Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

plamy1969

Поддържа ли системата ми Windows 7 64 bit?

Препоръчан отговор

Може въпросът ми да е елементарен, но все пак:Проверих дали процесорът ми (Intel Core 2 Duo) поддържа 64-битова OS по няколко начина, дори през регистрите и ето какво ми дава:HKEY_LOCAL_MACHINEHARDWAREDESCRIPTIONSystemCentralProcessor0

Indentifier: REG_SZ x86 Family 6 Model 15 Stepping 13От това би ли следвало, че процесорът ми е 32-битов наистина?Но на "Performance Information and Tools" в графата "64 bit capable" показва "Yes".Не съм напълно сигурен, но преди 2 години когато инсталирах за първи път Windows 7, мисля че опитах с 64-битовата версия и ми я отхвърли.Какво мислите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според intel, всеки Core 2 Duo поддържа x64, моя E6600 също поддържаше. Ще ти дава грешка при опит за инсталация на x64 ако си с по-малко от 2 GB RAM  или процесора ти не поддържа x64. С колко RAM си и какъв е модела на процесора ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи с колко гигабайта РАМ памет си. Ако си с до 3 няма смисъл да слагаш 64 битова ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Intel Core 2 Duo E4600, 2GB RAM - достатъчно според изискванията за Windows 7.Смисълът от 64-битовата версия ми е изключително голям заради плъгини за видео обработка, чиито обновени версии все повече излизат само за 64-битова система. Пък RAM винаги мога да повдигна, но не съм го правил, именно защото мислех, че процесорът ми е x86.Да разбирам ли тогава, че горепосоченият регистър от началния ми пост не индетифицира процесора, а инсталираната система?!? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Intel Core 2 Duo E4600, 2GB RAM - достатъчно според изискванията за Windows 7.Смисълът от 64-битовата версия ми е изключително голям заради плъгини за видео обработка, чиито обновени версии все повече излизат само за 64-битова система. Пък RAM винаги мога да повдигна, но не съм го правил, именно защото мислех, че процесорът ми е x86.Да разбирам ли тогава, че горепосоченият регистър от началния ми пост не индетифицира процесора, а инсталираната система?!? 

Сложи 4 гб рам (а ако дъното ти поддържа може и повече) и тогава мисли за x64. Иначе процесора е готов за x64 работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора, я кажете някой произвежда ли вече дъна и процесори 32 битови,?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора, я кажете някой произвежда ли вече дъна и процесори 32 битови,?

Никой не произвежда "битови" дъна :) без значение от числото на битовете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросът ми беше риторичен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 7 и 8 x64 си работят отлично с 2GB RAM. Слагай спокойно х64 и си ползвай софтуера щом има 64-битови инструкции. Процесора не е проблем - http://ark.intel.com/products/32242/Intel-Core2-Duo-Processor-E4600-2M-Cache-2_40-GHz-800-MHz-FSB

Instruction Set  64-bit

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...