловдив.... Ако искаш имам познати (фирма) в Пловдив които са в час горе долу, но не знам как ще подходят, какво ще ти поискат и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е без диска да е изпробван на друг компютър какво тестове за повреди и какви такива .

Диска да се опита на друг компютър , да се види там как е . Ако там си работи нормално тогава какво ? Това отнема минути или час дори ако ще се носи диска някъде . Добра програма за тест отнема няколко пъти по този час. Ако и на друг компютър нещата са такива и не е видим от в БИОС тогава за тест ли е ? Диск за да не е видим от БИОС като устройство какво може да не  е наред ?

1. Повреден или не добре подвключен  сата кабел

2. Повреден или не добре подвключен кабел за захранването

3. Повреда по конекторите на дъното

4. Не разрешена функция SATA режим  от BIOS (за този диск )

5. Повредени контролери .

6 .Повреден БИОС .

7. Повредена електроника на диска

8. Проблем в самото захранване на системата .

Каквито и да са повреди по хард диска  с изключение на горните и на другите описани възможности(изключвам механични повреди вследствие удари и т.н )  , не са от значение за неговото разпознаване от БИОС . Това дали е читав като устройство за работа, е последваща стъпка за анализ и проверка .

Съвет - проба на друга система , и ако там се окаже че се вижда и работи . То тогава стъпки като се започне от проверка на кабелите , през ресет на БИОС , та до ...... друго дъно .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Закачи го на друг компютър и виж там какво се случва.

Същото, върти 5 секунди и спира и не се вижда. На тоя комп закачих друг хард и се го намери.

Има една стикната тема в този раздел "Твърдият Диск - тестване, изтриване и поправяне с Victoria" виж дали можеш да изпълниш стъпките за да си изтестваш диска.

Мога да ти помогна с диагностиката, но не съм от Пловдив.... Ако искаш имам познати (фирма) в Пловдив които са в час горе долу, но не знам как ще подходят, какво ще ти поискат и т.н.

Драсни на ЛС къде да ги намеря ще съм ти благодарен!

Е без диска да е изпробван на друг компютър какво тестове за повреди и какви такива .

Диска да се опита на друг компютър , да се види там как е . Ако там си работи нормално тогава какво ? Това отнема минути или час дори ако ще се носи диска някъде . Добра програма за тест отнема няколко пъти по този час. Ако и на друг компютър нещата са такива и не е видим от в БИОС тогава за тест ли е ? Диск за да не е видим от БИОС като устройство какво може да не  е наред ?

1. Повреден или не добре подвключен  сата кабел

2. Повреден или не добре подвключен кабел за захранването

3. Повреда по конекторите на дъното

4. Не разрешена функция SATA режим  от BIOS (за този диск )

5. Повредени контролери .

6 .Повреден БИОС .

7. Повредена електроника на диска

8. Проблем в самото захранване на системата .

Каквито и да са повреди по хард диска  с изключение на горните и на другите описани възможности(изключвам механични повреди вследствие удари и т.н )  , не са от значение за неговото разпознаване от БИОС . Това дали е читав като устройство за работа, е последваща стъпка за анализ и проверка .

Съвет - проба на друга система , и ако там се окаже че се вижда и работи . То тогава стъпки като се започне от проверка на кабелите , през ресет на БИОС , та до ...... друго дъно .

На същия сата кабел със същото захранване просто включих друг диск и се видя в биос не боотна защото е в S.M.A.R.T режим но няма значение важното е че биос го намери. Ще е добре да ви запозная с цялата случка така мисля че ще ми помогнете по ефективно. 

Значи тука имам една тема но е стара затова ще започна от начало. Имам комп който боотва до Welcome и след това се се изключва но вентилатора на видеокартата се завърта на пълни обороти и компа мога да го спра само от копчето на захранването. Та в въпросната тема получих много съвети и информация но нищо не помогна. Въпросния ден се надъхах да подкарам щайгата и започнах. Първо включих друго видео и ситуацията беше същата - изключване. След това включих друго захранване Cooler Master 600w и пак същото положение. След това стигнах до хард диска. Сложих въпросния хард (разваления) и компа боотна до десктопа и отново се спря и пак го изключих от копчето. Дали харда не се е скапал от това че го спрях така. 

Редактирано от Philippsa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Диска може да се повреди по не една или две причини . При така описаните процедури който са направени , мислълта че на този диск електрониката е заминала се засилват многократно . Това че не се вижда от биос също е с възможност за точно тази провреда . След като са направени опити с друг диск , остава само още една възможнст - проба с този диск на друг компютър . Ако и там не проработи , то за съжаление най-вероятно ще трябва да не се разчита за напред на него , като на изправна част от системата .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.