Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

vlad_4o

Избор между 2 телевизора: 42PFL5038K или LG42LA620S

Препоръчан отговор

Здравейте, бихте ли ми дали съвет кой от двата телевизора да избера и защо, както и какви са предимствата и недостатъците на единия спрямо другия?

Разликата в цената не е от значение, понеже ще ми бъде като подарък.

Благодаря предварително на отзовалите се!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хвани единия, удари другия ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Минимални разлики, които може да видите и в ,,описанието,,им!Като картина-един дол дренки.

Единственно за представянето им на SD сигнал може би лек+ за Philips-a и ако Ви интересува изгъзицата амбилайт, която за мен е непотребна!

Ако може поне леко да се превиши бюджета има и по добри предложения.За толкова пари-толкова!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Минимални разлики, които може да видите и в ,,описанието,,им!Като картина-един дол дренки.

Единственно за представянето им на SD сигнал може би лек+ за Philips-a и ако Ви интересува изгъзицата амбилайт, която за мен е непотребна!

Ако може поне леко да се превиши бюджета има и по добри предложения.За толкова пари-толкова!

"Шмате" какво против имаш амбилайта? Аз си го ползвам и ми е голям кеф вечер, особено ти като ми помогна с 3Д-то.... От мене + за Филипса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като видя марката Филипс,веднага бягам по на далеч.Не,че не предават  като другите,а защото знам,че няма да работи по дълго,от другите ментета...Мине ли гаранцията се скапват сякаш изведнъж.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като видя марката Филипс,веднага бягам по на далеч.Не,че не предават  като другите,а защото знам,че няма да работи по дълго,от другите ментета...Мине ли гаранцията се скапват сякаш изведнъж.

Не се скапват изведнъж колега, просто така се правят фабрично. А защо се прави това мисля че знаеш ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Шмате" какво против имаш амбилайта? Аз си го ползвам и ми е голям кеф вечер, особено ти като ми помогна с 3Д-то.... От мене + за Филипса.

Шмате къде видя да съм писал, че имам нещо против амбилайта? Писах, че за мен е непотребен (което ще рече, че това е мое мнение и се отнася за моите възприятия-мен ме дразни) Аз обичам да гледам на тъмно,някои на светло, някои пък дето нямат  Philips-и си правят аплици,слагат си ленти с диоди и какви ли не щуротии.

Та...това си е мое  мнение шмате, не че имам нещо против ;)

пп.Добре , че горните потребители са разконспирирали злата умисъл на Philips и споделиха с нас! Никога няма да си купя такава марка :D

Бля,бля,бля...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смятам, че отговорите на този въпрос са твърде субективни.Всеки е повлиян от личните си предпочитания. Почти цял живот ползвам Филипс и ще продължа да го ползвам и занапред.Така, че моят отговор е еднозначно Филипс. Имайте превид, че когато говорим за тази марка тя е доста напред пред всички останали но във високите си класове.Ако имате възможност за избор на по-висок клас то тогава избирайте от 7, 8, или 9 серия на филипс. При пета серия няма технологични "изненади". И накрая: преди време един мъдър човек ми каза "Като решиш да купуваш техника /без значение каква/ а се колебаеш между марки, влез в няколко сервиза, виж с какви марки са пълни и ще разбереш от какво да се пазиш и какво да търсиш." Послушах го. И до днес този съвет работи! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... Имайте превид, че когато говорим за тази марка тя е доста напред пред всички останали но във високите си класове...

Айде бе!И пред високите класове на другите марки ли?И с какво?

пп.Ако и ти избираш телевизор според марката по-добре не ми отговаряй ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде бе!И пред високите класове на другите марки ли?И с какво?

пп.Ако и ти избираш телевизор според марката по-добре не ми отговаряй ;)

Не избирам според марката разбира се. Преценявам какво искам от устройството какви пари съм склонен да дам и разбира се сравнявам параметри и търся коментари от експерти. И както вече писах в един друг пост обикалям малко по сервизи и гледам с коя марка са пълни най-много.

Не избирам според марката разбира се. Преценявам какво искам от устройството какви пари съм склонен да дам и разбира се сравнявам параметри и търся коментари от експерти. И както вече писах в един друг пост обикалям малко по сервизи и гледам с коя марка са пълни най-много.

И честно казано свикнах с амбилайта, не ме дразни и сякаш по-малко ми се изморяват очите но.....може и да си въобразявам. Не мога да гледам на тъмно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... И както вече писах в един друг пост обикалям малко по сервизи и гледам с коя марка са пълни най-много...

Аз пък не търча по сервизи и не вярвам на писанки и коментари на експерти, а на очите си! Едни пишат Philips давал дефекти,други LG,трети Samsung и т.н.т.!

Що се отнася до техника-никой не знае колко  ще работи!

Нещо не ми отговори защо Philips е най-добър във високите класове (според теб)-по какви параметри и с какво точноПубликувано изображение

Ако ми кажаш пак, че само от прочетено на мнения на експерти прекратявам дискусията с теб :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък не търча по сервизи и не вярвам на писанки и коментари на експерти, а на очите си! Едни пишат Philips давал дефекти,други LG,трети Samsung и т.н.т.!

Що се отнася до техника-никой не знае колко  ще работи!

Нещо не ми отговори защо Philips е най-добър във високите класове (според теб)-по какви параметри и с какво точноПубликувано изображение

Ако ми кажаш пак, че само от прочетено на мнения на експерти прекратявам дискусията с теб :P

Не разбира се. Но докато пишех последния пост съпоставих параметрите на филипса и сонито. И ти можеш да видиш разликата. Опресняване на картина.....сигурен ли си, че искаш да изброявам или сам ще ги видиш.А че никой не знае колко ще работи една техника това е извън всякакъв коментар. Може би подсъзнателно се доверяваме на марки, които са ни направили добро впечатление през годините и както и да се въртим накрая пак опираме до тях. :( Ако знаеш нещо повече от другите и то не е очевидно за всеки ще се радвам да го споделиш.Продължават ми проблемите с плеъра и те не са описани в темата, която ми пусна. Мисля, че аз не съм направил нещо като хората. Кога можем да го обсъдим?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбира се. Но докато пишех последния пост съпоставих параметрите на филипса и сонито. И ти можеш да видиш разликата. Опресняване на картина.....сигурен ли си, че искаш да изброявам или сам ще ги видиш.А че никой не знае колко ще работи една техника това е извън всякакъв коментар. Може би подсъзнателно се доверяваме на марки, които са ни направили добро впечатление през годините и както и да се въртим накрая пак опираме до тях. :( Ако знаеш нещо повече от другите и то не е очевидно за всеки ще се радвам да го споделиш.Продължават ми проблемите с плеъра и те не са описани в темата, която ми пусна. Мисля, че аз не съм направил нещо като хората. Кога можем да го обсъдим?

1.Обърка темата нещо с този Philips и това Sony!

2.Aко гледаш, че опресняването на картината на единия телевизор е 500HZ PMR, a на другия е Мotion Flow HR 400 HZ и съдиш само по тези разлики в цифрите, мислейки си ,че по-голямата е по-добра-бъркаш!

..................................................................................................................

3.За проблемите с плеъра , ако искаш и сега-може и на ЛС , може и в темата за плеъра!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И както вече писах в един друг пост обикалям малко по сервизи и гледам с коя марка са пълни най-много.

И викаш - в сервиза на Philips техниците нямат никаква работа, и по цял ден от скука пият и играят карти ... :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...преди време един мъдър човек ми каза "Като решиш да купуваш техника /без значение каква/ а се колебаеш между марки, влез в няколко сервиза, виж с какви марки са пълни и ще разбереш от какво да се пазиш и какво да търсиш." Послушах го. И до днес този съвет работи! :D

Да,ама в Испания не ги носят по сервизите,а направо ги оставят до кофите за боклук.А тази марка е най-срещана там...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И викаш - в сервиза на Philips техниците нямат никаква работа, и по цял ден от скука пият и играят карти ... :lol6:

и брадясват от безделие :tongue2:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Шегуваш се нали, приятел?Ти отдавна се шегуваш с тази фирма!

Не се скапват изведнъж колега, просто така се правят фабрично. А защо се прави това мисля че знаеш ;)

Емчо! Я ни обясни защо се прави "това" за да знаем и ние. Той Митко знае!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,ама в Испания не ги носят по сервизите,а направо ги оставят до кофите за боклук.А тази марка е най-срещана там...

Както е казал един мъдър сърбин "ово е стандарт" :wink12: В Испания може.....ама тука като си помисля колко време човек се лишава от какво ли не, как изстрада правото си да може да си позволи едно телевизорче и като знам  как му трепери чак ми се плаче. Тука вече нямат значение никакви марки.Ако искаш да смажеш един човек и да го унищожиш като личност/т.е. най-доброто у него/ докарай го до положение да се чуди какво да си купи но не защото се колебае каква марка да предпочете а защото пуста сиромашия го притиска. А при нас се случва с цял народ! Това е! Тука чувството ми за хумор изчезва!!!

Сигурно мрази холандци. А иначе е ясно като бял ден, че абсолютно нищо не знае за нея!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурно мрази холандци. А иначе е ясно като бял ден, че абсолютно нищо не знае за нея!

Смяташ,че не знам нищо за Филипс ли?Тази фирма ми е позната от поне 35 години.Имал съм различни техники.Винаги са били на по слабо ниво от съществуващите,винаги са се разваляли по-бързо.Аз лично съм изхвърля техен телевизор,един месец,след гаранцията. Гледал съм от близо на живо и съм сравнявал съвременните телевизори, в най-големите магазини ,в продължение на доста години.Никога,ама никога,не ми е направило впечатление да предава по добре от другите марки.Винаги се намираше някакъв кусур в картината,който го нямаше,при другите.Едно нещо само им е хубаво-външния дизайн,но това за телевизор,не е от първостепенно значение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смяташ,че не знам нищо за Филипс ли?Тази фирма ми е позната от поне 35 години.Имал съм различни техники.Винаги са били на по слабо ниво от съществуващите,винаги са се разваляли по-бързо.Аз лично съм изхвърля техен телевизор,един месец,след гаранцията. Гледал съм от близо на живо и съм сравнявал съвременните телевизори, в най-големите магазини ,в продължение на доста години.Никога,ама никога,не ми е направило впечатление да предава по добре от другите марки.Винаги се намираше някакъв кусур в картината,който го нямаше,при другите.Едно нещо само им е хубаво-външния дизайн,но това за телевизор,не е от първостепенно значение.

Извинявай братле ама това, че ползваш филипс от 35 години не значи че знаеш нещо за нея. Ти само за телевизори ли говориш? Защо не коментираш мatch line технологията? Защо не кажеш колко пъти през 90 те години вадеха топ видео модел на годината?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не,че се шегувам с тази фирма,а просто многократно съм патил от нея.Знам,че на тебе ти харесва Филипс,но всеки си има мнение.

Извинявай братле ама това, че ползваш филипс от 35 години не значи че знаеш нещо за нея. Ти само за телевизори ли говориш? Защо не коментираш мatch line технологията? Защо не кажеш колко пъти през 90 те години вадеха топ видео модел на годината?

За тази прехвалена фирма,знам предостатъчно.Мога да цитирам с часове,различни модели и артикули.Никога не са били номер едно,освен с надутите им реклами...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не,че се шегувам с тази фирма,а просто многократно съм патил от нея.Знам,че на тебе ти харесва Филипс,но всеки си има мнение.

За тази прехвалена фирма,знам предостатъчно.Мога да цитирам с часове,различни модели и артикули.Никога не са били номер едно,освен с надутите им реклами...

Не е точно така при кинескопите бяха номер 2, след Pioneer(моя лична касация), сега всички са един дол дренки- по- добре е да се избира между модели, а не марки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Престанете да гледате боклуци с дълги числа херци.  Тия 400 херца са интерполирани, а и по самия HDMI 1.4 интерфейс, който е с 340 mhz pixel rate може в Full HD да успее да трансферира максимум 150 херца. Но тук говорим за истински херци.

Друго ! Филмите, които гледате са 30 fps максимум, а повечето са 24fps. Приемници на булсатком също са 30fps и просто няма файда, че телевизора бързо refresh-вал картината, като източника е бавен. Единствено ако го свържеш към PC и имаш чудовищна видеокарта, която може да ти изкарва 120-130 FPS в игрите, тогава има смисъл. Защото тия 120-130 FPS не можеш да ги видиш на 60 hz монитор, та даже става по-зле ако са повече от 60 fps и нямаш включен Vsync.

Да не ви казвам, че и конзолите са ограничени до 30 fps във всяка игра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е точно така при кинескопите бяха номер 2, след Pioneer(моя лична касация), сега всички са един дол дренки- по- добре е да се избира между модели, а не марки.

Е да се избира между модели го пея от как съм тук :)  Иначе Pioneer Kuro са си ненадминати при плазмите и до ден днешен ;)

Жалко, че са в историята..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

"Филмите, които гледате са 30 fps максимум, а повечето са 24fps. Приемници на булсатком също са 30fps и просто няма файда, че телевизора бързо refresh-вал картината, като източника е бавен. Единствено ако го свържеш към PC и имаш чудовищна видеокарта, която може да ти изкарва 120-130 FPS в игрите, тогава има смисъл. Защото тия 120-130 FPS не можеш да ги видиш на 60 hz монитор, та даже става по-зле ако са повече от 60 fps и нямаш включен Vsync."

Ето това, много добре си го написал и сега обясни на много от питащите, защо питат за нещо, което го четат на проспектче и какво ще направят след като си купи телевизор  който има 400 та дори и 800 херца  да е а с компютърче, на което на 80 % от хората картата не може да направи нищо. За Булсат Виваком и Близу даже и не е необходимо да се споменава. А пък това ти е съвсем точно  "та даже става по-зле ако са повече от 60 fps и нямаш включен Vsync."

Това ти е съвсем различен пост от мнооооого други.  Я сега да чуем  "skalata" какво може да каже по въпроса със херците и със дисплеите на телевизорите!Да го изчакаме, а? Какво ще кажеш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...