Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здрвейте,

Моля за компютърна конфигурация на компютър за следващите 4-5 години. Имам нужда от компютър който да работи бързо с графичните програми които съм изброил по-надолу в тази тема. Най вероятно ще работя с две от тях едновременно и ще го правя с графичен таблет. Нужно ми е когато рисувам самото нанасяне на ефекта да става мигновено. 

1. Бюджетът - 1000 лв

2. За какво ще се ползва компютъра - трябва ми за Photoshop CS5, Corel Painter Lite (последната версия), Lightroom CS6 и други по леки програми. Главно ще се използват програми за обработване на снимки от 16 МП камера и за рисуване с таблет. Рисуването не знам в какви размери ще бъде, но да рачем максимум 4912х3264. Ще използвам компютъра с монитор Dell U2413. Важно ми е да имам видео карта с която да мога да се възползвам максимално от възможностите на монитора.  Трябва да мога да работя на компютъра с две включени програми от горе изброените. За предпочитане е да мога всяка една да мога да я включа в два отделни монитора, но последното не е задължително. Компютъра ще се използва и за ежедневните дейности като интернет,  филми, музика, снимки, текстови файлове. Също така ще се използва и за принтове.

Характеристики на монитора: http://accessories.us.dell.com/sna/productdetail.aspx?c=us&cs=04&l=en&sku=320-9567

2.1 До колко държите на тишината - Компютъра който използвам в момента е шумен и вечер като си легна ми бучат ушите от него :) Така че важно ми е при новия това да не се случва.

3. Какво включва конфигурацията - само компютър, без периферия.

4. Ваши лични предпочитания
Процесор на Intel над 2Ghz четири ядрен или 3.7 ghz двуядрен
Видео карта NVidia GeForce с Video Memory 1gb

RAM памет DDR 3 1600Mhz минимум 4GB ако не стигат парите мога да добавя по късно.

HDD 7200rpm 
2xHDMI - ако е възможно

DVI-D

Не ми трябва записвачка

Не знам дали е от значение но по нататък може да добавя wirless и blutooth

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твърде много изисквания особено това с тишината за толкова малък бюджет.

Без хард ако си имаш и със хард ако си нямаш. Разликата е двойно по-малко рам и с кофти тайминги като се лишаваме и от двуканалния режим.

8-нишковият Xeon е по-добър от I5 ако не е ясно. Мисли за него като за I7-4771 но - 200MHz и без вградена графика но по-евтин с 212 лв.

Това ти позволява да купиш видеокарта вместо да караш със вгр. графика и въпреки това да спестиш 60 лв. Може да спестиш още 10 лв. като вземеш 64 бит. вариант на видеото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BB код:GB B85M-DS3H /1150 I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150 2X4G DDR3 1600G ADATA XPG CL9 1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX CORSAIR VS450 450W ATX EU Version CM N200 BLACK /USB3 /NO PSU PALIT GTX750TI STORMX DUAL 2G Обща стойност - 1 057.93 лв. с ДДСАко идва в повече можеш да резнеш малко от видеокарта или рам и да закръглиш на 1000лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твърде много изисквания особено това с тишината за толкова малък бюджет.

Без хард ако си имаш и със хард ако си нямаш. Разликата е двойно по-малко рам и с кофти тайминги като се лишаваме и от двуканалния режим.

8-нишковият Xeon е по-добър от I5 ако не е ясно. Мисли за него като за I7-4771 но - 200MHz и без вградена графика но по-евтин с 212 лв.

Това ти позволява да купиш видеокарта вместо да караш със вгр. графика и въпреки това да спестиш 60 лв. Може да спестиш още 10 лв. като вземеш 64 бит. вариант на видеото

Благодаря, че ми поясни тъкмо си бях задал въпроса наум и после видях че си редактирал коментара :)

Имам няколко въпроса:

1 Мога ли със 128 битовите карти които сте ми предложили да използвам два монитора с различен работен плот?

2 Има ли смисъл от по скъпата видео карта която ми предложихте: PALIT GeForce® GTX 750 Ti StormX Dual (2048MB GDDR5)?

3 Имам ли звукова карта (или както се нарича) за звук?

4 USB отделно ли трябва да си сложа?

5 Компютъра сглобен ли идва или аз трябва да го сглобявам.

6 Като изключа уиндоуса идват ли нужните драйвери, софтуери и други подобни за да мога да използвам компютъра без проблеми?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.asus.com/Graphics_Cards/GT6402GD3/

То и с вгр. графика се поддържат 3 монитора а с GT640 може и 4 обаче не разбрах какво разбираш под различен работен плот?

Със всяко видео можеш да ползваш два монитора като един или като два отделни. На единия работиш на другия върви филм примерно.

От видеокартата има смисъл в зависимост от софтуера но не е нужно да се изхвърляш та по-добре е да наблегнеш на процесор и рам.

Което и дъно да вземеш имаш вградено аудио. В случая е Realtek 887.

Имаш USB. Конкретно на предния панел на кутията имаш USB 3.0 x 1 и USB 2.0 x 2.  http://www.coolermaster.com/case/mini-tower/n200/

Ако искаш ще дойде сглобен, безплатно е.

Най-добре е да изтеглиш актуалните драйвери от оф. страница на производителя но да има диск със стари драйвери пък и Джама ще тръгне и без тях.

http://www.gigabyte.bg/products/page/mb/ga-b85m-ds3hrev_11/download/

http://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/73780/en-us

пс. Може да се вземе безвентилаторно захранване ако искаш тиха машина (не че ще е много шумна) но са тройно по-скъпи. 

http://nikem-bg.net/computer-components/PSU-SEASONIC-SS-400FL2-PLATINU/description.html или http://sky.bg/Details.aspx?ID=24025

Предполагам след като видя цената си се отказал  :D но ето все пак едно ревю на по-евтиния брат които не е наличен никъде - http://hardwarebg.com/23685-seasonic-x-400-fl-gold-psu-review/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите и за връзките. Да точно това имах предвид. На единия монитор примерно интернет, а на другия отворена програма от един компютър и видео карта.

Пускам две статии специално написани по темата, които може да са в помощ на някой:

http://robertoblake.com/blog/2011/07/building-a-photoshop-cs5-computer/

http://robertoblake.com/blog/2014/01/building-photoshop-cs6-computer-2014/

Въпреки че там е препоръчана видео картата на КобраБГ мисля че на мен не ми е нужна. Аз няма да работя с 3Д и Видео. Вместо това 100 лв отгоре ще ги дам за хард диск.

Сега разгледах кутията и видях че е с водно охлаждане. Може ли да се изключат вентилаторите и да работи само с това охлаждане за по голяма тишина? 

Вярвам че с тази конфигурация ще мога да работя без засечки.

Ето една статия в която човека прави тест за бързина с по ниски характеристики и отваря Фотошоп за 5 секунди. Надявам се и при мен да е така.

http://robertoblake.com/blog/2012/06/buying-a-photoshop-cs6-laptop/

Имам още един въпрос. Имам ли нужда от захранване над 350W.  Не разбирам нищо от хардуер и разбирам че е смешно, но напред във времето може да сложа още рам, блутут, wireless, ще използвам външни хард дискове постоянно включени, плюс принтер, мишка, клавиатура.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има такава опция но не и самото охлаждане. Ако имаше такива екстри цената щеше да е друга. ;)

А и така нареченото водно от картинката е само за процесора та и да го купиш не може да спираш тия на кутията.

300W е напълно достатъчно стига да е горе-долу читаво.

Мързи ме да чета но при един бърз поглед твоята машина ще е по-добра.

Пентиумите просто няма да ги коментирам както и бавните хардове на 5400 об.

А и мобилните I5 са двуядрени та също са слаба ракия и сравнение с това ще летиш. 

Кусури може да търсиш на захранването което съм ти предложил като качество не и като мощност иначе всичко друго е добро.

Просто като производителност няма какво да го мислиш а от към качество се ядва (за захранване и кутия става въпрос).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз помислих че кутията се купува със водно охлаждане :)

Какви са рисковете с това захранване. Възможно ли е напред във времето да повреди нещо от хардуера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рисковете не са повече от колкото с някое по-качествено поне на първо време. Захранването е с по-ниска ефективност освен това теоретично ще е с по-кратък живот.

Не ми се търсят статии по-въпроса но ето тук има няколко реда по-темата - http://hardwarebg.com/26129-seasonic-1000w-80plus-platinum/2/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за статия, беше ми полезна. 

В такъв случай се двоумя между тези двете:

PSU FORTRON FSP350-60EGN 90+

PSU CM GX 450W APFC

350 Ватовия е с 80 Plus Gold, а 450 Ватовия е с 80 Plus Bronze.

Не знам наистина колко са ми важни тия ватове, но в предната тема пичовете които ми писаха казаха че 300 Вата са малко. Затова все още се двоумя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При захранванията важи правилото Колкото повече, толкова повече. Захранване с по-голям запас може да ти е от полза в бъдеще. Gold стандарта е по-добър от Bronz, но 100 вата отгоре са си 100 вата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичовете са те заблудили. Тук има един момент че има китайски бомбички които реално може да са 150W което е леко на границата но основния им проблем са спестените защити (опасно за хардуера).

Първото е добро захранване но по-добре се насочи към това -  http://sky.bg/Details.aspx?ID=24048 И гледай да е новия модел с буквата S понеже има и стар без.

GX-то също е отличен избор въпреки по-ниският сертификат. 350W Корсар обаче е достатъчен и тук вече говорим за лукс а не за необходимост ако ме разбираш...

пс. k0brABG ако сложи по-скъпата 750TI пак няма да е проблем. Едната е 50W а другата 60W под товар.

Ако реши да дава стотици левове за професионална също не е проблем. Те са със изключително ниска консумация. 

Вярно има разни извънземни включително и тия геймърските ама за такава няма да му стигне целия бюджет пък и не му трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те ще ти се обадят за потвърждение на поръчката. Това важи и за други фирми. Пращат се за поправка или замяна (фирмата може да реши да ти го подмени и веднага без чакане но не разчитай на това). 

Лично аз бих пазарувал от Скай тъй като са ми по-удобни а цените са същите. Не е заради постоянния спам из форума на някой елементи дето си нямат друга работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Объркал съм рам паметта в количката горе :)

Вчера разгледах sky.bg, но там някои части от конфигурацията ги няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е идеално. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за помощта на всички :) най-вече на naruto който отговаряше на всеки мой въпрос. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното може да го замениш с ASUS B85M-G понеже онова вече не е налично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като ще ползваш такива програми, разкарай ги тия Radeon и GeForce, и взимай AMD FirePro или NVIDIA Quadro

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Fanboy не виждам такава която да е под 200 лв. За какво ми е толкова скъпа видео карта? Дори apple macbook са направени с GeForce.

Naruto благодаря за дъното. Аз съм чувал че Асусите са по добри в момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като ще ползваш такива програми, разкарай ги тия Radeon и GeForce, и взимай AMD FirePro или NVIDIA Quadro

Младеж,добре е,че предлагаш на автора графичен ускорител като Nvidia Quadro,но прочете ли внимателно първия пост.Бюджета за цялата конфигурация е 1000 лв.

1. Бюджетът - 1000 лв

2. За какво ще се ползва компютъра - трябва ми за Photoshop CS5, Corel Painter Lite (последната версия), Lightroom CS6 и други по леки програми. Поради този факт не виждам как ще вмести подобен ускорител  - WS095AA NVIDIA QUADRO 4000 или по-слабите версии на Калифорнийския производител.

При новото ти предложение имаш несъвместими процесор и дънна платка от различен сокет 1150 и 1155.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Надявам се все още да има някой в тази тема. Трябва ми софтуер за графичен дизайн ще ми помогнете ли 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Надявам се все още да има някой в тази тема. Трябва ми софтуер за графичен дизайн ще ми помогнете ли 

Здравейте! :)

Тук е хардуерната секция на форума. Относно подходящи програми се пита тук ,а тук се чете и се изясняват подробности как се работи с програмите за графичен дизайн, за промените в новите версии и за решаване открити проблеми с програмите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...