Премини към съдържанието
Todor Skenderov Minev

уиндоус 7 забиване непрекъснато и насичане на компютъра и гледане на 3Д филми на

Препоръчан отговор

здравейте,

пиша Ви защото имам следният проблем - от два месеца насам компютърът ми забива непрекъснато и засича - понякога става когато включа компютъра изчаквам няколко минути влизам в интернет за проверка на абв поща и засича и по късно забива. понякога забива, когато се опитвам да изтегля клипче на компютъра от проверен сайт.  при последното рестартиране излезе черен екран и написа DSK Disk verifying files hiexes security sectors. аз наскоро съм с уиндоус 7 /поне от ноември месец 2013/ с 1 терабайт хард диск и 4 гигабайта памет и втори хард диск на който е инсталиран уиндоус хр. според техника има бъг но не знае какъв. имам и двата уиндоуса защото понякога ми се налага да използвам и хр. нужна е помощт. процесорът е на 6 години. под хр компютъра върви без проблем. кажете според вас какво може да се направи.

а другото ми питане е как мога да гледам филми на 3Д на компютър - имам очила и използвам и програмата кмплейър или стереоскопик плеър.

Благодаря Ви предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво ще е да напишеш каква е конфигурацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За първата част на въпроса не се наемам да давам отговор....

За втората (за 3D-то)-не можеш,ако монитора ти не е 3D ! Moжеш само анаглифно такова!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За втората (за 3D-то)-не можеш,ако монитора ти не е 3D ! Moжеш само анаглифно такова!

Силно се съмнявам, че гледа 3Д с процесор на 6 год.По първата част на проблема, има вероятност диска да прави проблеми и за това е добре да се направи една диагностика - chkdsk, hdtune.Грешката не е случайна:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Силно се съмнявам, че гледа 3Д с процесор на 6 год.

За анаглифно 3D не му трябва як процесор!Файловете са леки като на всеки филм с малко ,,гиги,,.Има анаглифни 3D-та и в АVI формат...

Ча па толкова да му е слаб процесора!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте,

пиша Ви защото имам следният проблем - от два месеца насам компютърът ми забива непрекъснато и засича - понякога става когато включа компютъра изчаквам няколко минути влизам в интернет за проверка на абв поща и засича и по късно забива. понякога забива, когато се опитвам да изтегля клипче на компютъра от проверен сайт.  при последното рестартиране излезе черен екран и написа DSK Disk verifying files hiexes security sectors. аз наскоро съм с уиндоус 7 /поне от ноември месец 2013/ с 1 терабайт хард диск и 4 гигабайта памет и втори хард диск на който е инсталиран уиндоус хр. според техника има бъг но не знае какъв. имам и двата уиндоуса защото понякога ми се налага да използвам и хр. нужна е помощт. процесорът е на 6 години. под хр компютъра върви без проблем. кажете според вас какво може да се направи.

а другото ми питане е как мога да гледам филми на 3Д на компютър - имам очила и използвам и програмата кмплейър или стереоскопик плеър.

Благодаря Ви предварително

И какъв е този смешен техник, който казва че има бъг но не се знае от какво и откъде е. Кажи си цялата конфигурация, за да видим за какво става на въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какъв е този смешен техник, който казва че има бъг но не се знае от какво и откъде е. Кажи си цялата конфигурация, за да видим за какво става на въздравейте

здравейте благодаря за отговора само трябва да спомена че преди две седмици се чуваше много странен шум от компютъра - сякаш някой стърже нещо по вентилатора - отворих компютъра и изтрих съвсем малко прах по перките и спря да шуми .

ето моята конфигурация - компютър   ACPI x86-based PC Microsoft Windows 7 Ultimate  Service Pack 1 тип централен процесор  DualCore Intel Pentium E2160, 1800 MHz (9 x 200) дънна платка   ASRock G41C-VS  (1 PCI, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, 2 DDR3 DIMM, Audio, Video, LAN) чипсет    Intel Eaglelake G41 системна памет   3520 MB DIMM1: A-Data  2 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM  (8-8-8-22 @ 609 MHz)  (7-7-7-20 @ 533 MHz)  (6-6-6-17 @ 457 MHz)  (5-5-5-14 @ 380 MHz) пак същото видео карта    NVIDIA GeForce 9400 GT (Microsoft Corporation - WDDM v1.1)  (1024 MB) звуков адаптер    Realtek ALC662 @ Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1]  IDE Intel® 82801G (ICH7 Family) Ultra ATA Storage Controllers - 27DF  IDE Intel® 82801GB/GR/GH (ICH7 Family) Serial ATA Storage Controller - 27C0 общ размер  1084.8 GB (920.4 GB свободно)

досега ми се е налагало от 2010 година насам  на всеки шест месеца преинсталация на уиндоус - поне докато бях с хр - надявах се като мина на 7 да нямам проблем. но уви оказва се че пак компютъра забива и засича.

благодаря отново за вашата помощ. техника каза че трябва да има някакъв цикъл на който да се случи подобно забиване и ако хване закономерността тогава ще вземе мерки иначе може само да гадае- благодаря отново за вашето мнение. ще чакам отговор. благодаря отново

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

техника каза че трябва да има някакъв цикъл на който да се случи подобно забиване и ако хване закономерността тогава ще вземе мерки иначе може само да гадае

:D  :D  100 камшика за тоя "техник".Иначе сложи Линукс, доволен ще останеш! :wink12:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво, значи с тая слаба машина си решил, че минавайки на много по-тежка OS, ще ти намалеят проблемите, чудна логика.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:D  :D  100 камшика за тоя "техник".Иначе сложи Линукс, доволен ще останеш! :wink12:

Той ще остане доволен, ама и ще гледа като изтребител, когато стигне до менюто за оразмеряване на виртуалната памет и мястото за монтиране. Ако не е инсталирал Линукс нiкога през живота си - има да те псува за този съвет... :D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той ще остане доволен, ама и ще гледа като изтребител, когато стигне до менюто за оразмеряване на виртуалната памет и мястото за монтиране. Ако не е инсталирал Линукс нiкога през живота си - има да те псува за този съвет... :D

Винаги има първи път.Има стотици клипове /и на български/ как се прави.Далеч по-лесно е от тъпия уиндоус тъй като ти е преведено на родния език.Какво повече можеш да искаш от живота!? :clown:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги има първи път.Има стотици клипове /и на български/ как се прави.Далеч по-лесно е от тъпия уиндоус тъй като ти е преведено на родния език.Какво повече можеш да искаш от живота!? :clown:

Че то и Windows е преведен на български. Уиндоус 7 си има вграден превод, а за Секс Пи има езикови пакети. А инсталацията на Уиндоус е юзър френдли и не се налага да ровиш за клипове как се прави.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... аз наскоро съм с уиндоус 7 ...под хр компютъра върви без проблем. кажете според вас какво може да се направи?

Под ХР върви,защото процесорчето ти е слабо!Аз знам от опит,че при една хубава оптимизация на Уиндоус 7,компютъра ти ще заработи по-бързо и от от ХР-то.Проблемът е,че това е доста обширна тема,каквато в Калдата отсъства!За съжаление,тук има само тема Guide: Оптимизация на Windows XP !Ако някой се сети да направи нова тема за оптимизация на Уиндоус 7,бих се включил с много препоръки в нея.То не е една настройка ,която да промениш и да тръгне бързо системата.Ако трябва да се опишат всички съвети,ще е нужно много време и писане...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво, значи с тая слаба машина си решил, че минавайки на много по-тежка OS, ще ти намалеят проблемите, чудна логика.

Колега , много те моля, информирай се малко, за да не ти се налага да говорш глупости.

На машина със Семпрон 1,6, 1GB +256 MB/DDR400 си цъках 7-ка без ядове.

Колега, не бях инсталирал Линукс , обаче не ми се опря изобщо.

Няма как да знаеш колко грамотен е човека срещу теб , без да си го опознал.

Под ХР върви,защото процесорчето ти е слабо!

Не позна!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако някой се сети да направи нова тема за оптимизация на Уиндоус 7,бих се включил с много препоръки в нея.

Ами, хвани се и направи, колко му е :)

Тодоре, компютърът ти може да забива от много неща. От неизправен хардуер през лоша поддръжка, неправилна инсталация, кофти драйвери, софтуер и настройки, до вируси.

Провери всяко едно от тези неща. Не е от Windows7, слагал съм го и на по-слаб компютър от твоя.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не позна!

Защо ми е да познавам нещо,когато автора го е посочил(процесор  DualCore Intel Pentium E2160, 1800 MHz (9 x 200)!Въпросът не е дали ще тръгне уиндоус 7,както твърдиш ти,че си цъкал дори с по-слаб процесор!Питането е защо забива непрекъснато и насича компютъра!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да поразгледаш

http://windows7bg.com/

като за начало,а иначе според мен не ти е читав инсталационния диск.Намери читаво копие и преинсталирай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега , много те моля, информирай се малко, за да не ти се налага да говорш глупости.

На машина със Семпрон 1,6, 1GB +256 MB/DDR400 си цъках 7-ка без ядове.

Никакъв колега не съм ти, все пак гледам да не ме сравняват с неуки същества като теб.

Какво си цъкал, ти такава глупост написа, че се съмнявам през живота си да си пускал сам компютър.

С 2Gb Ram седмицата цикли, но ти дори с по-малко и възможно най-слабата си нямал проблем.

Да ти имам въображението, сигурно по форуми за научно фантастична литература пишеш повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Редактирано от zlatin21 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами, хвани се и направи, колко му е :)

Тодоре, компютърът ти може да забива от много неща. От неизправен хардуер през лоша поддръжка, неправилна инсталация, кофти драйвери, софтуер и настройки, до вируси.

Провери всяко едно от тези неща. Не е от Windows7, слагал съм го и на по-слаб компютър от твоя.

пиша за да отговоря - от компютри не разбирам - освен да пиша на уърд. техника ми инсталира уиндоус 7 от негов диск /може и да го е свалил от интернет - не знам/. от горепосочените неща - тези изброени от Вас - мога само да кажа, че вируси нямам - използвам аваст и малуер - компютърът е чист от вируси. за другите неща - не знам . знам само, че в началото когато инсталира техника уиндоус 7 /ноември месец/ мсичко вървеше ок и от януари почна да забива, засича и т.н.  на техника му трябва закономерност, за да предприеме нещо. описал съм какъв е проблема. ако някой разбира моля съгласен съм да се свържа и чрез програмата тимвюър. благодаря отново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никакъв колега не съм ти, все пак гледам да не ме сравняват с неуки същества като теб.

Какво си цъкал, ти такава глупост написа, че се съмнявам през живота си да си пускал сам компютър.

С 2Gb Ram седмицата цикли, но ти дори с по-малко и възможно най-слабата си нямал проблем.

Да ти имам въображението, сигурно по форуми за научно фантастична литература пишеш повече.

Това за 2-та гигабайта изобщо не е вярно. Всичко зависи от процесора и от виртуалната памет, която си му задал, а не от РАМ-та при Уиндоус 7. Защото Уиндоус 7 винаги ползва виртуалната памет, а не само при нужда, както Линукс прави. Веднага ти давам два примера:

1. Компът на сестра ми. Едноядрен на 3.2, с 2 гигабайта РАМ. Уиндоус 7 върви идеално без грам насичане. Само че съм му задал виртуална памет от 6 гигабайта. Ако го оставя сам да си я контролира - сече, разбира се. Както и всяка тежка програма.

2. Старата конфигурация на моя комп - двуядрен на 2.5, с 2 гигабайта памет. Без предварително зададен размер на виртуалната памет вървеше добре, освен ако не реша да инсталирам някоя по-големичка игра. Тогава се скъсваше да сече по време на инсталацията. Със зададен размер за виртуална памет от 12 гигабайта - няма грам насичане и компютърът дори не усещаше инсталацията на 30-гигабайтова игра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това за 2-та гигабайта изобщо не е вярно. Всичко зависи от процесора и от виртуалната памет, която си му задал, а не от РАМ-та при Уиндоус 7. Защото Уиндоус 7 винаги ползва виртуалната памет, а не само при нужда, както Линукс прави. Веднага ти давам два примера:

1. Компът на сестра ми. Едноядрен на 3.2, с 2 гигабайта РАМ. Уиндоус 7 върви идеално без грам насичане. Само че съм му задал виртуална памет от 6 гигабайта. Ако го оставя сам да си я контролира - сече, разбира се. Както и всяка тежка програма.

2. Старата конфигурация на моя комп - двуядрен на 2.5, с 2 гигабайта памет. Без предварително зададен размер на виртуалната памет вървеше добре, освен ако не реша да инсталирам някоя по-големичка игра. Тогава се скъсваше да сече по време на инсталацията. Със зададен размер за виртуална памет от 12 гигабайта - няма грам насичане и компютърът дори не усещаше инсталацията на 30-гигабайтова игра.

Добре си го обяснил , с примери. Ама надали ше хване нещо.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, не пречи да пробвам, нали? :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като ви чета постовете чак ми става неприятно да се обиждате.Много грозни думи изричате.Не забравяйте че се опитвате да помагате-не губите пари или нещо друго че чак да стигате до обиди.По умният винаги отстъпва.Не е нужно всеки да налага мнението си и да стига до крайности за да покаже на другият колко е прав.Според мен 2 гб. рам памет са малко недостатъчни за седмицата 64 bit.(автоматично).Като остава включен торент клиента и отворя и Хрома-2 гб.са ми недостатъчни.След рестарт ми консумира около 36-38% от 4 гб.рам но като го оставя да поработи 2-3 дена без изключване консумацията ми отива до 45-55% от 4гб.рам паметта.Ако друг има противно мнение ще го изслушам...но чак пък да се обиждаме...големи хора сме.Мисля че детската градина отдавна трябва да сме я забравили. :mad:

Публикувано изображение

Процесорът не му е слаб за седмицата а като гледам и рам паметта  не би трябвало да му прави проблем на тези 32 bit.Имам SONI 1.8 GHz 4 ram и идеално върви 64 bit.седмица Явно твърдият диск или някой драйвер му правят мизерия. :rolleyes:

Редактирано от KGKulata (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

потвърждавам нищо не разбирам.

Като ви чета постовете чак ми става неприятно да се обиждате.Много грозни думи изричате.Не забравяйте че се опитвате да помагате-не губите пари или нещо друго че чак да стигате до обиди.По умният винаги отстъпва.Не е нужно всеки да налага мнението си и да стига до крайности за да покаже на другият колко е прав.Според мен 2 гб. рам памет са малко недостатъчни за седмицата 64 bit.(автоматично).Като остава включен торент клиента и отворя и Хрома-2 гб.са ми недостатъчни.След рестарт ми консумира около 36-38% от 4 гб.рам но като го оставя да поработи 2-3 дена без изключване консумацията ми отива до 45-55% от 4гб.рам паметта.Ако друг има противно мнение ще го изслушам...но чак пък да се обиждаме...големи хора сме.Мисля че детската градина отдавна трябва да сме я забравили. :mad:

Публикувано изображение

Процесорът не му е слаб за седмицата а като гледам и рам паметта  не би трябвало да му прави проблем на тези 32 bit.Имам SONI 1.8 GHz 4 ram и идеално върви 64 bit.седмица Явно твърдият диск или някой драйвер му правят мизерия. :rolleyes:

ако това е вашия отговор пак казвам съгласен съм някой ако иска и е честен с мен да провери ако може чрез програмата тимвюър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Svetlio88
      Здравейте!
      От около месец съм собственик на смарт телевизор Philips 43PUS6262 /12  - 43", модел от 2017 година, с операционна с-ма Линукс.
      Като цяло съм доволен от картината, функцията амбилайт  е доста атрактивна глезотийка, но имам следния проблем.
      Телевизорът основно го използвам за гледане на филми от флашка. Обаче имам един малък проблем и имайки предвид, че телевизора струва повече от месечния ми доход, това почва леко да ме притеснява.
      При опит да пусна филм от флаш памет телевизора забива - показва черен екран, но  подсветката работи (все едно филма се е пуснал, но е блокирал още на първата секунда, когато екрана е черен). При натискане на копчета от дистанционното лампичката на самия телевизор мига, т.е. реагира на командите, но нищо не става. Нито мога да му дам exit, нито да изключа телевизора с дистанционното. При изваждане на флашката - същата работа. Единственото решение е да изключа телевизора от контакта. 
      След това дори и 20 пъти да пробвам да стартирам същия файл - всичко си е наред, филма си тръгва, без забивания и т.н.
      Направи ми впечатление, че след това забиване на флашката (в главната директория) имам някакъв странен файл без разширение, който е от порядъка на 1-2 ГБ, вероятно създаден от телевизора. Пробвах по името на файла да потърся нещо в Гугъл, но нищо не излиза. 
      Досега два пъти ми е забивал така и интересното е, че това се случва при опит да пусна филм от флаш памет непосредствено (1-2 мин.) след като съм включил телевизора. Флашката я разпознава, всички файлове чете, но при опит да стартирам видео файла забива.
      Снощи пак блокира, съответно изчаках няколко минути, но без резултат и някрая изкубах щепсела. Помислих си "да не би софтуера да е тръгнал да се обновява сам", защото в указанията изрично пише, че при обновяване не бива да се изключва, но не ми е показвало никакво съобщение за обновяване и вероятно става въпрос за най-обикновено забиване.
      Въпросите са ми:
      Това попринцип нормално поведение ли е за смарт телевизорите да блокират от време на време?
      Дали според вас има някаква зависимост от това дали блокирането е резултат от пускането на външна медия непосредствено след включване на телевизора (говорим за 1-2 мин след пускането му) или е просто съвпадение? Изключване на телевизора от контакта при подобно забиване може ли да повреди телевизора или софтуера му? 
      Не мисля да го рекламирам все още, защото до момента само два пъти от примерно 30 пускания би е правило проблем, дано е нещо инцидентно  
    • от Tosho55
      Здравейте,имам лаптоп Acer Aspire и от скоро,по-точно вчера имам проблеми...Докато си цъкам игра в момента World of Warcraft първите 20 мин всичко е окей,но после изведнъж всичко зацепва и скайпа ми зацепва и разговора с приятелите ми се затваря и след около 5 мин се оправя и си върви нормално бързо но след 10 минути отново много е досадно миналия ден нищо му нямаше ще съм много благодарен,ако някой помогне!  Благодаря предварително!  Това е снимка на лаптопа ми ако е нужна абсолютно същият на външен вид,е освен клавиатурата де!

А,да и да уточна лаптопа му беше сменена клавиатурата беше сложена термопаста и беше почистен и преинсталиран преди около месец и половина  
    • от professed
      Здравейте,
      Пиша набързо, понеже може да забие компютъра.
      Компютъра забива и трябва да го рестартирам, за да се оправи или се появява син екран и сам се рестартира. 
      Преди малко пак заби и гледам рамта от 4 гб имам само 2 usable. Нещо става.
      Прикачвам снимка от една програма, за да видите къде е проблема.
      П.С. Идеи?

• от Mari Veselinov
      Имам следният проблем от доста време вече 2 години на пс то ми гледам тв онлайт сайтовете който използвам са нов тв на живо и бтв на живо нямах проблем до скоро но преди няколко дена започна да забива,лаги,цепи,насича кой както иска да го нарича пробвах нов браузър нищо прейнсталирах адоуп нищо после линдолс медия плеър нищо мислех да не би да грее видеото не е мисля че  не е от псто с амд семпром 140 2.7 мгх 3 гб рам и няква вътрешна видеочип който си е на дъното не играя игри не обработвам видео само браузвам и понякога гледм филми няма много програми на него аа да техлих и адклиинър нестава търках хистори и бисквитки не прием всякакви мнения без хейт за начина ми на писане кой каквото има да каже да го каже(относно темата де ) п.с видеота в тубата си ги гледам без проблем самоя комп не лагизабива много рядко само когато е натоварен много но едвам се забелязва 
    • от ZlotoFtw
      Здравейте, преди 2 дни си купих лаптоп (ето го и него) и ми направи впечатление, че например щом пусна CS:GO или League of Legends видеото не е както трябва.
      При CS:GO започва да прескача картината и да не се вижда нищо (прикачвам клип по - долу). Искам да отбележа, че това го прави само на Fullscreen, а на Fullscreen Windowed го няма този проблем.

При League of Legends - просто от време на време забива и трябва да табна и да се върна в играта, за да продължи.
      Дори да сложа на ulta high всичко си върви нормално, но явно си има някъде друг проблем.

Все още мога да го върна и въпроса ми е какво да правя? Да го закарам ли в сервиза им или не знам...
      video-1445458690.mp4.mp4
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.