Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Котаракът е обратно при нас, няма логично обяснение къде е бил тези 4 дни, беше много замаян...буквално падна от небето....има отлепена задна лява става на крачето, но е добре като цяло, даже успя да ухапе доктора, за около 30 дни трябва да се оправи! Благодарим на всички за Споделянията и отзивчивостта :)

post-348684-0-25506700-1397068711_thumb.

post-348684-0-27658900-1397068777_thumb.

post-348684-0-37192300-1397068797_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дано да се намери. Гледам в обявата пише 200 лева награда за някой столичанин, който я намери или помогне за намирането.

Наистина е ужасно гадно и тревожно да се изгуби домашен любимец. Все едно член на семейството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз видях залепени две обяви за Томи че се търси

Квартал Гео Милев, пред мола Скай сити

Направи ми впечатление че и двете тази вечер ги нямаше, даже се зарадвах - викам си сигурно са намерили котьото и са ги отлепили, пък то още го търсят

:(

Ще предам и на зоомагазините в района, дано го открием.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Живея на 500 метра от там, ще се оглеждам като ходя из квартала. Принципно едно такова красиво и породисто коте би привлякло внимание, така че мисля, че по-скоро някой го е намерил, но е решил да се възползва - или да го продаде, или да го задържи за себе си... Дано се намери, стискам палци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз видях залепени две обяви за Томи че се търси

Квартал Гео Милев, пред мола Скай сити

Направи ми впечатление че и двете тази вечер ги нямаше, даже се зарадвах - викам си сигурно са намерили котьото и са ги отлепили, пък то още го търсят

:(

Ще предам и на зоомагазините в района, дано го открием.

Здравейте, Благодаря за подкрепата, но обяви има само в Надежда от мен, освен една позната която каза, че ще принтне и тя нещо, но не знам в коя час на София живее точно, ще я попитам. Прави сте, че бие на очи, интересно е че изчезна от нашия двор или този на съседа, точно преди да изчезне заваля дъжд, мислехме да се е скрил някъде от дъжда, но никой съсед не го е виждал, проверихме и по мазетата на съседни къщи......без успех. 

Дано човека който го е взел/ намерил без значение от подбудите му го върне при нас, чакат го 250лв. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно едно такова красиво и породисто коте би привлякло внимание, така че мисля, че по-скоро някой го е намерил, но е решил да се възползва - или да го продаде, или да го задържи за себе си... Дано се намери, стискам палци.

След като си има каишка с номер на телефон ... а не звънят...

Той така или иначе си дава възнаграждение - ако целта им е да изкарат пари тия дето са го намерили няма да са капо.

Другия вариант казваш да си го задържат за тях си - ами това си е чиста кражба при положение че то вече си има стопани и дом, нали има каишчица с данни.

Хора, които обичат животни, няма да постъпят нито по единия, нито по другия начин.

Здравейте, Благодаря за подкрепата, но обяви има само в Надежда от мен, освен една позната която каза, че ще принтне и тя нещо, но не знам в коя час на София живее точно, ще я попитам. Прави сте, че бие на очи, интересно е че изчезна от нашия двор или този на съседа, точно преди да изчезне заваля дъжд, мислехме да се е скрил някъде от дъжда, но никой съсед не го е виждал, проверихме и по мазетата на съседни къщи......без успех. 

Дано човека който го е взел/ намерил без значение от подбудите му го върне при нас, чакат го 250лв. 

същата третата ви снимка

на формат А4 чернобял ксерокс

и с големи букви ТОМИ ТЪРСИМ ТЕ

това се и учудих - вие сте на другия край

а има обява за него чак тук в Гео Милев

но е абсолютно същото

Томи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На един приятел самоеда така му откраднаха, след 3-4 дни му го върнаха срещу някой лев... Некви мангусти, разбира се. Впрочем, в този район, където е изчезнало котето, мисля че има няколко цигански къщи, нищо чудно някой мургавелко да го е краднал...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На един приятел самоеда така му откраднаха, след 3-4 дни му го върнаха срещу някой лев... Некви мангусти, разбира се. Впрочем, в този район, където е изчезнало котето, мисля че има няколко цигански къщи, нищо чудно някой мургавелко да го е краднал...

Да, има нагоре в посока детската градина 1 къща с цигани ( живеят като бели хора), но те ни уважават много, говорихме с тях вече, не знаят нищо по въпроса. На долу посока пощата( от кафето Деси на долу)  има доста къщи с черни субекти, но той на там не е ходил никога, беше като кученце, стоеше си в двора или този на съседа в посока детската градина. На близо има паркинг и 2-3 кучета, той там не припарваше по разбираеми причини. Ако излизаше на улицата пред нас се шмугваше под някоя кола, доста е страхлив, не даваше лесно някои да го доближи, за това се учудвам как някой го е примамил... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Котаракът е обратно при нас, няма логично обяснение къде е бил тези 4 дни, беше много замаян...буквално падна от небето....има отлепена задна лява става на крачето, но е добре като цяло, даже успя да ухапе доктора, за около 30 дни трябва да се оправи! Благодарим на всички за Споделянията и отзивчивостта :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Котките са като децата и затова пускането им да скитат е кофти практика, която ги излага на всевъзможни рискове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, и аз това щях да пиша, че не е добра идея подобен домашен котарак да бъде пускан навън. Моя персиец е толкова страхлив и безпомощен, че навън не би оцелял и 2 дни...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Страхливостта е само субективен фактор. Обаче, опасностите съществуват неотменно навън и те се отнасят до абсолютно всяка котка. Нали някои котета може да оцелеят на свободен режим два дена, други - седем-осем или повече години. Но идеята е, че домашната котка би трябвало да доживее до стопанина си своя край на, примерно, 14-15-годишна възраст и дори повече.

Котето навън е изложено на риск да бъде ударено от автомобил, отровено, простреляно със сачми, нападнато от кучета. Може също то да се набоде или нареже на тел от ограда, стъкла или ламарини. Може да влезе в някое мазе и неволно да бъде затворено (аз знам за такъв случай). Може да се покатери на дърво, оттам на покрив и т.н.

Човекът е разумен организъм и трябва да предвижда всичко това. Неслучайно, практиката по света включва извеждането на котета на повод; или за изграждането на волиера около изхода на котето от дома така, че напускането на двора да бъде изключено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Jesus Kostov
      Здравейте, преди седмица си изгубих телефона или са ми го откраднали, направо няква мистерия се получи, просто изчезна.. Веднага след това си влезнах в гугъл профила от друг телефон за да намеря телефона си и ми показва, че го локализира в един блок, веднага след което запалих колата и отидох на това място, потърсих отпред пред блока, скамейки, маси, пакринг място и т.н., а като се има напредвид, че аз изобщо не съм посещавал това място преди, вероятно някой ми го е откраднал и този някой живее в този блок, в който ми показва gps-а, но аз не мога да влезна във входа и да чукам на всеки апартамен и да ги питам дали са намирали телефон.. не че някой ще ми каже и да го е взел.
      Отидох в полицията, в 12:00 през ноща, в същия ден да съобщя за телефона, дори им показах къде ми го вади gps-а. Те ми казаха, че трябва да изчакам 7 дена и тогава да подам жалба и да донеса кутията на телефона, на тази кутия имало Imei код и чрез този код ще го проследят. Прибрах се аз и веднага започнах да търся как да го намеря с този Imei код по мой си начин, но явно няма как, защото това е защитена база дани. Дори търсих из deepweb-а и пак нищо. Таа ако имате някакви идеи как да го намеря, какво да пробвам, какво да правя ще ви бъда много благодарен, защото имам силно чувство, че ченгетата никва няма да я свършат, имам предвид, че не им се занимава с изгубени, откраднати и т.н. телефони ... (телефона е Xiaomi Mi A1)
    • от AGgolqm
      Здравейте! Четох теми на хора, чиито телефони са им били откраднати (на някои още са), и се притесних малко за моя Sony Xperia J с Android 4.1.2. Първо има ли някоя програма, която мога да си я инсталирам предварително, така че ако ми откраднат телефона (не дай си боже) да го открия по- лесно? Второ четох нещо IMEI- код... С какво може да ми помогне той? Благодаря предварително!  
  • Дарение

• Добави ново...