Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Wildzet

Коя версия на скайп да използвам?

Препоръчан отговор

Според вас, коя е най-добрата версия на скайп (която тръгва на уин7 64б), която товари най-малко? На мен любимата ми е 3.8, но нещо не тръгва. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според вас, коя е най-добрата версия на скайп (която тръгва на уин7 64б), която товари най-малко? На мен любимата ми е 3.8, но нещо не тръгва. 

Аз бих ти препоръчал 4.2 :-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дефинирай "най-добрата"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Която тръгва на уиндоус 7 64 бита и товари най-малко, да е удобна за ползване и т.н.

На 4.2 версията, пише Вписване и се върти онова кръгче. Не иска да зареди... 

След 2 минути "въртене" излезе:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Старите версии на скайп , не се вписват. При нова преинсталация всеки иска стара версия,но рядко се вписва. Слагай най -новата. Друг избор няма.

За съжаление Майкрософт купиха Скайп и са на път да окепазят програмата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-хубавата програма и я прецакват :/ 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай най-новата версия на скайпа,впиши се,влез си в профила,след което се отпиши и затвори програмата изцяло,после направи следното :

Натисни Win+R и напиши %appdata% и натисни Enter ,после копирай цялата папка на Skype ,направи си една папка на десктопа,отвори и постави папката Skype там!

После деинсталирай най - новата версия на скайпа ,рестартирай,след рестарта инсталирай версия 3.8,или версия 4.2 ( която искаш ),но преди да отвориш програмата и да я стартираш (имай в предвид програмата трябва да е изцяло изключена,да не е долу в трей менюто),натискаш пак Win+R пишеш отново %appdata% и натискаш Enter,след което папката Skype,която запази преди това я поставяш (заменяш с другата) там!

И вече можеш да си ползваш дадената версия на програмата без проблемно!

Успех! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай най-новата версия на скайпа,впиши се,влез си в профила,след което се отпиши и затвори програмата изцяло,после направи следното :

Натисни Win+R и напиши %appdata% и натисни Enter ,после копирай цялата папка на Skype ,направи си една папка на десктопа,отвори и постави папката Skype там!

После деинсталирай най - новата версия на скайпа ,рестартирай,след рестарта инсталирай версия 3.8,или версия 4.2 ( която искаш )и преди да отвориш програмата и да я стартираш (имай в предвид програмата трябва да е изцяло изключена,да не е долу в трей менюто) ,натискаш пак Win+R пишеш отново %appdata% и натискаш Enter,след което папката Skype,която запази преди това я поставяш (заменяш с другата) там!

Успех!

ГОЛЕМ СИ !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен се получи горе долу същото-изтривам скайп6р от гугъл качвам 3.8, но в другия диск изкарвам иконата на екрана и

при мен работи.От време на време скайп6 отново се намества, изтривам го  и повтарям историята.Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

После деинсталирай най - новата версия на скайпа ,рестартирай,след рестарта инсталирай версия 3.8,или версия 4.2 ( която искаш ),но преди да отвориш програмата и да я стартираш (имай в предвид програмата трябва да е изцяло изключена,да не е долу в трей менюто),натискаш пак Win+R пишеш отново %appdata% и натискаш Enter,след което папката Skype,която запази преди това я поставяш (заменяш с другата) там!

Успех! ;)

При мен не се получи :( Направих точно каквото ми каза и като отворя скайп след 5 секунди се затваря :( ;(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен се получи горе долу същото-изтривам скайп6р от гугъл качвам 3.8, но в другия диск изкарвам иконата на екрана и

при мен работи.От време на време скайп6 отново се намества, изтривам го  и повтарям историята.Поздрави

Забравих да добавя,добре че ме подсетихте. :):handshake:

Когато инсталирате по стари версии,имайте в предвид да спрете автоматичното обновяване на версията,след инсталацията,това се отнася за всеки отделен човек който ползва скайпа на вашия компютър!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай си скайпа при изключен интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен не се получи :( Направих точно каквото ми каза и като отворя скайп след 5 секунди се затваря :( ;(

А,при инсталирането на коя версия се получи така - 3.8,или 4.2?!

П.П.

На мен досега не ми се е случвало да имам проблем/и по описания начин по-горе от мен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз от самото излизане на Skype 4.2 го ползвам ,някъде от 2010г. и съм много доволен ,на доста компютри съм го инсталирал без проблем. Възниква проблем ,само ако не е премахнат напълно по-нов скайп ,който е бил инсталиран на компютъра преди това. Обаче от около година възниква следния проблем ,понякога съобщенията не се пращат ,а разговорите прекъсват неочаквано ,или дълго време не може да се свърже. Въпреки изброените недостатъци ,аз продължавам да го използвам ,защото 5 и 6 са трагедия и товарят излишно много. Явно Microsoft трябва да се замислят за опционално облекчаване на Skype още по време на инсталация. Също така и възможност за смяна на изгледа и така нататък ,защото в момента изглежда доста зле и този бял цвят товари очите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А,при инсталирането на коя версия се получи така - 3.8,или 4.2?!

П.П.

На мен досега не ми се е случвало да имам проблем/и по описания начин по-горе от мен!

3.8 

Най-новата версия съм я деинсталирал от Контрол Панела. Искам да си сменя версията, защото тази новата 6... заема 153 000К памет без да говоря с някого.  Ако не успея да инсталирам 3.8, може ли да дадете някакви предложения, как да намаля ресурсите, които иска тази новата версия? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега следвай инструкциите ми стриктно,за да разрешим проблема със скайпа!

1.Натискаш следната клавишна комбинация : Win+R и пишеш следното :

%appdata% ,натискаш Enter и си копираш папката скайп,както споменах в по горния ми пост (тази папка си запази за после,понеже ще ти трябва)

2.Деинсталираш скайпа

3.Отиваш в C:Program Files и се оглеждаш за папката Skype дали съществува,ако е там я изтриваш

4.Натискаш следната клавишна комбинация : Win+R и пишеш отново %appdata% ,след което търсиш и изтриваш папката Skype

5.Натискаш следната клавишна комбинация : Win+R и пишеш %UserProfile%Local SettingsApplication Data,после натискаш Enter,след което търсиш и изтриваш папката Skype

6.Натискаш следната клавишна комбинация : Win+R и пишеш %AllUsersProfile%Application Data,после натискаш Enter,след което търсиш и изтриваш папката Skype

7.Натискаш следната клавишна комбинация : Win+R и пишеш regedit,после натискаш Enter, в hkey_current_usersoftware и hkey_local_machinesoftware търсиш и изтриваш папката Skype

8.След всичко това рестартираш компютъра и после начисто инсталираш версията на скайпа която желаеш и прочиташ отново точка едно в скобичките какво съм писал,защото ще ти е нужно! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих ти препоръчал 5.8.32.156 Business Edition. Логва се без проблеми, няма фейсбук-простотиите и НЕ се обновява автоматично... Вече 2-ра година си стоя с нея и на двата компа - единият с Win 7 x64, другият с Win7 x86 (дори беше с Win 8 x86 цял месец - без грижи).

3.8 

Най-новата версия съм я деинсталирал от Контрол Панела. Искам да си сменя версията, защото тази новата 6... заема 153 000К памет без да говоря с някого.  Ако не успея да инсталирам 3.8, може ли да дадете някакви предложения, как да намаля ресурсите, които иска тази новата версия? 

А какъв е този съвременен комп, за който 200 МБ заета РАМ са проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих ти препоръчал 5.8.32.156 Business Edition. Логва се без проблеми, няма фейсбук-простотиите и НЕ се обновява автоматично... Вече 2-ра година си стоя с нея и на двата компа - единият с Win 7 x64, другият с Win7 x86 (дори беше с Win 8 x86 цял месец - без грижи).

А какъв е този съвременен комп, за който 200 МБ заета РАМ са проблем?

Компютърът ми е от 3 години, не е нов, но не е и някоя щайга от 2000-та година. 200мб рам са много в сравнение, че като пусна World of Warcraft заема само 350мб :) 

Сега следвай инструкциите ми стриктно,за да разрешим проблема със скайпа!

1.Натискаш следната клавишна комбинация : Win+R и пишеш следното :

%appdata% ,натискаш Enter и си копираш папката скайп,както споменах в по горния ми пост (тази папка си запази за после,понеже ще ти трябва)

2.Деинсталираш скайпа

3.Отиваш в C:Program Files и се оглеждаш за папката Skype дали съществува,ако е там я изтриваш

4.Натискаш следната клавишна комбинация : Win+R и пишеш отново %appdata% ,след което търсиш и изтриваш папката Skype

5.Натискаш следната клавишна комбинация : Win+R и пишеш %UserProfile%Local SettingsApplication Data,после натискаш Enter,след което търсиш и изтриваш папката Skype

6.Натискаш следната клавишна комбинация : Win+R и пишеш %AllUsersProfile%Application Data,после натискаш Enter,след което търсиш и изтриваш папката Skype

7.Натискаш следната клавишна комбинация : Win+R и пишеш regedit,после натискаш Enter, в hkey_current_usersoftware и hkey_local_machinesoftware търсиш и изтриваш папката Skype

8.След всичко това рестартираш компютъра и после начисто инсталираш версията на скайпа която желаеш и прочиташ отново точка едно в скобичките какво съм писал,защото ще ти е нужно! ;)

Направих абсолютно точно, каквото ми казваш и скайпа като се отвори минават 20-на секунди и спира :@ 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Старите версии на скайп , не се вписват. При нова преинсталация всеки иска стара версия,но рядко се вписва. Слагай най -новата. Друг избор няма.

За съжаление Майкрософт купиха Скайп и са на път да окепазят програмата.

Не са на път ами направо си я съсипаха вече. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих абсолютно точно, каквото ми казваш и скайпа като се отвори минават 20-на секунди и спира :@ 

Добре,тогава пробвай с версия 4.2,ако и тя не стане (в което се съмнявам),инсталирай си най-новата версия на скайпа и си остани с нея! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С 4.2 версията стана. Мерси много :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На Win7 Ultimate x64 работи отлично Skype 3.8.0.115 При първоначалното вписване се чака около 5 мин., докато излезе съобщение за грешно име и парола, след това се логвате пак със същото име и парола и тогава програмата се вписва вече както трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

3.8 

На мен ми изписва ,че 4.2 заема 47 132К Явно има значителна разлика. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз бих препоръчал последната версия, защото колкото и да тествам стари (3.6, 3.8, 4.2 и тн.) и нови, стигам до заключението, че стабилността и всичко е в пъти по-висока на новите версии, от колкото на старите. Е, ако имате по 1 GB рам, то да.. Ползвайте си старите версии, но с повече от това, то просто препоръчвам новите. Current skype memory load - 91 200k.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютърът ми е от 3 години, не е нов, но не е и някоя щайга от 2000-та година. 200мб рам са много в сравнение, че като пусна World of Warcraft заема само 350мб :)

....

То моят е набор на твоя :) А какво да ми пука за 200МБ на Скайпа, след като току-що поглеждам и гледам, че Waterfox-ът ми е на 1.1ГБ използвана РАМ в момента !!! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...