Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Живко Николов

Въпрос за модел на рам памет

Препоръчан отговор

Здравейте бихтели ми помогнали  купих си дънна платка

Gigabyte G1.Sniper Z87  Gigabyte GeForce GTX 660 видео карта

Процесор Intel Core i5 4670K

но се чудя какъв рам да избера дънната платка модела и дали задължително трябва да е  1.5V

но се чудя какъв рам да избера дънната платка модела и дали задължително трябва да е  1.5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчително е, не задължително. Едва ли ще има проблеми и с 1.65V. Съвсем разбираемо е обаче, че  1.8V моделите РАМ стикчета, не са вече избор за съвременни интелски процесори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

но се чудя какъв рам да избера дънната платка модела и дали задължително трябва да е  1.5V

Препоръчително е, не задължително. Едва ли ще има проблеми и с 1.65V. Съвсем разбираемо е обаче, че  1.8V моделите РАМ стикчета, не са вече избор за съвременни интелски процесори.

тук има едно видео 

което показва че може да върви със  G.SKILL Sniper Series 16GB  1.5V но не го откривам във Българските сайтове 

Моляте да ми кажеш за Memory Types - DDR3-1333/1600 това пише на процесора ами ако го надвиша проблем ли ще е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тук има едно видео 

което показва че може да върви със G.SKILL Sniper Series 16GB  1.5V но не го откривам във Българските сайтове 

Моляте да ми кажеш за Memory Types - DDR3-1333/1600 това пише на процесора ами ако го надвиша проблем ли ще е

Не е проблем, паметта ще се води, че работи в режим оверклок. И аз не виждам да има 16ГБ кит на тази марка наличен.

П.П. Малко в страни от темата. Гадно надути  цени на оперативната памет напоследък. Който не е на зор, да потърпи с ъпгрейди, или със сглобяването на нова машина, докато ситуацията се нормализира ( не важи за хората с излишни кинти :D )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е проблем, паметта ще се води, че работи в режим оверклок. И аз не виждам да има 16ГБ кит на тази марка наличен.

П.П. Малко в страни от темата. Гадно надути  цени на оперативната памет напоследък. Който не е на зор, да потърпи с ъпгрейди, или със сглобяването на нова машина, докато ситуацията се нормализира ( не важи за хората с излишни кинти :D )

според тебе  http://nikem-bg.net/computer-components/G.SKILL-2x4-Sniper-1600-C9-1.5-F3-12800CL9D-8GBSR/picture.html или http://www.vali.bg/?action=products&manufacturer=553&group1=9&group2=122&group3=201&group4=&article=17118   Нова платформа Z87 като моята

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този магазин е най-български и продава така търсените снайпери!

P.S. Евала Живко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, с два такива кита може да събереш 16ГБ на дъното си. Няма да е като 2Х8ГБ(каквато наличност не намерих от марката) и ако мислиш да оверклокваш процесора, този вариант с 4 стикчета може да създаде проблеми.

П.П. Джейл памети, при това отговарящи на изискването, има и на други места, ама нали питаше за G.SKILL :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Редактирах заглавието на темата, за да бъде по ясно и точно.

2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, с два такива кита може да събереш 16ГБ на дъното си. Няма да е като 2Х8ГБ(каквато наличност не намерих от марката) и ако мислиш да оверклокваш процесора, този вариант с 4 стикчета може да създаде проблеми.

П.П. Джейл памети, при това отговарящи на изискването, има и на други места, ама нали питаше за G.SKILL :rolleyes:

ти си готин човек забрави какво съм питал какъв е рама и марката ти ми кажи какво да купя до 200 лв 

Редактирах заглавието на темата, за да бъде по ясно и точно.

2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение.

Едно голямо Благодаря 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквото и да купиш, за тези пари ще е 2x4 Gb. Цените за момента са отвратителни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо взето си се ориентирал добре(първият линк който си дал). Ако бюджета беше малко по-голям, бих посъветвал за вариант 2Х8ГБ. При настоящото положение може да погледнеш и тези. Предимствата са: малко по-стегнати латенции и са нископрофилни, така че ако решиш да монтираш сега или в бъдеще някое  с по-сериозени размери охлаждане на процесора, да не опира в тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо взето си се ориентирал добре(първият линк който си дал). Ако бюджета беше малко по-голям, бих посъветвал за вариант 2Х8ГБ. При настоящото положение може да погледнеш и тези. Предимствата са: малко по-стегнати латенции и са нископрофилни, така че ако решиш да монтираш сега или в бъдеще някое  с по-сериозени размери охлаждане на процесора, да не опира в тях.

И последен въпрос ако дам още малко пари били ме посъветвал със  http://www.vali.bg/?action=products&manufacturer=553&group1=9&group2=122&group3=201&group4=&article=17121

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И последен въпрос ако дам още малко пари били ме посъветвал със  http://www.vali.bg/?action=products&manufacturer=553&group1=9&group2=122&group3=201&group4=&article=17121

Доста кофти латентности. Предполагам, че са избирани чипове памет с ниско качество. Или нещо друго не е в норма. Вярно е, че интелските процесори не са кой знае колко чувствителни към латентностите, но разликата е прилична спрямо нормалната за ДДР3 - 1600.  Но пък гаранция от 99месеца :)  Защо не.

П.П. Само гледай да не те метнат с курса на долара от типа на: "Ама курса "продава", към датата и часа  на доставката или на поръчката, е еди колко си"...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста кофти латентности. Предполагам, че са избирани чипове памет с ниско качество. Или нещо друго не е в норма. Вярно е, че интелските процесори не са кой знае колко чувствителни към латентностите, но разликата е прилична спрямо нормалната за ДДР3 - 1600.  Но пък гаранция от 99месеца :)  Защо не.

П.П. Само гледай да не те метнат с курса на долара от типа на: "Ама курса "продава", към датата и часа  на доставката или на поръчката, е еди колко си"...

Да знам за какво става дума всеки гледа да те прекара но този сайт http://www.vali.bg/?action=home всичко е по евтино 

купувам си от jarcomputers дънна платка и ми идва със стикер на www.vali.bg 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да знам за какво става дума всеки гледа да те прекара но този сайт http://www.vali.bg/?action=home всичко е по евтино 

купувам си от jarcomputers дънна платка и ми идва със стикер на www.vali.bg 

Определено Vali внасят доста хардуер. И като вносител, цените им в сайта трябва да са доста ниски. Напротив - държат ги високи, за да могат дестрибуторите да продават под техните. Както и не мога да се съглася, че няма магазини с доста по-ниски цени на компонентите от техните. Но щом си решил, че е евтино - купувай от тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че по-добра от тази crucial ddr3 8gb 2x4 kit 1600mhz ballistix  на такава цена няма да намериш. Идеална за нуждите ти.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

П.П. Само гледай да не те метнат с курса на долара от типа на: "Ама курса "продава", към датата и часа  на доставката или на поръчката, е еди колко си"...  Братле извинявам се за грешката която направих.Задължително трябва да е рам памет

(8GBx2) ас мислих че трябва да е (4GBx4) заблудил сам се  дънната платка поддържа  до 32 GB сега чета по книжката че идеята ми е ако можеш да ми кажеш какъв модел рам да  купя от тук гледам за Model Name: G1.Sniper Z87 http://download.gigabyte.eu/FileList/Memory/mb_memory_g1.sniper-z87.pdf и ми излиза само в наличност ето тази рам памет http://www.emag.bg/pamet-kingston-hyperx-blu-8gb-ddr3-1600mhz-cl9-1-5v-khx1600c10d3b1-8g/pd/EQBXKBBBM/ 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си поправиш линка, ще може да дадем мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Която и да избереш все става. Обаче като гледам латентностите, с които се предлагат стигчетата и китовете напоследък. Явно разчистват складовете от боклучавите чипове, които преди са отпадали при селекциите,  готвейки се за предлагането на ДДР4 RAM от тази есен. Това памети на марки с претенции ДДР3 1600 с CL9,  CL10 , (че и CL11 мяркам в офертите за тази ефективна честота) латентност... - Боклуци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Която и да избереш все става. Обаче като гледам латентностите, с които се предлагат стигчетата и китовете напоследък. Явно разчистват складовете от боклучавите чипове, които преди са отпадали при селекциите,  готвейки се за предлагането на ДДР4 RAM от тази есен. Това памети на марки с претенции ДДР3 1600 с CL9,  CL10 , (че и CL11 мяркам в офертите за тази ефективна честота) латентност... - Боклуци.

ок Ти ми кажи какво да купя и да спра да търся 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ок Ти ми кажи какво да купя и да спра да търся 

Ха, не става така. Първо си избери охлаждане за процесора, ако имаш такива мераци и ако няма място взимаш нископрофилни, ако има място вземаш каквито ти харесат на външен вид. Единственото условие е да не са над 1.5V, в краен случай може да се избере и модел с 1.65V, но до там. Не се ангажирам с конкретен модел, не защото няма да тръгне и да работи. Вече казах че всичките изброени от теб  на линковете, са съвместими и ще работят. Така че остава само личният избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха, не става така. Първо си избери охлаждане за процесора, ако имаш такива мераци и ако няма място взимаш нископрофилни, ако има място вземаш каквито ти харесат на външен вид. Единственото условие е да не са над 1.5V, в краен случай може да се избере и модел с 1.65V, но до там. Не се ангажирам с конкретен модел, не защото няма да тръгне и да работи. Вече казах че всичките изброени от теб  на линковете, са съвместими и ще работят. Така че остава само личният избор.

ок така да бъде благодаря ти много и само последен въпрос мога ли да си купя един такъв http://jarcomputers.com/p_RAM8GD31600CRCMZX3M примерно и на заплата да си купя още един и през това време компютъра да ми върви без грешка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ок така да бъде благодаря ти много и само последен въпрос мога ли да си купя един такъв http://jarcomputers.com/p_RAM8GD31600CRCMZX3M примерно и на заплата да си купя още един и през това време компютъра да ми върви без грешка

Да, не би трябвало да има проблеми.

Но ако имаш възможност да вземеш кит, е за предпочитане. Все пак, ако потърсиш добре, има вероятност да намериш кит 2*8ГБ, в оферти с по-сносни цени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, не би трябвало да има проблеми.

Но ако имаш възможност да вземеш кит, е за предпочитане. Все пак, ако потърсиш добре, има вероятност да намериш кит 2*8ГБ, в оферти с по-сносни цени.

и ас нали съм новак и какво е кит намерих това             Кит-модулите минават тестове за работа заедно , това е основната разлика. А различните плочки рам много често не могат да работят заедно нормално , особенно на някой по -капризни дъна и в двуканален режим. ако е така значи по добре да купувам 

(2X8GB)

и ас нали съм новак и какво е кит намерих това             Кит-модулите минават тестове за работа заедно , това е основната разлика. А различните плочки рам много често не могат да работят заедно нормално , особенно на някой по -капризни дъна и в двуканален режим. ако е така значи по добре да купувам 

(2X8GB)

а тук намерих това може да е най евтиното  GEIL memory 16GB(8GBx2) PC3 12800 1600Mhz CL11-11-11-28 EVO POTENZA

Характеристики: 
*Напрежение: 1.5V
*Технология: DBT Enhanced, Die-hard Burn-in Technology
*Нова платформа Z87
*EVO POTENZA Heat-spreader in Dual-tone Design with MTCD Technology
*Intel XMP Ready

Гаранция: 99 месец(а)                                  249.09

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...