Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Blue_Hulk

Откъде да закупя usb-флашка

Препоръчан отговор

Здравейте!Значи, набелязах си две-три модела usb флашки:SanDisk Extreme USB 3.0 32GBSilicon Power Blaze B20 USB 3.0 32GBAdata DashDrive Elite S102 Pro USB 3.0 32GBСпоред вас коя впечатлява най-много? Първата е най-бърза при четен и запис. Втората е общо взето балансирана като бързина, цена и т.н. Третата също е много добра и балансирана, но ми се струва, че вече е доста стар модел като цяло. Ако има някоя друга флашка от 32 гб. абе общо взето балансирана можете да ми ги посочите.Друго нещо, което ме интересува:1-добра идея ли е да се пазарува от Англия тоест ebay или amazon?2-ако ще пазарувам от България, кои онлайн магазин е общо взето добър и доказал се?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заложи на SanDisk-а, или Transcend. От последната марка съм най-доволен. :)

1. От ибей - да но внимавай че има доста ментаци

2. Доста са - не ми се изброяват сега да не се счете за реклама

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Практически смисъл от такива скорости за теб самият. Дали ще точиш целият обем на флашката за 3-4 минути или за 10?!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Практически смисъл от такива скорости за теб самият. Дали ще точиш целият обем на флашката за 3-4 минути или за 10?!?

Особен смисъл няма както казваш, освен за по-голям обем информация, и ако си човек който има бърза работа...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заложи на SanDisk-а, или Transcend. От последната марка съм най-доволен. :)

1. От ибей - да но внимавай че има доста ментаци

2. Доста са - не ми се изброяват сега да не се счете за реклама

Ще се радвам да ми помогнете малко. Ако реша да поръчам от английския ибей как да разбера кои продавачи са добри и не ми дават менте и др. ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се радвам да ми помогнете малко. Ако реша да поръчам от английския ибей как да разбера кои продавачи са добри и не ми дават менте и др. ?

Ами гледаш дадения потребител какъв му е фийдбека. Все пак не е гаранция, но...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами гледаш дадения потребител какъв му е фийдбека. Все пак не е гаранция, но...

Добре! да речем, че вие искате да си купите флашка. Щяхте ли да поръчате от ибей или...?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре! да речем, че вие искате да си купите флашка. Щяхте ли да поръчате от ибей или...?

При условие че във всеки магазин за техника има - едва ли... Пък и сайтовете тук които предлагат не са малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако примерно аз исках да си взема флашка, щях да отида в кварталната бакалия и да си взема. Струва ми се, че нещо се опитваш да ни накараш да ти дадем повод да се изръсиш куп пари и после да ни се мръщиш ако нещо замирише. Или и тук темата ти е петъчна като в хардуербг-то :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При условие че във всеки магазин за техника има - едва ли... Пък и сайтовете тук които предлагат не са малко.

Съгласен! но от изброените от мен usb флашки само тази на adata я намирам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен! но от изброените от мен usb флашки само тази на adata я намирам

Ако ти е крайно необходима, купувай от ибей, ама знай че гаранция там никой не дава. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако примерно аз исках да си взема флашка, щях да отида в кварталната бакалия и да си взема. Струва ми се, че нещо се опитваш да ни накараш да ти дадем повод да се изръсиш куп пари и после да ни се мръщиш ако нещо замирише. Или и тук темата ти е петъчна като в хардуербг-то :D

:D въпрос на време е тия дни да поръчам най-накрая коя да е флашка. Аз просто все още се затруднявам. От една страна в ибей цените са по-изгодни за мене, а от друга страна цените в бг са по-скъпи, но пък е в БГ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купувай което ти е изгодно. Ако толкова държиш на скорост, ще трябва да се бръкнеш повече. За мен логика няма ама, ти си реши.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:D, но пък е в БГ.

Където гаранцията ти е наблизо, също както и цицестите продавач-консултатки. А няма и нужда да правиш разни международни разплащания, за да ги поканиш за някоя бурна нощ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Където гаранцията ти е наблизо, също както и цицестите продавач-консултатки. А няма и нужда да правиш разни международни разплащания, за да ги поканиш за някоя бурна нощ.

лол :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно ще взема s102 pro нищо, че вече е стар модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На този модел какви кусури му намираш? Вярно, малко по-бавен е, ама и е евтин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На този модел какви кусури му намираш? Вярно, малко по-бавен е, ама и е евтин.

Се едно си прочел мислите ми защото тъкмо щях да питам точно за тази флашка.Според мене изобщо не е бавна четене: записване-55.8 MB/s/ четене-108 MB/sПо принцип нали "записване" е по-важно от "четене"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Се едно си прочел мислите ми защото тъкмо щях да питам точно за тази флашка.Според мене изобщо не е бавна четене: записване-55.8 MB/s/ четене-108 MB/sПо принцип нали "записване" е по-важно от "четене"?

Не, не са такива скоростите. По-ниски са, но...Е откъде да знам коя точно функция е важна за теб :) Бих казал така: Скоростите са повече от достатъчни за нормалните дейности, с които може да се товари една флашка от този ранг и обем. От по-високи скорости ти практически нямаш файда. И портфейла ти няма. След 5+ години, като почнат да правят флашки от по 3-4ТБ и нагоре обем(с физически размери колкото на сегашните и с интерфейс примерно usb 5.0, да има причина да търси човек модели, които пишат и четат наистина много по-бързо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетох някъде, че щели да създадат нова технология в паметите като хард-диск например. Технология която щяла да позволи да копираме няколко ГБ в секунда или нещо такова...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тия пари повече от 10мб сек няма да записва. Дори и сан диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изобщо флашка не си струва, по-добре MicroSD+четец (който е колкото нокът...). Просто е много по-съвместим. Аз от години предпочитам да взимам MicroSD. Флашките ще изчезнат, също като дискетите, CD-тата, DVD-тата и т.н ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бих купувал от ebay, но ето добър сайт... http://www.memoryc.com/usb/flash-drives.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Егати , две страници за една смотана флашка , която ще изкара 1/2 години и ще я хвърли  , щото ще почне да създава проблеми  :D Даже пък от чужбина , за какво като тук даже и по гастрономите продават и то с гаранция  :(

Ама нали ебай , майна си гъзина  :) било по евтино с два лева .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изобщо флашка не си струва, по-добре MicroSD+четец (който е колкото нокът...). Просто е много по-съвместим. Аз от години предпочитам да взимам MicroSD. Флашките ще изчезнат, също като дискетите, CD-тата, DVD-тата и т.н ...

Може ли малко по-подробно за microSD.Освен в телефона и др. Подобни къде още може да се използва?Аз например ще искам един ден да си преинсталирам pc-то и как ще програмирам sd като само с usb става или поне не съм прочел някъде за такова нещо "как да инсталираме уиндоус 7, чрез microsd.Четец ли е вариант?И защо мислите, че usb ще изчезнат ?

Егати , две страници за една смотана флашка , която ще изкара 1/2 години и ще я хвърли , щото ще почне да създава проблеми :D Даже пък от чужбина , за какво като тук даже и по гастрономите продават и то с гаранция :(Ама нали ебай , майна си гъзина :) било по евтино с два лева .

Имам една флашка на maxell и вече повече от 4 г. не ми е създала проблеми. Единственият и проблем е, че копира с едва 4mb/s и размера и е 4gb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...