Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте , имам проблем с лаптоп Dell Inspiron M5010 . Лапсопа се пуска , показва се ,черен екран натискам Start windows normaly после се показва Stating Windows и се рестартира . Какво може да е ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От всичко - проблемен драйвер/програма до хардуерен дефект.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Safe Mode стартира ли?

Опитахте ли Last Known Good Configuration

Редактирано от kolev_74 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Под сейф мод нещата ще стигнат до забиване и след известно време пак рестарт  . Вероятността за това е голяма .  Преди няколко дни имах този проблем със един настолен компютър .  Проблема 100% е в повредена Операционна система . Решението е или да се пробва лечение на същата или директна преинсталция .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагате диска или носителя, чрез който сте инсталирали операционната система и избирате опцията repair. Това ще спаси доста регистри на компютъра ви, на вместо да го преинсталирате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Под сейф мод нещата ще стигнат до забиване и след известно време пак рестарт  . Вероятността за това е голяма .  Преди няколко дни имах този проблем със един настолен компютър .  Проблема 100% е в повредена Операционна система . Решението е или да се пробва лечение на същата или директна преинсталция .

Да ама ако виновника е повреден драйвер, то това ще стане ясно ако бутне без проблем в сейф мод.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един систем рестор да направи ве, веднага преинсталация! Аман :clown:

Редактирано от luckyboy (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аман ама не може да бутне нормално за систем рестор. :clown:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аман ама не може да бутне нормално за систем рестор. :clown:

Нали говорим за сейв мод де...и бам ресторето /ако има начин/

Ако не - една майна и Линукс! :ph34r:  :clown:  :wink12:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аман ама не може да бутне намо трябва да оставите автора да се изкаже, дали може да стигне до там.ормално за систем рестор. :clown:

Систем рестора може да се направи и под безопасен режим.

Само трябва да оставите автора да сподели, дали стига до него.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Систем рестора може да се направи и под безопасен режим.

Само трябва да оставите автора да сподели, дали стига до него.

Забравил съм, аххах. Както и да е, нека автора сподели. :whist:

ПС: Нека на мен някоя машина ми направи така - моментално и бастардисвам формат и си слагам някой Linux. :D

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пфф, функция, която никога не е работела адекватно, най-много да се омажат още повече нещата.

Аз лично бих почнал с boot safe mode with command prompt и после chkdsk /f /r /x, ако не става си има съответен инструмент. Варианти за проблема много. Ако е драйвер, по-вероятно е да блъска BSOD.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пфф, функция, която никога не е работела адекватно, най-много да се омажат още повече нещата.

Ай ся, баш никога :ph34r:

Аз лично бих почнал с boot safe mode with command prompt и после chkdsk /f /r /x, ако не става си има съответен инструмент.

"Линукс изкривен" си, харесваш ми!

Редактирано от luckyboy (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към  колегата Лъки !  Мисля че съм посочил преди преинсталация и нещо друго - лечение . Защо ли виждаш само "преинсталация "

Систем рестор няма да поправи нещата - пробвано достатъчно пъти  при системи  със същия проблем.

Тук какво имаме ? Имаме следните неща :

1. Система която не може да стартира

2. Система която се рестартира в опита си да зареди .

Систем рестор не поправя повреди по драйвери и ОС .  При някой от случаите като този  съм опитвал възстановяване на система и нещата дори са тръгвали, но системата работи толкова скапано и мудно че няма до къде . Всичко това до 1-2 рестарта и отново сме на изходна позиция .

При сегашната ситуация съм сигурен е има и син екран , но почти едновременен със рестарта на системата .Не се показва всеки път , но го има . Грешката е " повреда във файловата система "

За това чрез repair и конзолата се прави чек на диска , ако това не помогне , тогава със сигурност преинсталацията е неизбежна  и то такава при която се изтриват дяловете , създават се отново и едва тогава се форматират .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам нищо против, кой какво му се пие - да пие!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Линукс изкривен" си, харесваш ми!

:lol6: к'во да права, не го искам и не ми е грам убаво, ама ми се налага, а и покрай това Free BSD по рутерите :brick wall:

Ай ся, баш никога :ph34r:

Епа общо взето никога :ph34r:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятели , мен ме няма в тази част , не разбирам от компютри .Зацикли , реснах го и щом дам repair се показва черен екран , след определено време се показва син екран с курсора и това е ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятели , мен ме няма в тази част , не разбирам от компютри .Зацикли , реснах го и щом дам repair се показва черен екран , след определено време се показва син екран с курсора и това е ...

Кое не разбра? Кое от всичко изписано по темата опита? Почни от някъде, примерно:

Аз лично бих почнал с boot safe mode with command prompt и после chkdsk /f /r /x, ако не става си има съответен инструмент. Варианти за проблема много. Ако е драйвер, по-вероятно е да блъска BSOD.

Ако си блъскаш главата: how to boot safe mode избираш опцията safe mode with command prompt, после в конзолата пишеш chkdsk /f /r /x enter и чакаш. Ако не иска да се стартира в safe mode, което по всяка вероятност ще стане, пиеш една студена вода и носиш компа на майстор, защото като ти кажа да си свалиш LiveCD инструмент и през него да чекваш диск и да търсиш решение на проблема, ще последват много въпроси, на които не може да се отговори във форума. Тук можем само да насочим, останалото си е от теб и става с четене и опити.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

изключи лаптопа, натисни бутона Fn и го задръж, дохато го държиш натиснат включи лаптопа, изчакай малко и пусни Fn. ще тръгне диагностика, ако ти даде код за грешка - на сервиз, ако мине нормално - нова инсталация

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетох какво и що се е случвало от последния ми пост насам . Както казах и преди , сейф мод най-вероятно няма да зареди . Споменах че със сигурност има и син екран - налице е , вече споменат от автора .

Опити за някакви действия са довели до .... нищо . По думите на автора самия той хич  не е в час с нещата .

Съвет единствен - Да вика някой който разбира от нещата да му преинсталира компютъра . Ако има ценна информация този който ще прави инсталацията се предполага че знае как може да я свали използвайки каквото трябва ( не споменавам инструменти защото за автора няма полза от това ) .

Успех желая и няма смисъл от повече главоблъсканица по тази тема . Ако човека имаше някакви познания ,да се пишат неща който да опита , но проблема е свързан със използването на специфични инструменти и манипулации , от които той си няма понятие .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отнесох го в сервиз и те ми казаха , че или е RAM или е Windows . Казаха , че 500 m струва около 100 лева . Стават ли за игри ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отнесох го в сервиз и те ми казаха , че или е RAM или е Windows . Казаха , че 500 m струва около 100 лева . Стават ли за игри ?

Какво е това 500 m.И лаптоп по принцип не е за игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е какъв е тоя сервиз и какви са тези който работят в него , щом гадаят какво е ? Можем да гадаем ние тук , защото машината не е пред нас . Ако лаптопа е бил при мен на масата , за 5 мин му стартирам инсталация и ако не изгасне , то проблема е ясен - ОС. Ако пък изгасне , то тогава логично е да има насочване към хардуерен проблем . Започвам от рам-а , проверка със демонтаж на плочките и пробата им една по една (ако са 2 ) ,ако е една , просто пробвам с моя , доказано работеща . Ако беше проблемна видеокартата или процесора , то проблемите нямаше да са такива като описания тук .

Е , по тази причина като случая тук с този "сервиз" , смея да твърдя че куцо , кьораво и сакато станаха "сервизни техници " Тук дори във форума преди не много време , имаше един такъв , който канеше в офиса си и сервиза си , а пишеше че преди всяка инсталация правел проверка на харда със инструментите на Hirens. Отнемало му часове , но такъв бил реда , без значение дали компютъра му е занесен с чисто нов диск или с добре работещ XP но човека иска да му се инсталира Уин 7 .

На автора на темата ще предложа персонална помощ , днес имам време . Ако реши че ще се възползва , ше му "асиситирам " да направим диск с Уиндоус и да видим какво ще стане .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.