Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

ivoyordanov

Домашна работа по химия за 9 клас

Препоръчан отговор

Здравейте всички !

Имам домашно по химия под формата на 2 теста .Ако някой може да ми напише решението на някоя от задачите ще бъда много благодарен !

Нямам никаква представа по тоя предмет и никога не съм имал и хубави оценки по него ,но ако можете да помогнете  това  за мен ще е голяма помощ .

Знам ,че ще има коментари като : „Ти нямаш ли си учебници за тази работа  "  "Толкова ли те мързи да си ги решиш  " ,но Ви моля от добра воля .

Хубав ден !

Ето и снимките по темата  :

http://prntscr.com/3d83tt

http://prntscr.com/3d86z9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали си задаваш въпроса:"Докога така ще я караш? Какво очакваш от ходенето на училище и каква база ще имаш за в бъдеше. Естествено нищо лично към теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:Гледам тия две снимки и се чудя на какъв език са написани, щото не е на оня български, дето го разбирам - с моите познания по химия, и тест за предучилищна възраст едва ли бих могъл да реша.  :offtopic_s:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали си задаваш въпроса:"Докога така ще я караш? Какво очакваш от ходенето на училище и каква база ще имаш за в бъдеше. Естествено нищо лично към теб.

Единстения предмет който ми е много труден и по него изобщо не се справям .Очаквах такъв коментар 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единстения предмет който ми е много труден и по него изобщо не се справям .Очаквах такъв коментар 

То си е за теб. Както казах нищо лично. След време като започнеш да работиш или да се занимаваш с нещо в което си вложил усилия и време и ти ще даваш същия коментар. В момента не цениш труда на другите. Освен това решението на този тест няма да промени нищо и ако съм ти учител много лесно ще разбере, че нищо не знаеш по химия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двата теста са лесни.

По варианат 1 :

зад 1 - имаш ги в учебника

зад 3 -  метода на Вюрц го имаш в учебника с уравненията

зад 5 - урока за естерефикация.уравнението е елементарно

зад  - същото.Не виждам какво може да те затрудни - уравнието е елементарно.

По вариант 2 :

същото - всичко го имаш в учебника, включително метода на Марковников.

просто изключи сега компютъра, отвори учебника на съотвените уроци и ще видиш , че всички задачи са ти вътре написани и решени.

Успех на теста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Срещу скромна сума, разни хора от нета решават всякакви домашни и дипломни работи даже пишат.

Намери ги и ще ти свършат работа!

п.п Явно не знаеш, че безплатен обяд НЯМА!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Срещу скромна сума, разни хора от нета решават всякакви домашни и дипломни работи даже пишат.

Намери ги и ще ти свършат работа!

п.п Явно не знаеш, че безплатен обяд НЯМА!

На фирмените семинара се обядва безплатно....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На фирмените семинара се обядва безплатно....

Е ако отиде на семинар по химия може да хапне и пийне, нооооо до тогава трябва да завърши училище :tongue2:  :D  :D :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е ако отиде на семинар по химия може да хапне и пийне, нооооо до тогава трябва да завърши училище :tongue2:  :D  :D :D

За предпочитане с имползуване на собственото си сиво вещество...Щото мама и тате няма да живеят вечно, да го съпортват с кинти, да плаща на други хора да му вършат заданията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето за това отсъствах постоянно от училище.  :D По темата: не очаквай тука някой да ти помогне. Ще получиш само поредния житейски съвет как трябва да учиш всичко каквото ти се даде и да не се оплакваш от това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При частично окисление на първични алкохоли се получава алдехид ,алкохол лишен от водород  (CHO) и вода H2O ,а при пълно окисление карбоксилна киселина(COOH).

Пример

C2H5OH + [O]  се получава CH3CHO  и вода, при пълна CH3COOH и вода

При частично  окисление на вторични алкохоли се получава кетон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето за това отсъствах постоянно от училище.  :D По темата: не очаквай тука някой да ти помогне. Ще получиш само поредния житейски съвет как трябва да учиш всичко каквото ти се даде и да не се оплакваш от това.

Мдаа.... То се вижда как отклониха темата . Знаех си че така ще стане ,но  нали "надеждата  умира  последна "

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мдаа.... То се вижда как отклониха темата . Знаех си че така ще стане ,но  нали "надеждата  умира  последна "

По-скоро потърси в гугъл някой форум по химия или виж дали някой от класа ти не ги е решил вече. Ако пък решиш сам да ги направиш задачите, може да разгледаш този сайт. Има видео уроци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При частично окисление на първични алкохоли се получава алдехид ,алкохол лишен от водород  (CHO) и вода H2O ,а при пълно окисление карбоксилна киселина(COOH).

Пример

C2H5OH + [O]  се получава CH3CHO  и вода, при пълна CH3COOH и вода

При частично  окисление на вторични алкохоли се получава кетон.

Благодаря много !! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много !! :)

Ти къде учиш ?В химична паралелка ли ?Това е доста задълбочена химия ,не смятам че се изучава в СОУ .Ти ли си избра химия ?

Хомоложен ред ,по мое време му казвахме функционална група. :)

http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=20

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти къде учиш ?В химична паралелка ли ?Това е доста задълбочена химия ,не смятам че се изучава в СОУ .Ти ли си избра химия ?

http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=20

Каква химична паралелка като е написал "Единстения предмет който ми е много труден и по него изобщо не се справям"!!!!

Трябва да е нЕкЪФ мазохист, че да се запише по химия и да не разбира от нея :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двата теста са лесни според мен.

...

Успех на теста.

:no-no:

Аз без да съм ги погледнал знам че са много трудни, няма да кажа и безсмислени щото химиците ще ме погнат.

И аз за много работи мога да кажа че са много лесни но едва ли всеки би се съгласил с мен !

Влязох в темата за да видя колко химици има в калдата :D ако нещо ми се наложи в бъдеще. Знае ли човек !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Изомери- химични съединения, който са с еднакъв количествен и качествен състав на молекулите, но имат различна молекулна структура, което обуславя различни свойства.

Пентен.  Това е алкен /ненаситени въглеводороди, наричат се още и  олефини/ . В молекулата си съдържат една двойна връзка ( C=C )

Научаваш хомоложните редове, без тях не може да научиш химията! 

Изписваш молекулата на пентена и гледаш къде може да сложиш двойната връзка.Трябва да знаеш от къде да започнеш номерацията на въглеродните атоми. При алкени, тъй като имаме двойна връзка C=C , номерирането на главната верига става от този край, до който е най-близко C=C връзката.  За главна въглеродна верига се избира най-дългата въглеродна верига, която съдържа C=C връзката.

2. Въглеродния атом е 4 валентен!  Въглеродните вериги могат да бъдат различни видове/ права, разклонена, циклени/, участващите в тях C-at. се класифицират като:

Първичен- когато е свързан само с един друг въглероден атом.

Вторичен- когато е свързан с два други въглеродни атома.

Третичен- когато е свързан с три други въглеродни атома.

Четвъртичен- когато е свързан с четири други въглеродни атома.

Публикувано изображение

В зад.2 б)  В 2,3-диметилпентан има два третични C-at.  В 2,4-диметилпентан също има два третични C-at.

г)   В 3-етилпентан  има един третичен C-at. В 2-метилхексан също има един третичен C-at.

Зад.3  Получаване на алкани. Синтез на Вюрц

Взаимодействие на халогенно производни на алкани с натрий

2R-X + 2Na -> R-R + 2NaX

В твоя случай се получава симетричен алкан с удвоен брой въглеродни атоми в сравнение с алкиловия остатък R.

Седни и си научи, доста материал си изпуснал. Дадох ти насоки за една малка част от задачите.

Алкохоли и феноли

Не, не е точно така. За да не пиша излишно :

Функционална група

Хомоложен ред

Аз без да съм ги погледнал знам че са много трудни, няма да кажа и безсмислени щото химиците ще ме погнат.

Всичко, което ни заобикаля е химия, това включва и нас самите. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...