Премини към съдържанието
Оля Илиева

На кой сайт да се доверя при покупка на нов смартфон?

Препоръчан отговор

Намерих добро решение за нов смартфон, но не знам от кой сайт да купя. Телефончето което съм си харесала е Samsung Galaxy S3, и го намерих в три сайта на еднаква цена, но не знам от кой да го купя. Първите два сайта са си доста известни (техномаркет и технополис), а третия е Е-Маг, но в първите два гаранцията е само 24 месеца, а в третия сайт нищо не пише по въпроса. До сега съм пазарувала само от първите два, но пък Е-Маг предлагат безплатна доставка. Не съм сигурна дали да им се доверя, защото не открих никъде колко е гарацнията, а само заради безплатната доставка да не сгафя нещо, че са си доста пари все пак. Надявам се да ми помогнете за разрешаване на тази дилема? И моля ви не ми се смейте за глупавия въпрос, но все пак съм си жена и е нормално да се притеснявам.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В България по закона за потребителя електрониката е с две години гаранция. Ако някъде ви предлагат по малко значи ви будалкат и може да си търсите правата ако се правят на умни и 100% ще загубят.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На Емаг не бих се доверил, въпреки че има някои добри отзиви от колеги. Тези трите сайта далеч не са единствените, има и доста други, но не искам да давам примери за да не се счита за реклама.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето HTC , си го взех от смарфон.бг Samsung Galaxy S III (GT-I9300)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето HTC , си го взех от смарфон.бг Samsung Galaxy S III (GT-I9300)

Да, този сайт исках да предложа, но колегата го е направил вместо мен. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки магазин  сайт държи на доброто си име.Иначе това бързо се разчува и няма да има клиенти.Няма да има "папу".

Тук всичко което препоръчваме,е все от такива интернетски магазини.Случват се и издънки.Я забравена гаранционна карта,я недобре комбинирани части,я нещо друго.Но това не трябва да ви отчайва.Дерзайте.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледнах го този сайт, който сте предложили, но какво означава това: "12 месеца международна гаранция (24 месеца за физически и юридически лица в България)"? Колко е гаранцията 12 или 24 месеца?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледнах го този сайт, който сте предложили, но какво означава това: "12 месеца международна гаранция (24 месеца за физически и юридически лица в България)"? Колко е гаранцията 12 или 24 месеца?

В България всички стоки имат минимум гаранция 24 месеца по закона за защита на потребителите

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря. Тук в този сайт обаче за първи път виждам да има опция за застраховка, както и опция за аксесоар. Мисля да го поръчам :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В България всички стоки имат минимум гаранция 24 месеца по закона за защита на потребителите

Много, много грешно твърдение.

Може ли текста от закона, където това е упоменато?

Гаранцията е два вида - законова и търговска.

Има разлика дали стоката е купена от физичесто лице или от фирма.

Казусите са толкова оплетени, че такива категорични отговори са меко казано несъстоятелни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Доставката от Техномаркет и Технополис също е безплатна, при поръчка онлайн.

Препоръчвам да не се пазарува техника от emag, особено GSM-и на Samsung, имам печален опит в това отношение. Не издават гаранционна карта, която да важи към местните оторизирани сервизи, а дават такава, която важи само към тях. И тъй като са регистрирани в Румъния, а не в България, не могат да бъдат санкционирани по Закона за защита на потребителите, ако направят някакъв проблем.

Застраховката е хубаво нещо, но преди да сключите такава, добре е да се запознаете подробно с условията ѝ.

Редактирано от RudeBoy (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много, много грешно твърдение.

Може ли текста от закона, където това е упоменато?

Гаранцията е два вида - законова и търговска.

Има разлика дали стоката е купена от физичесто лице или от фирма.

Казусите са толкова оплетени, че такива категорични отговори са меко казано несъстоятелни.

От доста време не съм следил промени в този закон, но това което знам е, че гаранцията за физически лица е 2 години, освен ако не е консуматив и ако бъде отказана гаранционна карта, касовата бележка също служи за такава.

Аз доколкото разбрах, колежката е физическо лице, а не фирма

Редактирано от ivo23 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доставката от Техномаркет и Технополис също е безплатна, при поръчка онлайн.

Не знам какво ти пречи (спъва) да им се довериш на тия двата сайта? Разликата е само в това, че едната фирма имат собствен превоз, а другата ползват услугите на Спиди (Технополис ако помня правилно)!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, за физическо лице става дума. Нямам фирма, и нямам намерение да имам. Прочетох обаче условията по застраховката и съм доста учудена, че първо покриват доста щети, а после по заобиколен начин отпадат, и все едно я няма изобщо застраховката (освен парите, които ще вземат за нея). Утре ще реша от къде да купя. Нали все пак има такава поговорка, че утрото е по-мъдро от вечерта. Още веднъж ви благодаря, че се отзовахте на глупавия ми въпрос :)

Редактирано от Оля Илиева (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерих добро решение за нов смартфон, но не знам от кой сайт да купя. Телефончето което съм си харесала е Samsung Galaxy S3, и го намерих в три сайта на еднаква цена, но не знам от кой да го купя. Първите два сайта са си доста известни (техномаркет и технополис), а третия е Е-Маг, но в първите два гаранцията е само 24 месеца, а в третия сайт нищо не пише по въпроса. До сега съм пазарувала само от първите два, но пък Е-Маг предлагат безплатна доставка. Не съм сигурна дали да им се доверя, защото не открих никъде колко е гарацнията, а само заради безплатната доставка да не сгафя нещо, че са си доста пари все пак. Надявам се да ми помогнете за разрешаване на тази дилема? И моля ви не ми се смейте за глупавия въпрос, но все пак съм си жена и е нормално да се притеснявам.

А колко пари си събрала за телефон? Защото, според мен, 600 лева за този вече стар модел не си струва... За малко повече пари има доста интересни предложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

новтелефон , елитмобайл , gsm-i  сайтовете от които аз съм поръчвал и съм наистина доволен. Но и от техномаркета съм вземал лаптоп и нямах проблем ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А колко пари си събрала за телефон? Защото, според мен, 600 лева за този вече стар модел не си струва... 

Съгласен съм. Но тук например го има на доста по-добра цена :) . Не съм поръчвал от този магазин, но като цяло чета положителни отзиви за него в нета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, за физическо лице става дума. Нямам фирма, и нямам намерение да имам. Прочетох обаче условията по застраховката и съм доста учудена, че първо покриват доста щети, а после по заобиколен начин отпадат, и все едно я няма изобщо застраховката (освен парите, които ще вземат за нея). Утре ще реша от къде да купя. Нали все пак има такава поговорка, че утрото е по-мъдро от вечерта. Още веднъж ви благодаря, че се отзовахте на глупавия ми въпрос :)

И моето мнение за застраховките на телефони е, че неструват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

новтелефон , елитмобайл , gsm-i  сайтовете от които аз съм поръчвал и съм наистина доволен. Но и от техномаркета съм вземал лаптоп и нямах проблем ;)

Всъщност първо исках да купя LG D686 Pro Lite заради двете сим карти, но един колега взе да ме разубеждава, като каза, че това LG не можело да снима Full HD видео. Препоръча ми Samsung S3 и въпреки по-високата му цена се съгласих. За това отворих тази тема. Може пък избора ми да не е много правилен. Исках да е LG защото видях на новия телевизор (LG-32LA620S-3D-LED) за каква картина става дума, но щом според колегата Samsung S3 е по-добрия реших, че е прав, защото не разбирам много от тези неща. Ако все пак е грешен избора ми, моля препоръчайте ми в този ценови диапазон (това е максимума на бюджета, който е цената на S3). Искаше ми се да мога да добавя още средства, но за съжаление за момента не мога. Благодаря ви :)

п.п.Между другото се загледах в този и също ми хареса, а и цената ме устройва (все пак тук е по-евтин от S3). Надявам се да е добър като избор спрямо S3: Samsung I9195 Galaxy S 4 mini

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

п.п.Между другото се загледах в този и също ми хареса, а и цената ме устройва (все пак тук е по-евтин от S3). Надявам се да е добър като избор спрямо S3: Samsung I9195 Galaxy S 4 mini

Galaxy S3 е по-добър от S4 mini. Неслучайно вторият е по-евтин, въпреки, че е по-нов модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора. Мислех, че S4 Mini е по-добрия вариант, защото видях, че е с 2GB RAM, а S3 е с 1GB, но пък има 16GB памет, за разлика от минито, което с 8GB. Добре, а какво ви е все пак мнението за LG-то, което посочих в предишния си коментар?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора. Мислех, че S4 Mini е по-добрия вариант, защото видях, че е с 2GB RAM, а S3 е с 1GB, но пък има 16GB памет, за разлика от минито, което с 8GB. Добре, а какво ви е все пак мнението за LG-то, което посочих в предишния си коментар?

А защо гледаш паметта (ROM) и RAM за сравнение между двата телефона? Правиш ли разлика между телефон с двуядрен процесор и такъв с четириядрен? В случая имаш телефон с 2 гига. RAM и 8 гига. ROM с двуядрен процесор, срещу телефон с малко по-голям дисплей, но с 16 гига. ROM и 1 гига. RAM но с четириядрен процесор! Колкото до LG-то: Не е лошо, но за мен лично е с прекалено голям дисплей 5.5 инча (това си е почти таблет), и ако ще е LG то поне да е G2 ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мале, това изобщо не съм го поглеждала. Чак сега разбирам защо колегата казваше, че S3 е за предпочитане. Благодаря :)

п.п.Извинявам се, че отварям отново темата чрез опцията за редакция, но имам последен въпрос. В SmartfonBG.Com си направих комбинация от S3 + калъф тефтер + протектор (обща цена 486лв.). Заслужава ли си да взимам и протектор, като се има в предвид, че калъфа е тип тефтер или не?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

п.п.Извинявам се, че отварям отново темата чрез опцията за редакция, но имам последен въпрос. В SmartfonBG.Com си направих комбинация от S3 + калъф тефтер + протектор (обща цена 486лв.). Заслужава ли си да взимам и протектор, като се има в предвид, че калъфа е тип тефтер или не?

Щом се продава протектор за този телефон е добре да го имаш без значение дали ще го ползваш постоянно с калъфа или не ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.