Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Relic_hunter

Предложете добра геймърска конфигурация

Препоръчан отговор

Здравейте.  
Сегашната ми конфигурация е следната:
Дъно: FoxConn А74ML
Процесор: Amd Athlon II X2 260 3.20GHz
RAM: 3GB DDR3
Video: Nvidia GeForce GT 220 1GB
Хард диск: 1TB 32MB SATA II
=================================================================

Новата конфигурация, която искам (само кутията и това вътре търся - без периферия), (монитор, мишка и прочие - имам) ще се ползва най-вече
за игри от типа:
Counter-Strike 1.6, CS:Global Offensive, Aliens vs Predator 2010,
Dead Island Riptide, Call of Duty Modern Warfare 3, Sniper Ghost Warrior 2 (това
са някои от игрите които имам) а надявам се, че с новата конфигурация ще мога
да опитам и Crysis 3 (пък дори и да е на намалена графика и настройки) :)
Не е задължително да пускам игрите на макс графика (1920х1080р), и на по-малка става, но въпроса е FPS да по-високо и стабилно
Бюджета ми е 960лв. (макс 1000)

Като за някои от частите имам условия:
Дъното да е на Asus - това за мен е най-добрата макра що се отнася за дънни платки.
Процесора Intel
Видео: Нещо на Nvidia GeForce или Asus GeForce
RAM 8GB DDR3
Хард диск - Seagate Barracuda 1000GB 7200 64MB SATA 3 - 110 лв. Outmax

Надявам се, че не съм поставил невъзможна задача.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.kaldata.com/forums/topic/226517-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D1%8E%D1%82%D1%8A%D1%80-%D0%B7%D0%B0-%D0%B8%D0%B3%D1%80%D0%B8-%D0%B4%D0%BE-1000-%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B0/ виж тази тема..

BB код:

Обща стойност - 963.83 лв. с ДДС
Можеш да ползваш старият си харддиск

Погледни и тези видеокарти от емаг:
Gigabyte NVIDIA GeForce GTX 660 WINDFORCE 2X

MSI NVIDIA GeForce GTX 750 Ti OC  

Не знам обаче дали след 40 минути още ще са на промоция..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако са само описаните игри(без "кризата"), проблема се решава като смениш офисната видеокарта, с някоя по-производителна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност докато чаках някакви отговори по темата - влязох в сайта и си направих една примерна конфигурация и ето я и нея:http://nikem-bg.net/cart/47421p1r1192p1r46943p1r46928p1r46672p1r50811p1rf.html  Тези части ми се струват добри, но само

за всеки случай да попитам - дъното и процесора които съм избрал дали са съвместими едно с друго (все пак не съм толкова

запознат с нещата) Ориентирах се, че и на двете има LGA 1155 но все пак.. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре да пише LGA 1150 :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми то тая конфигурация няма захранване и кутия и няма да тръгне. Охлаждане не ви трябва процесора като си го вземете идва с такова, а този процесор не може да се клоква. За този бюджет ако искате да клоквате трябва да минете на АМД. РАМ-та също е безмислено скъпа.Ако вземете конфигурацията предложена от mrazqmakaroni няма да сбъркате. -JAX- също ви е предложил по-добър вариант от вашата конфигурация, но процесора в конфигурацията на mrazqmakaroni е по-добър. Видеокартата е същата. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако вземете конфигурацията предложена от mrazqmakaroni няма да сбъркате. -JAX- също ви е предложил по-добър вариант от вашата конфигурация, но процесора в конфигурацията на mrazqmakaroni е по-добър. Видеокартата е същата. ;)

Няма как да не е сложил по-добър процесор като има едни 100 кинта, които е спестил от хард диск :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 989.89 лв. с ДДС
Оптималното според мен. Ако можеш да си ползваш стария хард диск, смени захранването с PSU CM GX 450W APFC, а кутията с N200. От i3 не виждам смисъл, щом в бюджета влиза i5, или ако ще е i3 поне да е Haswell. С i5-4440+750Ti ще играеш всичко на висока резолюция, стига да не изнасилваш детайлите много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 989.89 лв. с ДДС
Оптималното според мен. Ако можеш да си ползваш стария хард диск, смени захранването с PSU CM GX 450W APFC, а кутията с N200. От i3 не виждам смисъл, щом в бюджета влиза i5, или ако ще е i3 поне да е Haswell. С i5-4440+750Ti ще играеш всичко на висока резолюция, стига да не изнасилваш детайлите много.

Захранването, което си предложил с кутията не е добро в случая. Дъното няма HDMI, а хард диска по мое мнение е кофти и е по добре за тези пари да се вземе един син WD. Що се отнася до процесора, аз предложих Haswell, само че i3, който в случая няма как да не му върши перфектна работа за всички изброени игри и за още други (казвам го от личен опит).

ПП: Такава I3-ка (4330) подкарва Crysis само на вградено видео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването, което си предложил с кутията не е добро в случая. Дъното няма HDMI, а хард диска по мое мнение е кофти и е по добре за тези пари да се вземе един син WD. Що се отнася до процесора, аз предложих Haswell, само че i3, който в случая няма как да не му върши перфектна работа за всички изброени игри и за още други (казвам го от личен опит).

Ако може направо да предложиш твоя конфигурация,за да стане по-ясно.Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако може направо да предложиш твоя конфигурация,за да стане по-ясно.Благодаря.

Малко по-нагоре съм я предложил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам смисъл да се слага i3,при положение че в бюджета може да влезе и i5.

Предимствата на Сийгейт е гаранцията от 3 години.

В конфигурацията предложена от уважаемият Нико_ паметта е с по-добри латенции.

Конфигурацията му едва ли ще харчи повече от 100-120 вата,така че и захранването,колкото  ида е смотано,ще върши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен не е добър вариант, но това си е само моето мнение и не го натрапвам на никой.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какъв личен опит имаш, ама говориш пълни глупости и се изказваш неподготвен. Захранването ще е абсолютно достатъчно, запознат ли си качествата му, запознат ли си процесора и видеокартата колко вата харчат? И ако можеш да ми кажеш какво от това като дъното няма HDMI? А и не виждам автора да го е дал като изискване! Диска дали ще е SG, WD, Toshiba за мен лично е все тая. Всеки предпочита различни марки. А пък това, че вграденото видео на i3 ще подкарва Crysis 3 въобще няма да го коментирам. От това ти изречение разбирам, че си ''играл'' играта и че си ''имал'' контакт до i3.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PC-то, което ползвам в момента е с въпросния i3-4330. Бих направил едно видео, но ОС, която ползвам е Линукс. Когато взех пц-то пробвах доста игри като никъде не съм казал, че Crysis 3 върви перфектно, а казах че я подкарва, защото исках да кажа, че вграденото видео не е лошо. Мисля, че първата версия на играта вървеше с вградено видео с минимум ефекти и т.н.

Предлагам да не спамим повече и да оставим човека да реши сам кое би му било по-удачният вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

само че i3, който в случая няма как да не му върши перфектна работа за всички изброени игри и за още други (казвам го от личен опит).

За игри, нищо по-малко от i5. i3 може и да върши някаква работа, но за игри, минимум i5. Всичко под него са компромиси. Говоря от геймърски и личен опит.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
715лв.
--------------------------------------------------------------
1000лв.

Minimum / Average - Battlefield 4, High at 1080p - AMD Radeon R7 265

46 fps / 53.66 fps

Minimum / Average - Battlefield 4 - Nvidia GeForce GTX 750 TI

35 fps / 46.83 fps

-----------------------------------------------------------------------------------------

Minimum / Average - Crysis 3, High at 1080p - AMD Radeon R7 265

30 fps / 45.68 fps

Minimum / Average - Crysis 3, High at 1080p - Nvidia GeForce GTX 750 TI

22 fps / 34.33 fps

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...