Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. 
Един познат си търси геймърска конфигурация и реших да се допитам до вас.

Бюджета е около 3000 - 3500 лева. В тази цена не е включена никаква периферия. Само конфигурацията. Няма да се използва нищо от старата машина.
Компютъра ще се използва главно за Stream-ване на разни игри. (всякакви игри, включително и новите заглавия).

Всичко по конфигурацията оставям на вас да прецените, стига тя да се справя със изискванията. И имам молба към вас: Моля ви кажете по 2 думи защо сте избрали дадената част по конфигурацията за да мога да добия представа за нея като цяло.

Мисля, че описах всичко. Ако имате въпроси - питайте.

Спрял съм се на нещо от рода на: Какво мислите?

• [*]
CPU: (668.64) i7-4820K, 3.7/10M/s2011, Box 
[*]
VCARD: (783.71) ASUS-GTX770-DC2OC-2GD5, DDR5 
[*]
MB: (509.02) ASUS P9X79, iX79, 3xE16, U3S6, 1394 
[*]
PSU:(102.26) PSU Cooler Master, B600, RS600, 600W (RS-600-ACAB-D3) 
[*]
RAM: (414.83) D3 16G Kit, 2400MHz,CMY16GX3M2A2400C11R,Veng. Pro 
[*]
HDD:(231.36) HDD3000GB Seagate, 7200rpm, 64MB, S-ATA3 
[*]
SSD:(464.82) SSD 240GB Corsair Neutron GTX CSSD-N240GBGTXB-BK 
[*]
CASE: (183.70) CM Middle 690 II, RC-692A, Black 
[*]
COOLING: (69.99) CM Hyper 412S, 2011/1366/1150/1155/775/F2/F1/AM3 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е четириканална платформа за разлика от стандартната та по-производителния вариант е четири плочки. Заменете избрания кит с - http://sky.bg/Details.aspx?ID=19791

Ако не е наличен или се спрете на друг гледайте да е нископрофилен (без стърчащи гребени като тоя дето сте избрали) или ще запира в охладителя на процесора.

Захранването е зле и никак не отговаря на подобна машина. Като някакъв минимум бих препоръчал това - http://sky.bg/Details.aspx?ID=22457 а ако ще се клоква - http://sky.bg/Details.aspx?ID=23051

пс. Тия процесори са по-скоро за професионална видеообработка та по-удачния вариант е стандартен I7-4771 с по-добра видеокарта като GTX780/780TI.

Ето по-добър вариант за игрите - Количка. Вярно без възможност за клок и няма да е толкова добър при видеообработка но сте написал че се търси нещо за игри а това хем е по-добро хем е много по-евтино.

Ако държите да изхарчите всички пари до дупка може да сложите 780TI и да вземете отключения вариант на процесора естествено с охладител и по-яко захранване.

Въпреки че дъното не е с Z87 чипсет този модел би трябвало да има готови профили та пак е възможен клок. - Количка.

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като го купите щракнете няколко снимки да  оплакнем окото тук във форума. Аз във тоя форум съм от години и до сега компютър за 3500  не съм видял някой да е  снимал и показал.

ASUS GRYPHON Z87 /Z87/LGA1150
I7-4770K /3.5G/8MB/BOX/LGA1150
Noctua NH-U14S CPU Cooler
CORSAIR 2x4GB Vengeance Blue LP DDR3 1600Mhz 1.5V
INTEL 120 SSD 530 929868
3T SG SATA 6G/7200/64M 3Y/WARR
GB N780OC-3GD GTX780 3G
CORSAIR 650W HX650 PROFESSIONAL CP-9020030
CORSAIR CARBIDE TOWER 300R CC-9011014-WW
ASROCK GAME BLASTER SB/GB LAN

Обща стойност - 2 975.35 лв. с ДДС

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много! Помогнахте ми. А на моя приятел ще му кажа да прати една снимка, че и на мен ми е много интересно да го видя това чудовище.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като го купите щракнете няколко снимки да  оплакнем окото тук във форума. Аз във тоя форум съм от години и до сега компютър за 3500  не съм видял някой да е  снимал и показал.

ASUS GRYPHON Z87 /Z87/LGA1150I7-4770K /3.5G/8MB/BOX/LGA1150Noctua NH-U14S CPU CoolerCORSAIR 2x4GB Vengeance Blue LP DDR3 1600Mhz 1.5VINTEL 120 SSD 530 9298683T SG SATA 6G/7200/64M 3Y/WARRGB N780OC-3GD GTX780 3GCORSAIR 650W HX650 PROFESSIONAL CP-9020030CORSAIR CARBIDE TOWER 300R CC-9011014-WWASROCK GAME BLASTER SB/GB LANОбща стойност - 2 975.35 лв. с ДДС

Е па,язе не съм видял и да се купува,камо ли и да се снима.Особено пък като чета автора,казва какви са изискванията му.После има три предложения,после казва,че е благодарен,щото сме му помогнали и вече всичко е купено. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая тема беше поредната за фантазиите на Вероника :) В Калдата стана модерно  което хлапе си няма работа да се ебава с  потребителите и да пускат теми за конфигурации дето не са ги виждали и по телевизията.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питай никем, дали няма смисъл.

За тях винаги има смисъл, да ти пробутат възможно по-скъп продукт!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари не трябва ли повече видеокарта все пак това 3000 - 3500 лева :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s: Аko се броят и тези от преди няколко години може да разгледаш моя (3 и 243 пост от темата със снимките).Като го купих бяха 3 000,но с двата охладителя на картата и процесора и захранването на снимките,таман там някъде отива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая тема беше поредната за фантазиите на Вероника :) В Калдата стана модерно  което хлапе си няма работа да се ебава с  потребителите и да пускат теми за конфигурации дето не са ги виждали и по телевизията.

Всъщност, помощ ми беше нужна, но както казах в първия си пост, в случая помагам на приятел. Моят приятел, обаче, се оказа, че е избързал малко с покупката и си е взел предварително замислената конфигурация. В края на краищата се оказа, че ви изгубих малко от времето, но това съвсем не бе умишлено. Не бих писал теми само и само да си напълня очите с машини, които едва ли някога бих закупил. И за тези, които все още мислят, че съм поредното "хлапе, което се ебава с потребителите" : https://www.facebook.com/ivailo.lesev/media_set?set=a.10200664975866560.1073741832.1825597436&type=1

И ако все пак съм ви изгубил времето напразно, имате моите извинения. Лек ден ви желая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи на приятеля си да не се излага,ами да подреди малко кабелите на захранването и дата кабелите.Така както ги е нахвърлил из пространството,приличат на времеви червееви дупки.Кутията позволява кейбъл мениджмънт.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей, това синьото не бих го изтърпял нощем, докато играя :)  Аз пътя си ли ще гледам или PC-то ще ме заслепява? Но аз не видях нищо общо с конфигурацията, за която питаш в първия си пост. Освен платформата. 

Да и да си я ползва безпроблемно!

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

направо от технополис си го вземи :D 

там ще ти направят  компютър за 3000-3500 лева ама ще дават и подаръци мишки филтри за кафе машини ,прахосмукачки и така ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.