Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте !Един френд ме помоли за съвет. Трябва му максимално добър и ставащ за гейминг компютър, но разполага с бюджет 500 лева. Ще се играят най-новите заглавия и игри, а също така и задължително лигата трябва да му върви на FullHD и високи настройки на 60 кадъра/секунда. Първоначално разгледах в продавалника разни оферти за геймърски компютри. Из всичките поне 80-90 обяви, единствените смислени и не подбуждащи смях бяха две :http://prodavalnik.com/geymrski-chetiriyadren-kompyutr-i42124053иhttp://prodavalnik.com/super-moschen-geymrski-kompyutr-podartsi-i42078519сравнения между процесорите им :http://www.cpu-world.com/Compare/621/AMD_Phenom_II_X4_955_%28125W__rev._C2%29_vs_AMD_Phenom_II_X4_965_%28125W__BE%29.htmlняма много голяма разлика между тяхето и за видеокартите им :http://www.hwcompare.com/1352/geforce-9800-gt-1gb-vs-radeon-hd-5750-1gb/NVIDIA-та изпъква само в Texel Rate-а, а пък и 8-ма и 9-та серия малко са се прославили с дефекти и артефакти, доколкото знам.Но пък NVIDIA-та има 512мб vram, а радеона - 1гб vram. Същност 512мб наистина е доста малко за новите игри. Новите игри имат доста високо-резолюционни текстури за чертаене и с тая 512мб vram са за никъде. 1гб е доста добре.Дотук везните определено се наклониха към втория !За рамта - първия има 1600mhz двуканална 4гб рам, докато втория има една плочка 4гб 1333мхз. Тук печели първия !Харддисковете - тоя 200гб баракуда на втория ми се вижда малко, но тук харддисковете нямат значение и ги пропускаме !Захранване - и двата карат със жълто захранване. На първия, това е сигурно, на втория са посочени 460вата и нищо друго.Кутиите и на двата са пълен шит, с ламарина тънка като вестник и почти никакви възможности за добавяне на вентове. Но тук това няма да му обръщаме внимание.И сега - най-важното - дъното и възможността за ъпгрейд.На първия дъното е някакво micro ATX асроче, което обаче поддържа AM3+, което означава, че поддържа всичко от FX серията, с изключение на 125ватовите дърпачи. Което също е доста добре. Но лошото е, е че поддържа само PCIe 1.0, но предполагам това не е много голям проблем, тъй като и доста мощни видеокарти няма да ботълнекват. nForce чипсета и двата слота за рам - максимум 8гб не са за хвалене, ама това е положението. Също ме удави факта, че не поддържа SATA III.Дъното на втория комп е на гигабайт, пак micro ATX, като гигабайтовците ги мързят да пуснат биос с поддръжка на AM3+ и оставаме прецакани. Има 4 рам слота и поддържа до 16гб и DDR3 естествено - доооста добре ! Аудио чипа е по-добър, поддържа PCIe 2.0 и и то 16X, но и тук не се поддържа SATA IIIИ двата не поддържат USB 3.0, което е тъпичко, особенно ако притежаваш външно HDD.Кой според вас си заслужава повече ? Мене лично хич не ми харесват и двата, като имам предвид и тези 400 лева - твърде зле са. Няма ли да е по-добре да сглобим нещо ново с AMD APU ? 

Редактирано от Атанас Пачoff (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

АМД:

Обща стойност - 514.60 лв. с ДДС

Интел:

Обща стойност - 509.84 лв. с ДДС
Препоръчвам Интел конфигурацията. Но и при двете няма да има проблем с LoL.
Редактирано от Нико_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо ново с APU по-добре. Иначе от тези двата първия е по-добър процесор, но пък втория е с по-хубава видеокарта... А това за SATAIII ще го усетиш само със SSD, с обикновен HDD разликата е нищожно малка.

Редактирано от Greak (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В грешка сте и за двата процесора.

Това са феном2 процесори с отключени ядра.

Първия е Феном 2 Х2 555 и е по добрия избор с лекота се клоква до към 3,8 

втория Феном 2 Х2 535

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С леки корекции, варианта на колегата:

ASUS A55BM-K /FM2+
AMD A8-6600K X4/3.9GHZ/FM2/BOX
4GB DDR3 1600 A-DATA
500G SG 3Y WARR SATA 6G/7200
CM K280 W/ELITE 500W

Обща стойност - 521.43 лв. с ДДС

Количка

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето нещо и от мен :)

BB код:
SAPPHIRE R7 240 1G GD5 W/BOOST Мисля че ще стигне за която и да е нова игра разбира се със по-ниски настройки 

Обща стойност - 516.86 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижда се, че много си прочел и ровил из интернет и имаш някакви познания в областта, но най-добрия съвет които може да дадеш на твоя приятел е да изчака с покупката и да събере малко повече пари.

И двата компютъра които си видял са пълна боза и надали ще подкарат както трябва игрите на HD.

Разликата между SATA 2 и 3 е огромна - около 50% по-голямо бързодействие на диска от където идва и по-бързо зареждане на файлове и програми. Не намесвайте SSD.

Всички нови конфигурации които са ти дали колегите не са за предпочитане - просто са влезли в бюджета, но за такъв бюджет -толкова.

В заключение - приятеля ти да изчака с покупката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижда се, че много си прочел и ровил из интернет и имаш някакви познания в областта, но най-добрия съвет които може да дадеш на твоя приятел е да изчака с покупката и да събере малко повече пари.

И двата компютъра които си видял са пълна боза и надали ще подкарат както трябва игрите на HD.

Разликата между SATA 2 и 3 е огромна - около 50% по-голямо бързодействие на диска от където идва и по-бързо зареждане на файлове и програми. Не намесвайте SSD.

Всички нови конфигурации които са ти дали колегите не са за предпочитане - просто са влезли в бюджета, но за такъв бюджет -толкова.

В заключение - приятеля ти да изчака с покупката.

Забелязва се, че във всички теми за комп до 500-600лв. само казваш, че колегите предлагат с една дума "боклуци". Интересно е ти каква конфигурация ще предложиш за този бюджет щом на колегите предложенията не са за предпочитане? Не всеки има възможност да даде 1000лв.+ за нов компютър така, че всеки според джоба си.

До съчиненията ти за Сата2 и Сата3 си в грешка. При HDD няма почти никаква разлика дали ще е на Сата2 или Сата3 и както горе колегата каза единствено SSD може да се възползва от скороста на Сата3.

Редактирано от Jotto_del (преглед на промените)
  • Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май се насочих твърдо към интела, защото LGA1150 ми се вижда доста по-перспективен от колкото някое FM2+ за тия APU-та

Току що се опитах да спретна сам една конфигурацийка. Гледах всичко да е максимално добро, поне за тия пари. Ето я :

http://nikem-bg.net/cart/49609p1r49360p1r1177p1r48582p1r1079p1r50035p1rf.html

Какво ще кажете ? Бива ли си я или просто се излагам за пореден път ?

Едит : Не съм му турил видеокарта, защото по-късно ще се купува, а вградената не вярвам да е много зле. Все пак предпочитам да е отворена за ъпгрейд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми допада особено. Щом ще се добавя по-късно видеокарта скачай на i3. 

Обща стойност - 521.48 лв. с ДДС
Разбира се, ако 21 лв. не са проблем. На вграденото видео HD 2500 ще може да се играе на по-ниски настройки. Захранването е качествено и може да се справи с карта от среден клас.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забелязва се, че във всички теми за комп до 500-600лв. само казваш, че колегите предлагат с една дума "боклуци". Интересно е ти каква конфигурация ще предложиш за този бюджет щом на колегите предложенията не са за предпочитане? Не всеки има възможност да даде 1000лв.+ за нов компютър така, че всеки според джоба си.

До съчиненията ти за Сата2 и Сата3 си в грешка. При HDD няма почти никаква разлика дали ще е на Сата2 или Сата3 и както горе колегата каза единствено SSD може да се възползва от скороста на Сата3.

Много ясно съм дал съвет да изчака с покупката, защото всички средства дадени за такава конфигурация са безсмислени и безперспективни. Ще купиш нещо което е вече морално остаряло и в следващия момент ще установиш, че игрите които искаш да играеш няма да ти вървят.

Относно SATA 2 и 3 нещо не разбирам - тука пишат хора без опит и познания или тестовете и моите наблюдения грешат: HD Tune  - усреднена стойност на трансфер SATA 2- 78,6 MB; SATA 3 - 115,8 MB, Прехвърляне на 4 ГБ филм от един дяла на друг: SATA2 - 2 минути (около 30 МБ/сек);SATA3 - 30-40 секунди  (около 90МБ/сек); Стартиране на Уиндоус 7 64bita- SATA2 2-3 минути; SATA3 около1 минути; за SSD - 10 секунди.

И доколкото се вижда "никаква" разлика няма. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ясно съм дал съвет да изчака с покупката, защото всички средства дадени за такава конфигурация са безсмислени и безперспективни. Ще купиш нещо което е вече морално остаряло и в следващия момент ще установиш, че игрите които искаш да играеш няма да ти вървят.

Относно SATA 2 и 3 нещо не разбирам - тука пишат хора без опит и познания или тестовете и моите наблюдения грешат: HD Tune  - усреднена стойност на трансфер SATA 2- 78,6 MB; SATA 3 - 115,8 MB, Прехвърляне на 4 ГБ филм от един дяла на друг: SATA2 - 2 минути (около 30 МБ/сек);SATA3 - 30-40 секунди  (около 90МБ/сек); Стартиране на Уиндоус 7 64bita- SATA2 2-3 минути; SATA3 около1 минути; за SSD - 10 секунди.

В момента нямам до мен комп със Сата2 за да ти докажа, че си в доста голяма грешка. Незнам къде си ги правил тези тестове, но моя 5 годишен лаптоп със супер бавен хард на Сата2 се включва за минута и половина. 3минути зареждане на ОС това ми се е случвало преди 10-11години с първият ми AMD Duron и хард 40GB.  :D  Другото нещо ССД за 10сек., че ти ще поставиш нов рекорд!  Най-добрите ССД-та на пазара едвам докарват под 15секунди, а ти за 10сек. За трансфера ето ти инфо http://kb.sandisk.com/app/answers/detail/a_id/8142, където ясно са показани скоростите на запис и четене при Сата2 и Сата3. При положение, че един нов HDD има максимална скорост от 200MB/с няма как да бъде "спънат" от Сата2, която подържа до около 300МБ/с. И за заключение ще ти кажа: Другият път като тестваш нещо го тествай с еднакви хардове и еднакви конфигурации, защото това което казваш имам чувството, че си правил тест с два абсолютно различни харда на две абсолютно различни машини! :rolleyes:

ПС: Днес почивам и ще пусна моя хард WD Blue 1TB на Сата2 за да видиш, че разлика няма!

Редактирано от Jotto_del (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и обещания тест с WD Blue 1TB Sata3. Тестовата машина е от подписът ми.

Тест 1 харда вързан за Сата3:

HD Tune 5.50

post-274884-0-37239900-1392384359_thumb.

Средна скорост: 148.7МВ/s

Прехвърляне от един дял на друг:

4,39GB филм - 1.09минути

4.29GB музика(625файла) - 1.27минути

Тест 2 харда вързан за Сата2:

HD Tune 5.50

post-274884-0-03412200-1392384559_thumb.

Средна скорост: 142.4МВ/s

Прехвърляне от един дял на друг:

4,39GB филм - 1.10минути

4.29GB музика(625файла) - 1.30минути

Зареждане на ОС Windows Ultimate 7 64bit със ССД Kingston HyperX 3K:

Зареждане до десктоп - 21секунди

Зареждане готов за работа - 24секунди

Зареждане на ОС Windows Home 7 64bit с Hitachi 500GB Sata2(лаптопа от подмисът ми):

Зареждане до десктоп - 1.15секунди

Зареждане готов за работа - 1.28секунди

Замервал съм всичко с хронометър. Както се вижда разлика между Сата2 и Сата3 е нищожна. При ССД-то съм замервал от натискането на бутона за стартиране и без да "орязвам" Startup-а. Другият път като пишеш такива резултати е добре да си сигурен, защото така само подвеждаш хората тук. Ако приемем, че твоя тест е направен по същият начин, то тогава търси проблем в компа си (хард, дъно и т.н.).

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май е правил замервания между SATA 2  и SATA. Аз също съм правил и SATA  интерфейса ме ограничава до 125 МБ/с  според теста на HDTune. При SATA 2 вече имам средно 164 MB/s,  като максимума е дори над 200 MB/s  за диск Seagate ST1000DM003, първа ревизия. Втората е по-бавна.  Та ако се е объркал и е тествал SATA и SATA2,  нищо чудно да има голямо забавяне.

Май се насочих твърдо към интела, защото LGA1150 ми се вижда доста по-перспективен от колкото някое FM2+ за тия APU-та

Току що се опитах да спретна сам една конфигурацийка. Гледах всичко да е максимално добро, поне за тия пари. Ето я :

http://nikem-bg.net/cart/49609p1r49360p1r1177p1r48582p1r1079p1r50035p1rf.html

Какво ще кажете ? Бива ли си я или просто се излагам за пореден път ?

Едит : Не съм му турил видеокарта, защото по-късно ще се купува, а вградената не вярвам да е много зле. Все пак предпочитам да е отворена за ъпгрейд.

Колега, само ще кажа, че двуядрените процесори не стават вече за нови игри, дори и със сравнително евтини и слаби видеокарти. Така, че освен видеокарта, ще трябва да сменяш и процесор. компромисния вариант е с i3.

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещата малко се промениха. Един пич от hardwarebg ми предложи захранване и харддиск - захранването е CM B500 на 1 месец, а харддиска бил Hitachi 500GB в отлично състояние - и двете за 50 лева. Струва ми се доооста добре !

Та, така. Изключваме ги тия две неща във избора, и бюджета ни е 450 лева за дъно, рам, процесор, карта и...записвачка...Пуф...къде я забравям тая кутия - така де, дъно, рам, процесор, карта, записвачка, кутия. Айде ще се откажем от записвачка.

Нещо такова ? :

http://nikem-bg.net/cart/50035p1r49360p1r1177p1r49432p1r49609p1r50834p1rf.html

ЕДИТ : Не съм разбрал правилно. И двете били по 50 $. Та значи - 100 кинта

Остават ни...400 за дъно, рам, процесор, карта и записвачка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако можеш да отложиш записвачката за известно време вземи това:

Обща стойност - 400.70 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако можеш да отложиш записвачката за известно време вземи това:

Обща стойност - 400.70 лв. с ДДС

Доооста добре ! Току що спретнах нещо със APU, ама не е за показване...Хич не се получи.

Само мисля да направя малко корекции...

447лева...Май излезнах извън бюджета ! Сега ще го питам дали може да даде 50 лева повече-

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доооста добре ! Току що спретнах нещо със APU, ама не е за показване...Хич не се получи.

Само мисля да направя малко корекции...

Смени паметта с тази на A-DATA. Тая на Team Group нещо не ми вдъхва доверие. Кутиите за тези пари са едни и същи, та няма никакво значение коя ще вземеш. Може да вземеш дъното предложено от мен и да вземеш по-добра кутия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложеното от мен дъно, съпортва PCIe 3.0, има още един слот PCIe 2.0 ::.Crossfire

Има и 4 SATA 3 порта.

Каква е тая глупост ? Толкова скъпи дъна не предлагат нищо съществено...На 3 годишния ми комп, който съпортва само AM3 - има портове и слотове в изобилие, поддържа Crossfire, 6 SATA3 порта и 2 SATA2 порта. Пък аз го мислих за супер старо и смотано дъно (880GAUD3H)... И това за 106лв не е зле. Пак е по-добре от онуй нещо за 70 лева.

Рам-та на Team Group ми изглежда по-читава.

Кутията отпреде може да се слага вентилатор и не е чак толкова грозна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложеното от мен дъно, съпортва PCIe 3.0, има още един слот PCIe 2.0 ::.Crossfire

Има и 4 SATA 3 порта.

Каква е тая глупост ? Толкова скъпи дъна не предлагат нищо съществено...На 3 годишния ми комп, който съпортва само AM3 - има портове и слотове в изобилие, поддържа Crossfire, 6 SATA3 порта и 2 SATA2 порта. Пък аз го мислих за супер старо и смотано дъно (880GAUD3H)... И това за 106лв не е зле. Пак е по-добре от онуй нещо за 70 лева.

Разбира се, че ASROCK B85M LGA1150 е по-доброто дъно с повече слотове, но пък се превишава бюджета както сам виждаш. Ако приятеля ти може да се бръкне за още 50 лв. ще стане+записвачката или другия вариант е да вземе ASROCK H81M-DGS /1150+7750/7770. Решението си е ваше и както и да го въртиш за тези пари няма да е по-добре.

Редактирано от Нико_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и 4 SATA 3 порта.

И какъв е смисъла като е с PCIe 3.0? За какъв Crossfire говориш при тази конфигурация? Да не говорим, че дори и качествен Crossfire няма да стане с вторият слот PCI е х4 mode! За този бюджет никакъв смисъл да се бутат пари в дъно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има малко по-осезаема разлика при SATA(1) и SATA 2, а не при 2 и 3.

Колкото до предлагащите му конфигурации колеги, защо 90% от конфигурациите са с Intel, като може и с AMD при положение, че ще се ползва вграденото видео ? APU-то е много по-добро от Intel HD Graphics...

Редактирано от Greak (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какъв Crossfire говориш при тази конфигурация? Да не говорим, че дори и качествен Crossfire няма да стане с вторият слот PCI е х4 mode! За този бюджет никакъв смисъл да се бутат пари в дъно.

LGA1150 е доста перспективен. Може да му се сложи и доста корав процесор.

Колкото за Crossfire-а - не вярвам да е чак толкова зле. Аз съм тествал HD7790 на PCIe 2.0 X16 и на PCIe 2.0 X4  и нямаше абсолютно никаква разлика. Но да, за по-мощни видеокарти - с тоя X4 сме за никъде.

Пределно ясно ми е, че със HDD и SATA II и най-бързите хардове няма да е тесен, ама я току-виж решил и той да си купи от тия навлизащи SDD-та ? И то някое бързо ?

Купуваме компютър не за днес или вчера, а за утре !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото до предлагащите му конфигурации колеги, защо 90% от конфигурациите са с Intel, като може и с AMD при положение, че ще се ползва вграденото видео ? APU-то е много по-добро от Intel HD Graphics...

Няма да се ползва вграденото видео. За тоя бюджет се взима 7730 или 7750. Вграденото видео на едно APU стига до производителността на 6670, която е по-слаба от нас предлаганите.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пределно ясно ми е, че със HDD и SATA II и най-бързите хардове няма да е тесен, ама я току-виж решил и той да си купи от тия навлизащи SDD-та ? И то някое бързо ?

Купуваме компютър не за днес или вчера, а за утре !

Е много ясно, че ще си купи дъно със SATA III... SATA II е ясно, че вече не е от най-бързите.

Няма да се ползва вграденото видео. За тоя бюджет се взима 7730 или 7750. Вграденото видео на едно APU стига до производителността на 6670, която е по-слаба от нас предлаганите.

А няма ли да е по-добре APU + PCI-e видео и да се направи Dual Graphics ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.