Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Накaтa

От един приемник телевизия на две TV-та.

Препоръчан отговор

Здравейте колеги. Питането ми може да е малко странно, но пък знае ли човек, и за това може да си има начин. Значи на скоро се сдобих с още един телевизор вкъщи(станаха 5) поради построяването на така да го кажа - механа.Питането ми е следното: В къщата и на четирите телевизора се гледа телевизия от Булс@тКом. След закупуването на петия не ми се иска както да плащам за 5 приемника, така и да дупча и прекарвам още кабели поради протеклия ремонт преди година. Искам да разбера има ли начин от единия кабел който идва от чинията закачена на къщата, да "раздвоя" сигнала и да го предавам към 2 телевизора, та дори и каквото се гледа на единия това и на другия. Така или иначе ако единият работи, другият ще е на 100% изключен. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Питането ми може да е малко странно, но пък знае ли човек, и за това може да си има начин. Значи на скоро се сдобих с още един телевизор вкъщи(станаха 5) поради построяването на така да го кажа - механа.Питането ми е следното: В къщата и на четирите телевизора се гледа телевизия от Булс@тКом. След закупуването на петия не ми се иска както да плащам за 5 приемника, така и да дупча и прекарвам още кабели поради протеклия ремонт преди година. Искам да разбера има ли начин от единия кабел който идва от чинията закачена на къщата, да "раздвоя" сигнала и да го предавам към 2 телевизора, та дори и каквото се гледа на единия това и на другия. Така или иначе ако единият работи, другият ще е на 100% изключен. 

Да, ще се гледа едно и също. Със сплитер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, щом имате 4+1 които искате да го свържете значи знаете, че "Булс@тКом" се сменя приемника отпред и може така да гледате ! 

А таксата за втори приемник е 2 лв. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със сплитер може ако приемникът е от старите и има модулатор. Новите модели нямат. Кабелът от конвертора не може да се разделя със сплитер - по него се захранва конвертора и има управляващи сигнали.

Без да плащаш можеш да гледаш и с декодер за цифрова. Има десетина програми. Повечето нови телевизори приемат и без външен декодер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След закупуването на петия не ми се иска както да плащам за 5 приемника,

Няма как да плащаш за 5 приемника , петия минава като отделен абонамент и се изръсваш с цяла такса и нов леген :D

Искам да разбера има ли начин от единия кабел който идва от чинията закачена на къщата, да "раздвоя" сигнала и да го предавам към 2 телевизора,

Точно това можеш да направиш като пренасяш приемника когато ти трябва в механата , щом и без това другия ТВ 100% през това време няма да работи .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... Със сплитер

Само за протокола - сплитера не е какъв да е, а Power Pass ;)

Между другото има конвертори с осем изхода, за осем независими приемника, и така ще можеш не само един, а още няколко приемници да закачиш! Лошото е това, което @jonov ти е обяснил за бройката на приемниците (освен ако не вземеш допълнителен приемник към договор на някой роднина или приятел, на който можеш да даваш парите за него)!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между другото има конвертори с осем изхода, за осем независими приемника, и така ще можеш не само един, а още няколко приемници да закачиш! Лошото е това, което @jonov ти е обяснил за бройката на приемниците (освен ако не вземеш допълнителен приемник към договор на някой роднина или приятел, на който можеш да даваш парите за него)!

Аз съм назад с информацията, не съм гледал телевизия от 9 години :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-горе са обяснили възможностите. Ако не ти се пускат кабели и си склонен да инвестираш известна сума ми се мотае в главата едно решение, да прехвърлиш безжично сигнал до тв-то, като ползваш AV сендер, нещо такова. Колко е работещо не знам. Имам приятел, който твърди, че  върши работа, но никога лично аз не съм виждал как работи. Имаше и други подобни, но на първо четене се сетих за това. Условието обаче е, че ще се гледа едно и също на два тв. Това което искаш всъщност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това чудо прехвърля не само сигнала (аудио и видео), но и възможността да ползваш дистанционното отдалечено т.е. при новия телевизор ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да има такава възможност. То това е и целта, да може да си местиш каналите. Все пак приемника от който идва сигнал ще е отдалечен и е крайно неудобно да ходиш до другата стая :) Другото хубаво е, че работи на 5,8 Ghz, а не н 2,4, което е плюс да не си пречи с безжичните мрежи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само дето май си пишем тука, а автора на темата го няма никакъв да каже какво е решил поне?!

п.с[email protected]Филипов - май изобщо не си наясно с видовете сплитери, и кой за какво се ползва?! Имаше доста абонати на БСК свързани по този начин - единичен конвертор -> сплитер (по-горе съм обяснил какъв трябва да е) -> два приемника! Лошото беше в това положение, че трябваше на единия приемник да се променят волтажите т.е. вместо 13/18 трябваше да бъдат 14/19 волта! Именно за това почнаха масово да сменят единичните конвертори с двойни или четворни ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да плащаш за 5 приемника , петия минава като отделен абонамент и се изръсваш с цяла такса и нов леген :D

Това не го знаех.

Със сплитер може ако приемникът е от старите и има модулатор. Новите модели нямат. Кабелът от конвертора не може да се разделя със сплитер - по него се захранва конвертора и има управляващи сигнали.

Без да плащаш можеш да гледаш и с декодер за цифрова. Има десетина програми. Повечето нови телевизори приемат и без външен декодер.

Помня, че преди като бяхме на кабелна точно с такъв "сплитер" гледахме на повече от 1 телевизор.

Телевизора е LG 32LN570R, той може ли така както си посочил(подчертаното). Не съм обмислял варианта за декодера, но и това ме устройва.  :P 

От телевизори и телевизия не разбирам хич! Поради тази причина няма да купувам никакви сендери и конвертори които е предложил Пламен74. Приемника е такъв. Единствено обмислям вариантите със декодер за цифрова или със "сплитер" който нито съм наясно как се свързва нито какъв ще е крайният резултат.

Не намирам такъв сплитер в Елимекс. Провери дали го има там, понеже скоро няма да пътувам до Стара Загора за да отида до магазина посочен от теб. 

Не мисля да дупча стени отново и да прекарвам кабел от чинията отвън, през хола, та чак в кухнята където в крайна сметка е новият телевизор. Ако си купя такъв сплитер ще трябва да сменям програмите само от един от двата приемника ли ? 

П.П. Дано не ви изнервя, просто съм много ама много скаран с тази техника и прочие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое точно не разбра? Хората съвсем ясно са го обяснили. Между кабелна цифрова, кабелна аналогова и сателитна цифрова има разлика. И това, че си гледал преди на кабелната като си делил сигнала със сплитер, не значи автоматично, че и тук ще стане така. Просто преди си гледал аналогова по всяка вероятност. Да предположим теоретично, че разделиш сигнала със сплитер, (който трябва да е за сателитна телевизия, това което е постнал plamen74 т.е. такъв, които пуска сигнал от 5-2400MHz, защото има и такива за кабелна цифрова, който работят от 5-1000MHz) ще ти трябва приемник и карта която да декодира каналите. Айде виждам, че тв-то ти има DVB-S тунер и може ако пуснеш само коаксиален кабел до тв-то, но пак ще ти трябва карта и вероятно модул. Иначе, ако Булсат има свободни канали ри тази ситуация можеш да гледаш тях. При всички положения обаче трябва да пускаш някакъв кабел. Но ти питаш как да стане без кабели, аз за това ти предложих AV сендера. Уточни какво искаш в крайна сметка, за да ти дадем акъл...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое точно не разбра? Хората съвсем ясно са го обяснили. Между кабелна цифрова, кабелна аналогова и сателитна цифрова има разлика. И това, че си гледал преди на кабелната като си делил сигнала със сплитер, не значи автоматично, че и тук ще стане така. Просто преди си гледал аналогова по всяка вероятност. Да предположим теоретично, че разделиш сигнала със сплитер, (който трябва да е за сателитна телевизия, това което е постнал plamen74 т.е. такъв, които пуска сигнал от 5-2400MHz, защото има и такива за кабелна цифрова, който работят от 5-1000MHz) ще ти трябва приемник и карта която да декодира каналите. Айде виждам, че тв-то ти има DVB-S тунер и може ако пуснеш само коаксиален кабел до тв-то, но пак ще ти трябва карта и вероятно модул. Иначе, ако Булсат има свободни канали ри тази ситуация можеш да гледаш тях. При всички положения обаче трябва да пускаш някакъв кабел. Но ти питаш как да стане без кабели, аз за това ти предложих AV сендера. Уточни какво искаш в крайна сметка, за да ти дадем акъл...

Както казах в по горният си пост, вариантите които обмислям са 2. 1. Да си взема декодер за цифрова(ако ТВ-то го изисква).2. Да деля сигнала с сплитер, понеже кухнята(едното ТВ) и механата ги дели една стена и няма да се налага да дупча на ново.Питането ми в момента е: Ако си взема такъв сплитер и раздвоя сигнала за двата телевизора ще мога ли когато само единият е включен да си сменям каналите от него или трябва да се настройват нещо като "главнен" и "подчинен" и да сменям каналите само от единия ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питането ми в момента е: Ако си взема такъв сплитер и раздвоя сигнала за двата телевизора ще мога ли когато само единият е включен да си сменям каналите от него или трябва да се настройват нещо като "главнен" и "подчинен" и да сменям каналите само от единия ?

Може да пренасяш приемника или единия да е изключен , няма никакви настройки - вероятно си мислиш за дисек 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да пренасяш приемника или единия да е изключен , няма никакви настройки - вероятно си мислиш за дисек 

А ако си взема още един приемник и го сваржа чрез сплитер ще мога ли когато само единият работи да сменям каналите от него, без значение кой работи ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А обърни го тоя приемник

Публикувано изображение

И виж има ли модулатор, защото май имаше и оттам е лесно. Не си написал телевизора към него през RF или AV е включен. Ако е през AV може дори и без сплитер. И да си сменяш програмите има и едни удължители за дистанционни. например http://conel-bg.com/downloads/IR_Extender.pdf

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А обърни го тоя приемник

И виж има ли модулатор, защото май имаше и оттам е лесно. Не си написал телевизора към него през RF или AV е включен. Ако е през AV може дори и без сплитер. И да си сменяш програмите има и едни удължители за дистанционни. например http://conel-bg.com/downloads/IR_Extender.pdf

Какво трябва да представлява този модулатор ? В момента нямам достъп до него за да ти кажа. Иначе телевизора е свързан с приемника чрез Scart. Ако пък има значение с какво е свързан, мога да измисля начин да разменя телевизора от първия етаж със този от втория от който ще раздвоявам сигнала(ако стане), понеже той е вързан с AV(RCA).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако си взема още един приемник и го сваржа чрез сплитер ще мога ли когато само единият работи да сменям каналите от него, без значение кой работи ?

Не помня тия приемници когато са изключени от дистанционното  , дали си подаваха към антената 14/18 волта :( По сигурно е приемника да бъде изключен от тока :D

Виж Филипов какво ти е казал - този от снимката има RF изход и от него можеш да свържеш ТВ в механата :beer11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за помощта ! През седмицата много задължения, обаче през "виийкенда" ще се заема да го пробвам. А след като стане ще ви почерпя със по една снимка !  :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...