Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

lenpw

Проблем с флашка

Препоръчан отговор

Здравейте ! Имам проблем с флашката.Преди време бях изтеглил 4.5 gb филм и се опитах да го сложа, но ми изписа,че диска е пълен.И сега вижте снимката пак подобно нещо се получи...Предполагам,че няма значение марката на флашката е HP..

post-336043-0-17729900-1395437441_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижда се, че флашката е празна, но за такъв файл, трябва да я форматирате от FAT32 в NTFS формат.

http://www.softpedia.com/get/System/Hard-Disk-Utils/HP-USB-Disk-Storage-Format-Tool.shtml

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Имам проблем с флашката.Преди време бях изтеглил 4.5 gb филм и се опитах да го сложа, но ми изписа,че диска е пълен.И сега вижте снимката пак подобно нещо се получи...Предполагам,че няма значение марката на флашката е HP..

Форматирай във файлова система NTFS, както каза колегата.

Лимита на NTFS за единичен файл е 2 Tерабайта а при FAT32  - 4 GB :-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега не е подобно,а файла който искаш да копираш е 7.52 гб.Свободното място на флашката е 7.53 гб. .Системата винаги се презастрахова при копиране,със заделяне на минимален процент резервно свободно място на флашката.В този случай почти ,ще се напълни до край,което може да блокира флашката!Затова има отказ,с цел защита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Котьо, усещаш ли се, че дрънкаш глупости?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Форматирах флашката,но пак не стана все пак благодаря :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Форматирах флашката,но пак не стана все пак благодаря :)

Сигурен ли си, че си я форматирал в NTFS

Пробвай с форматиране на ниско ниво...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че си я форматирал в NTFS

Пробвай с форматиране на ниско ниво...

Програмата дето изтеглих има само 2 опции NTFS и FAT32.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да не отварям нова тема пиша тук.

От 3 флашки,с които гледам на телевизора си,две спряха да се виждат. 

Форматирах ги,но уви не стават. Същите без проблем работят на друг LCD телевизор и на лаптопа.

Apacer 8 GB и Transcend 4 GB са тези пакостници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Форматирах ги,но уви не стават. Същите без проблем работят на друг LCD телевизор и на лаптопа.

Точно от последните съм най-доволен. Имам една Transcend 2GB на повече от 4-5 години, работи без отказване. Наскоро си купих и една 4GB пак на същата марка. 

Явно всичко е до късмет ли, не знам.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Форматирането с вградения инструмент на уиндоус,не помага в повечето случаи.Пробвай форматиране на бавна скорост,с безплатната HP USB Disk Storage Format Tool.Подобни случаи се оправят...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Форматирането с вградения инструмент на уиндоус,не помага в повечето случаи.Пробвай форматиране на бавна скорост,с безплатната HP USB Disk Storage Format Tool.Подобни случаи се оправят...

Ха ! Наистина се получи !

Благодаря ти,Адаш !

Всъщност проблема при тях дойде след инсталиране на Уиндоус 7 с Windows7-USB-DVD-tool.

Едната се оказа малка,с другата стана преинсталирането,но се появи проблема с ТВ-то.

Сега всичко е ОК !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха ! Наистина се получи !

Благодаря ти,Адаш !

Всъщност проблема при тях дойде след инсталиране на Уиндоус 7 с Windows7-USB-DVD-tool.

Едната се оказа малка,с другата стана преинсталирането,но се появи проблема с ТВ-то.

Сега всичко е ОК !

За да не отварям нова тема да кажа и за моя проблем с флашката.Ползвам я само за музика в колата.Още като я взех ми направи проблем с качването.Форматирах я няколко пъти(чисто нова)и след това някакси успях да кача.Сега обаче реших да добавя и изтрия няколко неща и дотам.Заби и иска постоянно форматиране.Форматирам а уин изписва че не може да я форматира.Пробвха и с друга програма ама уви.Помагайте моля.Флашката е 8гб Kingston.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да не отварям нова тема да кажа и за моя проблем с флашката.Ползвам я само за музика в колата.Още като я взех ми направи проблем с качването.Форматирах я няколко пъти(чисто нова)и след това някакси успях да кача.Сега обаче реших да добавя и изтрия няколко неща и дотам.Заби и иска постоянно форматиране.Форматирам а уин изписва че не може да я форматира.Пробвха и с друга програма ама уви.Помагайте моля.Флашката е 8гб Kingston.

Пробвахте ли с инструмента на HP USB DIsk Storage Format Tool ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвахте ли с инструмента на HP USB DIsk Storage Format Tool ?

Да и ми изписва съобщение че Device media is write-protect

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да и ми изписва съобщение че Device media is write-protect

А случайно да не би флашката да има копче за защита от запис ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами мисля че не.Тя е мини УСБ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами мисля че не.Тя е мини УСБ.

Да не би да има софтуер, който я управлява и той да не разрешава да я форматираш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами според мен си е заминала, но пробвайте и с един жив диск - примерно GParted да форматирате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама тя дефакто е чисто нова.Какво да правя сега?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че е чисто нова няма никакво значение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Занеси я там, от където си я купил, ще ти я сменят с нова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да си кажа и аз проблема - имам една Емтек 4гб и на компютрите в офиса се отваря без проблем.Вчера ходих да разпечатвам и в копирния център не се отваря ,а излиза съобщение Drive is not formated.Do you want to format?Файловата система е ехFat.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

EMag ?

Добре де, ако си купиш на пример - монитор от там и даде дефект, няма да ги търсиш за гаранция ли?

Свържи се с тях, обясни им за какво става дума, и се разберете за решение на проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...