Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

nemogadaizmislqime

D-то ми намаля с 50 ГБ

Препоръчан отговор

Компютъра ми е Тошиба, Уиндоус 7, от няколко месеца диск Д намалява.

От 365 ГБ памет, папката ми със сериали/музики заема 25 ГБ. Има още 3 папки, които не знам какви са, заемат около 34 ГБ. Значи би трябвало да имам свободни 306 ГБ, а реално са 251 ГБ. Нямам вирус, не инсталирам програми, не тегля игри, само филми, интернет. Някой има ли идея как става този номер?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен повече на вирус ми прилича но изчакай колегите да се изкажат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А скрити файлове, пейдж файл, суап дял и т.н. ? Проверете си подробно къде се губят тези гб-ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, имаме.

Не си пресметнал скритите и системни файлове и папки, които нормално не се виждат в Explorer-а.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Файлове, пратени в Recycle Bin, продължават заемат място от дяла, на който са били, докато не се изпразнят от там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Файлове, пратени в Recycle Bin, продължават заемат място от дяла, на който са били, докато не се изпразнят от там.

Е верно че не съм компютърна специалистка, ама чак толкоз... става дума за 50 ГБ разпределени във времето. Може би през няколко дена намалява  с по някой ГБ и така станаха 50.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... става дума за 50 ГБ разпределени във времето. Може би през няколко дена намалява  с по някой ГБ и така станаха 50.

Е изтрий кошчето и провери пак де! Какво толкова чудно има-да сте изтрили 10 филма по 5 GB (например) и нещо друго и ако не сте трили от кошчето и ето ти къде се губят гигабайтите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

TreeSize Free може да покаже заеманото място по директории.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, имаме.

Не си пресметнал скритите и системни файлове и папки, които нормално не се виждат в Explorer-а.

Отидах на Контрол панел, отметнах Показвай скрити файлове, е нищо ново не ми е показал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
TreeSize Free показва чудеса ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е изтрий кошчето и провери пак де! Какво толкова чудно има-да сте изтрили 10 филма по 5 GB (например) и нещо друго и ако не сте трили от кошчето и ето ти къде се губят гигабайтите!

Всеки ден преди да изключа компютъра трия кошчето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки ден преди да изключа компютъра трия кошчето.

Сори за ,,мнението,,тогава.Проверете с предложеното Ви по-горе и споделете,че ми е интересно къде са ви са ,,покрили,, токова много ГБ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...и споделете,че ми е интересно къде са ви са ,,покрили,, токова много ГБ!

Архивиране на системата и темподобни глупости :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтеглих ТрееСизе, показа ми същите гигабайти, които писах. А пейдж файл и суап дял не знам къде да ги търся.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Архивиране на системата и темподобни глупости :D

Е много тия глупости бе-50 ГБ :ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е много тия глупости бе-50 ГБ :ohmy:

Бозичката от Vista нататък има възможност да пази ревизии на файловете, и ако един 5-гигабайтов файл се промени десет пъти...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Некой видя ли автора да публикува една такава снимка от дял D ?

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че пиша в чужда тема, но искам да попитам какви са тези папки които ги имам аз?   " MSOCache и $Recycle.Bin" , сега изтеглих програмата и вижда, че тези 2-те папки ми заемат 1 ГБ от дял С?

П.п. Извинявам се отново на автора :)

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MSOCache са някакви боклуци до колкото се сещам, а RecycleBin ти е кошчето. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че пиша в чужда тема, но искам да попитам какви са тези папки които ги имам аз?   " MSOCache и $Recycle.Bin" , сега изтеглих програмата и вижда, че тези 2-те папки ми заемат 1 ГБ от дял С? 

Едната е резервен инсталатор на съответния офис пакет ,а другата е  на кошчето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

П.п. Извинявам се отново на автора :)

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MSOCache обикновено се записва на друг дял когато се инсталира офис пакета но най вероятно тогава не си имал друг дял и той е останал на Ц - ако толко ти е неприятен ,можеш да го делнеш :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MSOCache обикновено се записва на друг дял когато се инсталира офис пакета но най вероятно тогава не си имал друг дял и той е останал на Ц - ако толко ти е неприятен ,можеш да го делнеш :)

Не, просто исках да попитам да знам за какво е :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че са добавки които допълнително при необходимост се инсталират . Може и да бъркам , но примерно оня палавник " кламерчо " ако речеш да го добавиш в офис пакета ще го инсталира от тук и няма да иска инсталационния диск :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...