Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

N1K17Y

Как да свържа CD-то от стария, на новия компютър

Препоръчан отговор

Здравейте, проблема е, че като си взимах компютър не си взех никаква двд или сд записвачка, просто защото реших, че е безполезна, но сега ми трябва, а нямам. Понеже на старият компютър имам реших да не си купувам, а просто да я прехвърля в новия комп. НО не знам как да го направя  :D  Нямам абсолютна никаква представа каква е записвачката, САТА, АТА и подобни, не че и разбирам от това де. Компютъра е на 4-5 години.пише само Дигитал не нея. Знам, че не давам никаква информация, но това знам само.

Дъното е http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-F2A55-M-LK2-PLUS--FM2

Ако някой може да помогне го УМОЛЯВАМ да обясни как и, ако може да е по-подробно и на разбираем език, защото, както казах не разбирам много, много. Четох теми които имаше, някакви молекси, конектори, мастър, слейв, но се съмнявам, че ще успея. Ще съм благодарен на всеки, който помогне. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е разликата. Ако CD-то на стария компютър е с кабел, като десния , ще можете да го преместите на новия си компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Избирай си някой от тия клипове,гледай и се учи. Не е никак трудно.

Колкото до свързващите кабели,има два вида-САТА и АТА. Като АТА устройства вече не се произвеждат.

Публикувано изображение

Червеният кабел е САТА.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно оптичното устройство е старо и ползва ATA (IDE) интерфейс. Той изглежда така:

Публикувано изображение

Начинът да се свърже към такова дъно е с преходник, има такива към USB. Има го обаче и моментът, че ново оптично устройство със SATA интерфейс струва около 30 лева - така че изборът е между кабел/преходник за 10-15 лева и ново оптично за 25-30.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да значи е АТА. Изглежда точно както снимката от killchain. Ами явно ще купя ново със САТА. Благодаря ви за бързите отговори, като го купя сигурно пак ще пускам тема как да го свържа, ако тази е заключена  :D  Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното има само SATA конектори. Значи устройството е със SATA. Новите дънни платки са само със SATA. По логика трябва да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да значи е АТА. Изглежда точно както снимката от killchain. Ами явно ще купя ново със САТА. Благодаря ви за бързите отговори, като го купя сигурно пак ще пускам тема как да го свържа, ако тази е заключена  :D  Поздрави

Ами как бе момче,как да го свържеш? Единият край на САТА кабела в дъното,другият край на САТА кабела-в устройството.И пускаш и един кабел от захранването,да му подадеш ток.Толкова.

Бях ти написал един линк.Изгледа ли поне едно от клипчетата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами как бе момче,как да го свържеш? Единият край на САТА кабела в дъното,другият край на САТА кабела-в устройството.И пускаш и един кабел от захранването,да му подадеш ток.Толкова.

Бях ти написал един линк.Изгледа ли поне едно от клипчетата?

Явно не е колега. Добре, че първо пита и после пипа, че нали знаеш какво става иначе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре да викне някой приятел,който разбира и да му покаже как стават нещата и другия път да си го направи сам!

Иначе е лесно на думи,но когато човек не разбира и сто пъти да му го обясняваш няма да го разбере! ;)

Поне да беше видял клипчетата,които колегата е пуснал по горе!

Друго като идея може да му препоръчам да си вземе портабъл записвачка и няма да се занимава излишно! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изгледах клиповете и мисля, че го схванах, някой да каже дали съм прав. Просто трябва да купя един САТА кабел да свържа CD-то към дъното, а този кабел, oтзахранването ли трябва да стърчи :D  (знам, че тъпи въпроси задавам, ама го правя за пръв път и не знам. Едва ли и вие сте се родили знаещи) говоря за този от който, трябва "да му подам ток" А САТА кабел от някой магазин за компютри и аксесоари ли да го взема ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изгледах клиповете и мисля, че го схванах, някой да каже дали съм прав. Просто трябва да купя един САТА кабел да свържа CD-то към дъното, а този кабел, oтзахранването ли трябва да стърчи :D  (знам, че тъпи въпроси задавам, ама го правя за пръв път и не знам. Едва ли и вие сте се родили знаещи) говоря за този от който, трябва "да му подам ток" А САТА кабел от някой магазин за компютри и аксесоари ли да го взема ?

Добре си схванал. Ако си със старо захранване може и да го нямаш този кабел и да ти трябва преходник обаче. Но шанса за това е направо минимален вече.И да, от компютърни магазини, лев-2-3 струва някъде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването е това: http://nikem-bg.net/computer-components/CM-K280-W-ELITE-500W/picture.html идваше с кутията. Благодаря на всички отново. Утре ще поръчам CD-то, като го доставят ще го сложа и стискайте палци, да си тръгне без проблем.  Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да имаш в кутията с дъното 2 SATA кабела. Освен ако не си сложил два харда или тези от никем са ти го спестили (ако те са я асемблирали) би трябвало единя да седи в кутията и да те чака да си вземеш оптично :) 

Поздрави :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да имаше в кутията САТА кабел, но проблема ми сега е друг  :(  Когато е сглобяван компютъра, са вързали всички кабели за да не се размятат със свински опашки. Искам да питам могат ли да се махнат, както са сложени или трябва да ги срежа, да взема кабелите които трябват и да купя нови за да ги вържа пак ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да имаше в кутията САТА кабел, но проблема ми сега е друг  :(  Когато е сглобяван компютъра, са вързали всички кабели за да не се размятат със свински опашки. Искам да питам могат ли да се махнат, както са сложени или трябва да ги срежа, да взема кабелите които трябват и да купя нови за да ги вържа пак ?

Да може да срежеш свинските опашки и да си сложиш нови. Те също са доста евтини. Само внимавай като слагаш новата свинска опашка да не претегнеш много кабелите, защото ще ги нараниш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си играй да ги режеш,ами направо слагаш по още една-две-колкото е необходимо свински опашки,да закрепиш  новият кабел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си играй да ги режеш,ами направо слагаш по още една-две-колкото е необходимо свински опашки,да закрепиш  новият кабел.

САТА кабела е вързан със всички останали, а така е много къс и не може да стигне до CD-то, затова ще трябва да махна старите опашки да си издърпам САТА кабела и този към захранването за да ги свържа, а останалите пак да ги нареждам, за да не се пречкат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

САТА кабела е вързан със всички останали, а така е много къс и не може да стигне до CD-то, затова ще трябва да махна старите опашки да си издърпам САТА кабела и този към захранването за да ги свържа, а останалите пак да ги нареждам, за да не се пречкат.

След като знаеш какво трябва да правиш,защо изобщо задаваш въпроси,на които знаеш отговорите,защото те са пред очите ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като знаеш какво трябва да правиш,защо изобщо задаваш въпроси,на които знаеш отговорите,защото те са пред очите ти.

Не знаех дали мога да махна свинските опашки просто като ги издърпам или ще трябва да купя нови, а старите да ги отрежа, но вече разбрах

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знаех дали мога да махна свинските опашки просто като ги издърпам или ще трябва да купя нови, а старите да ги отрежа, но вече разбрах

Не можеш да ги дърпаш, просто ги режеш и си купуваш нови.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...