Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте, 

Компютъра ми трябва за игри и филми. Тъй като бюджета ми е малък, реших да е с вградено видео, което по-късно ще подменя с нещо от рода на GTX760 или от заместителят и от maxwell. Направих една конфигурация http://prikachi.com/images/200/7270200S.png колебая се за захранването, с това http://www.emag.bg/zahranvasch-blok-thermaltake-smart-se-530w-sps-530m/pd/E9K0NBBBM/ .  Също и за кутията, дали ще може да се събере горепосочената видеокарта? Да попитам, дали с тази конфигурация ще мога да играя csgo на макс? Монитора ми е Dell 23 инча fullhd.

Очаквам мнения, благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За захранването ти препоръчвам термалтейк. Аз съм с него и съм доволен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко надхвърля бюджета но май ще ви заинтересува 

Публикувано изображениеASROCK FM2A55M-HD+, AMD A55, DDR III 2133/1866/1600/1333/1066, VGA, DVI, HDMI, FM2+77,22 лв

Публикувано изображениеAMD A8-6600K X4 Quad Core, HD 8570D, 3.90GHz, FM2 176,58 лв.

Публикувано изображениеADATA 4GB DDR III 1600 57,49 лв.

Публикувано изображениеSEAGATE 1000GB 7200 64MB SATA III Barracuda, ST1000DM003 99,53 лв.

Публикувано изображениеGIGABYTE 2048M GTX760 N760OC-2GD DDR5 PCI-E 3.0 437,58 лв.

Публикувано изображениеCOOLER MASTER K280, with 500W PSU 104,85 лв.

Крайна цена: 953,24 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом ще слага външно видео след време, то в пъти по-добре е да се вземе Интел процесор, с по-слабо вградено видео, но много по-голяма производителност. Автора на темата е избрал процесор, който ще смачка АМД. Поне този АМД със сигурност. Също така АПУ серията вървят най-добре с доста по-бърза памет.Смятам че автора се е ориентирал добре с посочената от него конфигурация. За захранването не мога да дам съвет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BB код: ASROCK 970 PRO3 /AMD970/AM3+ 4GB DDR3 1600 A-DATA 500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB SAPPHIRE DUAL-X R7 265 2GB GDDR5 CM ELITE 371, BLACK NO PSU PSU FORTRON RIDER 650 BRONZE AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+ Обща стойност - 925.88 лв. с ДДС

С 270х и 980DE3/U3S3 цената става 957 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако вземе обаче и външната видеокарта.Иначе варианта с FX6300 отпада.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложенията, но по принцип исках да ми кажете недостатъците, в моята конфигурация. Сега играя повечето csgo, та и да си взема по-мощно видео, няма да има смисъл, пък и искам да изчакам новите видеота на нвидиа. Така де, ако с вграденото видео може да се играе. Даже гледах клипове, на които играят бф4, ако наистина може, без проблем ще карам с него. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С APU-то на АМД от пост 3 ще стане мисля,но е кофти после като сложиш GTX760.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложенията, но по принцип исках да ми кажете недостатъците, в моята конфигурация. Сега играя повечето csgo, та и да си взема по-мощно видео, няма да има смисъл, пък и искам да изчакам новите видеота на нвидиа. Така де, ако с вграденото видео може да се играе. Даже гледах клипове, на които играят бф4, ако наистина може, без проблем ще карам с него. 

Това което си избрал е достатъчно добро и не обръщай внимание на предложения с АPU-та, защото i5-цата е много по-добър процесор. Както си решил след време слагаш една 760-ка и всичко "заспива". ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В твоята конфигурация само добави още един модул памет, че 4GB бързо ще ти отеснеят, иначе е чудесна. Захранването също е по-качествено от Thermatake-a и ако някой не е чувал за Seasonic да не пише наизуст. Също така DVDRW не виждам за какво ти е.GIGABYTE B85M-DS3HCORE i5-4570GEIL 2X4GB DDR III 1600 BL DRAGONTOSHIBA 1000GB 7200rpm 32MB SATA III, DT01ACA100SEASONIC SS-520GM2 Bronze, 520WCOOLER MASTER N200 Black, USB 3.0, w/o PSU

Общо 867лв.

Ако искаш да изхарчиш бюджета до край смени кутията с някоя Fractal Design Core 3000 USB3.0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви. Ще махна двд-то и ще сложа още 1 плочка рам, след като я получа, ще кача и снимки. Кутията няма да е малка за видеокартата, нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви. Ще махна двд-то и ще сложа още 1 плочка рам, след като я получа, ще кача и снимки. Кутията няма да е малка за видеокартата, нали?

Не, но видеокартата ще е малка за кутията :P Направо невидима. Бъзикам се. като вземаш видео и ако ти се стори голямо, просто вземи по-малко. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично наистина разбрах от Людмил за съществуването на Seasonic преди години.Ама разбрах и за една марка с бела перка и там имаше търкания. :D

Ех спомени са ме налегнали.Преди години друго беше.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти нещо с външно видео и интелски процесор. Видеокартата ще спъва интелския процесор, туй е ясно.

CORSAIR VS450 450W ATX EU Version

CM ELITE 371, BLACK NO PSU

1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX

2X4G DDR3 1600G ADATA XPG CL9

ASROCK B85M LGA1150

I3-4130 3.4GHZ/3MB/LGA1150/BOX

SAPPHIRE R7 260X 1G GD5 OC/VER

количка

Ето и друг вариант с по-добър процесор на AMD, по-некачествена кутия, но по-силна видеокарта и повече performance .

AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+

ASROCK 970 PRO3 /AMD970/AM3+

PALIT GTX750TI STORMX OC 2G D5

SHENHA ATX TOWER SH-901

количка

Ако после ще слагате видеокарта, ето моето предложение :

ASROCK B85M LGA1150

I5-4670 /3.4G/6MB/BOX/LGA1150

количка

Изборът си е ваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако после ще слагате видеокарта, ето моето предложение :

ASROCK B85M LGA1150

I5-4670K /3.4G/6MB/BOX/LGA1150

количка

Изборът си е ваш.

Той избора е негов ама вземе да те послуша после. :help wanted4: Каква е тая комбинация от отключен процесор с това дъно? Ако ще е с B81/85/87 по-добре да си вземе един i5 4440 със 100лв. по-ефтин и ще му върши същата работа. Колега доглеждайте ги тея неща, че тук от няколко дни всички ви поправят в конфигурациите, то не бяха малки кутии+големи дънна, големи карти+малки кутии, а сега отключен процесор+това орязано дънно. :(

ПС: Виждам, че си обичате АМД затова да знаете, че при Интел тези процесори с "К" е препоръчително да се комбинират с дънна с "Z" най-елементарно обяснено. :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПС: Виждам, че си обичате АМД затова да знаете, че при Интел тези процесори с "К" е препоръчително да се комбинират с дънна с "Z" най-елементарно обяснено. :rolleyes:

Приятелю, тези неща са ми пределно ясни и не ми обяснявай като за първокласник !

Просто се обърках и взех отключения, защото всичкото го нацъквам много набързо и понякога не гледам някои неща. Иначе не знам дали и ти правиш така, но аз първо гледам в tomshardware в графата Best CPUs for the money и там е описано кой е най-добър за еди-какъв си ценови диапазон. В случея AMD-то е хем по-евтин, хем по-добър. Ама хайде, направих му и една конфигурация с интел, ако се окаже техен фен.

Ясно, е че с това дъно с този VRM и чипсет няма да направи абсолютно НИКАКЪВ овърклок, та и отключения процесор, който "без да исках" сложих си беше глупаво, ама айде ся, то човек да не се обърка...

Благодаря все пак за забележката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятелю, тези неща са ми пределно ясни и не ми обяснявай като за първокласник !

Просто се обърках и взех отключения, защото всичкото го нацъквам много набързо и понякога не гледам някои неща. Иначе не знам дали и ти правиш така, но аз първо гледам в tomshardware в графата Best CPUs for the money и там е описано кой е най-добър за еди-какъв си ценови диапазон. В случея AMD-то е хем по-евтин, хем по-добър. Ама хайде, направих му и една конфигурация с интел, ако се окаже техен фен.

Ясно, е че с това дъно с този VRM и чипсет няма да направи абсолютно НИКАКЪВ овърклок, та и отключения процесор, който "без да исках" сложих си беше глупаво, ама айде ся, то човек да не се обърка...

Благодаря все пак за забележката.

Еми щом са Ви пределно ясни трябва автоматично да ти идва на ума, че при процесор с "К" върви и определено дънно за да има смисъл от този процесор. Ти добре четеш "tomshardware", но чети по-внимателно, защото компютъра не е само от процесор съставен. За забележката казах, че става за пореден път тези дни и то за елементарни неща. С B85 се прави клок, но тук ще те оставя сам да намериш как, с какво, защо и т.н.

За АМД-то, че са по-ефтини ДА, но че са по-добри тук вече има тонове изписано и резултатът е почти винаги един и същ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...