Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Иван М.

Избор на пасивен суб

Препоръчан отговор

Здр. искам да си закупя пасивен суб за домашни условия  с бюджет до 200лв., стъпалото ми е PHILIPS 2 по 200W във момента имам свързана колона REGENT две 12'' към стъпалото  не знам мощността и, но свири наистина прилично,но басът е минимален та стигнах до извода за суб. Благодаря ви предварително !! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... стъпалото ми е PHILIPS 2 по 200W ...

А има ли изход за "пасивен суб"? 

Най-добре дай точен модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А има ли изход за "пасивен суб"? 

Най-добре дай точен модел.

Ами стъпалото е PHILIPS DC POWER amplifier 380

a във какъв смисъл дали има изход за суб  ;)

Ако ще даваш мнение може ли малко по бързо !  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

a във какъв смисъл дали има изход за суб  ;)

В буквален:

Публикувано изображение

Как иначе смяташ да го свържеш?

ПП. Ако отзад изглежда така:

Публикувано изображение

няма да стане това, което си замислил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В буквален:

Публикувано изображение

Как иначе смяташ да го свържеш?

ПП. Ако отзад изглежда така:

Публикувано изображение

няма да стане това, което си замислил.

ами да отзаде изглежда точно като 2-та снимка а каква е причината да не може  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а каква е причината да не може  :)

Казах ти защо - нямаш изход за пасивен субвуфер. Не можеш просто да ръгнеш кабела в свободната двойка изходи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казах ти защо - нямаш изход за пасивен субвуфер. Не можеш просто да ръгнеш кабела в свободната двойка изходи

аха благодаря все пак, а би ли ми предложил какво да свържа вместо суб 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма нискочестотен изход за субуфер. Но можеш да свържеш суб през звуковата карта на компютъра ти или през вход на ниско ниво, забравих как се казваше.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами да отзаде изглежда точно като 2-та снимка а каква е причината да не може  :)

Усилвателят е шириколентов.Най-уместно е да му намериш трилентови колони,които са с пасивен филтър,за всеки говорител.Тогава ,ще имаш добър бас и приличен звук...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PHILIPS DC POWER amplifier 380 е със кораво тороидално захранване, по 4 транзистора ТО3 на канал с огромни радиатори и  вади 2Х100W на 8 омов товар и щом няма бас със 12" колони пък даже и да са REGENT, значи собственика им или е глух или има някакъв проблем със самия амп или колоните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Усилвателят е шириколентов.Най-уместно е да му намериш трилентови колони,които са с пасивен филтър,за всеки говорител.Тогава ,ще имаш добър бас и приличен звук...

Благодаря все пак :) 

PHILIPS DC POWER amplifier 380 е със кораво тороидално захранване, по 4 транзистора ТО3 на канал с огромни радиатори и  вади 2Х100W на 8 омов товар и щом няма бас със 12" колони пък даже и да са REGENT, значи собственика им или е глух или има някакъв проблем със самия амп или колоните.

На 14 съм и не ги разбирам тия неща колкото вас, но всеки си е с мнението за неговата музика, а и колоната е 1 с 2 12'' не са 2 колони, а и говорителите не са басови или пък високи, а среди , но има проблем със стъпалото и той е че 2-ят канал работи на max, но пръщи! Но няма значение благодаря много за мнението !!!   ;)

Благодаря все пак :)

На 14 съм и не ги разбирам тия неща колкото вас, но всеки си е с мнението за неговата музика, а и колоната е 1 с 2 12'' не са 2 колони, а и говорителите не са басови или пък високи, а среди , но има проблем със стъпалото и той е че 2-ят канал работи на max, но пръщи! Но няма значение благодаря много за мнението !!!   ;)

И все пак според теб, ще има ли смисъл от някакъв допълнителен бас ?? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И все пак според теб, ще има ли смисъл от някакъв допълнителен бас ?? 

Вариантите са следните:1. Поправят ти единия канал,на усилвателя и си купуваш две хубави трилентови колони.2, Ако не може да се поправи или е много скъпо,което не оправдава разхода,можеш да използваш само единия канал,за усилвател на субуфър.Но не с тези средночестотни говорители,които не могат да дадат задоволителен бас.За да свири обаче само  баса,в колоната трябва да има пасивен нискочестотен филтър или друг по хубав вариант е,направа на допълнителен такъв активен електронен филтър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако единият ти канал пръщи, вариантите са следните :

1. Имаш много голям ток на покой.

2. Сменяш всички електролити около стъпалото. Без тези на захранването, които са след греца.

3. Разкарваш потенциометър, предусилвател, тонкоректор и му пускаш сигнала директно.

Ако не чуваш бас, то колоната ти не е направена като хората. Не си купувай разни субуфери, че тотално ще омажеш "картината".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

2. Сменяш всички електролити около стъпалото. Без тези на захранването, които са след греца.

3. Разкарваш потенциометър, предусилвател, тонкоректор и му пускаш сигнала директно.

Ако не чуваш бас, то колоната ти не е направена като хората. Не си купувай разни субуфери, че тотално ще омажеш "картината".

Едно пояснение само, без да се обижда питащият!

На момчето не му е необходимо да прави нищо, защото не знае елементарни правила в тази област. Нещата не се правят само с мерак, а със знания, приятел. И с много практика.  Нищо не можеш да направиш по твоя въпрос. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

благодаря за информацията не не няма да се харча  ;)

На момчето не му е необходимо да прави нищо, защото не знае елементарни правила в тази област. Нещата не се правят само с мерак, а със знания, приятел. И с много практика.  Нищо не можеш да направиш по твоя въпрос. 

много правилно няма значение все пак важното е че  изразявате мнение по въпроса, за което съм много багодарен !!! ;)  ;)  ;)

ами колоната си е оригинална няма нищо барнато по нея, с оригиналните говорители си е.Не бас има, но мисля че е слабичък !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

12 инчов бас да ти идва слабичък... Абе нещо кутията и самата колона не е направена като хората. Или си глух. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става ли да качите една -две снимки на говорителите от колоната,че нещо ми стана интересно що за "Ригент"  е това?

На задния капак има  стотина винта за дърво, отвиват се, и капака отзаде лесно пада.Само не дърпайте силно,че кабела е къс и ще се скъса.Снимат се надписите на говорителите, и капака се връща на мястото му,нищо сложно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

12 инчов бас да ти идва слабичък... Абе нещо кутията и самата колона не е направена като хората. Или си глух. :D

хах ами по принцип каквото и да говорим друго е да се чуе !!!  :D  :D  :D

Става ли да качите една -две снимки на говорителите от колоната,че нещо ми стана интересно що за "Ригент"  е това?

На задния капак има  стотина винта за дърво, отвиват се, и капака отзаде лесно пада.Само не дърпайте силно,че кабела е къс и ще се скъса.Снимат се надписите на говорителите, и капака се връща на мястото му,нищо сложно.

Вариантите са следните:1. Поправят ти единия канал,на усилвателя и си купуваш две хубави трилентови колони.2, Ако не може да се поправи или е много скъпо,което не оправдава разхода,можеш да използваш само единия канал,за усилвател на субуфър.Но не с тези средночестотни говорители,които не могат да дадат задоволителен бас.За да свири обаче само  баса,в колоната трябва да има пасивен нискочестотен филтър или друг по хубав вариант е,направа на допълнителен такъв активен електронен филтър.

благодаря много  за сега вариантът за 2 нови колони с баси и среди май е най добър !!!  ;)

post-349293-0-21502100-1399148901_thumb.

post-349293-0-54635200-1399148910_thumb.

post-349293-0-82609500-1399148916_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, знам колко са качествени сегашните говорители. 12,5 VA = 12,5 W (може би).

Но от снимката, бих посъветвал автора да си намери по съвремении  подходящи тонколони.

Макар и втора ръка, ако иска да се радва на ниските честоти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, знам колко са качествени сегашните говорители. 125 VA = 125 W (може би).

Но от снимката, бих посъветвал автора да си намери по съвремении  подходящи тонколони.

ами той всеки знае, че скъпото излиза евтино по принцип, а и тези говорители не си знаят годините !!!  ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без да се обиждаш, ама колоните ти не са хубави. Те дори филтър нямат, само са навързали двата говорителя последователно и толкоз.

А като гледам са и доста стари. Слушал съм подобни и хич не ми харесаха и на мен. Просто много грубо звучат, а баса не мяза на нищо.

Явно ще трябва субуфер. Изчакай другите да се изкажат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&cad=rja&uact=8&ved=0CEEQFjAC&url=http%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fitm%2FVintage-German-fullrange-12-loudspeaker-RFT-L3401-%2F281308093927&ei=eCVmU_XqD8mR1AXQ74CACg&usg=AFQjCNEBfRcyYS5JICxrBnFJBVCo_M2T9Q&sig2=C0Jn1RFd8gZwNz_2lhCdoA

Тук в линка,по долу са дадени съвсем подробно параметрите на модела.

Видно е,че става за доста друго звучене, но не и за бас.

Обърнете внимание на цената-може да се продат тези , за лампов усилвател са яки доста.

Вече с парите, тук в Бг , се намират доста добри домашни колонки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&cad=rja&uact=8&ved=0CEEQFjAC&url=http%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fitm%2FVintage-German-fullrange-12-loudspeaker-RFT-L3401-%2F281308093927&ei=eCVmU_XqD8mR1AXQ74CACg&usg=AFQjCNEBfRcyYS5JICxrBnFJBVCo_M2T9Q&sig2=C0Jn1RFd8gZwNz_2lhCdoA

Тук в линка,по долу са дадени съвсем подробно параметрите на модела.

Видно е,че става за доста друго звучене, но не и за бас.

Обърнете внимание на цената-може да се продат тези , за лампов усилвател са яки доста.

Вече с парите, тук в Бг , се намират доста добри домашни колонки.

Да си дойдем на думата, но пък 12,5W номинална чак пък толкова слаби не   ;)  ;)  ;) !!!

Без да се обиждаш, ама колоните ти не са хубави. Те дори филтър нямат, само са навързали двата говорителя последователно и толкоз.

А като гледам са и доста стари. Слушал съм подобни и хич не ми харесаха и на мен. Просто много грубо звучат, а баса не мяза на нищо.

Явно ще трябва субуфер. Изчакай другите да се изкажат.

това го знам, нямаше смисъл от изказване  :)  :)  :), но и суб няма да е 2 трилентови колони са най-добрият вариант според мен 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подкрепям. Това са просто два широколентови говорителя, без филтри, без приспособления за усилване на баса, без нищо друго. А като им гледам характеристиките - не само баса, но и високите честоти ги няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подкрепям. Това са просто два широколентови говорителя, без филтри, без приспособления за усилване на баса, без нищо друго. А като им гледам характеристиките - не само баса, но и високите честоти ги няма.

благодаря за мнението !  ;)

благодаря за мнението на всички, а можете ли да ме опътите към избора на колони, ако може да пратите някой линк ??  ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...