Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте, реших да си подобря конфигурацията. Имам стар компютър от който мога да използвам HDD-то, DVD-RW и кутията. Захранването е 400W и не знам дали ще свърши работа. Избрал съм си следните части и искам да си кажете мнението, понеже аз си нямам и на идея от тези работи, добре ли е и дали ще стане захранването: http://nikem-bg.net/cart/47524p1r51190p1r44515p1r47151p1r44260p1rf.htmlКонфигурацията ще се ползва за игри главно. Бюджета е до 700-800 лева. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

hdd-to сата ли е ?

BB код:

Обща стойност - 789.11 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/computer-components/SAPPHIRE-HD7850-2G--G5-DP-OC
аз бих сменил с тази видео карта по добра е от Nvidia и е на същите пари

hdd-to сата ли е ?

BB код:

Обща стойност - 789.11 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/computer-components/SAPPHIRE-HD7850-2G--G5-DP-OCаз бих сменил с тази видео карта по добра е от Nvidia и е на същите пари

Не е по-добра !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ти е читаво захранването :
BB код:

Обща стойност - 795.49 лв. с ДДС

Ако не е:
BB код:

Обща стойност - 764.92 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Палитката е добра. Отскоро съм с такава и макар да е клокната почти максимално фабрично, има още мегдан за клок до достигане ограничението на PCI-E  шината. Много хубава опция се оказа Shadow Play,  която записва видео с доста високо качество ( според настройките), без никакъв спад в кадрите или засичане на играта. И това при FullHD. Опитайте се да направите това с FRAPS  и докладвайте за резултата. На всичко отгоре клип с максимално качество е 1 GB  за две минути и половина запис, докато при FRAPS  за подобно нещо ще ви трябват 4-5 GB  свободно място и след това нерви при прекодирането - колко дълъг, с какво качество... Освен това на фона на всичко, това е най-тихия компонент в компютъра ми, ако изключа RAM  паметта :P. При натоварване не видях да вдигне повече от 57 градуса, а вентилатора едва мръдна от 30 на 34 %, което почти не променя нивото на шум, особено на фона на всичко останало.  Та аз съм за палитката, която е и на изгодна цена според мен, като в същото време си има и апетитни опции, включая поддръжката на PhisX,  стрийминг на игри ( е, тук не е точно това, което искам), CUDA...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кико ти да не си се развел с любимата 460?   :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кико, честито ти ново видео! Със здраве да си го ползваш и дано всяка игра да върви гладко. Очакваме тестове с новата ти придобивка. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кико ти да не си се развел с любимата 460?   :D

Мнеее:

Публикувано изображение

Кико, честито ти ново видео! Със здраве да си го ползваш и дано всяка игра да върви гладко. Очакваме тестове с новата ти придобивка. :)

Благодаря! Не е това темата да се хваля, но така се стекоха обстоятелствата, за което се извинявам на модераторския екип. Тестове лесно се правят, нещата трудно се осмислят обаче. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм,и как си ги комбинирал? Тоест,някоя от тях смята ли физиката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо, благодаря на всички за отзивите. В крайна сметка се спрях на чисто нов компютър и ще се радвам ако някой се нагърби да ми сглоби един. :) Предпочитам Intel процесор (4 ядрен) и Nvidia видео карта. Благодаря предварително. Също искам да попитам, колко пари мислите, че мога да взема на този компютър:ASRock G31M-VS-SCELERON Dual-Core 2.4 GHzHITACHI 500GB 16MB CachePALIT GeForce 9500GT SUPER 512MB4 GB DDR2 800MHzМисля, че към 200 лева може да му се вземат. Благодаря предварително. ^_^

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

офф

Кирилов, махни 460-ката, няма да загубиш нищо. Може да тестваш и сам

/офф

Даниел Тодоров, даже по-скоро 150-180лв. За новия комп 800лв. ли е максимума или ще добавиш и тези от продажбата на стария?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено. Може и да пусна някоя тема тия дни по тия въпроси с тестове. Засега ще кажа, че при Metro LL  кадрите в теста, където има много физика, са около 25 % повече с GTX460,  отколкото само ако се ползва GTX750Ti. Или в цифри това означава 28 минимални за GTX750 Ti  и 35 минимални при ползване на GTX460  за физика. А ядрото и стига натоварване 38%, което не е никак малко. В същото време GTX750 Ti  се товари на 80-90% и си изчислява всичко друго, но не и физиката. Процесорите на Интел при тоя тест изобщо не могат да се включат. Поне с G860, i3-3220 и Xeon E3-1230V2  кадрите падат до 3-5 и това е някакъв бъг или нещо друго. Информация за него има в нета. Та специално при тая игра, ползата от двете карти е голяма при натоварените сцени със стрелба. А нали целта е точно там да нямаме спад в кадрите? Имам и други игри с PhisX,  които мисля да тествам, пък да видим как ще са там нещата. Преди години ползвах и GTX460+8800GT  за физика, но там разликата между картите бе прекалено голяма и на практика бе все едно, дали ще ползвам 8800GT  за физика или GTX460. А и тогава в тестове из нета се споменаваше точно това - втора карта си заслужава, но нещо по-бързо от 8800GT  за тогавашните стандарти. Та на който му е интересно, да следи какво ще пусна в скоро време.  

Извинявам се пак, че пиша в темата на човека. Ако вземе тая карта, която се вмества в бюджета, едва ли ще сгреши. 

А, Людмиле, сега ти видях поста. Ами аз горе написах какво печеля като минимални кадри. Естествено, че съм сложил картата за проба. Не бих пропуснал подобна възможност. 

Но не разбирам нещо. Ти нямаш тия карти, все ми натякваш/натяквате, че GTX460 била боклук и сега пак го казваш по заобиколен начин, без изобщо да си се замислил, че може да си в грешка.  Само ще ти кажа, че разликата при игри между двете карти при досегашните ми сравнения е от 20 до 60% в зависимост от играта и настройките на играта. Естествено, разликата е по-голяма при ползване на максимални детайли, отколкото при компромиси. И да, това е след клок. Но пък мисля, че си заслужава замяната, защото нито цената на GTX460  е ниска на вторичния пазар, нито пък цената на GTX750Ti  е висока като нова. просто даваш едни 150 лева и получаваш всички позитиви.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кико ти си се прецакал с това микро дъно.Ако беше пълноразмерно и още един дълъг слот щеше да туриш и следващата карта.Да смята химията.Силиция изгражда дълги вериги и е конкурент на Въглерода в тази област. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо, благодаря на всички за отзивите. В крайна сметка се спрях на чисто нов компютър и ще се радвам ако някой се нагърби да ми сглоби един. :) Предпочитам Intel процесор (4 ядрен) и Nvidia видео карта. Благодаря предварително. Също искам да попитам, колко пари мислите, че мога да взема на този компютър:ASRock G31M-VS-SCELERON Dual-Core 2.4 GHzHITACHI 500GB 16MB CachePALIT GeForce 9500GT SUPER 512MB4 GB DDR2 800MHzМисля, че към 200 лева може да му се вземат. Благодаря предварително. ^_^

продаваш ли само видео картата? и ако да колко и търсиш? :clown:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASRock G31M-VS-SCELERON Dual-Core 2.4 GHzHITACHI 500GB 16MB CachePALIT GeForce 9500GT SUPER 512MB4 GB DDR2 800MHzМисля, че към 200 лева може да му се вземат. Благодаря предварително. ^_^

пари мислите, че мога да взема на този компютър:

Даниел Тодоров, даже по-скоро 150-180лв.

Може да му вземе около 250лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...