Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте, дойде време за нова карта бюджет 500лв.Спрях се на въпросната: Видео карта Asus NVIDIA GeForce GTX 760 OC DirectCU II, 2048MB, GDDR5

заради подаръците предимно, ssd-то смятам да го сложа на лаптопа, неговия хард да стане външен IMS25SATAB 2.5 SATA CASE BLCK . Въпроса е заслужава ли си парите картата и лишението от directx 11.2?

конфигурацията за картата:Захранване: Silent Pro M2 520WCPU  Intel Core i5 3570K @ 3.40GHz  30 °CRAM  8,00GB Dual-Channel DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)Motherboard  ASRock Z77 Extreme3 (CPUSocket)  33 °CGraphics  2D FHD LG TV ([email protected])  Intel HD Graphics 4000 (ASRock)  512MB ATI AMD Radeon HD 6670 (Sapphire/PCPartner)  37 °CHard Drives  112GB KINGSTON SV300S37A120G (SSD)  25 °C  932GB SAMSUNG HD103SJ (SATA)  28 °C  466GB Seagate ST9500325AS (SATA)  27 °C 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма лишение от directx 11.2 :) Описанието не е дописано.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Демек смело тогава? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Демек смело тогава? :)

Смело :) Разбира се, с уговорката, че магазина е румънски, а сервиза ако се наложи иска време и понякога разправии, а евентуалните телефонни разговори няма да на на тарифата на градски разговор.

П.П. За подаръците не знам дали има гаранционна поддръжка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смело :) Разбира се, с уговорката, че магазина е румънски, а сервиза ако се наложи иска време и понякога разправии, а евентуалните телефонни разговори няма да на на тарифата на градски разговор.

П.П. За подаръците не знам дали има гаранционна поддръжка.

Чесно да ти кажа никакъв проблем не съм имал с тях, имах проблем с карта памет, замениха ми я без проблеми и то 2 пъти като изпълниха всичките ми желания спрямо нея! Имат си офис в БГ имам и тяхен телефон, няма проблеми :)Би трябвало да са си с гаранция, нормално е :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чесно да ти кажа никакъв проблем не съм имал с тях, имах проблем с карта памет, замениха ми я без проблеми и то 2 пъти като изпълниха всичките ми желания спрямо нея! Имат си офис в БГ имам и тяхен телефон, няма проблеми :)Би трябвало да са си с гаранция, нормално е :)

Хм, няколко месеца не бях на линия(пък и не съм и преди това следил за такива подробности) и не знаех че имат офис у нас и че вече няма(поне такива като преди време) проблеми с гаранционното обслужване. Това е положително развитие и може би все по-често ще се препоръчват продукти от този магазин, когато излизат добри оферти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nvidia пуснаха нов драйвер с ,който се оправя перформънса при игрите и се дига фпс-а ,също така обещават ,че когато Д12 излезе техните видео карти ще го подържат става въпрос за 700 серия и за някои от 600*.

*- не съм много сигурен за тази серия

Ето и едно видео:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/computer-components/POWER-COLOR-AXR9-280X-3GBD5-DHE

или

http://nikem-bg.net/computer-components/PALIT-GTX770-2G-OC-DDR5

малко надвишават бюджета но ще си доста доволен и от двете , вече е личен избор дали харесваш AMD или Nvidia защото са почти еднакви :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/computer-components/POWER-COLOR-AXR9-280X-3GBD5-DHE

или

http://nikem-bg.net/computer-components/PALIT-GTX770-2G-OC-DDR5

малко надвишават бюджета но ще си доста доволен и от двете , вече е личен избор дали харесваш AMD или Nvidia защото са почти еднакви :)

http://gpuboss.com/gpus/Radeon-R9-280X-vs-GeForce-GTX-760  Не си струва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nvidia пуснаха нов драйвер с ,който се оправя перформънса при игрите и се дига фпс-а ,също така обещават ,че когато Д12 излезе техните видео карти ще го подържат става въпрос за 700 серия и за някои от 600*.

Ето и едно видео:

Nvidia ще поддържат DX12 всички видео карти от 400серия натам!!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и едно видео:

Офффф. Реклама. Истината е, че става въпрос за пренасочване натоварването от процесор към видеокарта. При конфигурации с яки процесори, това дори може да свърши зле. С новите драйвери съм и правя тестове. Разлика забелязах единствено при повишаване на антиалайзинга. И ако преди държах минимални 50 fps  с 4xMSAA  при DIRT 3, то сега си пускам преспокойно теста и с 16xAA. Проблемът обаче е, че в протежение на играта, нещата загрубяват и трябва отново да се ползват старите настройки с 4 xMSAA  и малко орязани сенки от ultra на high. При останалите игри разлика не видях, но продължавам да пробвам. Където си имаше проблеми с невъзможност за добра синхронизация на кадрите, пак си ги има. Примерно при NFSUndercover,  макар играта да е стара и да дава много повече от необходимото fps.  Та цялата галимация е за това, че ако някой примерно има i3  с GTX760,  вече ще получава повече кадри, защото изчисленията ще се пренасочват от процесора към видеокартата. Обаче ако процесора е i7,  тук може да има само проблеми, защото така и така картата не е спъвана от процесора, за да и се предава по-голямо натоварване.

ПП: Понеже гледам в горния клип са показали и тест с Unigine Heaven,  то и аз сравних как са при мен нещата. Както и очаквах, при максимален клок на видеото, получавам малко по-малко точки. 718 срещу 730 или в кадри това е 28.5 fps  за новите 337.50  драйвери срещу 29 fps  за по-старите  327.23. Дори това да е статистическа грешка, то разлика няма при мен.  Ползвам съм едни и същи настройки на теста - ultra, 2xAA без теселация и 1920х1080.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Офффф. Реклама. Истината е, че става въпрос за пренасочване натоварването от процесор към видеокарта. При конфигурации с яки процесори, това дори може да свърши зле. С новите драйвери съм и правя тестове. Разлика забелязах единствено при повишаване на антиалайзинга. И ако преди държах минимални 50 fps  с 4xMSAA  при DIRT 3, то сега си пускам преспокойно теста и с 16xAA. Проблемът обаче е, че в протежение на играта, нещата загрубяват и трябва отново да се ползват старите настройки с 4 xMSAA  и малко орязани сенки от ultra на high. При останалите игри разлика не видях, но продължавам да пробвам. Където си имаше проблеми с невъзможност за добра синхронизация на кадрите, пак си ги има. Примерно при NFSUndercover,  макар играта да е стара и да дава много повече от необходимото fps.  Та цялата галимация е за това, че ако някой примерно има i3  с GTX760,  вече ще получава повече кадри, защото изчисленията ще се пренасочват от процесора към видеокартата. Обаче ако процесора е i7,  тук може да има само проблеми, защото така и така картата не е спъвана от процесора, за да и се предава по-голямо натоварване.

ПП: Понеже гледам в горния клип са показали и тест с Unigine Heaven,  то и аз сравних как са при мен нещата. Както и очаквах, при максимален клок на видеото, получавам малко по-малко точки. 718 срещу 730 или в кадри това е 28.5 fps  за новите 337.50  драйвери срещу 29 fps  за по-старите  327.23. Дори това да е статистическа грешка, то разлика няма при мен.  Ползвам съм едни и същи настройки на теста - ultra, 2xAA без теселация и 1920х1080.

Новите бета драйвери са доста зле, спрямо 335.23, доволен съм от картата при висока температура в стаята макс настройки на биошок 61градуса :) + безплатна игра + ссд; оферта си беше :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Новите бета драйвери са доста зле, спрямо 335.23, доволен съм от картата при висока температура в стаята макс настройки на биошок 61градуса :) + безплатна игра + ссд; оферта си беше :)

Аз казах, защо евентуално ще бъдат зле при наличието на силен процесор. Но почти съм сигурен, че хората с бързи видеокарти и слаби процесори, ще имат доста голям прираст в кадрите при някои игри.  Поне тестовете показват това, а и естеството на самите бета драйвери е такова, че пренасочва натоварването от процесор към видеокарта. И когато аз разчитам на силен процесор, а тоя процесор бъде ограничен от драйверите, ето ти спад в кадрите, защото изчисленията се пренасочват към така и така натоварената докрай видеокарта. когато обаче процесора е слаб и  постоянно ограничава бързата видеокарта, тогава и ползата би трябвало да е голяма. От една страна това е добре за някои потребители като мен, купили си неклокърски процесор и разчитащи на ъпгрейд в близко бъдеще. Ето затова съм раздвоен относно новината, но пък на тоя етап нямам никаква полза. В крайна сметка вече на много хора е известно, как съчетанието на слаб процесор с бърза видеокарта не е никак добро. В същото време обаче, много хора разчитат да играят игри с бърза видеокарта смятайки, че точно от нея зависят кадрите в игрите. Да, ама не е точно така. Това явно не е попречило на NVIDIA  да си направи малко реклама, защото дилетанта ще си каже - ето, сложих си новите драйвери и нещата се подобриха драстично. Значи NVIDIA  са добра компания и мислят за клиентите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...