Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.

Имам следния неприятен проблем.От известно време - няколко месеца на приятелката ми й се обажда някакъв който бил влюбен и непрекъснато й досажда.Понякога е звънял с часове без да му вдигне.Заради него си беше изключила тел за близо месец , но сега като го включи пак започна отново като не се съобразява ден или нощ е.

Бихте ли ме посъветвали какво може да се направи законово?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обаждаш се на оператор, споделяш какъв е проблема, а той от своя страна или ще блокира входящите обаждания от дадения тел.номер към приятелката ти, или ще те насочи към магазин за да направят там същото.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто да блокира номера. Почти всеки телефон има тази фукция под различно име. Най-често се среща като "черен списък" или нещо подобно. Ако продължат обажданията от друг номер тогава ще му мисли пак.

Май те е страх някой да не ти открадне приятелката? Може би я обича повече от теб?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако приятелката ти е със смартфон или Samsung-ски обикновен телефон - може да се настрои кои номера да отхвърля, за смартфон - Blacklist.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Най-добре си подай жалба до близкото районно управление. Блокирането на номера може да е временно решение.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече дори има приложения за блокиране на смс-и от даден номер, но ти като нейно гадже може би би трябвало да се намесиш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е близко е до акъла, какво трябва да направиш.Някой тормози приятелката ти,а ти пиеш кафе и питаш за решение в Калдейта.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Имам следния неприятен проблем.От известно време - няколко месеца на приятелката ми й се обажда някакъв който бил влюбен и непрекъснато й досажда.Понякога е звънял с часове без да му вдигне.Заради него си беше изключила тел за близо месец , но сега като го включи пак започна отново като не се съобразява ден или нощ е.

Направи това, което ти е казал "НАКАТА" във втория пост. Друг вариант е взимаш телефона /СИМ картата/ в теб за около месец. Като позвъни досадника вдигаш и отговаряш, че има грешка и няма такова лице на този номер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И моята настояща приятелка е имала проблеми с някакъв бившите и. Когато го скъсала неспирно и звънял и я чакал пред тях, за да я занимава. Оплаквала се много пъти в полицията, викали са го за да му говорят, но не са му направили нищо, а само са му говорели. Опитвали са се да го откажат да я занимава :). В крайна сметка се отказал но..

Мисля, че за звънене по телефона не могат да му направят нищо. Може да го викат да му говорят, да се опитват с думи да го откажат от това звънене и търсения, но докато не извърши нещо маи няма какво да се направи освен да му говорят и да го откажат с говорене. 

Четох горе някъде, че казвате за блокиране на номера от оператора. Да, и така става, но щом го е намерил, ще го намери пак. Ще звъни от непознати номера, ще си крие номера и ред други тъпотии...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Ако е на Андроид,има програми за бляклистване на номерата,ако е на други устройства,не знам,пак би трябвало да има някакви опции за блокиране.През 2004-2007г. имах Sony Ericsson T230,та в тоя телефон имаше опция за блокиране(вкарваш даден номер в списъка и оня и гъза си да съдере,не може да говори с тебе,все заето му дава).Такива ми ти ти работи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е близко е до акъла, какво трябва да направиш.Някой тормози приятелката ти,а ти пиеш кафе и питаш за решение в Калдейта.

На мен не ми допадат особено много жени които занимават интимния си приятел с ежедневнте си проблеми. Аз мисля че една жена на място би се справила сама с подобни досадници без да занимава околните и приятелите си с проблеми от подобен сорт. Ми има жени на който ежедневно им се обаждат с разни оферти десетки досадници. Ти представяш ли си да си приятел на една такава. Че то деня ти ще минава само да ходиш да и оправяш телефонните проблеми които тя сама провокира в повечето случаи.

Ми сменя си телефона и внимава на кой го дава какво има да се дискутира тук. Моя е настроен саммо на изходящи обаждания на кой му трябвам има интернет и знае къде да ме намери но не анонимно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми сменя си телефона и внимава на кой го дава какво има да се дискутира тук.

Не, не съм съгласен, че смяната на телефона е решение.За какви ежедневни проблеми говориш не знам, Но тук става въпрос (по думите на автора) за постоянен целенасочен тормоз.Ми ако на твойта мадама някой й се лепне и започне да й досажда всеки ден пред вратата на дома, ти какво ще я посъветваш - да смени апартамента!?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не съм съгласен, че смяната на телефона е решение.За какви ежедневни проблеми говориш не знам, Но тук става въпрос (по думите на автора) за постоянен целенасочен тормоз.Ми ако на твойта мадама някой й се лепне и започне да й досажда всеки ден пред вратата на дома, ти какво ще я посъветваш - да смени апартамента!?

Ми това са ежедневни проблеми които жените сами си провокират в повечтето случаи да се правят на търсени.

Ако дойде да я търси на вратата ще излезе от там приятеля и и ще му каже че я няма или не желае да разговяря с подобни типове и когато има време и желания ще го потърси. При второ подобно позвъняване (пред вратата) може да се предприемат и по крайни мерки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

План А:

Приятелката ти подава жалба до РПУ за тормоз.

План Б:

Караш я да си чукне среща в въпросния тип и отиваш ти на нея, за да си поговорите.

Вече, ако не схване може да се мисли за малко по-силово убеждаване.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам един ей такъв дет се обажда в малките часове все. Направих номера му да звъни с мелодия тишина, т.е.моя телефон не издава никакъв звук.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така , ходих до магазин на оператора и казаха ,че нищо не могат да направят.Как така не могат не ми е ясно , би трябвало да може да се блокира номера.Остава да се пусни жалба в полицията но не знам има ли законови основания да го спрат.Ако не стане и там ще трябва да се срещаме с хубостника , но като се знам трудно ще си сдържа нервите , че положението вече е непоносимо - приятелката ми я е страх вече да излиза да не я намерил оня щото отправял някакви закани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Отива се при оператора, а не в магазин, където са търговци и продават стоки и услуги.

Поне пусна ли едно елементарно търсене за "обезпокоителни повиквания"? А?

И за да е в полза на поне другите готованковци - първия резултат http://www.crc.bg/files/_bg/pa225.pdf

Наблегни на чл. 30 и чл. 33.   И на думата "длъжни", а не когато му е кеф на някого.

Между другото вторият резултат е стара тема от този форум http://www.kaldata.com/forums/topic/129171-%D0%BE%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D0%BF%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D0%BE%D0%B1%D0%B0%D0%B6%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F/

Или и търсачката не работи?

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отива се при оператора, а не в магазин, където са търговци и продават стоки и услуги.

Поне пусна ли едно елементарно търсене за "обезпокоителни повиквания"? А?

И за да е в полза на поне другите готованковци - първия резултат http://www.crc.bg/files/_bg/pa225.pdf

Наблегни на чл. 30 и чл. 33.   И на думата "длъжни", а не когато му е кеф на някого.

Между другото вторият резултат е стара тема от този форум http://www.kaldata.com/forums/topic/129171-%D0%BE%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D0%BF%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D0%BE%D0%B1%D0%B0%D0%B6%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F/

Или и търсачката не работи?

Аз съм ходил точно при оператор - магазин където си плащам сметката , освен че продават стоки.Освен това се и обаждах на кратък номер на оператора.Мерси за линковете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи на приятелката си да мине на Globul, така няма да има обхват, където и да се намира, и онзи няма да може да се свърже с нея...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи на приятелката си да мине на Globul, така няма да има обхват, където и да се намира, и онзи няма да може да се свърже с нея...

:D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе да ти кажа аз съм на Глобул и наистина е така, ама гадовете успяват да ме докопат от време на време и търсят някакъв си Ангел Лейтенанта от циганската махала в София :P - Та молбата ми е ако някой случайно го познава дайте ми телефона му - та следващият път като ги убеждавам, че не съм въпросният господин да им дам някакъв друг телефон да спрат да ме търсят :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.