Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

VolvoPower

Най-готиния филм в жанра ''ужси'' е?

Препоръчан отговор

Здравейте,обичам да гледам филми , ужаси,но в последно време излизат само бози.. ;/

Харесвам всички части на '' Погрешен завой'' ,ако някой знае и е гледал някой подобен моля да сподели. 

Благодаря предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Грешен завой" 3 не беше много добър от поредицата. Но останалите бяха класа, особено 1.

Гледай "Хълмовете има очи". Първата част е по-добра, но и втората става.

Класиките в ужасите ги знаеш - поредицата "Петък 13", но те са стари вече. Също и "Хелоуин".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май, май бъркате ужаси с хоръри :).Гледай "amityville house" уж по истински случай;  "White noise" уж и той по истински случай; предполагам от хорърите си гледал - "The texas chainsaw massacre"; "House of Wax"...

Лично аз никога не съм разбирал жанра - ужаси, а още повече хоръри... Виж ако говорим за психо-трилъри там е друга работата ;)Ех сещам се да съм гледал още 2-3 по - добри хоръра, но заглавията са ми избягали от главата - ще ги споделя ако се сетя как бяха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, "Тексаското клане" и двете части - него го забравих. Третата му серия не я знам как е. А "Къщата на восъка" също не беше лош.

И каква е разликата меду ужас и хорър - освен че ужас е превод на хорър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

№ 1 във всички класации държи поредицата "Том и Джери", никъде другаде няма такава касапница!

http://www.youtube.com/watch?v=usZEY66UP7E

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, "Тексаското клане" и двете части - него го забравих. Третата му серия не я знам как е. А "Къщата на восъка" също не беше лош.

И каква е разликата меду ужас и хорър - освен че ужас е превод на хорър.

Прощавай моя грешка - исках да кажа - survival horror - от типа на: "Грешен завой"; "Тексаско клане"; "Къщата на восъка" и т.н.

Такива филми са крайно безумно безинтересни, всичко опира до едно дори не толкова оригинално избиване на хора и накрая един (в повечето случаи жена) оцелява и убива или просто избягва от злодея (зависи дали ще има други части :))...За мен си така ги деля аз - хорър (въпросният сървайвъл) и ужаси (обикновени дзверове и подобни щуротии)...

До автора виж този сайт може да те насочи към някое заглавие, което може да ти хареса ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ви се гледат фантастични кървави екшъни препоръчвам старите класики "Хищника" 1 и 2 и "Звездни рейнджъри", но само първата част. 

Такива филми са крайно безумно безинтересни, всичко опира до едно дори не толкова оригинално избиване на хора и накрая един (в повечето случаи жена) оцелява и убива или просто избягва от злодея (зависи дали ще има други части :))... 

Има и добри попадения, за много си харесвам примерно поредицата "Писък", която се води ужаси и трилър. Ако са направени добре и от по-кървавите има хубави. Помня една много напрегната сцена в първата част на "Грешен завой" в къщата на извергите :)

Но и доста такива филми не струват, това си е така.

Хубави бяха "Градски легенди" и сериите на "Final destination" - втората най-вече ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко ли трябва да е изпушил човек за да му харесват такива безсмислени тъпотии че чак и да ги търси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледах наскоро Carrie . Ne е зле, но няма нищо страшно във филма и е по-скоро teen drama отколкото horror. Aко се сетя за един друг филм ще го добавя в коментара.

Сетих се за актьора че изпълняваше главна роля в Detachment и филма е Predators . Но за мен лично е забавен Sci- Fi Action с елементи на комичен ужас :) Дано другите колеги ти бъдат по-полезни от мен, а аз ще изгледам някой от ужасите ако попадна на такъв който не съм гледал, засега няма...

Убийствен пъзел всички части ли си гледал?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко ли трябва да е изпушил човек за да му харесват такива безсмислени тъпотии че чак и да ги търси.

Сбъркал си рейса, момче, ти си за автомобилна тема!

Здравейте,обичам да гледам филми , ужаси,но в последно време излизат само бози.. ;/

Харесвам всички части на '' Погрешен завой'' ,ако някой знае и е гледал някой подобен моля да сподели. 

Оправи заглавието на темата, че си написал "ужси". :)

Сетих се и друга поредица точно за тебе - "Hatchet".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сбъркал си рейса, момче, ти си за автомобилна тема!

Вярно ! Де се набутах в тия ужаси, кръв, мозък, черва, бензинови резачки ... мани мани сорка батка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"The Silence of the Lambs" :wors: Не е "чист" ужас(демек зомбита и кървища течащи по екрана на камерата), но напрежението...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз се кефя на "Погрешен завой", та ако харесваш подобни хорър-класики, едва ли си пропуснал (ако е така, гледай го) "Jeepers Creepers" (идва трета част, а на останалите е един режисьор, така че са с еднакво качество. И на третата ще е същия режисьор), Final Destination - по-комерс филми, но мен поне ме забавляват. Иначе въпросът ти няма как да има еднозначен отговор. Няма как всички да харесват едно нещо най-много.

А и филмите на ужасите са различни и като стил: имаш слашъри: забранени плиткоумни удоволствия, които обаче няма да ни омръзнат :), има с повече съспенс, по-малко ужаси, има арт-хоръри, даже, като "Сайлънт хил", и филми от съвсем друга мая, като дулогията (така ли се казва) на Сион Соно: Suicide Club и Noriko's Dinner Table, който е филм с грамаданско послание... И др.

Ако трябва да отлича нещо то е точно Сион Соно и двата филма, които няма как да бъдат разделени, тъй като единия без другия е неразбираем и именно жестокостта (и неговата откровеност) на посланието е най-ужасяващото, най-тъжното, гадно нещо за днешния ни свят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Noriko's Dinner Table

Този да не е от рода на "The Grudge" или "Mirrors", че те не са ми много по вкуса :)

А хубав трилър за мене беше този:

http://www.imdb.com/title/tt0798817/?ref_=nm_flmg_act_17

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този да не е от рода на "The Grudge" или "Mirrors", че те не са ми много по вкуса :)

Не, няма общо. Стряска с посланието, което носи. Noriko е 159 минути и няма много действия, повече приказване, но не ги усещаш и като изгледаш и двата филма ти става едно такова много тегаво... Е, има и кървища, де.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, няма общо. Стряска с посланието, което носи. Noriko е 159 минути и няма много действия, повече приказване, но не ги усещаш и като изгледаш и двата филма ти става едно такова много тегаво... Е, има и кървища, де.

Аааа, не трябва да е тегаво, трябва да ти е приятно като свърши всеки филм :) Не да измрат всички положителни герои като в едната част на "Тексаското клане" и на "Грешен завой" :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми пречи да ти препоръчам,но все пак е съществена възрастта и куп детайли още!

..Има хорори и ужаси или както сам се изразяваш от типа - бози!..За психологическите хорори,там нещицата са в съдържанието и препратките,не просто кървавите визуализации.. все пак от моя страна хвърли едно оченце на някой филми от тоз вид:http://The exorsist/http://www.gonemovies.com/WWW/WanadooFilms/Thriller/ExorcistSlang.jpg/

Публикувано изображениекоето е оригиналът,при все,че американците правят римейк с "Let me in" ;)

+"Еvent horizon" Публикувано изображение

както и  емблематичен :

Публикувано изображение

.."Погрешните завой" ,дето са вече 6-т в поредица са точно от типа - кървави бози!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледайте "Chained". Останах изумен от добрата работа по филма. 

http://www.imdb.com/title/tt1989475/

Grave Encounters: http://www.imdb.com/title/tt1703199/

Нарежда се веднага след поредицата "Убийствен пъзел" в класацията ми! (има 2 части)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...