Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Ан0НиМеН

Проблем с IP адреси.

Препоръчан отговор

Здравейте, използвам рутер и Wi Fi-ми е без парола (ясно ми е че има не желани свързани към него) в най-скоро време ще задам парола, но това сега не е важно ... Въпросът ми е че напоследък ми излиза предупреждението Конфликт с IP адреси ясно е че е някои който е свързан към мрежата ми, но каква е ползата от това, че имат и използват моето IP свързани с един рутер  ?

Благодаря предварително на всички отговорили в тази тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, използвам рутер и Wi Fi-ми е без парола (ясно ми е че има не желани свързани към него) в най-скоро време ще задам парола, но това сега не е важно ... Въпросът ми е че напоследък ми излиза предупреждението Конфликт с IP адреси ясно е че е някои който е свързан към мрежата ми, но каква е ползата от това, че имат и използват моето IP свързани с един рутер  ?

Благодаря предварително на всички отговорили в тази тема.

Ползата им е,че си имат интернет...гратис.Другата полза е,че ако направят някаква беля по интернет,ще търсят теб за виновен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфликт на адреси става ако изрично се зададат еднакви адреси на две и повече устройства или пък ако DHCP по някаква причина греши. Windows известява, че в същата локална мрежа има друго устройство със същия локален адрес.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползата им е,че си имат интернет...гратис.

това ясно ама защо си сменят ИП-то със моето . Ето едно мое предположение че като имам еднакви ИП-та с един рутер единя вижда в какви сайто посещава другия и обратното или нещо друго. Знам ли аз  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отваряш 192.168.0.1 или 192.168.1.1 логваш се слагаш парола и MAC address-а който ти трябва да има достъп до мрежата и успех да се свърже!Още повече ,ако на логин менюто си оставил deafult settings промени да не са "админ" "админ" за сигурност.Грешката се получава може би заради това ,ако е задал същия amac address на неговата лан карта и при опит да се свържеш дава конфликта,Направи горните неща които ти написах и не му мисли :)

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфликт на адреси става ако изрично се зададат еднакви адреси на две и повече устройства или пък ако DHCP по някаква причина греши. Windows известява, че в същата локална мрежа има друго устройство със същия локален адрес.

Както казах, че има доста хора около мен които си дърпат безплатен интернет и този конфликт не се случи за първи път така че мисля, че някой нарочно въвежда моето ИП, но защо ??? в по горния си пост дадох моето мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То ти си в чуждия рутер а не те! Тръгнал си на всичкото отгоре и помощ да търсиш. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То ти си в чуждия рутер а не те! Тръгнал си на всичкото отгоре и помощ да търсиш. :)

До колкото разбирам от първия му пост рутера  е негов ? " в най-скоро време ще задам парола""

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо да не е мой ???

А и мисля, че за този въпрос няма значение при кой е рутера и нека припомня какъв беше въпросът ми ''Какво ще се случи ако два или повече хора са зад един рутер и едни и същи IP-та какво може да излезе от това ???''

Във случая говорим за моя рутер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо да не е мой ???

А и мисля, че за този въпрос няма значение при кой е рутера и нека припомня какъв беше въпросът ми ''Какво ще се случи ако два или повече хора са зад един рутер и едни и същи IP-та какво може да излезе от това ???''

Във случая говорим за моя рутер.

И аз Колега почвам да се съмнявам, че рутера е твой.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз Колега почвам да се съмнявам, че рутера е твой.

Офф вече ми омръзна от обяснение създадох тази тема от любопитсво, а какви отговори получавам ,,,,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако рутера раздава адреси през DHCP протокол, то няма как да имате еднакви адреси, освен ако самия протокол не гафи, както каза някой от колегите по-горе. Прикачи малко снимков материал от настройките на рутера (страниците с DHCP, Client list, Wireless settings), а също и шот на тоя Конфликт на адреси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако рутера раздава адреси през DHCP протокол, то няма как да имате еднакви адреси, освен ако самия протокол не гафи, както каза някой от колегите по-горе. Прикачи малко снимков материал от настройките на рутера (страниците с DHCP, Client list, Wireless settings), а също и шот на тоя Конфликт на адреси.

Всъщност може. Зависи от имплементацията, но ако едната машина се приспи, маршрутизатора може да реши да даде нейното ИП на друга, току що включила се

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Логично. Аз нали съм малко смотан и изхождам от тва, че моите машини никога не ги изклюючвам, ама де да се сетя, че не всички са така. Но така или иначе Ако една се приспи, а адреса и се даде на друга, то когато първата се включи, би следвало да ѝ се даде друг адрес? Изключвам address reservation в случая като опция, която автора ползва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Логично. Аз нали съм малко смотан и изхождам от тва, че моите машини никога не ги изклюючвам, ама де да се сетя, че не всички са така. Но така или иначе Ако една се приспи, а адреса и се даде на друга, то когато първата се включи, би следвало да ѝ се даде друг адрес? Изключвам address reservation в случая като опция, която автора ползва.

Хм, не, тя си помни адреса (случва ми се с hibernate). Но пак казвам че зависи от настройки на сървъра както и неговата софтуерна имплементация

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека момчето даде снимки, пък да видим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...