Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

-------------

Vista sp-2 или Win 7 sp-1

Препоръчан отговор

Знам, че има изписани тонове томове по въпроса, но ...........?

Дойде време за раздяла с XP, но поради факта, че машината е слаба, то двоумението ми е Vista sp-2, за която чета доста добри отзиви,а и нейните изисквания към машината са по скромни или Win 7 sp-1, които е с по - завишени системни изисквания и естествено е по - нова ОС. За Win 8 и дума не може да става.

Машината е с едноядрен процесор 2.8

Ram 1gb с възможност за ъпгрейд до 1.5

Видеото - става.

Та молбата ми е за персонален коментар!!!! :question:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двете Windows OS няма да могат да работят добре на този компютър. Варианта е или да си останеш с XP или да си купуваш нова машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или оставаш със ХР или инсталираш някоя Линукс дистрибуция,машината ти е слаба за Виста или 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Покриваш минималните за Vista sp2. Пробвай я вистата понеже е по-лека ,за 7-цата ти трябва минимум 2-ка рам. Смятам ,че с Vista sp2 ще върви нормално. Но XP си е прекрасен и доста надежден софтуер ,за какво ти е да го сменяш? 

Това са минималните и препоръчителни характеристики за Vista sp2:
CPU:

Minimum: 800 MHz 64-bit (x64)

Recomended: 1 GHz 64-bit (x64)

Ram:

Minimum: 512 MB System memory

Recomended: 1GB System memory

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Покриваш минималните за Vista sp2. Пробвай я вистата понеже е по-лека ,за 7-цата ти трябва минимум 2-ка рам. Смятам ,че с Vista sp2 ще върви нормално. Но XP си е прекрасен и доста надежден софтуер ,за какво ти е да го сменяш? 

CPU:

Ram:

Ти, ако гледаш изискванията, всички нови игри щяха да вървят на антики :) Не дей да подвеждаш човека, като не знаеш как стоят нещата с Windows.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам, че има изписани тонове томове по въпроса, но ...........?

Дойде време за раздяла с XP, но поради факта, че машината е слаба, то двоумението ми е Vista sp-2, за която чета доста добри отзиви,а и нейните изисквания към машината са по скромни или Win 7 sp-1, които е с по - завишени системни изисквания и естествено е по - нова ОС. За Win 8 и дума не може да става.

Машината е с едноядрен процесор 2.8

Ram 1gb с възможност за ъпгрейд до 1.5

Видеото - става.

Та молбата ми е за персонален коментар!!!! :question:

Може да погледнете Windows ThinPC http://windows 7 embedded download Windows Embedded Product ,това са виндовси за по стари машини

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти, ако гледаш изискванията, всички нови игри щяха да вървят на антики :) Не дей да подвеждаш човека, като не знаеш как стоят нещата с Windows.

Изобщо не го подвеждам. Един приятел си инсталира Windows 7 на компютър с процесор Intel Celeron 2.4mhz едноядрен с 128 L2 и 1.5 ram. Убеден съм ,че вистата ще му върви. Нека да пробва да я инсталира ,нищо няма да загуби. Аз смятам ,че ще му върши работа колкото за сърфиране из нета. Пък за игрите е обратното ,завишени са им изискванията ,а всъщност тръгват на доста по-слаби машини. Ето ти и доказателство: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се карайте! 

Тепърва ще реша какво ще правя. Всеки един пост тук за мен е полезен и ценен. Що се касае до игрите, то те не са на първо място. Интересува ме да зарежда прилично бързо, да се сърфира добре, и да се работи нормално с текстови и графични файлове, а всичко останало оставям на заден план 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От личен опит казвам, че Vista е по-тежка от Win7. Иначе можеш да опиташ с някоя 32 битова версия на 7, но с този процесор е много съмнително да работи комфортно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си мисля, че няма да има разлика в производителността между двете, само че трябва да се изключат всякакви Аеро ефекти и да се направи оптимизацийка - да се спрат излишните услуги, да се сложи лека антивирусна и лек браузър...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай всичко друго, но не и Vista - това е най-голямата боза правена някога !!! Препоръчвам ти някоя Линукс дистрибуция :-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак казвам на този хардуер само XP или Linux всичко друго е изнасилване на системата.Да ще тръгне ама как ще работи,7 стартира със 700 мб РАМ памет ,каквото и да правиш под 550 мб  няма да слезе .Потърси в нета някоя лека Линукс дострибуция

CPU:

Ram:

Нещо си объркал цифричките ,64 битова ОС няма може да я инсталираш на 800 MHz процесор нито на 1 GHz ,32 битовата може ама ще я чакаш да зареди бая време ако зареди въобще.Вистата е най-големия боклук правен от Майкрософт :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак казвам на този хардуер само XP или Linux всичко друго е изнасилване на системата.Да ще тръгне ама как ще работи,7 стартира със 700 мб РАМ памет ,каквото и да правиш под 550 мб  няма да слезе .Потърси в нета някоя лека Линукс дострибуция

Нещо си объркал цифричките ,64 битова ОС няма може да я инсталираш на 800 MHz процесор нито на 1 GHz ,32 битовата може ама ще я чакаш да зареди бая време ако зареди въобще.Вистата е най-големия боклук правен от Майкрософт :)

Не съм объркал "цифричките" ,така пише в сайта на Microsoft. :) Не го съветвам да инсталира 64 битов софтуер. И Виста и 7 се предлагат под 32 бита. За 64 битова ОС ти трябва поне 4гб рам и по-свестен процесор. П.С. и аз не вярвах че подобен компютър може да роботи със 7-ца ,но се уверих. Поне за сърфиране из нета функционираше добре. Колкото до зареждане ,всичко беше в рамките на нормалното. Разбира се ХР-то е най-добрия вариант ,с Луникс не съм работил и не мога да кажа ,но щом държи на поддръжката ,нека пробва Виста ,и аз не я харесвам особено ,но се води по лека от 7-цата ,нека се доверим на това ,което са написали специалистите от Microsoft. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм объркал "цифричките" ,така пише в сайта на Microsoft. :) Не го съветвам да инсталира 64 битов софтуер. И Виста и 7 се предлагат под 32 бита. За 64 битова ОС ти трябва поне 4гб рам и по-свестен процесор. П.С. и аз не вярвах че подобен компютър може да роботи със 7-ца ,но се уверих. Поне за сърфиране из нета функционираше добре. Колкото до зареждане ,всичко беше в рамките на нормалното. Разбира се ХР-то е най-добрия вариант ,с Луникс не съм работил и не мога да кажа ,но щом държи на поддръжката ,нека пробва Виста ,и аз не я харесвам особено ,но се води по лека от 7-цата ,нека се доверим на това ,което са написали специалистите от Microsoft. :)

За 64 битова ОС са ти нужни двуярден процесор и поне 2 гб рам,повечето потребители с 4 гб рам слагат 64бит Уиндоус за да им позволи да я използват цялата което под Линукс не е е нужно.За компютъра на автора само ХР или Линукс 32 бит,всичко друго е безмислено няма да работи добре машината

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвет към автора - не обръщай внимание на всичко, писано дотук. Защото е пълно с глупости.

64-битова ос може да се инсталира и да работи на всеки компютър с 64-битова архитектура на процесора. Това е изискването, а не колко памет има, или други подобни.

Не е задължително 64-битовата ОС да товари повече от 32-битовата.

Инсталирал съм Windows 7 на компютър с едноядрен Athlon на 2 GHz, 1 GB RAM, и вградено видео. Работеше сравнително гладко (без Aero, разбира се), но при повече активни приложения компютърът се задъхваше.

Проблемът не е в самата ОС, a в приложенията, които ще ползваш. Те са станали по-големи, по-тежки, и използват повече ресурси от времето на XP. Говоря за Skype, браузър, антивирусни, и всякакви други програми. Дори и самите страници в Интернет са с повече съдържание, и по-трудни за зареждане. Разбира се, и компютрите са станали по-мощни, и това не им е проблем. Но твоят е стар, и ще се усеща.

Така че, според мен най-добре е да си стоиш на XP, ако в момента нямаш проблем с приложенията, които ползваш. Забрави за Vista, изобщо. Това, че била по-лека от 7-ицата, са глупости. Ако целта ти е просто да ползваш компютъра за разни свои работи, а не да се мъчиш с операционната система през повечето време - Linux не е за теб :) .

А ако не ти е проблем да инсталираш и преинсталираш - пробвай как се държи компютъра с Windows7. Може пък и да ти хареса :) . И винаги можеш да се върнеш на XP, нищо, че вече няма поддръжка, работи си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най напред благодаря за коментарите.

Като за начало ще обясня за Vista т.е и аз съм слушал много лоши отзиви за нея, но казват, че с появяването на Sp-2, то нещата са се променили много в позитивна посока

Относно Linux - няма как да стане. Пробвал съм и никак не можах да свикна и предвид, че машината се ползва от деца и възрастни, то варианта отпада.

А ако не ти е проблем да инсталираш и преинсталираш - пробвай как се държи компютъра с Windows7. Може пък и да ти хареса  :) . И винаги можеш да се върнеш на XP, нищо, че вече няма поддръжка, работи си.

Сигурно ще пробвам Win 7 и ако го бива ще остане, но ако не се получат нещата, то друг вариант няма освен XP

Все пак ще приема още мнения и коментари!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като си решил да е Уиндоус 7 сложи Номе Премиум и си вдигни рама до 1,5 :)

Съвет към автора - не обръщай внимание на всичко, писано дотук. Защото е пълно с глупости.

64-битова ос може да се инсталира и да работи на всеки компютър с 64-битова архитектура на процесора. Това е изискването, а не колко памет има, или други подобни.

Не е задължително 64-битовата ОС да товари повече от 32-битовата.

Инсталирал съм Windows 7 на компютър с едноядрен Athlon на 2 GHz, 1 GB RAM, и вградено видео. Работеше сравнително гладко (без Aero, разбира се), но при повече активни приложения компютърът се задъхваше.

Проблемът не е в самата ОС, a в приложенията, които ще ползваш. Те са станали по-големи, по-тежки, и използват повече ресурси от времето на XP. Говоря за Skype, браузър, антивирусни, и всякакви други програми. Дори и самите страници в Интернет са с повече съдържание, и по-трудни за зареждане. Разбира се, и компютрите са станали по-мощни, и това не им е проблем. Но твоят е стар, и ще се усеща.

Така че, според мен най-добре е да си стоиш на XP, ако в момента нямаш проблем с приложенията, които ползваш. Забрави за Vista, изобщо. Това, че била по-лека от 7-ицата, са глупости. Ако целта ти е просто да ползваш компютъра за разни свои работи, а не да се мъчиш с операционната система през повечето време - Linux не е за теб :) .

А ако не ти е проблем да инсталираш и преинсталираш - пробвай как се държи компютъра с Windows7. Може пък и да ти хареса :) . И винаги можеш да се върнеш на XP, нищо, че вече няма поддръжка, работи си.

Според теб как ще се държи Уиндоус 7 64 бит на машина с 1 гб рам :)  след като по твои думи паметта не е от значение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не един път съм казвал че , всяка жаба да си знае гьола  :)

Не разбрах само защо е дошло време за раздяла с XP  :( заради тъпите обновления ли ? нали компютъра ви не съдържа секретна информация от наса   :) ОС ще си работи поне още дълги години докато не се изхвърлят старите щайги - не ги мъчете със 7ци и глисти  :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лъжат се хората по глезотийки и шаренийки :)

Струва ми се че е заради спряната поддръжка . Тя постепенно ще си умре , след като старите бараки издъхнат .

Така едно време на 300 Mhz със 128 РАМ   като му сложиш ХР   и антивирус .....като го пуснеш можеше да изпушиш цигара докато зареди и спре да тропа харда  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Струва ми се че е заради спряната поддръжка . Тя постепенно ще си умре , след като старите бараки издъхнат .

Така едно време на 300 Mhz със 128 РАМ   като му сложиш ХР   и антивирус .....като го пуснеш можеше да изпушиш цигара докато зареди и спре да тропа харда  :)

Те повечето с пиратки ,не са и чували за ъпдейти на малката боза :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Струва ми се че е заради спряната поддръжка . 

Да, така е! Някъде четох, че някои производители на софтуер спират съвместимостта си на продуктите с ХР. На мен ми се вижда кьорфишек, но знам ли?  Инак и с това, че трябва да си сменя машината съм съгласен, но тя е "желязна" - никакви проблеми с нея, а мои колеги непрекъснато търчат по сервизи с новите си машини!

Обявените системни изисквания за новите ОС също подвеждат, защото според тях дори и моята "щайга" би следвало да работи без проблем, но.................

За това и отворих темата, за да видя още отзиви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих препоръчал седмицата.. Вистата е тромава

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За това и отворих темата, за да видя още отзиви.

Ползвал съм Vista и сега ползвам 7 - оригинални и с всички последни и препоръчани ъпдейти на един и същи комп. На него (моя Core2Quad Q6600/8G RAM) нямаше абсолютно никаква разлика в натовареността и производителността. Съответно препоръчвам 7 като по-нова. (аз смених OS, защото лайтрум не работи на Vista).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...