Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

thundertkd

Мнение и съвети относно гейминг конфигурация

Препоръчан отговор

Искам да си взема компютър за игри и монитор до 1500лв. И понеже в момента съм се ориентирал към конфигурацията, която наскоро сглобиха на един приятел, ме интересува мнението ви за нея и дали, евентуално, къде и какво може да се пипне към по-добро. Ще ми върши ли това нещо работа и занапред? Не разбирам от хардуер, затова ще ви помоля да се обосновете за своето виждане по конфигурацията. П. с. Мисля да пазарувам от sky http://sky.bg/Configurator.aspx

post-184202-0-56891700-1395567912_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да си взема компютър за игри и монитор до 1500лв. И понеже в момента съм се ориентирал към конфигурацията, която наскоро сглобиха на един приятел, ме интересува мнението ви за нея и дали, евентуално, къде и какво може да се пипне към по добро. Ще ми върши ли това нещо работа и занапред?http://sky.bg/Configurator.aspx

Линка е към конфигуратора в сайта, а не към някаква конфигурация. А пък върха е да си даваш самооценка "+" за поста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега качих конфигурацията, която имам. Пиша от телефона и ми е много лош нета. Извинявайте

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не особено балансирана. Щом ще играеш игри трябва по-добра видеокарта. Захранването в кутията е не особено добро. Ето едно предложение от мен:

Обща стойност - 1 511.41 лв. с ДДС
Единствено съм спестил от РАМ-та. Дъното разполага с 4 слота, та след време може да добавиш още. Процесора е същия като i7 без вградено видео. Видеокартата ще е достатъчна за игри. Монитора е добър, захранването е много качествено и без проблем ще се справи с конфигурацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За кой игри става дума? Ако ще взимаш 260Х гледай за тази - http://sky.bg/Details.aspx?ID=23766 но ако имаш предвид по-тежки игри гледай да вкараш поне 270Х http://sky.bg/Details.aspx?ID=23763

пс. GTX760 е за предпочитане в случай че решиш да се откажеш от SSD-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В конфигурацията , която имам ме притесняваше именно видеото.

По  принцип монитора може да е 21.5, ако това ще освободи финанси за нещо друго.

Ще искам да ми вървят всички игри и да има  аванс за в  бъдеще. 

SSd - ако мислите, че е излишна екстра - махаме , ако ми помага да имама бърз и тих компютър -го оставяме

Ще искам да ми сглобят компютъра в магазина,та ако е удобно частите да са от едно място (освен ако някой не помогне със сглобяването срещу каса бира;)

От вариантите които дадохте може би клоня към Интелските, ако ви е удобно да се обедините към едно общо мнение, кое ще ми е най-полезно 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SSD-то основната му полза е за системата, при игрите основният му ефект е да ти зареждат по-бързо. Няма да вървят на по-високи детайли... Ако държите "да ви вървят всички игри и да има аванс за в бъдеще". То по-добре вкарайте парите от вместо за ссд, за нещо друго - процесор, видео...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За игри гледай монитора да има ниско време на реакция около 2ms, за високо FPS гледай да е колкото се може по-висок клас видео карта и процесор, не пести пари тук. SSD може само да помогне за по-бързо време на зареждане на игрите и Windows да ти стартира за 5 секунди. Също така ако ще правиш ъпгрейд за в бъдеще (което сигурно ще ти се наложи) гледай и захранването да е малко по-голямо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Допадат ми конфигурациите на xecutioner 

Първата на  playalistic също, но дали тези 3.1mhz ще са достатъчни? 

Може ли да обедините най-доброто от двете конфигурации?

Ако се вземе Асуса с ССД-то дали ще може лесно да се добавят към конфигурацията или в случая ще е по-добре да взема всичко на части и да видя някой да ги сглоби?

Нужен ли е и възможен ли е един бъдещ ъпгрейд на тези компоненти, за които игрите се развият много към изисквания?

Извинете, ако въпросите са ми глупави, но съм пълен лаик в тази област и очевидно имам нужда от по-професионално мнение :)

Тази също е ми харесва. Въпросът ми е като преди малко: -дали този процесор ще ми е достатъчен?  Bronze ili Silver за захранването и дали монитора с тези 6m/s е ок за игри или да се търси нещо друго

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Допадат ми конфигурациите на xecutioner 

Първата на  playalistic също, но дали тези 3.1mhz ще са достатъчни? 

Може ли да обедините най-доброто от двете конфигурации?

Ако се вземе Асуса с ССД-то дали ще може лесно да се добавят към конфигурацията или в случая ще е по-добре да взема всичко на части и да видя някой да ги сглоби?

Нужен ли е и възможен ли е един бъдещ ъпгрейд на тези компоненти, за които игрите се развият много към изисквания?

Извинете, ако въпросите са ми глупави, но съм пълен лаик в тази област и очевидно имам нужда от по-професионално мнение :)

Тази също е ми харесва. Въпросът ми е като преди малко: -дали този процесор ще ми е достатъчен?  Bronze ili Silver за захранването и дали монитора с тези 6m/s е ок за игри или да се търси нещо друго

Процесорът ти е  предостатъчен а захранването е идеално, монитора дали ще е 6мс или 2мс или някакви други такива малки разлики се забелязват само със въоражено око ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесорът ти е  предостатъчен а захранването е идеално, монитора дали ще е 6мс или 2мс или някакви други такива малки разлики се забелязват само със въоражено

Струва ли си и може ли да се замени твоята видеокарта за сметка на асуса по-горе и ссд-то?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Струва ли си и може ли да се замени твоята видеокарта за сметка на асуса по-горе и ссд-то?

Може да се замени разбира се но единствения плюс на онази карта е че идва със ссд и някакви други работи :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се замени разбира се но единствения плюс на онази карта е че идва със ссд и някакви други работи :)

А твоето и другите дъна имат опция за ССд? Защото ,ако има вариант за нещо подобно мисля,че ще е добре - все пак малко време, когато правиш каквото и да е с компа е в + !  

Предложете ми оптималната конфигурация м/у първата ( с Асуса и ССд ) на playalistic и твоята за да се ориентирам окончателно ..като може би искам да е с ссд-то и асуса?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А твоето и другите дъна имат опция за ССд? Защото ,ако има вариант за нещо подобно мисля,че ще е добре - все пак малко време, когато правиш каквото и да е с компа е в + !  

Предложете ми оптималната конфигурация м/у първата ( с Асуса и ССд ) на playalistic и твоята за да се ориентирам окончателно ..като може би искам да е с ссд-то и асуса?

Не забравяй ,че въпросната 760-ка е по бърза от 270Х. Ако не желеаш да се възползваш от бързината на ССД , то по-добре вземи предложението с по-качествения монитор, което пак е с 760-ка и пак ще покаже по-добри резултати!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/50189p1r49043p1r50101p1r46943p1r49146p1r49614p1r46974p1r49867p1r1004293p1rf.html

Това е , на което съм се спрял за сега.  

Мислите ли , че нещо трябва да се коригира?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи си същият хард,но с три години гаранция,за левче повече.Мониторът не ми допада,но някои колеги могат да дадат много по-добро мнение,особено що се касае до мониторите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи си същият хард,но с три години гаранция,за левче повече.Мониторът не ми допада,но някои колеги могат да дадат много по-добро мнение,особено що се касае до мониторит

ок, а нещо по- конфигурацията  ?    Струват ли си 100 лв повече за Gtx 770 срещу Gtx760 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ок, а нещо по- конфигурацията  ?    Струват ли си 100 лв повече за Gtx 770 срещу Gtx760 

Струва си! И то за тази, яко фабрично, клокната карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло ме интересуваше дали видеокартата не е по-добро спрямо останалата част от конфигурацията.Струва ми се, че 770-ката иска 600w на системата, а това захранване, което съм написал е 550?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тва е презастраховка на производителя в случай че ползвате некачествено захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...