Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

-------------

OLX или Продавалник

Препоръчан отговор

Днес установих, че "совите не са това което са" Продавалника вече станал OLX.  Бъркам ли нещо! И още нещо. Бих искал да попитам особенно тези които са използвали Продавалника! Т.е. каква е сигурността и коректността на продавачи и купувачи защото за пръв път се наложи да потърся за закупуване на нещо от там и моментално налетях на опит за измама. Хъм!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За това върви реклама поне от десетина дни по много телевизии. Не си измамен, споко. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От толкова "коректни" продавачи почнаха да му викат Прецаквалник - сигурно за това са му сменили името.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От толкова "коректни" продавачи почнаха да му викат Прецаквалник - сигурно за това са му сменили името.

Е, то това имах предвид под "опитаха се да ме измамят" т.е да ми пробутат неработеща стока. 

Щом го наричате "Прецаквалник", то вече ми е ясна ситуацията  :mad:  :giggle1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко зависи от обявите и продавачите. Ако нещо е прекалено евтино, то си задай въпросче... Аз примерно винаги предлагам да изпробват стоката на място /който иска/ и така гарантирам за състоянието й.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В сайта пише, че промяната е продиктувана от присъединяването на българския Продавалник към куп други Продавалници...

Лично аз не съм имал кой знае какви проблеми с него - продадох доста неща, някои други пък купих - имам общо към 20-тина сделки. Само веднъж имах проблем с една дама от Пазарджик (уж с безукорна репутация), която се пробва да ме метне, но не й се получи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично много пъти съм купувал какво ли не от там и да чукна на дърво, нито един път не съм имал проблем, както с по-големи неща, така и по-дребни. И както можеш да бъдеш измамен в Продавалник, така и можеш да бъдеш измамен в мола. Много съм далеч от мисълта да защитавам Продавалник или там вече както му викат, но в случая той е просто посредник и трябва да бъдеш не по-малко внимателен към хората, с които общуваш и на които ще си дадеш парите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пълно е с измамници, които ти продават неща по-скъпи, отколкото са нови от магазина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе там си мамата трака-ако не си отваряш очите на четири те лъзват яко по пързалката !Те някои дори снимки не слагат като хората.Например този,,господин,, явно предлага нов модел-Асус Dell Alienware :ohmy:

Публикувано изображение

Ми явно някои си мислят , че хората ядат доматите с корените и по картинки продават :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами както навсякъде по света и в OLX може да те прецакат, ако не внимаваш. Аз от да кажем 20 сделки покупка/продажба, се прецаках сам на една, като толкова исках артикула, че не съобразих че за тази цена няма да е читав....

Аз лично много пъти съм купувал какво ли не от там и да чукна на дърво, нито един път не съм имал проблем, както с по-големи неща, така и по-дребни. И както можеш да бъдеш измамен в Продавалник, така и можеш да бъдеш измамен в мола. Много съм далеч от мисълта да защитавам Продавалник или там вече както му викат, но в случая той е просто посредник и трябва да бъдеш не по-малко внимателен към хората, с които общуваш и на които ще си дадеш парите.

Мен например ме прецакаха на касата в Пикадили, за СЕФТЕ! Понеже винаги са били коректни, понякога не си броя рестото. Един път гледам касиерката индо-българка (демек мангуста), ама нещо бях разсеян и като излязох, гледам с 3лв по-малко ресто ми е върнала.... Та просто човек трябва да си внимава...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно въпроса е на манталитет за съответните региони и градове. Предполагам, в по - малките и бедни градове съответно виреят и повече "тарикати", а моя град е точно такъв.

Е, ще си имам едно на ум!?!?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно въпроса е на манталитет за съответните региони и градове. Предполагам, в по - малките и бедни градове съответно виреят и повече "тарикати", а моя град е точно такъв.

Е, ще си имам едно на ум!?!?!

Задължително едно на ум, пък ако може лично да видиш и да вземеш стоката е най-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От подобни сайтове е по-добре да се пазари ако е нещо крайно наложително и не може да се намери по магазините примерно. И да, едно на ум винаги... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло идеята на Продавалник или OLX е хората да могат да публикуват неща, които не са им нужни и да ги продадат на други хора, които ще ги ползват. Концепцията е добра, а това че някой се чувства прецакан си е въпрос и на договаряне и конкретен случай... Самия сайт не продава нищо... Моето мнение е, че страницата може да бъде много полезна за хора, които знаят как да я използват... ;-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя олиго на рекламата яко кефи - голям е дебил  :wink12:

Мен пък ме кефи Мишето... Направо сериен убиец е тоя... :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

/offtopic

повечето хора в дата.бг му викат "преебалник"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен, темата е по-скоро част от рекламната кампания, с цел да научим новото име на сайта и да му се прибави известност, като се споменава в Калдата :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам как му викат в Дата, но нека хора, които се занимават с покупко-продажба ти кажат главно кои продават в Дата - мошенници;

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

OLX.bg тук 90 процента от обявите са на измамници и ако разгледате обявите ще видите че освен положителни липсват отрицателни коментари които щом напишеш се трият.Та ако имате излишни парички и искате да ви излъжат заповядайте.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

OLX.bg тук 90 процента от обявите са на измамници и ако разгледате обявите ще видите че освен положителни липсват отрицателни коментари които щом напишеш се трият.Та ако имате излишни парички и искате да ви излъжат заповядайте.

Че има измамници - има, макар че не знам как ги изчисли тия 90%. А дори и да е така, кое пречи да се провери закупения продукт преди да се плати на куриера? И всички отрицателни коментари, които съм написал, си седят по местата - току що ги проверих лично по повод да твоя коментар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми явно конкурентните сайтове са вербували разни тролчета, да бълват жлъч по форумите. Тази тема е реклама срещу антиреклама, и лично аз не виждам причина да стои отворена. Всички знаят, че Продавалник вече се казва OLX, едва ли някой не е гледал масираната рекламна кампания по телевизиите. Така че, ако това питане е целта на темата, отговарям - да, Продавалник Е OLX. Това беше. Темата е чао.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата е изчерпана!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...