Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

AMD fanatic

Въпрос за тази конфигурация и предложения

Препоръчан отговор

Добър ден,искам да ви попитам за тази комфигурация от ардес http://ardes.bg/computers/desktop-pc/Ardes+Light+Games+Machine-55541 , качественна ли е и става ли за по съвременни игри като ; BTF4 NFS-RIVALS и др. пс:искам всички ваши орговори , а и ако може ми предложете по добра за до 900 лева максимум (но на изплащане сум решил) . Мерси предварително и чакам отговори :) :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам имате компютър харда ще може ли да се ползва ?  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това готовото като изключим видеокартата хич не е добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

извинете за закъснението и благодаря за за новата.конфиг. хареса ми много .пс: другият хард не става занищо.80 гб.. :Dпс:а защо готоватаконфиг. не е добра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

извинете за закъснението и благодаря за за новата.конфиг. хареса ми много .пс: другият хард не става занищо.80 гб.. :Dпс:а защо готоватаконфиг. не е добра?

По-слаба е.Освен видеото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е да знам че е по слаба но за тези пари мисля че е супер :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да кутията ти харесва.Ако е тя пък и да е,е скапана. :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За парите си не е лоша. Ако можеш да отделиш още някой лев виж предложението на Нико_

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За парите си не е лоша. Ако можеш да отделиш още някой лев виж предложението на Нико_

а от никем може ли да се пазарува на лизинг

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, ако мислиш, че за 790 лв. се взима Pentium, купи си я. А и с тези 2 плочки по 2 ГБ РАМ си за никъде. Казал си, че максималния бюджет е 900 лв. и мисля, че съм ти предложил оптималния вариант за тези пари. А 750TI е по-добра от 260X. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ganio, напротив, за парите си е лоша. Сложили са Green диск, слаб(сравнително) процесор, 2х2ГБ памет на единствените два слот и т.н. Ако трябва да се свали цената може и така:

ASUS H81M-K, H81, DDR III 1600/1333/1066, VGA, DVI, LGA1150  INTEL CORE i3-4130, 3.40GHz, 3MB, BOX, LGA1150  GEIL 4GB DDR III 1600 /BULK/  TOSHIBA 500GB 7200rpm 32MB SATA III, DT01ACA050

PALIT 2048M GTX750Ti StormX Dual PCI-E 3.0  COOLER MASTER GX 450W, Active PFC    COOLER MASTER ELITE 371 BLACK, w/o PSU                    Крайна цена 827,11 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, ако мислиш, че за 790 лв. се взима Pentium, купи си я. А и с тези 2 плочки по 2 ГБ РАМ си за никъде. Казал си, че максималния бюджет е 900 лв. и мисля, че съм ти предложил оптималния вариант за тези пари. А 750TI е по-добра от 260X.

не аз просто коментирах за готовата , имаче знам че тази която ти си ми предложил е много хубава и ти благодаря и съм се запътил.точно към нея :)а и не разбрах от никем може ли да се вземат поруктите на лизинг?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изобщо не е супер с тоя Пентиум. Да не говорим и за паметта от 2х2 GB, която заема и двата слота за RAM  памет, та ако искаш да добавяш още, ще трябва или да продадеш двете плочки или да махнеш  едната и да караш примерно с 2+4 GB. Ако играеш тия нови игри, за някои от тях 4 GB RAM  са малко. Примерно при CoD GHOST  изискването е за 6 GB RAM.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изобщо не е супер с тоя Пентиум. Да не говорим и за паметта от 2х2 GB, която заема и двата слота за RAM памет, та ако искаш да добавяш още, ще трябва или да продадеш двете плочки или да махнеш едната и да караш примерно с 2+4 GB. Ако играеш тия нови игри, за някои от тях 4 GB RAM са малко. Примерно при CoD GHOST изискването е за 6 GB RAM.

Съгласен съм :)А да ви попитам амд или нвидиа и защо?
а ще може ли да се замести видео картата със някоя амд ? защото ги предпочитам повече от нвидиа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм :)А да ви попитам амд или нвидиа и защо?а ще може ли да се замести видео картата със някоя амд ? защото ги предпочитам повече от нвидиа

SAPPHIRE HD7850 2GB GDDR5 DUAL-X OC или малко по-скъпата 265, но аз бих предпочел 750TI, понеже е с производителността на 7850, но е по-тиха и по-икономична. Имаше и някакви други екстри, в една тема Кико ги беше споменал, но ако не го мързи да разкаже и тук или му врътни едно ЛС! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

R7 265 е от класа на 750Ti. Специално Palit STORMX DUAL e малко по-бърза, понеже е фабрично клокната почти до максимума на възможностите, но ако клокнеш 265-ицата ще се изравни, че и надмине. Ако не ти се занимава с клок вземай предложената 750Ti.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да вземеш с i5, но като за начало само с 4GB RAM.I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150ASUS H81M-K /11504GB DDR3 1600 GEIL /BULK500G SG 3Y WARR SATA 6G/7200PALIT GTX750TI STORMX DUAL 2GFD CORE 1000 MICRO ATX BLACKPSU CHIEFTEC A-135 400W APS-400SОбща стойност - 922.26 лв. с ДДС http://nikem-bg.net/cart/49716p1r50560p1r46473p1r48132p1r51099p1r46457p1r1080p1rf.html

Ако държиш на АМД карта колегите вече са ти казали 7850 или R7 265, които са на същата цена като 750ti.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не аз просто коментирах за готовата , имаче знам че тази която ти си ми предложил е много хубава и ти благодаря и съм се запътил.точно към нея :)а и не разбрах от никем може ли да се вземат поруктите на лизинг?

може , от офис на фирмата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ахам мерсиа никем има много отрицателни мнемия това така ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иди в sky. Цените са същите, а и репутацията им е по-добра. Аз и от Никем съм доволен, пращал съм гаранционни RAM и видеокарта и ги смениха с нови без никакво мрънкане и т.н. както и в Скай не съм имал проблем с гаранционното обслужване, което не мога да кажа за една местна фирма, за това предпочитам да пазарувам по Интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, което си заслужава при GTX750Ti  е ниския шум, възможността за още малко клок. Примерно аз постигнах още 5-6% увеличение на кадрите. Палитката идва с програма за клок, но може да се ползва и всяка друга. В игри ядрото достига и минава 1400 MHz, като средно държи около 1380-1390, а паметта при моята бройка достига 6400 MHz,  но при други тестове съм виждал на 6480 и на 6200. Зависи от бройката.  Та това е за максимума, който може да се изстиска. Промяната на напреженията не променят нещата, защото картата няма допълнително захранване. Друго, което си заслужава при картите на NVIDIA  след 6-та серия е поддръжката на Shadowplay. Той дава възможност за запис на клипове при игра с високо качество при 1920х1080 и 50 Mbit/s битрейт без загуба на кадри и без засечки. Всъщност има и опция, която записва във фонов режим последните няколко минути игра. Може да се настрои това време в зависимост от предпочитанията, но стандартно е 5 минути. Тогава ако си изиграл нещо интересно и искаш да го запишеш, то е вече записано във фонов режим  във временна папка и чрез комбинация от клавиши го записваш наистина на хард диска.  Shadowplay  дава възможност и за стримване на видео при игра на сайта Twith.tv, както и на стриймване към конзола на NVIDIA Shield Публикувано изображение, което нe ми е много ясно, защото не ползвам такива джаджи за игри.  Освен всичко, картата има поддръжка и на PhisX,  а това означава, че игри като MetroLL и 2033  могат да се играят по-добре с включена опция  "Advanced PhisX". Освен това тая карта е доста бърза при Crysis 3. Току що направих същия тест, към който Людмил даде линк в една друга тема, че ми стана интересно колко може палитката спрямо пета серия на NVIDIA. Направих същите настройки от сайта - всичко на VeryHigh  с FXAA и 1920х1080. Получих средни 31 фпс, ползвайки същия начин на минаване от клипа на Guru3D. Ето и какво получават те с останалите тествани карти:

Публикувано изображение

Както се вижда, аз получавам кадри колкото HD7870 и GTX660. Ами това е за картата, което мога да кажа. 

ПП: Да не се остане с впечатление, че Палитката се клоква само 5%. Не, спрямо стандартната GTX750Ti  ядрото работи на 24% по-висока базова честота, а паметта на 18%. Което си е добро постижение, без това да води до високи температури и шум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като предлагате все конфигурации от тези фирмички с евтини части. Поне кажете как стоят нещата с гаранционното обслужване, за чия сметка се изпращат компонентите за гаранционен сервиз, колко време се бавят в сервиза и подобни.

Ако примерно човека е от Варна, доставката излиза 30+ лв. и ако не знае коя част му е за ремонт, трябва прати цялата конфигурация и за връщане пак и излиза доста солено.

Ако сте от София има смисъл, но ако сте далеч........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А като плати 200 лв. отгоре в някой местен гараж мислиш ли че ще има по-добро гаранционно обслужване?

Аз поне не съм склонен да пълня нечия алчна гуша дето ще купи от точно тези фирмички частите и пак на тях ще ги прати ако има нещо.

Реално плащаш заплатата на поредния посредник които утре въобще не се знае дали няма да е фалирал.

Да не говорим че на това което е посочил автора а и въобще готовите конфигурации им е съкратена гаранцията

а и не може да го отвори и да прати само определена част а трябва да влачи цялата машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като предлагате все конфигурации от тези фирмички с евтини части. Поне кажете как стоят нещата с гаранционното обслужване, за чия сметка се изпращат компонентите за гаранционен сервиз, колко време се бавят в сервиза и подобни.

Ако примерно човека е от Варна, доставката излиза 30+ лв. и ако не знае коя част му е за ремонт, трябва прати цялата конфигурация и за връщане пак и излиза доста солено.

Ако сте от София има смисъл, но ако сте далеч........

За последно пращах лични компоненти за ремонт през далечната 2006 година. Бях си взел конфигурация от местна фирма, където ме закара един колега и ония уж били негови приятели. Да де, ама ме метнаха с почти всички части и единствено кутията, музиката и клавиатурата бяха тия, дето поръчах. Както и да е, аз след около година разбрах, че видеокартата FX5200  е боклук и реших да я сменя с една GF6600 , След клок тя изгоря.   :P  Върнах им я и те я пратиха в...София. Чаках една или две седмици, вече не си спомням. Накрая ми я подмениха. През това време ми бяха дали една готина Radeon.  Поне това направиха. преди това обаче ме удари гръм и изгори лан картата на дъното. За щастие само нея, а в последствие след години разбрах, че съм имал проблеми и с някои от слотовете по дъното. Отидох в магазина, а ония ми викат, че ще пратят дъното, ама щял съм да бъда доста време без компютър, пък и не било сигурно, дали ще признаят гаранцията. Затова ми препоръчаха да си купя отделна лан карта от тях за 10 лева, както и направих. Това добре, но старото ми гаранционно HDD Хитачи също взе да трака зимата. Отивам при тях, а ония пак ми излизат с номера, че ала-бала. Затова било по-добре да им го продам за 30 лева и да понадя за един Seagate ( който си бачка и досега да му се невиди :P). Така и направих. Та в тая фирма, макар да е местна, успях да сменя само една видеокарта, нищо друго. Накрая се отказах да купувам от тях, освен някои дребни неща, като охлаждане за s.478 и клавиатури.  Та де камилата, де камиларя, не знам. Все от трън та на глог с тоя хардуер. То да не се случва. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...