Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! Значи бюджета е до 1000-1100 лв.Очаквам да действам някъде в средата на април или най-много до края на април месец. Предполагам, че април месец ще има пролетни промоций и дори нови модели от 2014 г.И така:1-марката да е от качествените тоест samsung, sony, philips и т.н.2-телевизора да бъде с LED технология задължително.3-да поддържа full hd резолюция задължително.4-да бъде не по-малко от 42 inch и не повече от 47 inch.5-ако е по-хубаво телевизора да бъде без 3D технологията и има такива модели, то нека е без тази за поне според излишна технология още повече, че е твърде нова все още, но в крайна сметка нищо не пречи и да има.6-smart tv! ако има смисъл от тази също нова технология, ОК! но ако мислите, че не е кои знае колко полезно, то тогава може и без smart tv.Общо взето това са моите предпочитания и може би да има stream ама не я разбирам много много тази технолгия освен, че мога да гледам филми на плазмата, чрез безжична интернет връзка, но пък и видях някъде в интернет, че ако искам streaming ще ми трябва и някакво отделно устроиство което поддържа hdmi или нещо си подобно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти гледай ако има възможност за около месец да събереш още средства! Иначе към сегашен момент предвид цената това са предложенията от мен:

1.Sony

2.Panasonic

3.LG

За по-голям диагонал за тази сума и нещо добро-забрави! Единствено към момента гледам има промоция на този модел на LG 47 инчов.

Иначе промоции че ще има то е сигурно,но кога точно едва ли някой знае със сигурност!

Засега-това от мен...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Finlux, Хитачи или друга турска техника е вариант за тия пари. Има ги и 50 инчови и без 3D.

Намират се и Филипси но с по-малък диагонал и от ниските серии та не разчитай на нещо по-добро.

пс. skalata_73 това Сони таз годишен модел ли е? 

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искам засягам някои, но много малко информация споделяте като цяло.Знам, че колкото по-голям е диагонала толкова по-скъпо е. Все пак 42 инча са напълно достатъчни за мен така, че не целя задължително телевизори по-големи от 42 инча, но под 42 инча не желая.Трите модела, които ми предложихте са доста популярни и мисля, че няма да сбъркам ако взема един от тези телевизори.

Но искам да попитам все пак ако не е проблем да ми обясните накратко по кое гледате дали един телевизор е добър. Възможно е въпроса ми да не е зададен правилно, но се надявам сте ме разбрали какво искам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Но искам да попитам все пак ако не е проблем да ми обясните накратко по кое гледате дали един телевизор е добър... 

Аз гледам да ми хареса картината-другото като смарт и прочее е второстепенно за мен.Затова и не се наемам да ти казвам кой бих избрал!От посочените модели отиди на място и виж на тебе кой ще ти допадне като картина-това е най-важно!

пс. skalata_73 това Сони таз годишен модел ли е? 

От 2013 е модела! Тази година W6 серията нямат 42 инчови модели!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз гледам да ми хареса картината-другото като смарт и прочее е второстепенно за мен.Затова и не се наемам да ти казвам кой бих избрал!От посочените модели отиди на място и виж на тебе кой ще ти допадне като картина-това е най-важно!

Ясно! но по принцип няма ли значение какво пускат на плазмата? Хубаво ли ще направя ако взема флашката и сложа един филм около 2 гб. за съжаление флашката ми е до 4 гб и ако имах някоя до 16 гб. например можех да сложа един фулл хд филм и така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно! но по принцип няма ли значение какво пускат на плазмата? Хубаво ли ще направя ако взема флашката и сложа един филм около 2 гб. за съжаление флашката ми е до 4 гб и ако имах някоя до 16 гб. например можех да сложа един фулл хд филм и така.

От предложенията няма плазми!!! Наясно ли си какво е плазма и какво LED  и какво точно искаш?

Иначе с флашка удачното е именно с  файлове като по-некачествени рипове (например) да се правят проби.Те са по близо до SD сигнала,който е преобладаващ.То на FULL HD сигнал ще са с добро качество на картината няколкото модела,които ти предложих.Пак си има разлика,но ти си я виж каква е и си прецени. С различни типове матрици са и именно там се крие разковничето ,но това тук сме го коментирали многократно!

Накрая всеки си избира каквото му харесва,затова не мисля да изказвам моите предпочитания вече.Моето мнение какво предпочитам съм го казвал,но това няма значение!

Аз не мога да разбера какво искаш,но ако е плазма ето едно предложение за такава:

Panasonic -50 лева ти е над сегашния бюджет ,но аз не се наемам за и около тази сума да ти предлагам друга.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От предложенията няма плазми!!! Наясно ли си какво е плазма и какво LED  и какво точно искаш?

Иначе с флашка удачното е именно с  файлове като по-некачествени рипове (например) да се правят проби.Те са по близо до SD сигнала,който е преобладаващ.То на FULL HD сигнал ще са с добро качество на картината няколкото модела,които ти предложих.Пак си има разлика,но ти си я виж каква е и си прецени. С различни типове матрици са и именно там се крие разковничето ,но това тук сме го коментирали многократно!

Накрая всеки си избира каквото му харесва,затова не мисля да изказвам моите предпочитания вече.Моето мнение какво предпочитам съм го казвал,но това няма значение!

Аз не мога да разбера какво искаш,но ако е плазма ето едно предложение за такава:

Panasonic -50 лева ти е над сегашния бюджет ,но аз не се наемам за и около тази сума да ти предлагам друга.

Извинявам се, че се обърках. Иначе знам, че led и плазмите са две различни неща тоест лед са по-икономичните, а плазмите не са толкова икономични но пък предлагат по-добра картина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голям чд тв, пък ще гледаме филми до 4гб. Ето това не мога да разбера, отдели 30 кинта и вземи една 32гб флашка. Вместо да му мислиш толкова първо кажи какво ще гледаш на него, от какво растояние. Вместо смарт може една Андроид базирана флашка-компютър, вместо 3д наблегни на големия екран. Бих ти препоръчал ЛГ лапа всякакви рипове и формати, поема всякакви субтитри стига да са със същото име като видео файла. Това е дай малко повече подробности.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...тоест лед са по-икономичните, а плазмите не са толкова икономични но пък предлагат по-добра картина...

То само това да им беше разликата Публикувано изображение Ако ще гледаш ,,телевизия,, като радиоточка плазмата не е за теб.Тя си иска голяма ,,култура,,на гледане :) Иначе да-в известен смисъл има по-добра картина по някои критерии !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голям чд тв, пък ще гледаме филми до 4гб. Ето това не мога да разбера, отдели 30 кинта и вземи една 32гб флашка. Вместо да му мислиш толкова първо кажи какво ще гледаш на него, от какво растояние. Вместо смарт може една Андроид базирана флашка-компютър, вместо 3д наблегни на големия екран. Бих ти препоръчал ЛГ лапа всякакви рипове и формати, поема всякакви субтитри стига да са със същото име като видео файла. Това е дай малко повече подробности.

Въпрос на време е да си взема и usb поне 16 гб. Общо взето разстоянието от което ще гледам тв е не по-малко от 2 метра и не повече от 3 метра. Освен това ТВ ще е близо до прозореца, но от него не влиза много светлина понеже околните къщи пречат на светлината да влиза в кухнята.

То само това да им беше разликата Публикувано изображение Ако ще гледаш ,,телевизия,, като радиоточка плазмата не е за теб.Тя си иска голяма ,,култура,,на гледане :) Иначе да-в известен смисъл има по-добра картина по някои критерии !

Е ако трябва да избера спрямо качеството на картина, то плазма ли е по-добрия вариант спрямо лед и как да разбера кои телевизори са плазма и кои са лед?

Редактирано от petko93 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е ако трябва да избера спрямо качеството на картина, то плазма ли е по-добрия вариант спрямо лед и как да разбера кои телевизори са плазма и кои са лед?

petko93 - я попрочети малко тук , че гледам много неща не са ти ясни!

Лека вечер за сега от мен...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че се намесвам в темата, но бих искал да попитам @skalata_73 кои телевизори имат по-дълъг живот по принцип: LED LCD или Plasma? Само информативно се интересувам :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че се намесвам в темата, но бих искал да попитам @skalata_73 кои телевизори имат по-дълъг живот по принцип: LED LCD или Plasma? Само информативно се интересувам :)

Хм интерсен въпрос задаваш,но най-малко аз бих се ангажирал с еднозначен отговор, макар по спецификации да дават около 100 000 часа за плазмата и 50 000 - 60 000 часа за LCD ! Или ... ще си позволя да дам един шот за по-точно:

Публикувано изображение

(това е от SetCombG)

Предвид това обаче,че плазмата иска разработка и пазене не знам колко са валидни тези часове.Като технология като цяло може би,но...

Плазмата може да я съсипеш за отрицателно време...Виждал съм прогоряла плазма и трябва да ти кажа,че е много нелицеприятна гледка!

В днешни дни може да става въпрос и за съвсем други стойности (тези за часовете и т.н.т.)

Абе... техниката си е техника-никой не знае колко и докога ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

petko93 - я попрочети малко тук , че гледам много неща не са ти ясни!

Лека вечер за сега от мен...

И така! след като се разрових тия 2 дни в интернет и сведох избора си до няколко моделаSamsung:- UE40F6400Panasonic:- TX-L42ET5ELG:- 42LA641S- 2LA640S- каква е съществената разлика между тези два модела на LG, според мене 641 би трябвало да има някакво предимство от 640?Общо взето това са моделите на които се спрях и за този бюджет избора е доста малък, но все пак и тези са добри мисля. Сега ме интересува само да ми кажете кои от всички тези модели най-много си заслужава?

Ако аз трябва да избера ще се спра на UE40F6400, понеже ми харесва дизайна и като цяло, а освен това прочетоп, че техните TV имат матрица (mva), която демек е по-добрата от ips например. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...LG:- 42LA641S- 2LA640S- каква е съществената разлика между тези два модела на LG, според мене 641 би трябвало да има някакво предимство от 640?...

640 се води с цвят "черен", а 641 е "титан", други разлики няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

И така! след като се разрових тия 2 дни в интернет и сведох избора си до няколко моделаSamsung:- UE40F6400Panasonic:- TX-L42ET5ELG:- 42LA641S- 2LA640S- каква е съществената разлика между тези два модела на LG, според мене 641 би трябвало да има някакво предимство от 640?Общо взето това са моделите на които се спрях и за този бюджет избора е доста малък, но все пак и тези са добри мисля. Сега ме интересува само да ми кажете кои от всички тези модели най-много си заслужава?

Ако аз трябва да избера ще се спра на UE40F6400, понеже ми харесва дизайна и като цяло, а освен това прочетоп, че техните TV имат матрица (mva), която демек е по-добрата от ips например. 

Петко!

Аз имам един въпрос към Вас!

Представи си, че бюджетът Ви е около 5-6000 лева за телевизор. Можете ли да посочите какъв би купил?За 1100 лева бюджет като гледам , вече сте си избрал. Стига да не останеш с пръст в уста, като отидеш да го купуваш и ти кажат, че са се изчерпали!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам същият Panasonic като този дето си избрал. Не ми е създавал никакви проблеми и съм доволен от покупката. Единственият минус е,че се води SMART но всъщност не е толкова SMART колкото очаквах. Ако бях на твое място щях да грабна или това: http://www.technopolis.bg/b2c/details/13076/P11090104/Televizor-SONY-KDL-42W650-LED или горе избраният от теб Sony.

Редактирано от k0brABG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам същият Panasonic като този дето си избрал. Не ми е създавал никакви проблеми и съм доволен от покупката. Единственият минус е,че се води SMART но всъщност не е толкова SMART колкото очаквах. Ако бях на твое място щях да грабна или това: http://www.technopolis.bg/b2c/details/13076/P11090104/Televizor-SONY-KDL-42W650-LED или горе избраният от теб Sony.

Твоето мнение е едно от най-полезните мнения. Защо искаш точно този, сони с кое се отличава от панасоника?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Общо взето това са моделите на които се спрях и за този бюджет избора е доста малък, но все пак и тези са добри мисля. Сега ме интересува само да ми кажете кои от всички тези модели най-много си заслужава?

Ако аз трябва да избера ще се спра на UE40F6400, понеже ми харесва дизайна и като цяло, а освен това прочетоп, че техните TV имат матрица (mva), която демек е по-добрата от ips например... 

За мен най-си заслужава Panasonic-а въпреки,че е модел 2012,но проблема е ,че поне според каталозите го има само в едно Техно ! Ако си от София ти препоръчвам да отидеш на място и да видиш този модел.Той е единствения от посочените със 100HZ панел!

Това,че MVA панела е по-добър от IPS ми е интересно твое мнение ли е и породено от какво-само от четено ли?

Защото за мен IPS е по-добър,а защо съм изказвал мнение не 1 и 2 пъти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих избрал SONY-то защото разбрах,че от всички тези излишни за мен функции като 3D (Хубаво е,но много рядко се срещат филми с добри ефекти) и самият SMART раздел където има приложения които никога не съм използвал. Пробвах Facebook-a и какво да видя - мога само да разглеждам кой какво е постнал и то по доста орязан начин. Има 15 приложения за времето, много и безсмислени игри, караокета и всякакви безсмислени глупости. Да не говоря,че самото SMART меню лагва. Иначе като картина телевизора е 6+. Само звукът малко куца (няма плътност). SONY-то ме грабва заради хубавия дизайн с тънките рамки и по-добрият софтуер. Като картина нищо не мога да кажа защото не съм разглеждал точно този модел, но ако е като на другите модели нямам забележки. И един съвет от мен: Когато отивах да си купувам телевизора, събирах мнения може би 1 месец също и питах в самият магазин и на всички мненията бяха едни и същи - Ако ще взимаш телевизор гледай да е Sony / Panasonic / Toshiba / LG. Всичко останало е компромис. Samsung се слави като една от най-проблемните марки за телевизори - можеш да отидеш в някой магазин/сервиз и да се увериш. Гледай задължително да е IPS LED и дори не си помисляй за Plasma. Качи на флашка прословутият тест с Японката която се люлее на люлка и гледай при кой телевизор е максимално малко размазването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Гледай задължително да е IPS LED и дори не си помисляй за Plasma....

Няма да ти апострофирам всичко,което си написал.Само искам да те попитам,защо след като предлагаш задължително да е с IPS ,защо предпочиташ и предлагаш телевизор,който не е с такъв панел?

Нещо си противоречиш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не задължавам автора да си купува Sony-то. Както виждам той избира между няколко телевизора и аз казвам,че най-добре да се ориентира към IPS LED. А това,че Sony-то не е с IPS панел не го прави лош.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам 42 LG, закупено май месец 2013 за 1000 лв. Не е 3D, но е SMART. Много е удобно тъй като съм си настроил DLNA сървър на лаптопа и си пускам филми директно през телевизора, без да се занимавам с флашки и т.н. Удобно е като гледаш някой клип от Youtube на телефона или лаптопа му даваш Play to TV И тръгва на телевизора. Ако гледаш мачове, VOYO в момента е 40лв/година и директно си имаш меню в телевизора и си следиш мачовете, които не ги дават по телевизията в момента. Аз отидох в техномаркет и там си избрах 3-4 модела, и им сравних картините, тъй като даваха едно и също. След това се прибрах и си поръчах избрания online с 5% отстъпка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами и аз не казвам,че го задължаваш-то тук никой никого не задължава, или кара на сила!Също не казвам, че Sony-то е лош модел!

Но нещо не ми отговори на въпроса! Не си и длъжен де  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...