Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

enuff

не отваря страници, докато сваля торент

Препоръчан отговор

Здравейте, 

ползвам класически рутер Linksys WRT54G със сменен firmware DD-WRT. Настороил съм всичко както ми харесва и работи идеално с изключение на един проблем - когато пусна да се свалят един или повече торенти и скоростта на сваляне достигне 4-4.5 mb/s, което е максимума на моята връзка, често се случва да не мога да отварям уеб сайтове, докато не приключи торента. Ползвам най-новата версия на uTorrent и съм намалил броя на максимални връзки да е 100, но проблемът пак е на лице. 

Другият ми въпрос е защо при пряка видимост и разстояние 2-3м от рутера като пусна speedtest на таблета и никога не мога да постигна повече от 20-22 мегабита при положение, че връзката ми по кабела е 40, рутерът поддъраж до 54?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По първия въпрос:Когато сваляш торент и вдигне скороста,на всеки не му се отварят страници от браузърите.Това е така,защото уторента гълта почти цялата скорост.По втория въпрос:Винаги безжичните връзки имат по слаба скорост,от колкото по кабел...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А това с торента как мога да го оправя? Преди съм сигурен, че не беше така, но нещо новите версии на uTorrent...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на мен си ми се отварят, дори когато дърпам с 80 мегабита (но е малко по бавно...), но не ползвам сапунерка с 200 mhz процесор, а компютър с линукс и 256mb рам... доставчика ми дава 45 мегабита, но понякога се случва същия торент да е дръпнат от някой в същата мрежа и аз да дърпам и от там... торента прави много конекции и сапунерката кляка (не и стига нито рамта, нито процесора, който е 200mhz и е много по бавен от 200mhz на настолен комп/лаптоп)

за въпроса с торента - ограничи си конекциите примерно на 50 и сложи лимит на скоростта под тази, която ти дава доставчика, така че да останат 3-4 мегабита (400-500 килобайта) за браузване. и винаги може да минеш на по стара версия на u-torrent. аз ползвам 2.0

колкото до безжичната връзка това че си вързан на 54 мегабита не значи че дърпаш с толкова... в тия 54 мегабита влиза много допълнителна информация - криптиране, корекция на грешките (смущения от други  wi-fi мрежи, и радиосмущения)... и реално за потребителски данни остава по малко

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

А това с торента как мога да го оправя? Преди съм сигурен, че не беше така, но нещо новите версии на uTorrent...

Смени торент клиента с по ниска версия тогава. Примерно - 2.2.Митко ти е отговорил изчерпателно на въпроса. Професора - също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Т.е. проблемът е в рутера, а не в uTorrent. Има опция за овърклок до 250MHz, но не съм я пробвал. 

ОК, ще пробвам с по-стара версия на uTorrent и да увелича на 233MHz пък да видим какво ще е подобрението. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги безжичните връзки имат по слаба скорост,от колкото по кабел...

Вече не е съвсем така. 802.11ac

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Вече не е съвсем така. 802.11ac

Той едва ли разполага с такъв, но си прав! /Linksys WRT54G със сменен firmware DD-WRT/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той едва ли разполага с такъв, но си прав! /Linksys WRT54G със сменен firmware DD-WRT/

обаче това dd-wrt цоца много повече ресурси от сток фирмуера, това е за сметка на повечето възможности, които предлага...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен Стефан, просто бутнах малко капаците на Митака. Между другото доста от съвременните рутери(вариантите на конфигуриране на предлаганите устройства засега са с до 1300Mbps скорост на пропускане) на пазара са с поддръжка на стандарта, лаптопите също вече излизат от фабриките с такива спецификации. Има и дънни платки(засега главно от високият(ценови) клас) за настолни машини дори с нужният контролер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

обаче това dd-wrt цоца много повече ресурси от сток фирмуера, това е за сметка на повечето възможности, които предлага...

Точно така и си много прав! Пред мен е същишт модел със DDR-WRT! Единствената разлика е малко увеличената дистанция на предаване, което въобще не е важно. "Чува" по същият начин както си беше със стандартния от фирмата ,софтуер.А това не е далеч по-важно до къде се покрива излъчването му. Определено е много добър рутер/ползвам го от 2008 год/ но вече е твърде стар за времето си!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм забелязвал проблеми след преинсталл на уина винаги инсталирам най новата версия на уторент по някога сийдвам и дърпам торент от някъде

и браузъра хвърчи , но по някога не отваря нищо и скайпа е завъртал колелото не съм си играл да следя версията на уторент , но като се получи така инсталирам bittorrent и се решава проблема ако не ябитторрент http://www.kaldata.com/comments.php?catid=1&id=56432

или преди да предприемете тези действия спирате нета и го пускатеи се управя по някога в началото понякога и до следващ рестарт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има прост начин,за ограничаване на скороста.Десен бутон върху иконата на уторент,има опция за лимит на скороста на сваляне.Щом при 4-4,5 мб/с. не ти се отварят сайтовете,задаваш 3 мб/с.Ако пак е бавно отварянето,сваляш на 2 мб/с.Ако бързаш да свалиш торента,спираш да сърфираш и връщаш на неограничено,за да вдигне максимума...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ограничих на 3.5 и пуснах един торент и пак не отваряше сайтове. След това го върнах на неограничена скорост и си сваляше с 4 и даже и сайтовете се отваряха. Странна работа. но ще ескпериментирам с настройки на рутера и торент клиента, докато не постигна задоволителен резултат. Поне вече ограничихме причините. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ограничих на 3.5 и пуснах един торент и пак не отваряше сайтове. След това го върнах на неограничена скорост и си сваляше с 4 и даже и сайтовете се отваряха. Странна работа. но ще ескпериментирам с настройки на рутера и торент клиента, докато не постигна задоволителен резултат. Поне вече ограничихме причините. 

Ограничи си и кънекциите, само със скоростта няма да стане. Този маршрутизатор е старичък и издъхва на по-голям брой кънекции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... ще ескпериментирам с настройки на рутера и торент клиента, докато не постигна задоволителен резултат. Поне вече ограничихме причините. 

С настройка от рутера,не можеш да ограничиш само уторент,а целия трафик!

Ограничих на 3.5 и пуснах един торент и пак не отваряше сайтове. След това го върнах на неограничена скорост и си сваляше с 4 

Когато се сваля торент,скороста варира,да речем от 3 до 4 средно.Това означава да ограничиш скороста,малко под минималната граница до която пада.Тогава ти остава малко резерва,за сърфиране...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Връзките съм ги ограничил от 200 на 100 в uTorrent, както бях написал в първия пост, но това не помага. 

Знам, че рутерът е стар, но близо година изкарах с по-нов като този проблем там го нямаше и скоростта на сваляне е стигала до 7-8мб/сек, но безжичния нет често прекъсваше, а ако си в друга стая почти не се хващаше. Затова преди месец си купих пак WRT54 и от тогава безжичния нет никога не е прекъсвал, а покритието е идеално навсякъде. 

П.С. - препоръчайте накой по-нов модел на Linksys, който се е доказал като безпроблемен, защото преди да си купя пак WRT54G четох доста за новите модели на Linksys и доста се оплакваха и затова реших да се върна на стария модел. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Връзките съм ги ограничил от 200 на 100 в uTorrent, както бях написал в първия пост, но това не помага. 

Знам, че рутерът е стар, но близо година изкарах с по-нов като този проблем там го нямаше и скоростта на сваляне е стигала до 7-8мб/сек, но безжичния нет често прекъсваше, а ако си в друга стая почти не се хващаше. Затова преди месец си купих пак WRT54 и от тогава безжичния нет никога не е прекъсвал, а покритието е идеално навсякъде. 

П.С. - препоръчайте накой по-нов модел на Linksys, който се е доказал като безпроблемен, защото преди да си купя пак WRT54G четох доста за новите модели на Linksys и доста се оплакваха и затова реших да се върна на стария модел. 

100 връзки пак са си множко... Това е стар модел разберете го най-накрая !

Относно модел - бих препоръчал примерно TP-Link TL-WR1043ND като минимум. Така или иначе във форума си има цяла тема за препоръки, разгледайте я.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ограничи конекциите. това влияе най много. същото е при дисковете. да пуснеш 10 файла да се копират в отделни копита от едно място на друго става много по бавно от колкото да са в една папка с 1 копиране... cisco вече не правят рутери, продадоха си подразделението за сапунерки нa belkin...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ограничих ги на 75 и сега като че ли го няма вече проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

50 е по добър вариант... на бтк модемите дори спират да забиват на тоя брой конекции...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...